Dôsledky spánku na pokožke: 4 dôsledky nedostatku spánku

Spánok nie je len o nočnom odpočinku. „Reenergizér“ pre telo, ktorý pomáha doplniť energetické zásoby tela. Ovplyvňuje všetky biologické procesy bez výnimky a všetky orgány. Pleť tváre nie je výnimkou.

Nedostatok kvalitného spánku urýchľuje starnutie pokožky. V dôsledku toho sa objavujú vrásky a pokožka je matná a ochabnutá. Každú chvíľu je čoraz ťažšie vyrovnať sa s problémom s kozmetikou, pretože dôsledky nedostatku spánku sú mnohé a rôzne. Tento problém môže vyriešiť len kvalitný a zdravý nočný odpočinok.

Ako spánok ovplyvňuje vašu pokožku?

Vplyv spánku na pokožku

regeneračný, zdravý spánok pomáha telu doplniť energiu spotrebovanú počas dňa. Pokiaľ ide o pokožku, nočný odpočinok je dobrá vec:

  1. urýchlenie regenerácie buniek;

  2. stimulácia tvorby kolagénu;

  3. Zvýšené prekrvenie buniek a tkanív;

  4. Zintenzívnenie obnovy buniek stratum corneum.

Dostatočný spánok zabezpečuje predĺženie mladosti, sviežosti a pružnosti pokožky. Ak si však počas noci dostatočne neodpočiniete, ani veľmi drahá a kvalitná kozmetika si s nepríjemnými účinkami nedokáže vždy poradiť.

4 Dôsledky nedostatku spánku na pokožku

Nedostatok spánku nie je len nedostatok odpočinku pre mozog, ale aj faktor, ktorý má negatívny vplyv na krásu. A trpí predovšetkým pokožka. Dôsledky nedostatočného spánku môžu byť.

Modriny pod očami

Modriny, vačky, opuchy, čierne kruhy a čierne škvrny na pokožke pod očami patria medzi najčastejšie následky nedostatku spánku. Ak sa po osamotenom nedostatku spánku neobjavia, ale pri nadmernej únave a vyčerpaní sa určite objavia.

Zmatnenie pokožky

Nedostatok spánku zabraňuje úplnej regenerácii kožných buniek. To znamená, že odumretá koža sa nemôže úplne odlupovať, takže tvár postupne tmavne a niekedy nadobúda sivý odtieň. Ak je nedostatok spánku trvalý, nakoniec sa stane chronickým.

Predčasné starnutie

Nedostatok spánku vedie k hormonálnej nerovnováhe. Hladina stresového hormónu kortizolu v krvi sa zvyšuje. Látka v nadbytku v tele nie je dobrá pre pokožku. Spôsobuje narušenie integrity keratinocytov a uvoľňuje väzby medzi nimi. Výsledkom je, že vylučovanie kolagénu je oslabené alebo úplne zastavené.

Takýto komplexný reťazec procesov vedie k strate pružnosti pokožky. Pokožka začne ochabovať a na jej povrchu sa objavia vrásky rôznej veľkosti a hĺbky. Ani mladé dievčatá, ktoré nemajú dostatok spánku, nie sú voči tomuto problému imúnne.

Zvyšuje náchylnosť pokožky na poškodenie

Hormonálna nerovnováha je tiež dôvodom. Kortizol má tendenciu zasahovať do produkcie inzulínu. Nedostatok pankreatického hormónu spôsobuje nárast hladiny cukru v krvi, čo následne znižuje absorpčnú schopnosť fibroblastov a keratinocytov.

Inhibícia sekrécie inzulínu spomaľuje proces tvorby mladých buniek. To spôsobuje, že pokožka je náchylnejšia na akékoľvek poškodenie.

Ako a koľko by ste mali spať, aby ste mali krásnu pleť?

Pre mladosť a krásu vašej pleti nie je dôležité len to, ako dlho spíte, ale aj to, koľko spíte. Dospelému človeku stačí 8-9 hodín spánku na obnovenie energie a udržanie krásy celého tela a najmä tváre.

Pred spaním by sa mal použiť špeciálny nočný mejkap. Aktívne sa vstrebáva a funguje medzi 11:00 a 4:00. Vtedy dosahuje hormón melatonín najvyššiu koncentráciu. Je zodpovedný za spánok, ale aj za správnu regeneráciu tela.

Choďte spať skôr, aby ste získali dostatok melatonínu. Čas spánku by sa mal vypočítať podľa času potrebného na dobrý nočný odpočinok. Dôležité je tiež zabezpečiť optimálne podmienky na spánok, aby vás nič nerozptyľovalo, nebránilo vám v zaspávaní a neprerušovalo fázu hlbokého spánku.

Krása vašej pleti závisí od polohy počas spánku?

Vplyv spánku na tvár

Keď ideme spať, možno si nikdy neuvedomíme, že naša obľúbená poloha, ktorá môže byť našou najobľúbenejšou, môže byť taká zlá, pokiaľ ide o našu mladistvú krásu. Odborníci tvrdia, že najhoršie ustanovenia:

  1. Spite na bruchu. Pravdepodobne jedna z najpohodlnejších polôh, ale hlava musí byť počas spánku otočená na bok, aby mohla voľne dýchať. Tvár sa tak zaťažuje, takže o sviežom vzhľade ráno nemôže byť ani reči. Pokožka na čele je prvá, ktorá trpí. Začnú sa tvoriť vrásky a oblasť pod očami môže byť opuchnutá.

  2. Spanie na boku.Ani to nie je dobrá voľba, pretože pomaly deformuje jednu stranu tváre, na ktorej človek najčastejšie spí. okolo úst a očí sa začnú objavovať jemné vrásky a medzi obočím sa vytvoria nevzhľadné záhyby.

  3. Spite so vztýčenou hlavou.Lekári neodporúčajú počas nočného spánku dvíhať hlavu nad úroveň postele. Zhoršuje krvný obeh v cievach krku a hlavy a má negatívny vplyv na pokožku. Zvyk spať v tejto polohe spôsobuje vrásky, ktoré sa môžu objaviť aj u veľmi mladých žien.

Aká je najlepšia poloha na spanie??Najbezpečnejšie je spať na chrbte, Hoci je pre človeka veľmi ťažké kontrolovať sa počas nočného odpočinku. A samozrejme je dôležité vybrať si správny vankúš, aby ste sa vyhli vráskam na krku a tvári.

5 produktov na nočnú starostlivosť o pleť

Ako už bolo spomenuté, pokožka tváre potrebuje starostlivosť, výživu a hydratáciu, a to aj v noci. Za najlepšie sa považujú tieto kozmetické možnosti.

Micelárna voda Garnier

Micelárna voda Garnier

Vyživuje a tonizuje pokožku. Obsahuje výťažky z červeného čaju a rooibosu. Používajte micelárnu vodu pred spaním a po prebudení.

TOLERIANE
    TRA NUIT od La Roche Posay

TOLERIANE<ul></div><p>TRA NUIT by La Roche Posay“ src=“/wp-content/uploads/2023/09/32416666195831-96vl.jpg“ height=“321″ title=“TOLERIANE</p><ul>TRA NUIT by La Roche Posay“><p>Nočný krém je vhodný na tvár a oči a má upokojujúci účinok na pleť. Poskytuje výživu, znižuje podráždenie a zápaly, dobre hydratuje. Výrobok je určený pre normálnu až citlivú pokožku. Účinnou látkou je neurosenzín, ktorý má upokojujúci účinok.</p><h3>Nočná maska Biotherm Blue Therapy Serum-In-Oil</h3><div style=Biotherm Blue Therapy sérum v oleji na noc

Obnovujúce nočné olejové sérum. Pre zrelú alebo poškodenú pleť. Pomáha vyživovať, hydratovať a vyhladzovať vrásky. Sérum s obsahom olejov z morských rias, ktoré obsahujú cenné lipidy so štruktúrou podobnou ľudským lipidom. Vďaka tomu sa plne vstrebáva do pokožky a zabezpečuje jej úplnú hydratáciu.

Lancome Energie De Vie The Overnight Recovery maska na spanie

Lancome Energie De Vie The Overnight Recovery maska na spanie

Nočná maska je na vodnej báze a má ľahkú textúru. Obsahuje glycerín a dimetikón. Kombinácia týchto látok vyhladzuje a vyživuje pokožku, nasycuje ju živinami a hydratuje ju. Obsahuje antioxidanty, bylinné výťažky a esenciálne oleje.

Luxusný vyživujúci olej L’Oreal Paris

Luxusný vyživujúci olej L'Oreal Paris

Nočná maska vyživuje a dodáva pokožke prirodzený lesk aj počas spánku. Vhodné pre suchú a citlivú pokožku, môžu ich používať dievčatá od 18 rokov. Krémová maska by sa mala používať maximálne 2-3 krát týždenne, krátko pred spaním.

Maska na okamžité rozjasnenie, Kiehl’s

2132345655743.jpg

Navrhnuté na nočné aj denné použitie. Prípravok viditeľne vyrovnáva tón pleti, osviežuje a vyživuje pokožku. Pri pravidelnom používaní si všimnete zlepšenie tónu pleti a prirodzeného rúžu, žiarivosti. Dodáva pleti pružnosť a pevnosť a dosahuje liftingový a omladzujúci účinok.

Pozitívny nočný spánok má najpriaznivejší vplyv na pokožku. Podporuje obnovu buniek a regeneráciu tkanív. Ľudia, ktorí majú dostatok spánku, vyzerajú vždy mladšie ako tí, ktorí trpia chronickým nedostatkom spánku. Avšak vekom podmienené zmeny epidermy sa nedajú vylúčiť, takže aj napriek dobrému spánku je potrebné sa o ňu správne starať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: