Ako odinštalovať virtuálny disk v systéme Windows 10

Keď už virtuálnu jednotku nepotrebujete používať, je potrebné ju odstrániť, aby sa uvoľnilo miesto na fyzickej jednotke. Naši odborníci vám poradia, ako túto operáciu vykonať v systéme Windows 10.

Virtuálne disky sa spravujú kompletne v grafickom rozhraní. Kroky používateľa sa mierne líšia v závislosti od toho, či pozná adresár, v ktorom sa nachádza súbor VHD.

V prvom prípade by ste priamo otvorili. Kliknutím pravým tlačidlom myši na virtuálnu jednotku zobrazíte kontextovú ponuku. Vyberte položku označenú symbolom 2.

Odpojte jednotku a prejdite do adresára, ktorý obsahuje súbor s obrazom. Rozbaľte kontextovú ponuku a odstráňte ju kliknutím na riadok označený „2“.

Ak si používateľ nie je istý, kde sa súbor VHD nachádza, použite inú možnosť. Spustite rozšírenú ponuku Štart stlačením klávesovej skratky Win+X. Otvorte nástroj Správa diskov kliknutím na riadok označený na snímke obrazovky.

Vyhľadanie virtuálnej jednotky v spoločnom zozname. Kliknite pravým tlačidlom myši na oblasť popisu, ktorá je na snímke označená šípkou. V kontextovom menu vyberte položku „Odinštalovať“.

Vo vyskakovacom okne s potvrdením sa zobrazí cesta, kde sa súbor s obrázkom nachádza v systéme. Pomocou Prieskumníka prejdite do požadovaného adresára a odstráňte ho. Ako každý súbor, aj obraz VHD sa najprv presunie do koša. Vyprázdnite ho, aby ste ho úplne vymazali.

Na záver

Podľa krokov opísaných našimi odborníkmi môžete odstrániť nechcenú virtuálnu jednotku zo systému Windows 10 niekoľkými kliknutiami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: