Ako vytvoriť jednotku na obnovenie systému Windows 10

Disk na obnovenie je určený na „oživenie“ systému Windows po závažnej havárii. Zavedením systému má používateľ možnosť použiť zálohu alebo obnoviť pôvodný stav systému. Naši odborníci sa zaoberajú spôsobmi vytvorenia jednotky na obnovenie v systéme Windows 10.

Kľúč USB

Hlavným nástrojom nového rozhrania operačného systému je funkcia Reset, ktorá obnoví počítač do pôvodného stavu. Vytvorenie jednotky na obnovenie pomocou klasického appletu ovládacieho panela.

Stlačením klávesovej skratky Win+R otvorte dialógové okno „Spustiť“. Do textového poľa zadajte „control“. Stlačte tlačidlo OK v poli alebo stlačte kláves Enter na fyzickej klávesnici.

Otvorte ovládací panel počítača a prejdite do časti označenej na snímke obrazovky.

Kliknutím na odkaz hneď za ikonou štítu v zvýraznenej oblasti spustíte Sprievodcu obnovou disku.

Uistite sa, že je začiarknutá pozícia označená šípkou. Stlačením tlačidla „Next“ prejdite na druhý krok.

V predvolenom nastavení sa ako jednotka na obnovenie používa jednotka USB. Základnou požiadavkou je minimálna kapacita 8 GB. Uistite sa, že jednotka rozpoznaná sprievodcom spĺňa potrebné parametre a neobsahuje dôležité informácie.

Zobrazí sa druhé upozornenie, že všetky údaje v zariadení budú odstránené. Schválenie a spustenie procesu vytvárania disku na obnovu kliknutím na tlačidlo.

Počkajte, kým sprievodca prenesie všetky potrebné údaje na kľúč USB. Zatvorte informačné okno a vyberte disk pripravený na použitie.

DVD

Nie všetky moderné počítače majú jednotku CD. Z tohto dôvodu nie je vyššie opísaný sprievodca určený na použitie s DVD. Na vytvorenie CD na obnovenie na takomto médiu môžete použiť ďalší applet z klasickej sady nástrojov systému Windows.

Pomocou vyššie uvedenej metódy prejdite do časti označenej rámčekom.

Kliknite na odkaz v bočnom menu označený šípkou a zvýraznený na snímke obrazovky.

Vložte disk do jednotky a kliknite na „Vytvoriť“. Počkajte, kým sa napaľovanie DVD nedokončí.

Inštalačný disk

Vyššie opísané metódy majú určité obmedzenia. Obnovený disk na obnovu sa môže používať len pre systém s rovnakou bitovou kapacitou ako ten, na ktorom je založený. Univerzálnou alternatívou je použitie inštalačného média. Je vhodný pre akúkoľvek veľkosť a verziu systému Windows 10 a prostredie na obnovu je súčasťou predvolenej distribúcie.

Navštívte oficiálnu stránku spoločnosti Microsoft na stiahnutie. Kliknite na tlačidlo označené rámčekom a stiahnite si nástroj na vytváranie médií do počítača.

Spustite nástroj Media Creation Tool a presuňte prepínač na pozíciu označenú šípkou.

Zrušením začiarknutia jedného políčka vytvoríte univerzálne médiá vhodné pre akýkoľvek počítač so systémom Windows 10.

V predvolenom nastavení sa odporúča používať disk USB ako aktuálnejšiu možnosť. Ak DVD nepotrebujete, nič nemeňte a kliknite na „Next“.

Uistite sa, že softvér správne rozpozná kľúč USB určený na vytvorenie inštalačného média. Stlačením tlačidla „Next“ spustíte proces distribučného zavádzania a napaľovania disku.

Počkajte na dokončenie operácie a zatvorte informačné okno kliknutím na tlačidlo „Dokončiť“.

Pri zavádzaní z vytvorenej jednotky nevyberajte inštaláciu, ale kliknite na odkaz označený šípkou, aby ste vstúpili do prostredia obnovy.

Ak to zhrnieme

Naši odborníci poskytli pokyny krok za krokom na vytvorenie USB alebo DVD na oživenie systému Windows 10. Vyberte si najvhodnejšiu metódu a použite ju na vytvorenie jednotky na obnovenie počítača.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: