Rozdiel medzi priateľom a kamarátom

Každý z nás má spoločenský okruh ľudí, s ktorými si rozumie lepšie. Zvyčajne sa spájajú pod slovom „priatelia“, ale v skutočnosti je väčšina z nich len o málo viac ako kamaráti.

Aký je medzi nimi rozdiel a ako zistiť, kto je skutočný priateľ?? Tu sú základné znaky, podľa ktorých môžete zistiť, aký je pre vás človek…

Rozdiel medzi priateľom a kamarátom

Základné rozdiely

Kritika

Priateľ vám vždy povie, že je všetko v poriadku, zatiaľ čo priateľ vám dá úprimnú spätnú väzbu. Iba niekto, komu na tebe skutočne záleží, by si dovolil povedať, že mrháš životom s nesprávnym dievčaťom. Priateľ radšej nezasahuje, aby sa nestal najväčším páchateľom.

Pocit, že je tu vždy pre nich

Iba skutočný priateľ pochopí, keď mu zavoláte, aby ste sa odreagovali po mesiacoch mlčania. Kamaráti a známi sú ľudia, s ktorými musíte byť v kontakte, aby sa komunikácia neprerušila.

Priateľ je niekto, s kým sa nemusíte rozprávať každý večer, ale presne viete, čo je táto osoba vo vašom živote a v ťažkej chvíli vám vždy poskytne rameno.

Skutočný záujem

Ak prechádzate ťažkým obdobím, vaši priatelia sa vás možno len opýtajú, ako sa máte, a keď budete tvrdiť, že ste v poriadku, zabudnú na vás. A skutoční priatelia vedia, kedy nie ste v poriadku, a neriadia sa vašimi slovami, ale vaším stavom.

Takže niekto, kto príde večer s fľašou piva alebo vína po náročnom pracovnom dni, len tak si posedieť a počúvať, je priateľ. Keď vás priateľ požiada o stretnutie, pravdepodobne vás odbije s tým, že je zaneprázdnený inými vecami.

Poradenstvo

Len skutoční priatelia vám môžu dať radu a dokonca trvať na určitom postupe. Bežní známi sa tejto zodpovednosti boja a obmedzujú sa na súcitné slová.

Ktorejkoľvek strane

Ak pozvete svojich kamarátov na večierok, určite sa spýtajú, kto ďalší sa zúčastní a kto je kto. Len skutočným priateľom je jedno, koho pozvete, vždy sú pripravení sa s vami baviť.

Ochrana

Ak priateľ počuje, ako o vás ľudia za vašimi chrbtami hovoria zle, nanajvýš sa nezapojí do diskusie a nebude o vás s klebetníkmi diskutovať. A priateľ nebude tolerovať takéto rozhovory a určite sa vás zastane a nedovolí, aby o vás niekto v jeho prítomnosti hovoril negatívne.

Podpora

Rozdiel medzi priateľom a kamarátom

Keď sa rozhodnete začať podnikať alebo zmeniť zamestnanie, pripravte sa na to, že väčšina ľudí vo vašom okolí vám bude vyčítať a strašiť vás negatívnymi dôsledkami. A ten, kto vás podporí a povie vám, že určite uspejete, je skutočný priateľ. Môžu vás tiež upozorniť na potenciálne problémy a požiadať vás, aby ste si to rozmysleli. Ale urobia to preto, aby vás podporili a ochránili pred chybami, zatiaľ čo ostatní vám môžu len závidieť vašu odvahu.

Zábavné spomienky

Priatelia si pamätajú väčšinu vtipných prípadov, ktoré ste spolu zažili, a poznajú aj vaše interné vtipy. Vaši priatelia si pravdepodobne nebudú pamätať veci, ktoré sa stali pred niekoľkými mesiacmi, pretože pre nich neboli také dôležité.

Možnosť kedykoľvek zavolať

Ak sa necítite dobre, potrebujete pomoc, radu alebo podporu, môžete zavolať priateľovi. Ale to, koho si vyberiete, ukazuje, kto hrá vo vašom živote úlohu, pretože by ste neváhali zavolať svojim priateľom o tretej ráno, zatiaľ čo kamaráti a dobrí známi by sa necítili pohodlne obťažovať v takú neskorú hodinu.

Udržiavanie tajomstiev

Skutočný priateľ nikdy nikomu nepovie o tom, čo ste s ním zdieľali, zatiaľ čo o svojich kamarátoch si nemôžete byť stopercentne istí. Zdieľanie tajomstva a sledovanie, ako ďaleko sa rozšíri, je skvelý spôsob, ako otestovať spoľahlivosť ľudí okolo vás.

Poukazovanie na chyby

Len skutočný priateľ vždy upozorní na chyby a varuje pred novými. Aj keď hovorí to isté, nezastaví ho to.

A známi to neurobia, aby nepokazili vzťah. Je oveľa jednoduchšie povedať, že je to v poriadku, ako poukázať na chybu a riskovať vzťah.

láskavosti na oplátku

Ak požiadate o pomoc, váš priateľ urobí všetko pre to, aby sa vyhol dlhu, pretože sa bude považovať za vášho dlžníka. A priatelia vám nebudú nič pripomínať ani vystavovať účty, aj keď ste to boli vy, kto im pomohol, nie oni vám.

Poznanie zložitostí osobného života

Ľudia nezachádzajú do detailov vášho vzťahu, takže si nemusia pamätať veci. Priateľ si vždy uvedomuje, čo a kedy sa stalo, a niekedy si niektoré detaily pamätá dokonca lepšie ako vy.

Posadnutosť

Každý má nejakú posadnutosť, ktorú radšej skrýva, aby sa ostatným nezdal divný. A je to tak správne, pretože väčšina ľudí okolo vás bude na vaše zvláštne nápady reagovať negatívne, zatiaľ čo priatelia jednoducho všetko premenia na vtip a uvoľnia napätie.

Opakované príbehy

Aký je rozdiel medzi priateľom a kamarátom

Nie každý je ochotný dokola počúvať príbeh o stretnutí s vašou budúcou manželkou, zatiaľ čo vy ste ochotní o tom rozprávať donekonečna. Podráždenie z opakovaného rozprávania príbehov bude skvelým ukazovateľom postojov ľudí.

Spriaznené duše

Najlepšie fungujú, keď ste v skupine a nediskutujete príliš osobne. A skutočné priateľstvo je ako prechod na ďalšiu úroveň, keď si rozumiete na pol slova a necítite sa nepríjemne, aj keď len mlčíte.

Radosť pre vás

Napríklad, ak sa rozhodnete oženiť, váš priateľ bude pravdepodobne šťastný nielen pre vás, ale aj pre príležitosť osláviť svadbu. Priateľ sa pozrie hlbšie. Samozrejme, že bude šťastný aj za vás, ale bude sa tiež obávať a urobí všetko pre to, aby udalosť prebehla dokonale.

Závisť

Postoje ľudí poznáte lepšie v radosti ako v smútku, pretože je ľahšie niekoho ľutovať ako sa z neho radovať. Takže vaši kamaráti vám môžu závidieť vo chvíľach vášho triumfu, zatiaľ čo vaši priatelia budú úprimne šťastní, keď vám budú priať to najlepšie.

Čo je priateľ

Ak to zhrnieme, priateľ je:

  1. Dôveryhodný a lojálny človek, ktorý o vás nešíri klebety ani ich nepodporuje;

  2. úprimnosť a otvorenosť – môžete mu úplne dôverovať;

  3. Vaša ochota počúvať a schopnosť odpúšťať – vždy mu môžete povedať čokoľvek bez strachu z odsúdenia;

  4. Rešpekt a empatia – komunikujete ako rovný s rovným a ste partnermi;

  5. schopnosť postarať sa a podporiť – v núdzi sa môžete vždy spoľahnúť na rameno, o ktoré sa môžete oprieť.

Priateľstvá vznikajú spontánne a trvajú roky. Skutočné priateľstvá sa najčastejšie vytvárajú, keď ste mladí a ešte stále môžete dôverovať. Je to teda vzťah, ktorý preveril čas a životné okolnosti.

Čo je kamarát

Ľudia, ktorí sú denne okolo vás, s ktorými môžete ľahko komunikovať a baviť sa. Chýba však intimita a pocit, že sa môžete obrátiť na človeka v ťažkostiach.

Tu sú základné charakteristiky kamaráta:

  1. je viac ako známy, ale menej ako priateľ; vo vzťahu nie je skutočná intimita a dôvera;

  2. je zaujímavé tráviť s ním voľný čas;

  3. existujú spoločné záujmy a dokonca aj podobné ciele;

  4. občas vás omrzí interakcia s ním alebo s ňou;

  5. je to niekto, na koho sa môžete obrátiť o pomoc, ale nechcete.

Ukazuje sa, že priateľ je oveľa bližší ako kamarát. Je to „jeho“ osoba, takmer ako príbuzný. A hlavnou skúškou vzťahu je čas. Ak ste s niekým aj po rokoch v kontakte a stále mu dôverujete, môžete ho pokojne nazvať priateľom.

Preto je dôležité pochopiť rozdiel medzi priateľom a partnerom, aby sme neočakávali príliš veľa od niekoho, kto to nemôže dať. Je potrebné si uvedomiť, že neexistuje veľa priateľov, do tejto kategórie možno počítať len niekoľko ľudí za celý život, zatiaľ čo s desiatkami známych môžete komunikovať kamarátskym spôsobom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: