Ako nainštalovať jazykový balíček v systéme Windows 7

Ďalšie jazykové balíky v operačných systémoch Microsoft umožňujú v prípade potreby zmeniť lokalizáciu rozhrania. Naši odborníci vám poradia, ako to urobiť v systéme Windows 7.

Aktualizačné centrum

Možnosti lokalizácie nastavuje používateľ v časti Regionálne normy v Ovládacom centre.

Otvorte dialógové okno „Spustiť“ stlačením kombinácie klávesov „Win+R“. Do textového poľa zadajte „intl.cpl“. Stlačte tlačidlo „OK“ a získajte priamy prístup k appletu.

Vyberte kartu označenú jednotkou. Kliknutím na tlačidlo označené „2“ na snímke obrazovky spustíte sprievodcu lokalizáciou.

Vyberte možnosť inštalácie ďalšieho jazykového balíka.

Najbežnejšie jazyky si môžete stiahnuť z Centra aktualizácií. Kliknite na oblasť označenú na snímke obrazovky.

Kliknutím na označené prepojenie v Centre aktualizácií zobrazíte voliteľné aktualizácie.

Zvýraznite riadok označený jednotkou v bočnej ponuke. Minimalizujte blok aktualizácií systému a prejdite na jazykové balíky systému Windows. Označte požadovaný jazykový balík. Naši odborníci si ako príklad vybrali angličtinu. Kliknutím na tlačidlo „OK“ sa vrátite do hlavného okna.

Kliknutím na políčko spustíte proces sťahovania. Počkajte, kým systém Windows prijme vybraný balík a nainštaluje ho. Zatvorenie Centra aktualizácií.

Na paneli regionálnych noriem sa zobrazí nová rozbaľovacia ponuka (na snímke obrazovky označená symbolom „1“). Použite ho na výber nového lokalizačného balíka. Svoje rozhodnutie potvrďte kliknutím na tlačidlo „Apply“.

Ukončenie a opätovné spustenie relácie používateľa na opätovné nastavenie grafických ponúk.

Samostatné jazykové balíky

Balíky pre menej rozšírené jazyky sa nenachádzajú v Centre aktualizácií, ale používateľ si ich môže stiahnuť a nainštalovať ručne.

Prejsť na

Popisy a ovládacie prvky balíka offline sú uvedené vo vybranom jazyku, pretože sa predpokladá, že používateľ má potrebnú úroveň čítania. V oblasti označenej jednotkou vyberte súbor zodpovedajúci bitovej hĺbke operačného systému. Stlačením tlačidla označeného „2“ na snímke obrazovky spustíte načítanie počítača.

Zopakujte prvé štyri kroky z predchádzajúcej časti. Vyberte možnosť pre manuálnu inštaláciu.

Stlačením tlačidla „1“ zobrazte dialógové okno Prieskumníka a vyberte umiestnenie, kde je uložený lokalizačný súbor. Cesta k nemu sa zobrazí v rámčeku zvýraznenom zelenou značkou. Uistite sa, že je vybraná oblasť označená dvojitým začiarknutím a stlačte tlačidlo „Next“.

V rozbaľovacej ponuke panela Regionálne normy sa zobrazí nová ponuka.

Odstránenie nepotrebných balíkov

Ak už ďalší jazyk nie je potrebný, možno ho zo systému bezpečne odstrániť.

Vyhľadajte na paneli regionálnych noriem. Stlačením tlačidla označeného dvojkou otvorte sprievodcu nastavením.

Kliknite na oblasť v rámčeku.

V dialógovom okne začiarknite nepotrebný lokalizačný balík. Výkričník v žltom trojuholníku označuje balíky, ktoré nemožno odstrániť. V tomto príklade je to ruština ako predvolený základný jazyk systému. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a počkajte na dokončenie procesu odinštalovania.

Oznámte nám, že operácia bola úspešná, a potom zatvorte dialógové okno možností.

Na záver

S pomocou našich odborníkov budete môcť nainštalovať základný alebo samostatný lokalizačný balík a zmeniť jazyk rozhrania systému Windows 7.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: