Nastavenie režimu spánku v systéme Windows 7

Režim úspory energie, pri ktorom sa obsah pamäte RAM ukladá na pevný disk, sa nazýva hibernácia. Spoločnosť Microsoft ho podporuje od systému Windows 95. Pred rokom 2007 bol v ruštine známy ako režim spánku. Najväčšie výhody jeho používania sú pre používateľov notebookov, ale môže fungovať aj na stolových počítačoch. Naši odborníci vám ukážu, ako nastaviť režim spánku v systéme Windows 7.

Plán napájania

Používatelia môžu v operačných systémoch Microsoft používať tri režimy úspory energie. V prípade bežných počítačov s trvalým napájaním sa uprednostňujú režimy spánku a hybridnej hibernácie. Pre prenosné počítače – hibernácia.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením klávesovej skratky „Win+R“. Zadajte príkaz „powercfg.Stlačte tlačidlo „cpl“ a stlačte tlačidlo „OK“. To umožňuje priamy prístup k správe napájania v ovládacom paneli systému Windows.

V poli hlavného okna sa prepínačom zobrazí aktuálny plán napájania počítača. Ak ho chcete nastaviť, kliknite na hypertextový odkaz označený jednotkou alebo použite možnosť ponuky označenú dvojitým.

Pomocou rozbaľovacích šípok nastavte čas prechodu do režimu spánku pri použití batérie alebo sieťového napájania. Uložte zmeny pomocou tlačidla označeného trojkou na snímke obrazovky. Hypertextový odkaz označený „4“ otvára ďalšie možnosti.

V okne, ktoré sa otvorí, nájdete časť „Spánok“. Rozbaľte jeho obsah a zistite, či je potrebný hybridný režim. V prípade stolného počítača nastavte prepínače označené šípkou do polohy „zapnuté“, v prípade notebookov ich nechajte tak, ako je znázornené na snímke. Uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „Použiť“.

Ochrana pri prebudení

Prebudenie z režimu hibernácie si z bezpečnostných dôvodov vyžaduje heslo. Ak nie je potrebná, napríklad pre domáci počítač, možno ju vypnúť.

V paneli správy napájania prejdite do časti zvýraznenej na nasledujúcom obrázku.

Šípka zobrazuje rozbaľovacie ponuky na výber akcií, ktoré vykoná operačný systém po stlačení tlačidla spánku a vypnutia. Pre nastavenie zabezpečenia kliknite na hypertextový odkaz označený symbolom „2“.

Presuňte rádiové tlačidlo na pozíciu znázornenú na snímke šípkou a zaznamenajte zmeny. Po ukončení režimu hibernácie systém nebude požadovať zadanie hesla.

Príkazový riadok

Súbor hiberfil.Sys, ktorý sa nachádza v koreňovom adresári systémovej jednotky, sa používa na zápis informácií z pamäte RAM, keď počítač prejde do režimu hibernácie. Je to 80 % pamäte RAM nainštalovanej v počítači. Ak sa na stolnom počítači každá relácia končí vypnutím, nie je potrebné používať súbor, ktorý zaberá voľné miesto.

Spustite príkazový riadok v režime zvýšených oprávnení. Na výzvu zadajte „powercfg /h off“ a stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici. Režim hibernácie v počítači je vypnutý a súbor hiberfil.Systém sys sa odstráni z pevného disku.

Ak zmeníte poradie používania počítača, môžete ho opäť zapnúť príkazom „powercfg /h on“. Operácia si nevyžaduje reštart. Súbor hiberfil.Súbor sys sa vytvorí okamžite po stlačení klávesu Enter.

Ak to zhrnieme

V tomto článku vám naši odborníci ukážu, ako nastaviť alebo vypnúť režim spánku v systéme Windows 7.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: