Výber rúžu – 13 tipov odborníkov

Rúž – základný prvok denného a večerného líčenia. Jeho použitie vytvára harmonickejší a výraznejší vzhľad. Mnohé dievčatá a ženy si kupujú rúž podľa toho, aká farba sa im páči. Ale to nie je celkom správne. Vizážisti novinárom povedali, že pri výbere tohto líčidla treba zohľadniť mnoho faktorov – tvar pier, farbu vlasov, farbu pleti a očí, dokonca aj vek. A tiež vlastnosti samotného rúžu – jeho tvar, textúra a výdrž. Všetky aspekty výberu produktov nájdete v našom článku.

Čo sa dá dosiahnuť správnym a nesprávnym rúžom

Správny a nesprávny make-up

Výber rúžu má veľa spoločného so správnym alebo nesprávnym výberom rúžu:

Správna voľba:

 1. Ideálny objem – pery vyzerajú krásne a plnšie.

 2. Zvýrazňuje a koriguje prirodzený tvar pier.

 3. Odtieň pier dokonale ladí s celkovým štýlom dievčenského líčenia – večerným alebo denným, prípadne slávnostným.

 4. Harmonický vzhľad, mierne zvýraznené pery.

Nesprávny výber:

 1. Pery vyzerajú príliš nafúknuté alebo naopak neesteticky tenké.

 2. Skreslený tvar pier, ktorý nezodpovedá celkovým črtám tváre.

 3. Farba pier nezodpovedá celkovému štýlu – rúž je príliš svetlý alebo príliš bledý, takže líčenie pôsobí prehnane, ťažko sa naň pozerá alebo je nevyvážené.

 4. Pery vyzerajú vulgárne, rovnako ako celý make-up.

 5. Dievča vyzerá vizuálne staršie, ako je.

Ak chcete vybrať správny rúž, poraďte sa s poprednými vizážistami.

Záleží na tvare a objeme

Pravidlo alebo vzor, ktorý si treba v tejto veci zapamätať – tmavšie tóny opticky ztenčujú pery a zmenšujú ich objem. A svetlé farby a lesk (lesk, trblietky, chimmer) naopak opticky zväčšujú objem.

Pri každodennom líčení bacuľatých pier sa odporúča uprednostniť tlmené, pastelové tóny. Pri výbere sa riadi paletou bronzovej, béžovej, nie jasne ružovej a zdržanlivých červených odtieňov. Ak chcete opticky zmenšiť svoje pery alebo od nich odpútať pozornosť, vyberte si tmavohnedé čokoládové a podobné odtiene.

Ak máte tenké pery, vyhnite sa tmavým farbám. Výsledok môže pôsobiť rušivo – pery sú jednoducho nakreslené v rovnej línii, ústa vyzerajú strnulo a celý vzhľad je strohý a nepriateľský. Ak chcete zväčšiť objem pier, použite svetlé farby, prípadne s gélovým leskom alebo trblietkami.

Typ farby

Typ farby

Typ vzhľadu ženy je veľmi dôležitý pre správny výber make-upu. Ako pomôcku možno použiť niekoľko parametrov:

Tón pleti– Použite prototyp rúžu a naneste ho na končeky prstov, aby ste vyskúšali účinok. Ak sa vám páči, že pigment na vašich prstoch (odtieň pokožky v tejto oblasti je čo najbližší odtieňu vašich pier) zodpovedá farbe pokožky na chrbte druhej ruky, je to pre vás dobrá voľba. Textúru výrobku môžete cítiť na končekoch prstov, ktoré sú veľmi citlivé.

farba vlasov:

 1. Platinová blond sa hodí k takmer všetkým rôznym bobuľovým farbám rúžov (ružová, fialová, tlmená fialová atď.)..).

 2. Blondínky s blond alebo zlatými vlasmi by si mali vybrať marhuľové, svetlé koralové tóny.

 3. Hnedovláskam a brunetkám odporúčame vybrať si líčenie v čokoládových a béžových pastelových farbách.

Farba zubnej skloviny.Ak pravidelne navštevujete zubára, absolvujete preventívne alebo hygienické čistenie, bielenie zubov metódami Air Flow, Zoom alebo inými metódami, môžete pokojne používať rúž v teplých odtieňoch a podtónoch. alebo ak je vaša zubná sklovina žltkastá, použite rúž s chladnejším tónom modrej. Vďaka takémuto líčeniu bude sklovina vašich zubov opticky belšia, čo zvýši estetiku vášho úsmevu.

Vek ženy

V mladom veku si dievčatá môžu dovoliť najrôznejšie experimenty s odtieňmi a farbami. Výber make-upu môže zahŕňať rôzne možnosti – od kričiacich šťavnatých a jasných farieb až po nude, pastelové a priesvitné odtiene. Všetko závisí od cieľov dievčaťa a účelu líčenia. Mladé dievčatá (do 15-16 rokov) by si mali vyberať polopriehľadné, málo pigmentované varianty make-upu. Staršie dievčatá však už môžu bezpečne experimentovať s prechodmi a textúrami.

Ženy po tridsiatke a tridsaťpäťke by si mali vybrať normálne, žiadne extravagantné odtiene. Jasné, jagavé, neónové a fuchsiové farby už dávno nie sú potrebné. Je čas venovať pozornosť klasickým odtieňom šarlátovej, terakotovej, medenej, koralovej.

Vo vyššom veku, od 40 do 45 rokov, by mali byť ženy opatrné pri výbere prípravkov na líčenie. Rovnako ako vo veku 35 rokov by ste sa mali snažiť vyhýbať jasným farbám. Pokožka na perách a v ich okolí začína starnúť a nemala by pútať pozornosť. A vek vyžaduje, aby dáma vyzerala slušne a vyhýbala sa vulgárnosti. Vhodné sú pastelové, krémové, púdrové, „zaprášené“, sýte, prirodzene vyzerajúce odtiene. Výnimkou je líčenie na dovolenku, slávnostnú udalosť. V tomto prípade si môžete dovoliť výber jasnejších variantov, ktoré sa kombinujú s celkovým štýlom líčenia. Hlavnou vecou je vyhnúť sa matným textúram, ktoré pleť vysušujú a spôsobujú, že vyzerá staršie.

Výber rúžu podľa výdrže, zloženia a ďalších fyzikálnych vlastností

Výber rúžu

Pri výbere rúžu majte na pamäti, že väčšina sortimentu v obchodoch je bežný dekoratívny make-up, ktorý zostáva na perách niekoľko hodín, po ktorých môže byť potrebná korekcia make-upu. Na zmytie takéhoto rúžu stačí použiť vodu, odličovacie mlieko alebo papierové uteráky.

Existujú však aj odolné produkty, ktoré sa nezmyjú vodou a „nezožerú“ sa pri bozkávaní alebo jedení. Tento rúž vydrží nielen celý deň, ale aj dlhšie – až 24 hodín. Ak ho chcete úplne zmyť, musíte použiť penu, pleťovú vodu na odstránenie odolného make-upu. Jeho textúra je zvyčajne matná, ale môže byť potiahnutý transparentným gélom pre väčší lesk.

Pokiaľ ide o zložky – pozorne si prečítajte informácie na obale. Štatistiky ukazujú, že ženy, ktoré pravidelne používajú rúž, neúmyselne spotrebujú približne jednu tubu tohto výrobku za 12 mesiacov. Preto je vhodnejšie, aby zloženie obsahovalo viac prírodných zložiek, prírodných farbív, vitamínov a olejov. A vyhýbajte sa parfumom, umelým farbivám, stabilizátorom, konzervačným látkam a iným škodlivým zložkám.

Pri výbere je dôležité zohľadniť vôňu. Ak výrobok zapácha alebo je jednoducho dráždivý a páchne chemikáliami, nekupujte ho. Nepríjemný farebný zápach môže naznačovať neznášanlivosť chemikálií, zlú kvalitu alebo dátum spotreby.

Jeho farba a štruktúra musia byť jednotné, rovnako ako jeho držanie a štruktúra. Ak na povrchu spozorujete podozrivé škvrny, praskliny, vrypy, kvapky kvapaliny, rozvrstvenie, ide o výrobok s uplynutou dobou použiteľnosti, falzifikát alebo neštandardný výrobok.

Prvé vyskúšanie make-upu – na úplné otestovanie výrobku si ho musíte kúpiť. Niektoré značky však špeciálne vyrábajú vzorky. Klasický vysúvací rúž. Veľmi lacný (k dispozícii napríklad v Oriflame) a niekedy dokonca zadarmo. Čo chcete posúdiť? Rovnomerne a ľahko sa rúž rozotiera, je na perách cítiť, je nepríjemný, nekrváca pri vystavení telesnému teplu alebo slnečnému žiareniu?.

Forma a textúra, vlastnosti výrobku

Dnešný kozmetický priemysel je veľmi konkurenčný. Preto výrobcovia vynakladajú veľké úsilie, aby svojim zákazníkom ponúkli čo najširšiu škálu tvarov a textúr výrobkov. Aj to môže byť faktorom pri výbere produktu. Na pultoch obchodov nájdete takéto varianty rúžov:

Klasický rúž so zasúvateľnou tyčinkou. Tento variant vyhovuje ženám, ktoré nie sú zvyknuté experimentovať a radšej používajú takýto tradičný výrobok. Môže byť matný alebo lesklý. Existujú aj dvojfarebné rúže, ktoré možno použiť ako náhradu ceruzky. Tyčinka sa skladá z dvoch častí, z ktorých každá je pigmentovaná inou farbou. Vyhladením po perách sa vytvorí bohatší obrys, zatiaľ čo stredná časť je zafarbená menej intenzívnym pigmentom.

Lesklý rúž, rúž-lak na pery vo forme ceruzky, tyčinky alebo tuby, vrátane aplikátora.

Tónovaný balzam na pery. Tento výrobok je vhodný pre dievčatá so suchými, popraskanými, šupinatými alebo popraskanými perami. Rúž pôsobí obojstranne, hydratuje a vyživuje pery a zároveň im dodáva jemný odtieň a jas.

textúra rúžu

Výber správneho rúžu na pery

Pri výbere správneho make-upu zohráva dôležitú úlohu aj textúra výrobku. Od tohto aspektu závisí jednoduchosť aplikácie a pocit na perách. Všetky dievčatá majú rôzne preferencie, preto sa výrobcovia snažili poskytnúť maximálny výber:

 1. Tekutý rúž, ktorý sa môže nanášať pomocou špeciálneho aplikátora, štetca alebo špeciálne tvarovaného hrotu tuby. Táto možnosť je vhodná pre dievčatá, ktoré chcú rýchlo nanášať a korigovať make-up. Tekuté rúže sú často priesvitné a nie príliš výrazné, takže vaše pery sú lesklé. Alebo krycie, vysoko pigmentované tekuté rúže.

 2. krémový rúž– Tie, ktoré sú k dispozícii vo forme tyčiniek alebo v paletách s jedným až piatimi (alebo viacerými) krémovými odtieňmi. Tento rúž obsahuje hydratačné a vyživujúce zložky, oleje a vitamínové komplexy. Aplikácia tohto výrobku je jemnejšia na dotyk. A rovnako dobre funguje aj na vaše pery.

 3. Tuhý rúž s vysokou koncentráciou pigmentu– K dispozícii sú rôzne varianty tyčiniek alebo ceruziek. Výhodou tohto typu make-upu je jeho dlhotrvajúce a úsporné používanie, sýta farba a vysoká krycia schopnosť. Pigment vyplní všetky jemné linky na perách, vyhladí ich povrch a dodá im jemnosť a hebkosť.

 4. Suchý rúž, ktorý sa dodáva vo forme prášku baleného v malých nádobách alebo fľašiach. Prípravok sa nanáša pomocou špeciálneho aplikátora, ktorý je súčasťou súpravy. Hlavnými výhodami týchto rúžov sú plná farba, dokonalé krytie a úsporné používanie. Ale skutočnosť, že kozmetika je vyrobená vo forme prášku, môže počas jej používania spôsobiť určité nepohodlie – je tu pocit napätia a suchosti.

Rúž podľa vlastností

Pri kúpe kozmetického výrobku musíte zvážiť aj jeho vlastnosti. Existujú špeciálne hydratačné rúže. Sú najrozšírenejšie na trhu. Výber takéhoto výrobku sa odporúča na nasýtenie pokožky vitamínmi, na jej vyhladenie a zjemnenie. Takáto kozmetika je ideálna na každodenné použitie. Ďalšou vlastnosťou takýchto výrobkov môže byť ochrana pred UV žiarením.

Výživné rúže sa odporúčajú do chladného počasia. Oleje, vosky a vitamínové komplexy v zložkách pomáhajú chrániť pery pred škodlivými účinkami vetra a mrazu.

Hygienické rúže môžu používať dievčatá všetkých vekových kategórií. Aj keď nie je vhodné nanášať pigment na pery. Tieto rúže sú bezfarebné a pomáhajú chrániť a regenerovať pokožku. Pomáha odstraňovať šupinatú, popraskanú alebo suchú pokožku. Okrem prírodného lesku na perách nie sú žiadne stopy po produkte.

Rúže s botoxovým efektom. Príležitostne sú k dispozícii výrobky, ako napríklad výrobky z radu Oriflame („The ONE“), ktoré majú jedinečné vlastnosti. Po nanesení tohto rúžu pocítite mravčenie a vaše pery zväčšia svoj objem. Zmení sa aj farba vašich pier, ktoré budú jasnejšie a plnšie. Tento účinok je spôsobený zložením kozmetického prípravku. Obsahuje zložky, ktoré stimulujú prietok krvi do tkanív. Takže pery sú objemnejšie po dobu 2-3 hodín. Po odznení účinku možno v prípade potreby výsledok obnoviť opätovným nanesením prípravku.

Výber rúžu v závislosti od charakteru povrchovej úpravy

dokončiť

Povrchová úprava je efekt, ktorý sa dosiahne po nanesení make-upu. Povrchová úprava môže byť matná, čo je najnovší trend. A tiež lesklý – pomáha vytvoriť skutočne romantický, jemný a zmyselný vzhľad. A satén – na perách sa objaví jemný, trblietavý, ale nenápadný lesk. Transparentný povrch je na perách takmer neviditeľný. Minimálne množstvo pigmentu v rúži, ale môže obsahovať perleťové zložky, ktoré dodajú perám objem.

Všimnite si, že väčšina moderných rúžov má súčasne niekoľko rôznych vlastností. Pri výbere rúžu si teda musíte nájsť taký, ktorý vám vyhovuje z hľadiska farby, tvaru, textúry, vlastností a povrchovej úpravy. Ak chcete nájsť ideálny výrobok, môžete si prezrieť opisy a špecifikácie kozmetických výrobkov na webových stránkach online predajcov. Alebo sa poraďte s vizážistom, ktorý vyberie niekoľko možností špeciálne pre vás, pričom zohľadní všetky vaše želania a pre každú príležitosť.

Výber rúžu podľa značky a ceny

Odborníci odporúčajú kupovať výrobky známych značiek. make-up môže patriť do masového, luxusného alebo profesionálneho segmentu. Ak už používate konkrétnu značku a ste s ňou spokojná, môžete si skúsiť vybrať aj rúž.

Ak ste si ešte nekúpili známe kozmetické značky, pri výbere rúžu môžete uprednostniť výrobky značky Maybel

 • ne, L‘ Oreal Paris, NYX, Bobbi
  Pupa, Dior, NOUBA, Vivienne Sabo. Záleží na vašej kúpnej sile. Cena kvalitného výrobku sa môže pohybovať od 70 do 2500 Euro. Všetko drahšie je kozmetika určená na použitie profesionálnymi vizážistami.

  Výber rúžu podľa jeho trvanlivosti

  Ak použijete tyčinku alebo tuhý suchý rúž, jeho trvanlivosť je približne 2 roky. Odborníci tvrdia, že ak používate tekutý výrobok s aplikátorom, ktorý je trvalo ponorený vo fľaši, životnosť takéhoto rúžu sa skracuje na 2 až 3 mesiace. Dôležité sú aj podmienky skladovania:

  1. Pokiaľ sa rúž uchováva v chlade a nie je vystavený slnečnému žiareniu a extrémnym teplotám, môže sa skladovať a používať až 24 mesiacov.

  2. Ak nosíte kozmetiku neustále so sebou v kozmetickej taštičke, doba platnosti sa skracuje na 2-6 mesiacov.

  Malé tipy na uľahčenie výberu rúžu

  Odborníci na líčenie z L’Oreal Paris Revita sa podelili o svoje tipy a triky, ako si vybrať ten správny rúž:

  Využite výhody moderných technológií. Pomôžu vám ušetriť čas a vybrať si najlepšiu možnosť z pohodlia domova. Môžete si napríklad stiahnuť a nainštalovať bezplatnú aplikáciu L’Oréal Makeup Genius do svojho smartfónu. Pomocou programu si môžete urobiť vlastnú fotografiu a vyskúšať si rôzne odtiene rúžu. To znamená, že chcete zistiť, ako bude konkrétny výrobok vyzerať na vašich perách.

  Vyskúšajte make-up. V kútikoch/obchodoch mnohých značiek môžete absolvovať expresný kurz líčenia alebo majstrovskú triedu úplne zadarmo. Kvalifikovaní poradcovia sa výborne vyznajú v odtieňoch a textúrach. Pomôžu vám otestovať rôzne produkty bez väčšej námahy a finančných investícií a vybrať tie najvhodnejšie naraz. A tiež sa naučiť, ako správne nanášať rúž.

  Máte obľúbený odtieň,Ale chcete zmeniť povrchovú úpravu alebo vyskúšať novú textúru? Vezmite si so sebou rúž, ktorý radi používate, aby ste si v obchode mohli porovnať odtieň starého a nového výrobku a nájsť si ten správny.

  Najčastejšie chyby pri výbere rúžu

  časté chyby

  Kvalitný make-up je dnes drahý, takže výberu správneho rúžu je lepšie sa vyhnúť. Ak si kúpite nesprávny výrobok, nemôžete ho použiť ani vrátiť do obchodu. Pozrime sa na 3 najčastejšie chyby, ktoré dievčatá robia pri výbere rúžu:

  1. Rúž „ako od kamarátky“. Tento prístup k nákupu kozmetiky je od základu nesprávny. Každý človek má svoj typ a odtieň pleti, tvar a objem pier, farbu očí a vlasov a ďalšie osobnostné črty. To, čo vyzerá skvele na niekom, koho poznáte, vám vôbec nemusí vyhovovať. A ak naozaj túžite po konkrétnom odtieni rúžu, pred kúpou si ho vyskúšajte na sebe. Môžete požiadať priateľa, aby vám požičal make-up, alebo použiť vzorkovník výrobkov v obchode. Ale pozor, nie je to hygienické.

  2. Kupovanie rúžu zo zvyku. Mnohé ženy si po jednom úspešnom výbere make-upu kupujú ten istý produkt aj niekoľko rokov. Táto konzistencia nie je sama o sebe zlá. Musíte však mať na pamäti, že časom sa mení farba a stav pokožky (najmä v lete a v zime), farba vlasov na hlave. Výber rúžu ovplyvňuje aj ročné obdobie a zmeny v štýle dievčaťa. Čo treba mať na pamäti. A tiež, že niektoré spoločnosti často tolerujú variácie odtieňov rovnakého počtu rúžov v rôznych šaržiach. alebo jednoducho prestať uvádzať na trh určité produktové rady. Preto by dievča malo zvážiť všetky tieto aspekty a mať niekoľko nezávislých možností na líčenie rúžov.

  3. Spontánne, neočakávané a emocionálne nákupy. Niekedy si v nálade alebo vzrušení vyberáme odtiene rúžu, ktoré vyzerajú sľubne. Najmä ak je výrobok k dispozícii so zľavou. Nemyslite si, že to stojí za tie náklady? Najlepšie je urobiť racionálne a uvážené rozhodnutie, t. j. kúpiť výrobok s presným vedomím, čo chcete, pokiaľ ide o štruktúru a odtieň.

  4. Poslednou chybou je výber dekoratívneho výrobku len na základe ceny. Rúž nemusí byť nevyhnutne drahší ako jeho lacnejší náprotivok. Prečítajte si recenzie produktov rôznych značiek a hodnotenia používateľov – môže vás to ochrániť pred zbytočným míňaním peňazí.

  Pochopenie aplikácie rúžu pre maximálny účinok

  Nie je dôležitý len výber, ale aj aplikácia správneho pigmentu:

  1. Očistite oblasť pier vodou alebo odličovacím prípravkom a žinkou.

  2. Začnite jemným drhnutím. Môžete použiť aj obyčajný cukor zmiešaný s jednou čajovou lyžičkou medu alebo kyslej smotany. Ak sa ponáhľate, môžete tento krok preskočiť.

  3. Naneste hydratačný a revitalizačný krém alebo gél, balzam – prípravky, ktoré používate na revitalizáciu pokožky na tejto časti tváre. Počkajte 5 až 10 minút, kým sa prípravok vstrebe do pokožky, a prebytočné množstvo zotrite papierovým uterákom. Tento krok môžete vynechať, ak je čas na líčenie obmedzený.

  4. Naneste podkladovú bázu na pery, starostlivo ju rozotrite.

  5. V prípade potreby použite farebnú ceruzku. Ak používate tekutý alebo hydratačný rúž, hladší produkt, ceruzka alebo očné linky zabránia rozmazaniu produktu po kontúrach pier.

  6. Naneste rúž, počkajte niekoľko minút, zotrite pery obrúskom a naneste druhú vrstvu make-upu.

  Používanie rúžu v tomto poradí pomôže chrániť pery, vydrží oveľa dlhšie a zachová si svoju farbu počas celého dňa.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: