Ako odstrániť brušný tuk: 6 domácich spôsobov

Brucho nie je len estetický problém. Môžu viesť k nebezpečným stavom vrátane cukrovky. Okrem toho vyvíjajú dodatočný tlak na chrbticu a bránia správnemu pohybu.

Telesný tuk by sa mal odstrániť – ale samotný šport, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nestačí. Problém si vyžaduje komplexné riešenie, inak prípadné úsilie prinesie výsledky, ktoré budú krátkodobé.

Typy a príčiny brušného tuku

Ako odstrániť brušný tuk

Normálna vrstva tuku na bruchu je prítomná u každého človeka. Nie je to však veľa, takže vám to nespôsobuje žiadne estetické ani fyzické ťažkosti. A samozrejme, neškodí vášmu zdraviu.

Pod vplyvom určitých faktorov však dochádza k nadmernému hromadeniu tuku v oblasti brucha, čo by už malo vyvolávať obavy.Príčiny tejto odchýlky sú najčastejšie:

 1. Poruchy príjmu potravy a zneužívanie rýchleho občerstvenia;

 2. hypercholesterolémia (nadmerné množstvo škodlivého cholesterolu v krvi);

 3. Hypodynamika;

 4. Systematické prejedanie;

 5. stres;

 6. Hormonálne poruchy.

Brušný tuk sa delí na dva typy:

 1. Podkožný.Obopína pás a nachádza sa tesne pod kožou. Hlavným znakom je mäkká štruktúra. Ak ležíte v ľahu, „sploští sa“ a je jasne viditeľná.

 2. Viscerálne.Je to tuk nachádzajúci sa na vnútorných orgánoch. Je to nebezpečnejšie a ťažšie sa s tým bojuje. Dá sa identifikovať tak, že si ľahnete na chrbát, prstom prejdete od lonovej kosti k pupku a opakovane zatlačíte na brucho. Ak je prítomný viscerálny tuk, začne „vyčnievať“.

S viscerálnym tukom je ťažké a nežiaduce bojovať doma bez konzultácie s odborníkom. Podkožnú tukovú vrstvu však môžete odstrániť sami, ale musíte byť trpezliví a vynaložiť veľa úsilia.

Cvičenia na spaľovanie žalúdočného tuku

Cvičenie je jedným z dôležitých predpokladov pre spaľovanie brucha a iných častí tela. Nehľadajte efektné cvičenia – musíte využiť klasické cvičenia:

 1. dosky;

 2. krútenie;

 3. ohýbanie;

 4. drepovanie;

 5. kliky;

 6. jogging atď. .

Majte na pamäti, že fyzická aktivita nie je vylúčená, keď dosiahnete svoj cieľ. Cvičenie by sa malo vykonávať aj vtedy, keď sú telesná hmotnosť a brušné svaly normálne.

Za najlepšie cvičenia na spaľovanie brušného tuku sa považujú aj.

Vákuum

Vákuum

Vákuum v brušnej dutine nielen spaľuje tuk, ale aj zvyšuje metabolizmus. Stimuluje činnosť čriev a urýchľuje vylučovanie odpadu. Vykonávajte ho denne a výlučne na lačný žalúdok. Začnite s 5 sekundami a postupne prejdite na 1 minútu.

Existuje niekoľko variantov tohto cvičenia:

 1. Stojí;

 2. sedenie;

 3. ležiace.

Počas cvičenia sa zhlboka nadýchnite a potom vydýchnite. Potom sa brucho čo najviac vtiahne a akoby sa „prilepí“ k chrbtici. V tomto momente zadržte dych a počítajte do 5 (alebo viac, keď si zvyknete na vákuum). Vykonajte 3 až 5 sérií cvičenia v jednom kroku s odstupom 20 až 30 sekúnd.

Prkno

prkno

Existuje viac ako 40 variácií plankov, z ktorých každá spaľuje tuk v určitých oblastiach tela. Na dosiahnutie plochého brucha sa odporúčajú tieto typy cvičení:

 1. Prkno s vystretými rukami alebo „podpora na chrbte“.Statické cvičenie, ktoré precvičuje svaly rúk, brucha a nôh. Položte ruky pod ramená a úplne narovnajte paže. Prsty na nohách si oprite o podlahu a telo držte rovnobežne s podlahou. Napnite svaly kôry a zmerajte čas. Vydržte v tejto pozícii aspoň 30 sekúnd. Každý deň vykonajte aspoň 5 sérií cvičenia.

 2. Doska v lakťoch.Ide o klasický variant obľúbeného cvičenia. Rovnaká poloha nôh a tela ako vyššie, ale namiesto rúk majte lakte na podlahe. Ak vás bolí spodná časť chrbta alebo je to ťažké, môžete si kľaknúť a prekrížiť nohy. Ak je to príliš ľahké, na spodnú časť chrbta možno umiestniť závažie. Začnite na 30 sekundách.

 3. Bočná doska. Umožňuje spaľovať tuk v oblasti brucha a bokov. Ľahnite si na bok, jednu ruku pokrčte v lakti a oprite sa o ňu, druhú ruku si položte pred hrudník alebo ju zdvihnite nahor. Opornú ruku môžete tiež držať rovno, čo cvik sťažuje. Opakujte na druhej strane.

 4. Doska s otočkami. Postavte sa do bočného planku na lakte, telo úplne rovné, nohy nekrčte. Dôležitá je rovnováha a predchádzajúce fázy by ste sa mali naučiť ako prvé. Položte si voľnú ruku za hlavu a otočte telo smerom nadol. Môžete začať s 10-20 otočkami v závislosti od vašej fyzickej zdatnosti.

Prkno je veľmi účinné v boji proti prebytočnému brušnému tuku a pomáha tiež odstrániť boky. Snažte sa to robiť pomaly a zľahka, aby ste si netraumatizovali chrbticu alebo iné časti tela.

Cyklistika

Tým sa brušný tuk zmení na zakrivené brušné svaly. Ale robte to pravidelne a funguje to.

Ľahnite si na zem s rukami za hlavou, pričom hlava je mierne zdvihnutá nad zem. Zdvihnite a narovnajte nohy. Cvičenie: pokrčte pravú nohu a ľavý lakeť súčasne a uistite sa, že sa navzájom dotýkajú. Opakujte na druhej strane. Vykonajte 20-krát v 3-4 sériách.

Zdvihy nôh

Ľahnite si na chrbát s rukami po bokoch. Pomaly sa nakláňajte doprava a potom doľava, klesajte čo najnižšie a snažte sa prstami dosiahnuť na päty. Cvičenie aspoň 14-krát. Pripravte si 3-5 porcií.

Pravidelnosť– je pri športe nevyhnutný pre úspešné spaľovanie tukov. Cvičenie by malo byť každodenné, s prestávkou raz týždenne. Ak to z nejakého dôvodu nie je možné, skúste si tréning zorganizovať tak, aby jeho frekvencia nebola menej ako 4-5-krát týždenne.

Úprava stravovacích návykov a pitného režimu

správna strava

Zmena stravy je nevyhnutná na účinné odbúravanie prebytočného tuku. Ak sa tak nestane, ani intenzívne hodiny školenia nezaručia očakávané výsledky.

Nesmiete zanedbávať pitný režim. Dostatočný príjem tekutín pomáha udržiavať telo čisté, regulovať metabolické procesy a normalizovať metabolizmus lipidov. Kvapalina by sa mala vypočítať podľa individuálneho systému: 30 ml na 1 kg telesnej hmotnosti.

Schválené potraviny

Aby ste sa zbavili brušného tuku, musíte si rozdeliť potraviny do dvoch kategórií: povolené a tabu. Môžu a musia sa konzumovať tieto potraviny.

Kategória

Ďalšie informácie

1

Proteín

Bielkoviny sú dôležitou mikroživinou pri chudnutí.

Znižuje chuť na sladkosti a nezdravé jedlo, podporuje metabolizmus a zabraňuje opätovnému priberaniu po návrate k normálnemu príjmu potravy.

Na dosiahnutie požadovaného účinku jedzte nasledujúce potravinyNajmenej 25-30 % bielkovín denne. Ide o celkový podiel bielkovinových potravín v dennom jedálnom lístku.

Do stravy by sa malo zaradiť chudé mäso, vajcia, orechy, mliečne výrobky a strukoviny. Kokosový olej obsahuje vysoké koncentrácie mikroživín a mal by sa používať pri varení.

2

Vlákno

Ovocie a zelenina, niektoré obilniny a obilné zrná sú obohatené o rastlinnú vlákninu.

Je nevyhnutný pre normalizáciu črevnej peristaltiky, vylučovanie toxínov a odstránenie zápchy. A čo viac,Vláknina pomáha predĺžiť pocit plnosti.

Rozpustné vlákna môžu absorbovať vodu a pri kontakte s vodou sa zmenia na gél. Trávi sa oveľa dlhšie, takže sa predlžuje pocit sýtosti.

3

Zdravé, „správne“ tuky

Vzťahuje sa na konzumáciu výrobkov obsahujúcich predovšetkým rastlinné tuky.

Avokádo je na prvom miestea rastlinné oleje. Je povolené minimálne množstvo živočíšnych tukov.

Správny stravovací režim je nevyhnutný. Jedlo uvarte varením alebo pečením. Pomáhajú aj potraviny pripravené na pare. Zeleninu, ovocie a bobuľoviny je lepšie jesť čerstvé alebo z nich pripravovať kompóty, rôsoly, šťavy a smoothies.

Jedzte malé, časté malé jedlá, 5-6 krát denne. Minimálne 3-4 hodiny medzi jedlami. Občerstvenie je povolené, ale malo by sa používať sušené ovocie, hrsť orechov alebo ľahké šaláty. Ak môžete, je lepšie obmedziť sa na pohár kefíru.

Zakázané potraviny

Na zlepšenie procesu spaľovania brušného tuku by ste mali zo svojho jedálnička vylúčiť určité potraviny:

 1. Cukor. Mali by sme sa vyhýbať sladkostiam, dezertom, sladkým nápojom a baleným džúsom. Cukry sú v dostatočnom množstve obsiahnuté v ovocí a bobuľovinách, preto nezaťažujte organizmus inými zdrojmi tejto látky v potravinách. Počas spracovania sa rozkladá na glukózu a fruktózu. Pri nadmernom príjme fruktózy ju pečeň začne premieňať na tuk. A práve v brušnej dutine sa ukladá. Konzumácii cukru v čistej forme ako prísady do kávy alebo čaju by ste sa mali tiež čo najviac vyhýbať.

 2. Rýchle sacharidy.Tie sa v tele trávia a premieňajú na tuk. Ich konzumácia by sa mala obmedziť na 50 gramov denne, alebo ešte lepšie, úplne vylúčiť zo stravy. V prvom rade sa musíte zbaviť sladkého pečiva, rýchleho občerstvenia, párkov, instantných rezancov. Konzumácia medu je povolená, ale musí byť obmedzená.

Na odbúranie brušného tuku nemusíte dodržiavať prísne diéty. Stačí zmeniť stravu a sledovať príjem kalórií. Optimálna hladina by sa mala vypočítať individuálne v závislosti od aktuálnej hmotnosti a frekvencie cvičenia.

Pomocné metódy spaľovania tukov

Pomocné metódy spaľovania brušného tuku

Okrem všetkých vyššie uvedených procedúr na spaľovanie tukov sa používajú aj pomocné metódy. Medzi nimi:

 1. Masáž.Najjednoduchší spôsob, ako vykonávať manipuláciu doma, je kúpiť si vákuový anticelulitídny vibračný masážny prístroj a používať ho denne na ošetrenie brucha. Ak nemôžete, medová masáž je dobrý nápad. Na tento účel je potrebné naniesť med na dlane rúk a potom ich odobrať. Takto ošetrite celé brucho. Zákrok môže byť bolestivý, ale prináša dobré výsledky. Nie viac ako 3-4 krát týždenne.

 2. Zábaly. Najobľúbenejší kozmetický zákrok, ktorý sa vykonáva doma. Na uvoľnenie brušného tuku možno použiť zmes esenciálnych olejov, sódy bikarbóny, kakaového prášku, rias, kozmetického ílu, medu a horčicových zábalov. .

 3. Drhnutie. Ošetrenie odstraňuje nielen zrohovatené častice kože. Stimuluje krvný obeh, zohrieva tkanivá, vyživuje a hydratuje. Na domáce použitie sú vhodné cukrové a kávové peelingy, ako aj výrobky na báze morskej soli, ktoré sa musia na začiatku pomlieť v mlynčeku na kávu. Môže sa podávať až 2-3-krát týždenne.

Doplniť vyššie uvedené metódy boja proti tuku na bruchu možno užívaním multivitamínových komplexov a prírodných doplnkov. Pomáhajú zrýchliť metabolizmus, odstraňujú toxíny z tela a zlepšujú stav pokožky. Neodporúča sa však vyberať ich samostatne, najmä pokiaľ ide o vitamíny. Tieto lieky musí predpísať lekár a sú veľmi individuálne.

Ak všetky domáce metódy spaľovania tukov nepomôžu vyriešiť problém, mali by ste čo najskôr navštíviť odborníka. V tomto prípade môže byť príčinou závažné ochorenie, ktoré môže byť dlho bez príznakov. Bojovať s nadváhou bez odstránenia jej príčiny je za takýchto okolností nielen neúčinné a nerozumné, ale aj nebezpečné.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: