Ako zmeniť adresu MAC v počítači MacBook

V niektorých prípadoch, napríklad ak váš poskytovateľ internetových služieb poskytuje prístup do siete pomocou jedinečného hardvérového ID, môže byť potrebné ho dočasne nahradiť. Naši odborníci vám poradia, ako zmeniť adresu MAC v počítačoch Apple.

Adresa MAC

Používatelia môžu zistiť svoje aktuálne ID hardvéru niekoľkými spôsobmi.

Podržte stlačené tlačidlo Option na fyzickej klávesnici a kliknite na ikonu aktívneho sieťového pripojenia v hornej lište. Zobrazí sa alternatívna ponuka s podrobnými informáciami o stave pripojenia a použitom hardvéri. Adresa MAC je uvedená na druhom riadku, hneď pod názvom rozhrania.

Kliknite na logo Apple v ľavom rohu horného panela. Stlačte horný riadok v ponuke, čím sa otvorí informačný panel monitora.

Na karte „Prehľad“ stlačte dvakrát označené tlačidlo, čím sa zobrazí komplexný prehľad systému.

Vo výberovej oblasti prejdite do časti „Sieť“ a zvýraznite aktuálne pripojenie. Presun do pravej, informatívnej časti okna. Nájdite riadok s identifikátorom sieťového rozhrania, ktorý je v príklade označený dvojkou.

Prístup k nastaveniam systému pomocou ikony ozubeného kolesa v doku. Prístup k nastaveniam sieťového zariadenia.

V ľavej časti okna vyberte aktívne pripojenie označené zeleným indikátorom. Kliknutím na tlačidlo „Rozšírené“ prejdite na pokročilé nastavenia.

Adresu MAC nájdete na karte aktuálneho pripojenia. Nachádza sa pod nastaveniami siete a na snímke obrazovky je označená dvojbodkou.

Identifikátor sieťového rozhrania sa zobrazuje aj na poslednej karte v časti „Hardvér“.

Nahrádzanie hodnôt

Na výmenu adresy MAC používame aplikáciu Terminal, ktorá je súčasťou distribučnej sady.

V ponuke rýchleho spustenia aplikácie Launchpad otvorte priečinok „Iné“. Jedným kliknutím spustíte zarámovanú aplikáciu na snímke obrazovky.

Zadajte príkazsudo ifconfig en0 ether FF:FF:FF:FF:FF:FF„. Pre káblové pripojenie nahraďte „sk0“ s „sk1“ a namiesto „FF:FF:FF:FF:FF“ a zadajte požadovanú adresu MAC. Po zadaní nových nastavení stlačte Enter a potvrďte svoje práva na zmenu konfigurácie sieťového hardvéru pomocou hesla administrátora. Pri zobrazení grafického používateľského rozhrania zostane ID rovnaké. Skontrolujte, či je adresa MAC podvrhnutá, spustením príkazu „ifconfig en0 | grep ether. Stlačením tlačidla enter v okne terminálu zobrazíte aktuálnu identitu používanú na zadanom sieťovom rozhraní.

Ručne nastavené parametre sú platné, kým sa počítač nereštartuje alebo kým sa identifikátor nenahradí vyššie opísaným príkazom.

Na konci okna

Postupujte podľa nášho odborného sprievodcu a jednoducho identifikujte a zmeňte MAC adresy na svojom MacBooku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: