Ako pridať novú jednotku v systéme Windows 10

V procese aktualizácie alebo na ukladanie osobných súborov, ktoré sa časom nahromadili, mnohí používatelia inštalujú do svojho počítača ďalší pevný disk. Postup pripojenia nie je zložitý a zvládne ho každý majiteľ počítača. Naši odborníci vysvetľujú, aké kroky je potrebné vykonať po jeho nainštalovaní do počítača.

Inicializácia stránky

Nový pevný disk sa nezobrazí v Prieskumníkovi súborov, pretože nie je inicializovaný v systéme.

Rozšírenie ponuky Štart stlačením kombinácie klávesov „Win+i“. Kliknutím na pole otvoríte applet Správa diskov.

Systém automaticky zobrazí inicializačné okno po zistení nepoužívanej jednotky v systéme. Pomocou prepínača označeného šípkou vyberte schému oddielu. Pre 32-bitové systémy vyberte M
, Pre 64bit GPT. Kliknutím na tlačidlo OK sa dokončí registrácia novej jednotky.

Rozdeľovanie a formátovanie

Po inicializácii nie je disk v Prieskumníkovi stále viditeľný. Musíte vybrať systém súborov a v prípade potreby ho rozdeliť na niekoľko oddielov.

Kliknite pravým tlačidlom myši na nepridelenú oblasť mapovanej jednotky. V rozbaľujúcej sa ponuke vyberte možnosť vytvoriť jednoduchý zväzok.

Pomocou šípky nastavte veľkosť priestoru na disku, ktorý sa má prideliť vytváranému oddielu. Ak plánujete disk používať ako jeden zväzok, okamžite stlačte číslo „2“.

V ďalšom kroku má používateľ možnosť priradiť písmeno jednotky, ktoré určí operačný systém. Predvolene sa začína latinským písmenom „C“, ktoré je pridelené zväzku, na ktorom je nainštalovaný systém Windows. Zvyšné písmená sa prideľujú postupne, ako sa pripája médium alebo jednotka.

Určenie súborového systému jednotky. V jadre systému Windows NT sa predvolene používa systém NTFS. Môžete použiť aj staršie, ale vysoko kompatibilné súbory FAT alebo FAT32, ktoré sú kompatibilné so všetkými modernými operačnými systémami.

V poslednom kroku sprievodca jednoduchým zväzkom zobrazí záverečnú správu s vybranými nastaveniami pre jednotku. Kliknite na tlačidlo „Dokončiť“ a v prípade rozdelenia zopakujte operáciu pre nepridelené miesto.

Nasledujúci obrázok zobrazuje jeden zo spôsobov používania jednotky. V hornej časti okna zelená značka označuje, že oddiely sú zobrazené v spoločnom zozname. V dolnej časti žltá značka označuje grafickú schému rozdelenia.

V Prieskumníkovi sa zväzky zobrazujú ako jednotlivé disky a na nasledujúcom obrázku sú označené šípkami.

Na záver

Naši odborníci vysvetlili operácie, ktoré je potrebné vykonať na pridanie novej dátovej jednotky do systému Windows 10. Na základe vyššie uvedených pokynov môžete tieto kroky ľahko vykonať sami a pripraviť disk na bežné používanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: