Chyba 0x80070035 – sieťová cesta nebola nájdená vo Windows 10

Chyba 0x80070035 v systéme Windows 10 obmedzuje prístup k sieťovým prostriedkom. Používateľ nemôže otvoriť zdieľané priečinky na inom počítači alebo sa pripojiť k NAS v miestnej sieti. Naši odborníci vám povedia o jeho príčinách a nápravách.

Protokol SMB

Operačné systémy spoločnosti Microsoft používajú protokol SMB na vzdialený prístup k súborom. Systém Windows 10 využíva svoju najnovšiu, tretiu verziu a starší protokol SMB 1.0 je z bezpečnostných dôvodov vypnutá.

Dialógové okno Spustiť vyvoláte stlačením klávesovej skratky Win+R. Do textového poľa zadajte „control /name Microsoft“.ProgramsAndFeatures“. Stlačením tlačidla „OK“ a použitím zadaného kanonického názvu spustíte klasický applet ovládacieho panela, ktorý je zodpovedný za správu programov a komponentov operačného systému.

V otvorenom okne kliknite na šípku na prepojení v bočnom paneli.

Na paneli výberu komponentov nájdeme a rozbalíme blok nastavení pre staršie protokoly CMB 1.0/CIFS. Aktivujte všetky tri možnosti súčasne začiarknutím políčka označeného jednou z nich. Ak potrebujete len prístup k vzdialenému priečinku, mali by ste vybrať riadok „Klient“. Začiarknite políčko „Automatické odhlásenie“, aby ste umožnili vypnutie neaktuálneho protokolu CMB 1.0/CIFS, keď v miestnej sieti nie sú zariadenia, ktoré by ju museli podporovať.

Punch NetBIOS

NetBIOS je ďalší protokol potrebný na sieťovú komunikáciu. Pracuje nad protokolom TCP/IP a okrem iného je zodpovedný za registráciu a špecifikáciu názvov sietí.

Do dialógového okna Spustiť zadajte „ncpa“.cpl“. Stlačením tlačidla „OK“ spustíte applet Kontrola sieťového pripojenia z Klasického ovládacieho panela.

Vyberte oblasť s ikonou aktívneho pripojenia. Kliknutím pravým tlačidlom myši sa vyvolá kontextová ponuka. Prejdite na položku „Vlastnosti“ označenú dvojitým.

Nájdite a vyberte TCP/IP verzia 4 v zozname komponentov. Stlačte tlačidlo „Vlastnosti“.

Na karte „Všeobecné“ stlačením tlačidla s rámčekom otvorte ďalšie nastavenia.

Prístup k nastaveniam služby mapovania WINS. Presuňte prepínač do polohy „Povoliť“ zvýraznenej šípkou. Nové hodnoty zapíšte stlačením tlačidla „OK“.

Nastavenia siete

Chybu 0x80070035 môžu spôsobiť aj nesprávne zdieľané nastavenia v sieťových nastaveniach.

Skopírujte riadok „control /name workAndSharingCenter“ do textového poľa dialógového okna „Run“. Kliknite na tlačidlo „OK“ a použite kanonický názov pre priamy prístup k apletu správy siete.

Kliknite na zvýraznené prepojenie v bočnom paneli.

Otvorte sieťový profil označený ako „aktuálny“. Začiarknite políčko a prepínacie tlačidlá na miestach označených „2“ a „3“ na snímke obrazovky. Uložte zmeny kliknutím na zvýraznené tlačidlo.

Kontrola systémových služieb

Za správne fungovanie uvedených protokolov je zodpovedných niekoľko systémových služieb systému Windows. Ak sa chyba 0x80070035 vyskytuje aj po vykonaní vyššie uvedených činností, skontrolujte ich stav.

Zadajte „služby“.Použite odkaz „msc“ v textovom poli dialógového okna „Spustiť“. Stlačením tlačidla OK alebo Enter spustite applet na ovládanie služby.

Prechádzajte zoznamom a nájdite všetky zvýraznené reťazce. Skontrolujte stav vykonania v stĺpci „Stav“. Nájdite zastavenú službu a dvojklikom na oblasť popisu otvorte dialógové okno vlastností.

Na karte „Všeobecné“ ju spustíme kliknutím na tlačidlo označené jednotkou. Uistite sa, že sa stav v zelenej zvýraznenej oblasti zmenil na „Spustené“. Zavrite dialógové okno nastavenia vlastností kliknutím na tlačidlo „OK“.

Vyčistenie vyrovnávacej pamäte DNS

Ak sa pri pokuse o prístup k zdieľaným prostriedkom v inom počítači so systémom Windows objaví chyba 0x80070035, môže pomôcť obnovenie vyrovnávacej pamäte DNS v oboch počítačoch.

Vyvolanie rozšírenej ponuky Štart stlačením klávesovej skratky Win+X. Kliknutím na ohraničený riadok spustíte shell v režime administrátorských oprávnení.

Na výzvu zadajte „ipconfig /flushdns“. Stlačte kláves Enter a počkajte na správu o obnovení vyrovnávacej pamäte. Zopakujte operáciu na druhom počítači a reštartujte oba počítače.

Nezabezpečené prihlásenie

V záujme zvýšenia bezpečnosti je od zostavenia 1709 v systéme Windows 10 zablokovaný anonymný prístup SMB 2 k NAS.0.

Zadajte „gpedit.Do textového poľa dialógového okna „Spustiť“ zadajte „msc“. Kliknutím na tlačidlo „OK“ spustite Editor zásad skupiny.

V ľavej konzole MMC postupne rozbaľte zvýraznené adresáre. Vyberte priečinok označený ako jeden v stromovej štruktúre adresárov pomocou myši. Prejdite na pravú stranu okna a dvojitým kliknutím na riadok označený dvojitou značkou otvorte dialógové okno na úpravu nastavení.

Presuňte rádiové tlačidlo na pozíciu označenú šípkou. Uložte zmeny stlačením tlačidla „Apply“. Zavrite dialógové okno úprav stlačením tlačidla „OK“.

Majitelia systému Windows 10 Home budú musieť upraviť register operačného systému, aby tento problém vyriešili. Otvorte dialógové okno „Spustiť“ a do textového poľa zadajte „regedit“. Kliknutím na tlačidlo OK spustíte editor registra.

Vyberte vetvu HKLM a prejdite na cestu označenú značkou v adresnom riadku. Zvýraznite cieľový adresár „Parametre“ označený na snímke obrazovky jedným. Prejdite na pravú stranu okna editora. Vyvolajte kontextovú ponuku a vyberte riadok označený „4“.

Nastavenie nového parametra DWORD na „AllowInsecureGuestAuth. Dvojitým kliknutím na oblasť s názvom spustíte dialógové okno konfigurácie. Do zvýrazneného zeleného označovacieho poľa „Hodnota“ napíšeme „1“. Uložte zmeny kliknutím na tlačidlo „OK“. Reštartujte počítač, aby sa nové nastavenia prejavili.

Zhrnutie

Pokyny krok za krokom poskytnuté našimi odborníkmi v tomto článku vám pomôžu vyriešiť chybu 0x80070035. Vyberte metódu vhodnú pre danú situáciu a obnovte prístup k zdieľaným prostriedkom v miestnej sieti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: