Ako zrýchliť zavádzanie systému Windows 10

Každý majiteľ počítača chce mať maximálne citlivý a rýchly systém spúšťania. Najlepší účinok v tomto smere sa dosiahne modernizáciou hardvéru, ale nie vždy je to možné. Naši odborníci radia, ako zrýchliť zavádzanie systému Windows 10 pomocou samotného systému.

Automatické nabíjanie

Automatické načítanie softvéru je faktorom, ktorý výrazne ovplyvňuje celkovú rýchlosť spúšťania.

Spustite správcu úloh operačného systému stlačením klávesovej skratky „Ctrl+Shift+Esc“. Prejdite na kartu označenú jedným. Zobrazenie zoznamu aplikácií, ktoré sa spustia automaticky. Orientujte sa podľa potreby ich použitia hneď po spustení pracovnej plochy a v poslednom stĺpci, ktorý je znázornený šípkou na snímke obrazovky. Zobrazí sa odhadovaný vplyv systému Windows na rýchlosť spúšťania. Ak chcete vypnúť spúšťaciu sekvenciu, zvýraznite požadovaný riadok a kliknite na trojhlavé tlačidlo.

Keď sa nachádzate na karte AutoStart Správcu úloh, všimnete si oblasť zvýraznenú zelenou značkou. Zobrazuje celkový čas spustenia. Po odpojení všetkého nepotrebného softvéru pri spustení systému reštartujte systém a skontrolujte, ako veľmi sa zmenila hodnota.

Rýchle spustenie

Povolenie funkcie „rýchleho spustenia“ umožňuje optimalizovať proces spúšťania klasických HDD. Ak sa SSD disk používa ako jednotka v počítači, môže to mať opačný účinok. Naši odborníci odporúčajú skontrolovať rýchlosť spúšťania systému so zapnutou a vypnutou funkciou, aby ste zistili, aký vplyv má vo vašej konkrétnej hardvérovej konfigurácii.

Dialógové okno „Spustiť“ vyvoláte stlačením klávesovej skratky „Win+R“. Do textového poľa zadajte „powercfg“.cpl“. Stlačením „“ alebo Enter na fyzickej klávesnici spustíte klasický applet ovládacieho panela určený na nastavenie parametrov napájania.

Kliknite na označený odkaz v bočnom bloku prechodov v otvorenom okne.

V predvolenom nastavení sú nastavenia v oblasti označenej šípkou neaktívne. Kliknutím na zvýraznené prepojenie získate prístup.

Zrušte začiarknutie alebo zrušte začiarknutie políčka rýchleho spustenia. Uložte zmeny a skontrolujte ich účinok reštartovaním počítača.

Čistenie systému

Vyčistením dočasných súborov sa môže uvoľniť značné množstvo miesta na disku, čím sa zvýši odozva operačného systému.

Vyvolanie ovládacieho panela systému Windows pomocou klávesovej skratky „Win+i“. Prejdite na časť v rámčeku na snímke obrazovky.

V bočnej ponuke vyberte riadok označený jedným. Počkajte, kým systém vyhodnotí miesto na disku a zobrazí, koľko dočasných súborov sa nahromadilo. Kliknutím na oblasť popisu označenú „2“ spustíte dialógové okno výberu. Trojica v hornej časti obrazovky označuje prepínač funkcie „Memory Control“. Naši odborníci odporúčajú, aby ste ju povolili a nakonfigurovali nastavenia automatického čistenia systému kliknutím na nižšie uvedené prepojenie.

V dialógovom okne výberu začiarknite políčka vedľa súborov, ktoré chcete odstrániť. Dokončite výber, stlačte tlačidlo označené „dva“ a počkajte, kým systém Windows dokončí vymazanie.

Ak to zhrnieme

Uvedené spôsoby, ktorými naši odborníci umožňujú zrýchliť spustenie systému Windows 10 bez toho, aby ste museli využívať rôzne druhy „optimalizátorov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: