Ako vyvolať klávesnicu na obrazovke v systéme Windows 10

Potreba klávesnice na obrazovke sa síce vyskytuje zriedkavo, ale nie každý vie, ako ju vyvolať. A niekedy sa vyskytnú problémy s používaním nástroja – zdanlivo malá vec, ale nepríjemná. Naši odborníci vám ukážu, ako vyvolať klávesnicu na obrazovke v systéme Windows 10.

Ako vyvolám klávesnicu na obrazovke v systéme Windows 10? Rýchle metódy pre neskúsených používateľov

Metódy rýchlej aktivácie

Vyvolanie klávesnice na obrazovke v systéme Windows 10 nie je zložitá úloha. Tu je niekoľko rýchlych a jednoduchých spôsobov, ako to urobiť.

  1. Prvá stránka. Použite oblasť oznámení v pravom dolnom rohu obrazovky. Táto možnosť je k dispozícii len vtedy, ak je prítomná ikona klávesnice na obrazovke – stačí na ňu kliknúť. Ak takáto ikona nie je k dispozícii, kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh. Potom v kontextovej ponuke vyhľadajte položku „Zobraziť tlačidlo dotykovej klávesnice“. Potom by sa v systémovej lište mala objaviť príslušná ikona. Stačí na ňu kliknúť a zobrazí sa verzia klávesnice na obrazovke.

  2. Druhý. Používanie ponuky Štart. Prejdime tam, vyberte kartu Možnosti, v nastaveniach nájdite možnosť „Špeciálne funkcie“ a potom „Klávesnica“. Na pravej strane okna sa zobrazí možnosť, na ktorú možno kliknúť a ktorá umožňuje zapnúť/vypnúť virtuálnu klávesnicu. Zapnite nástroj.

  3. Tretia stránka.Možnosť pre lenivých. Prejdite do ponuky vyhľadávania na paneli úloh a začnite písať požadovanú možnosť. Mimochodom, takto otvorená dotyková klávesnica nie je totožná s klávesnicou otvorenou prvým spôsobom. Touto metódou získame alternatívnu verziu nástroja, ktorý je k dispozícii v predchádzajúcich verziách operačného systému.

  4. Štvrtý. Teraz je na rade ovládací panel. Tak sa do toho pustite. V pravom hornom rohu položky „Zobraziť“ nastavte namiesto položky „kategórie“ položku „ikony“. Naším cieľom je „Hotspot Center“: na pravej strane okna kliknite na „Zapnúť klávesnicu“. Ešte jednoduchší a rýchlejší spôsob, ako sa tam dostať, je použiť klávesovú skratku Win+U.

  5. Piata stránka. Príkazový riadok sa vám tiež bude hodiť. Stlačte Win+R alebo kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a vyberte možnosť „Spustiť“. V otvorenom riadku zadajte príkaz osk a potvrďte ho. Okamžite uvidíte svoju virtuálnu klávesnicu.

Existujú problémy? Riešenie

Mimochodom, takýto jednoduchý nástroj, ako je dotyková klávesnica v systéme Windows 10, a ktorý môže fungovať nesprávne. Všetky sa dajú ľahko vyriešiť, ale problémom je, že nie všetky sa dajú správne identifikovať. Tak to zistíme:

  1. Dotykový panel sa sám od seba bezdôvodne objaví. Ak chcete problém vyriešiť, prejdite do Ovládacieho panela, potrebujeme Centrum špeciálnych funkcií. Potom nájdite možnosť používať zariadenie bez myši/klávesnice a zrušte začiarknutie políčka „Použiť klávesnicu na obrazovke“.

  2. Žiadne tlačidlo v režime tabletu. Tu je problém: zobrazuje sa samostatne pre štandardný režim a tablet. Riešenie je jednoduché – v režime tabletu stačí kliknúť na panel úloh a aktivovať tlačidlo.

  3. Nástroj nie je možné povoliť žiadnou z týchto metód. Na vyriešenie problému je potrebné použiť príkazový riadok. Otvorte ho stlačením klávesovej skratky Win+R alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a potom na položku Spustiť. Zadajte ďalší príkaz – „services.msc“. V otvorenom zozname služieb vyberte službu určenú pre klávesnicu na obrazovke. Spustite ho dvojitým kliknutím ľavým tlačidlom myši. V prípade potreby vložte typ automatického spustenia.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: