Ako nájsť dobrú manželku a nespáliť sa

Ak máte pocit, že ste pripravení oženiť sa, je čas nájsť si ženu, s ktorou sa oženíte. Povieme vám, kde hľadať, aké vlastnosti budúcej manželky by ste mali zhodnotiť a ako správne konať, aby bol váš zväzok harmonický a šťastný.

Ako nájsť dobrú manželku a nespáliť sa

Požiadavky na životného partnera – štúdia vedcov

Každý muž má vlastnú predstavu o ideálnej manželke, ale podľa štúdie čínskych vedcov platí, že čím je muž bohatší, tým viac dbá na ženskú krásu.

Tím psychológov na Pekinskej univerzite uskutočnilštúdiazapojenie študentov do stabilných dlhodobých vzťahov. Vo vzorke bolo 73 mladých mužov a 43 dievčat. Boli rozdelení do dvoch skupín – jedna skupina mala za úlohu predstaviť si seba ako bohatého a druhá ako chudobného. Tento pocit bol vytvorený pomocou rôznych psychologických postupov a bol testovaný rozprávaním o svojej finančnej situácii. Po niekoľkých dňoch dostali študenti fotografie opačného pohlavia a požiadali ich, aby ohodnotili ich vzhľad. Ak sa im to zdalo atraktívne, mladí ľudia dostali tri minúty na rozhovor.

V experimente vedci zistili, že tí, ktorí sa cítili bohatí, mali väčšiu pravdepodobnosť, že budú chcieť spoznávať nových ľudí. Muži boli aktívnejší, približovali sa k dievčatám, boli ochotní nadviazať rozhovor atď.. Ale boli viac rozmarné, pokiaľ ide o vzhľad dievčat.

Jednou z požiadaviek na budúcu manželku je teda krása. Každý má o nej vlastnú predstavu, takže je prirodzené, že ideálna dievčina pre každého vyzerá inak.

Ale, samozrejme, krása nie je hlavnou vecou v budúcej manželke. Tu sú ďalšie vlastnosti, ktoré by podľa psychológov mala mať dievčina, aby s ňou mohla vybudovať šťastný manželský život.

Otvorenosť

Kľúčom k dlhodobému a šťastnému vzťahu je schopnosť partnerov diskutovať o svojich túžbach a potrebách, a ak je to potrebné, aj o svojich problémoch. S človekom, ktorý nedokáže vyjadriť svoje emócie a drží v sebe zášť, je to ťažké. Skôr či neskôr toto správanie povedie k rozpadu a škandálom. Pri rozhovore s dievčaťom dávajte pozor, či hovorí veci, ktoré sa jej nepáčia, alebo či musíte uhádnuť, čo ju uráža.

Spravovateľnosť

Dievča by malo byť schopné udržať poriadok v domácnosti a pripraviť dobré jedlo. Samozrejme, že povinnosti v domácnosti by mali byť rozdelené, najmä ak obaja pracujú. Atmosféra v dome však stále do veľkej miery závisí od ženy, ktorá poskytuje pohodlie.

Tolerancia

Každý človek má svoje silné a slabé stránky, ktoré je potrebné akceptovať. Ak sa vás dievča snaží zmeniť „pre seba“, dáva ultimáta a zakazuje niečo robiť – je nepravdepodobné, že s ňou vybudujete harmonický vzťah.

Počas komunikácie venujte pozornosť tomu, ako reaguje na vaše chyby, pripravená diskutovať o situácii alebo okamžite začať konflikt.

Schopnosť podporovať

Jeho rodina je bezpečným domovom, kde mu budú vždy rozumieť. Schopnosť podpory sa prejavuje nielen v ťažkých obdobiach, ktoré je ťažké prežiť sám. Túto vlastnosť si môžete vyskúšať v rôznych životných situáciách, napríklad keď chcete odísť zo zamestnania a začať podnikať. V takýchto chvíľach je dôležité, aby ste svojho partnera skôr podporovali, než aby ste váhali.

Schopnosť inšpirovať

Ako nájsť dobrú manželku a nespáliť sa

Ak sa vedľa nej cítite ako skutočný muž, pripravený pohnúť horami a vyriešiť akýkoľvek problém – dievča má túto jedinečnú schopnosť. S takýmto partnerom môžete ľahko vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, začať nové podnikanie, stúpať po kariérnom rebríčku atď..

Sexualita

Táto vlastnosť nie je vždy spojená so vzhľadom dievčaťa. Stáva sa, že spravodlivé pohlavie je pozoruhodná tvár a postava, ale môže to byť vysoká sexualita.

Intímna kompatibilita je dôležitou súčasťou manželského života, preto sa ju oplatí overiť ešte pred tým, ako sa rozhodnete vstúpiť do manželstva.

Kde hľadať manželku

S budúcou manželkou sa môžete stretnúť na akomkoľvek mieste a náhodné zoznámenie môže prerásť do trvalej lásky. Ak je však vaším cieľom nájsť si dievča na vážny vzťah, tu je náš zoznam miest, kde môžete hľadať dámy.

Posilňovňa

Jedným z dôvodov, prečo by ste si mali začať hľadať dievča v posilňovni, je zdravý životný štýl. Dáma, ktorá fajčí a holduje alkoholu, tam pravdepodobne nebude chodiť pravidelne. Tu môžete okamžite posúdiť fyzickú zdatnosť druhého, vidieť postavu bez oblečenia, aby ste skryli určité nedostatky.

Okrem toho je veľmi ľahké nadviazať v posilňovni rozhovor. Stačí prísť k dievčaťu, zhodnotiť jej schopnosť vykonávať určité cvičenie a požiadať ju, aby vám pomohla naučiť sa ho. A po tréningu ju môžete vziať von na zdravý nápoj a pokračovať v spoznávaní.

Verejná doprava

Aj keď máte osobné auto, ak žijete v metropolitnej oblasti, pravdepodobne budete využívať metro. Toto je skvelé miesto na zoznámenie sa s krásnym dievčaťom. Dobrou správou je, že účasť je vysoká a pravdepodobne nájdete niekoho, kto sa vám bude páčiť.

Nevýhodou je, že čas je obmedzený – musíte urobiť niekoľko zastávok, aby ste zistili, či sa vám dievča páči, a získať jej kontakty.

Je dôležité byť obzvlášť opatrný, ak sa rozhodnete stretnúť neskoro večer, pretože v tom čase je pravdepodobné, že bude opatrná pri rozhovore s cudzincom.

Okolie domova

Svojho partnera môžete stretnúť kdekoľvek, aj vo vstupnej hale vášho domu. S budúcou manželkou sa môžete napríklad zoznámiť na prechádzke na námestí v blízkosti vášho bytu. Ak máte psa, rozhovor sa môže začať diskusiou o vašich domácich miláčikoch.

Online

Ako nájsť dobrú manželku a nespáliť sa

Je to najobľúbenejší spôsob zoznamovania dnešných mladých ľudí a môže vám pomôcť nájsť lásku aj v inom meste alebo krajine. Najlepšie na tom je, že existujú špeciálne služby, kam ľudia chodia špeciálne, aby si našli partnera. Takže ak sa zaregistrujete na zoznamke, šanca, že dievča odmietne komunikovať, je malá.

Navyše je jednoduchšie viesť konverzáciu online ako vo verejnej doprave alebo v telocvični.

Práca

Podniková etika nepodporuje vzťahy medzi zamestnancami, v niektorých firmách sú kancelárske romániky oficiálne zakázané. Ak vo vašej práci nie sú takéto obmedzenia, môžete si nájsť partnera v službe. Je však dôležité, aby vaše pozície boli približne rovnaké. Ak je ona vaším šéfom alebo vy jej nadriadeným, negatívne to ovplyvní vzťah aj pracovné procesy.

Ak pracujete na rôznych oddeleniach a zastávate podobné pozície, existuje veľa možností randenia. Môžete sa „náhodne“ stretnúť vo výťahu, na verande, v jedálni atď. Známosti a podobné záujmy sú dobrým úvodom do vážneho vzťahu.

3 faktory na vytvorenie harmonického zväzku

Keďže dievča vnímate ako potenciálneho manžela, je dôležité pracovať na vzťahu. Je to úloha každého z páru, takže tu sú 3 vlastnosti, ktoré zvýšia šance na zdravý a trvalý zväzok.

Nezávislosť

Ak ste na sebe nezávislí, a to aj finančne, môžete sa stať rovnocennými partnermi. Pevne stojaca na nohách dievčina vás nebude považovať za záchranné lano a pozerať sa hore.

Ak sú partneri sebestační, majú iné záľuby ako vzťahy. To vám umožní udržať si záujem o toho druhého a budovať zdravý vzťah bez náhlych výbuchov žiarlivosti a bolestivej spoluzávislosti.

Racionalita

Táto vlastnosť neznamená chladnokrvnosť alebo úplný nedostatok emócií. Umožňuje vám zachovať si triezvosť v čase sporu, neponáhľať sa s nahnevanými slovami a nevyvolávať záchvaty hnevu na mieste.

Umožňuje vám objektívne posúdiť situáciu a nájsť najlepšie riešenie bez toho, aby ste boli príliš emocionálny.

Spoločné ciele a vízie do budúcnosti

Ako nájsť dobrú manželku a nespáliť sa

Pár, kde jeden chce žiť v metropole a druhý v pokojnom malom meste, nemá šancu na dlhodobý vzťah, a už vôbec nie na manželstvo. Takže predtým, ako posuniete komunikáciu na ďalšiu úroveň, hovorte o svojich snoch a cieľoch, ak sa zhodujú, šance na dlhodobý zväzok sa zvyšujú.

Ako sa správať s dievčaťom

Ak je vaše hľadanie úspešné a nájdete dievča, ktoré si viete predstaviť ako svoju budúcu manželku, je dôležité udržať vzťah. Na to potrebujete:

  1. Zaujímajte sa o jej život;

  2. prijať nielen jej cnosti, ale aj chyby;

  3. Buďte otvorení, úprimní a čestní;

  4. počúvať jej pripomienky, želania a požiadavky.

Láska nemá univerzálny recept, takže neexistuje záruka, že vzťah skončí šťastným manželstvom. Dúfame však, že naše tipy vám pomôžu nájsť ideálne dievča a vytvoriť s ňou harmonický zväzok.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: