Ako nájsť svoj sen?

Keby ľudia nesnívali, ťažko by sme si vedeli predstaviť, čo by ich poháňalo lietať do vesmíru, dobývať hory, budovať prosperujúce podniky alebo vytvárať majstrovské diela umenia a hudby… Mnohí však nemôžu dosiahnuť svoje sny, pretože nevedia presne určiť svoje skutočné túžby a stanoviť si krátkodobé a dlhodobé ciele. Psychológovia z expertológie pripravili niekoľko funkčných techník, ktoré vás dovedú k novým horizontom.

Čo sú sny?

Ako nájdete svoje sny?

Sú to sny, ilúzie, niečo nejasné a neuchopiteľné, čo sa rozplýva v realite. Je príjemné sa im venovať, keď ležíte na pohovke, ako to robil klasický hrdina a guru ruského zenu Oblomov Iľja Iľjič. Vo všeobecnosti sú neproduktívne, ale neškodné. Hlavnou vecou je, aby sa do toho nezapájali blízki ľudia, aby sa z účastníkov šťastnej budúcnosti nestali predmety realizácie.

Ak sa na sen pozrieme z filozofického hľadiska, je to duchovno-duševný útvar, ktorý vznikol z detstva a intuitívnych túžob. Je to fenomén vedomia na realizáciu duchovnej podstaty, ktorý mení hmotný svet. Myšlienky – túžby sa najprv zdajú utopické, ale potom vás prinútia urobiť prvý krok k cieľu. Všetky úlohy, ktoré dnes plníme, boli kedysi snom a zdali sa nepravdepodobné.

Ľudia majú rôzne príjmy, spoločenské postavenie a iné výhody z vesmíru z dvoch dôvodov: niektorí ľudia majú svoje túžby a realizáciu, iní ich zradili kvôli lenivosti, strachu z chýb alebo sa neinšpirujú myšlienkami. Freud v Psychoanalýze napísal, že „úspešný človek je ten, kto premenil fantázie na skutočnosť“.

Cvičenia na hľadanie cieľov

Vedeli ste, že vaše najambicióznejšie ciele sú v rámci vašich možností?? Ak sa vám zdajú nemožné, pre vesmír sú ničím. Iné je, keď neviete, o čom snívať, pretože nemáte jasný cieľ alebo si nedôverujete kvôli vnútornému konfliktu. Pochybnosti, rodičovské postoje, kritické hodnotenie „Som len obyčajný človek bez schopností“ alebo „Som lenivý, keby som bol šikovnejší, dosiahol by som viac“ vyvolávajú nedôveru v seba samého, obmedzujú vaše myslenie a konanie.

Psychológ Michel Lejuayo, ktorý sa zaoberá identifikáciou a prebúdzaním skutočných zámerov, dospel k záveru, že „absencia túžby vedie k existenciálnej prázdnote“ a práve sny dávajú životu zmysel. „Snaha o ne inšpiruje, posilňuje identitu,“ napísal autor.

Mnoho ľudí sa roky snaží nájsť svoje pravé ja. Nevedia, kam majú ísť, uvedomujú si, že svoju energiu smerujú nesprávnym smerom. Pokúste sa nájsť svoje skutočné sny a váš život nadobudne iný zmysel.

Pripomeňte si detské túžby. Napíšte si, čo chcete mať, kúpiť a ísť do. Musí existovať aspoň päťdesiat želaní. Čím viac, tým lepšie. Napísať prvé dve desiatky nie je ťažké. Potom sa mozog začne „vlniť“ a vyťahuje informácie spod kôry, skryté v detstve. Ak tok vyschol, odložte poznámkový blok. Počas jedného alebo dvoch dní môžete mať až sto veľkých aj malých želaní. Úprimne odpovedzte na päť otázok, aby ste stimulovali tento proces:

 1. Čo radi robíte?

 2. Čo bolo zábavné?

 3. Čo sa vám najviac osvedčilo??

 4. Čím ste sa plánovali stať?

 5. Kedy a prečo ste prestali veriť vo svoj sen?

Zo zoznamu vytvorte užší zoznam a vyberte desať najlepších podľa priority. Vytvorte si zoznam najsilnejších a najobdivovanejších cieľov. Stanú sa vašimi dlhodobými cieľmi.

Cíťte sa ako milionár

Ako nájdete svoje sny?

Ak chcete ísť trochu hlbšie, použite svoju predstavivosť. Predstavte si, že vás zdedil zosnulý strýko milionár. Vašou úlohou je napísať esej o tom, kde stráviť. Obmedzte svoj mozog na 20 minút, aby ste sa vyhli prílišnej sofistikovanosti.

 1. Zvýraznite hmotné/nehmotné túžby farebnou fixkou.

 2. Identifikujte základné sny.

 3. Spočítajte najdôležitejšie podvedomé túžby a pochopíte, čo vás skutočne robí šťastnými.

 4. Pozrite sa, čo môžete urobiť s vlastnými úsporami, a nie s iluzórnymi.

Ak si splníte svoje sny, možno s prekvapením zistíte, že všetko, čo potrebujete, je túžba a nie veľa peňazí. Na kúpu plátna a farieb, hudobného nástroja alebo horáka na drevo môžete ušetriť zo svojho platu.

Ako nájsť prácu snov?

Mudrci hovoria: Ak si nájdeš prácu s povolaním, nebudeš musieť pracovať ani deň. Ale ako nájsť veci, ktoré vám pomôžu naplniť sa, cítiť sa naplnene? Ak chcete, môžete to urobiť v akomkoľvek veku a prestať žiť, akoby ste mali pred sebou ešte 500 rokov života. Hľadajte vo svojom osude spokojnosť s podnikaním. Problémom je, že nie každý pozná svoj potenciál a ignoruje skryté plány. Vykonajte analýzu a zistite.

Krok 1

Odpovedzte na otázku: „Čo bolo mojím snom??“ Napíšte si ich a rozdeľte ich do kategórií „mať“ a „byť“. Pokiaľ ide o túžby s konkrétnymi materiálnymi hodnotami k prvému. Na druhú – úlohy, ktoré ste si vyskúšali v detstve a dospievaní: detektív, umelec, spisovateľ, obchodník. Každý ich má iné. Práve teraz sa zaujímate o svoje sny „B“, ktoré chcete realizovať.

Krok č. 2

Hľadajte medzi nimi želania, ktoré vnútorne rezonujú. Vašou úlohou je spomenúť si na momenty, keď ste obdivovali postavy z filmov, kníh a ľudí, ktorí dosiahli úspech. Vyskúšajte si úlohy iných ľudí. Nezapájajte svojho vnútorného kritika. Začne vás presviedčať, že nie ste schopní krásne hovoriť, viesť, písať… a prinúti vás pochybovať. Posudzovanie seba samého je vždy subjektívne a chybné z dôvodu nepochopenia svojho skutočného povolania.

Krok č. 4

Pridajte do zoznamu veci, ktoré ste vždy radi robili ako dieťa, v škole, na strednej škole. Filtrovanie hotového zoznamu na relevantnosť prostredníctvom vizualizácie. Ak by ste chceli byť spisovateľom, predstavte si, že sedíte pri počítači, premýšľate nad príbehom a píšete. Spýtajte sa, či vám uvažovanie o sebe v tejto úlohe prináša uspokojenie? Predstavte si každú profesiu a seba v nej. Vyškrtnite všetko, čo s vami emocionálne nerezonuje.

Krok č. 5

Potom prejdite zvyšok zoznamu. Úlohou je vyskúšať si profesie jednu po druhej, ale podrobne opísať pocity a ohodnotiť ich dôležitosť na stupnici do 10. Začnete sa zaujímať o svoje vlastné skryté túžby. Je zrejmé, že 10 je najvyššia hodnota označujúca relevantnosť, ale čokoľvek nad 7 stojí za bližšie preskúmanie.

Krok č. 6

Bezohľadne odstráňte všetky položky s nízkym skóre. Vyškrtnete ich zo zoznamu a z podvedomia. Uvedomte si, že to neboli vaše, ale vnucené dojmy. Materiál, ktorý ste spotrebovali, nebude zaťažovať vašu pamäť a vyvolávať imaginárne výčitky, že ste niečo nestihli.

Krok č. 7

Ak chcete zrekonštruovať úplný obraz, napíšte v ľubovoľnom poradí želania, ktoré ste sformulovali, a vyberte tie, ktoré sa prekrývajú. Predpokladajme, že:

 1. Chcem cestovať.

 2. Chcem byť spisovateľom

 3. Chcem sa naučiť anglicky.

Túžba cestovať znamená učiť sa jazyky a písať príbehy. Týmto sa tieto tri body spájajú do konkrétneho a dosiahnuteľného cieľa.

Ďalší príklad. Snívali ste o kreslení a zdobení a zarábaní peňazí. Čo vám bráni uvažovať o otvorení interiérovej kancelárie a vytváraní jedinečných projektov?

Ôsmy krok.

Skupiny pomenujte tak, aby názov hovoril o schopnostiach a pomáhal vytvárať logický reťazec. Do skupiny detektívnych snov napíšte: „Rád analyzujem a vytváram reťazce informácií. Už od strednej školy som rád riešil hádanky a bol detektívnym rozprávačom. Predstavte si názov ako „Schopnosť vyhľadávať informácie a riešiť zločiny“. Podobný princíp názvov použite aj pre ostatné skupiny.

Krok č. 9

Hľadajte uplatnenie myšlienok. Pre niektorých ľudí bude tento krok zbytočný, pretože psychoanalýza ukázala, akou cestou sa majú vydať. Pre zaujímavosť si zapíšte nápady. Možno máte súbor univerzálnych vlastností, ktoré sa hodia pre rôzne profesie? Spýtajte sa sami seba, ktoré sociálne role uprednostňujete?

Ešte včera ste mali nejasnú predstavu o sebe ako o človeku, vrodený potenciál, po analýze sa skladačka skladá. Zostane vám stratégia, ako krok za krokom dosiahnuť svoj sen.

Iný spôsob definovania záujmov

Mnohí ľudia sa ocitnú v slepej uličke, keď príde na relevantnosť ich záujmov. Ak sledujete históriu prehliadania, spomeňte si, aké nápady ste mali v mysli počas posledných mesiacov. Filtrovanie stránok za viac ako 3 mesiace, výber populárnych tém. Zapíšte si ich do zošita, skupinu po skupine. Ak sa témy opakujú, označte ich znamienkom plus. Spočítajte počet, skontrolujte relevantnosť prvých troch skupín zmenou pravej časti: „Zarábam na prekladoch“ alebo „Zarábam na infobiznise/predaji kozmetiky“. Sledujte pocity a vnútorné reakcie. Potom informácie vyfiltrujte pomocou vyššie opísanej metódy.

Ako plniť svoje sny?

Ako nájdete svoj sen?

Častejšie snívajte o budúcnosti. Na liste papiera prečiarknite 4 stĺpce. Do každého z nich napíšte vekové rozpätie: 25-30 rokov; 31-36 rokov a viac. Pre uľahčenie si rozdeľte cieľ na roky a napíšte si svoje vysnívané ciele. Tento rok sa napríklad vzdelávajte, budúci rok sa ožeňte a urobte dobrú kariéru. Takáto časová os poskytuje ucelený pohľad na scenár osudu človeka. Uvedomíte si, že život je obmedzený a musíte ísť ďalej.

Tajomstvo úspechu spočíva v tom, že energia a príležitosti sú dané na konkrétne účely. Začnite v malom a časom si nájdete cestu k horizontu. Pri stanovovaní cieľov ich rozdeľte na čiastkové kroky. Ak chcete zabehnúť maratón, začnite s polhodinovým denným cvičením, ale najprv zvážte prekážky a energetické nároky. Skontrolujte, či je postup primeraný vašim silám.Je to dôležité, inak stratíte motiváciu.

Ak si túžba vyžaduje veľkú finančnú investíciu, pokúste sa ju získať prostredníctvom profesionálnych úspechov, kariérneho postupu, iniciatívy. Ak ste kancelársky pracovník, ďalším krokom je povýšenie. V každej fáze vývoja sa otvárajú nové príležitosti, zlepšuje sa materiálny blahobyt. Príde čas, keď si budete môcť na svoje sny našetriť alebo nájsť iný spôsob, ako ich dosiahnuť. Môžu sa vyskytnúť okolnosti, ktoré vám pomôžu uplatniť váš talent v profesii, objavia sa ďalšie nápady a podobne zmýšľajúci ľudia a sen sa zmení na podnikanie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: