Ako pestovať borievku zo semien?

Ready Juniper Sadenice rastú ľahšie ako semená, ale mladé kríky sú značné peniaze, okrem toho sú zriedka prispôsobené podmienkam konkrétneho regiónu. Lacnejší a spoľahlivý spôsob chovu jalovec – pestovanie zo semien. Samozrejme, táto metóda si bude vyžadovať viac času, ale v dôsledku záhradníka s veľkou pravdepodobnosťou, dostanú zdravé rastliny.

Zvláštnosť

V prírode je kultúra takmer vždy vynásobená semenami. Ale semená sa nemôžu pochváliť sľubnou klíčivosťou, takže proces vývoja nového ker je pomerne dlhý. Kvôli tomu V niektorých oblastiach je táto závod chránená zákonom, ale môžete zbierať bujné kužele všade bez porušenia zákona.

  Doma s pomocou klíčivosti semien je možné rásť nie všetky odrody, najčastejšie sa na to používajú semená obyčajných a cossackových druhov jalovec. Pán podpíše Táto metóda chovu je stratená, a preto je zvyčajné aplikovať vegetatívne metódy na chov. Grilované výhonky umožnili používať. Často sa Bush stáva hlavnou výzdobou krajinného dizajnu, napríklad, môže byť aplikovaný na vytvorenie živého živý plot.

  Na rozdiel od Juniper pestovaného z hotového výhonku, kópie, multimplikujúca semená, má dlhovekosť, vytrvalosť, nenáročná pre podmienky obsahu.

  Kedy sa zasadiť?

  Semená sa ťažia z reštitučných kužeľov. Tieto plody vyzerajú ako bobule. Po opelenie sa hrbole dozrievajú počas dvoch rokov. Kolekcia Colt sa vykonáva od začiatku septembra do začiatku novembra. Aby ste ich zostavili, môžete položiť pod bushovými listami a opatrne pretrepte trupu – Bumpy ľahko spadajú z pobočiek. Pristátie v kontajneri sa vykonáva aj na jeseň čas, v októbri alebo novembri.

  Výcvik

  Semená Je možné zasadiť v otvorenej pôde alebo v kvetináčoch, ale na trvalom mieste môže byť transplantovaný len za 3-5 rokov veku. Počas tohto obdobia sa sejačka potrebuje starostlivo starostlivosť, a teda Je vhodnejšie klíčiť sa semeno v nádrži, a potom ho nechať na dozrievanie pod prístreškom.

  Prečítajte si viac  Pristátie a starostlivosť o strom

  Na semená rastlín sú vhodné nádoby alebo boxy. Ako substrát, môžete použiť spojenie od piesku a rašeliny v rovnakých akciách, môžete pridať SPHAGNUM. Niektorí záhradníci radia doplniť zmes s pôdou z dospelého kríka – Bude stimulovať rast koreňového systému z dôvodu obsahu špeciálnych hungií.

  Na extrahovanie semien sú hrbole umiestnené vo vode alebo slabom kyslom roztoku, potom sa mýlia, získajú semená, dobre sušia a posielajú sa na suché chladné miesto alebo okamžite pripraviť na pristátie.

  Dôležitým krokom prípravy semien je ich stratifikácia. Proces zahŕňa vytvrdzovanie pestovania materiálu pre úspešnejšiu adaptáciu na nové podmienky, môžete použiť chladničku alebo kontajner, ktorý je umiestnený pod snehom. Čas hľadania semien za podmienok zápornej teploty by mal byť 3-4 mesiace – proces stratifikácie významne zvyšuje ich klíčenie.

  Krok za krokom technológie

  Písmajúci proces pristávacieho semien javidla vyzerá takto:

  • V pripravenej zemi na pozemku alebo v nádobe je siatie v hĺbke 15-18 mm;
  • Odporúčaná medzera medzi dvoma zrnami je medzi radmi – 5-7 cm;
  • Posypte semená zmesou rašeliny a piesku, ako aj skúsených záhradkárov odporúčajú použitie ihličnatej opead;
  • Nalejte miesto pristátia;
  • Dajte zhromaždenia na svetlom mieste a ponechajte pri teplote + 18 … 20 stupňov Celzia;
  • Počas mesiaca začne klíčky chorí.

  Následná starostlivosť

  V prímorskej nádrži majú výhonky najmenej 3 roky. Po celú dobu, rastlina potrebuje reagovať na starostlivosť. Výhonky neudia v tieni, inak ich rozvoj sa spomalí. Môžete urobiť hrnce na ulicu.

  PlatevieveVode sa odporúča udržiavať miernu vlhkosť pôdy. Je potrebné pravidelne stratiť pôdu a odstrániť menšie buriny.Dobre sadenice sa budú cítiť na glaznom balkóne, Je však dôležité zachovať teplotu na úrovni nie je nižšia ako + 10 … 12 stupňov Celzia. To je veril Kultúra miluje čerstvý vzduch veľmi, takže musíte často vysušiť miestnosť, kde sú sadenice. V špeciálnych hnojivách, výhonky nepotrebujú.

  Vodné výhonky musia byť pravidelne, niekedy môžete striekať rastliny, ale veľmi úhľadne, neumožňujú stagnáciu vlhkosti.

  Ak sa rastlina z osiva pestujú v otvorenej pôde, potom na zimu je potrebné izolovať rašeliny, smrekové labky alebo poľnohospodárske. Sadenice v nádobách na zimu sa skrývajú v suteréne alebo verande pri teplote, ktorá nie je nižšia ako -10 stupňov. Na jar sa postupne ochrana odstráni – je nemožné oddialiť tento proces, Aby ste sa vyhli obťažovaniu vlhkosti a teplu.

  Prečítajte si viac  Greag tulipány: charakteristiky typu a vlastností jeho kultivácie

  Trvalý

  Ako bolo uvedené, výsadba kríka, pestované zo semien, trvalé miesto, ktoré môžete aspoň 3 roky. Odporúča sa vykonať postup v chladnom dni. Kultúra uprednostňuje rásť na piesku, vápno, vlhkých a vzduchom priepustných pôdach. Nezabudnite, aby ste prekonali hlinené, keď odchádzate so skupinou pristátím medzi dvoma kópiami obdobia najmenej polovičného metra. Zvážte proces transplantácie krok za krokom.

  • Po rezaní diery s priemerom, ktorý je 2-krát širší pri koreňovom esigách.
  • Pár týždňov pred pristátím, organizovať drenážnu vrstvu 15-20 cm. Môžete použiť rozbité tehly a piesok.
  • Pripraviť zmes živín. Môžete pripojiť rašelinu, piesok a stláčanie v pomere 2: 1: 1, pridajte 200 g nitroammofoski. Vyplňte 2/3 boxov tejto zlúčeniny.
  • Keď je zmes namontovaná (po 2 týždňoch), môžete začať pristátie. Umiestnite stromček do jamy tak, aby krk koreň bol nad zemou mierne veže.
  • Vyplňte voľný priestor zostávajúcej pôdy bez hnojív.
  • Vlhko navlhčite valcový kruh. Keď je voda absorbovaná, inšpirujte miesto pristátia.

  Z druhého pružiny začínajú kŕmenie. Prvýkrát sa to robí v máji-júni, špeciálne zmesi pre ihličnaté plodiny sú vhodné na spustenie hnojiva. Komplex je roztrúsený okolo úteku, mierne uvoľnil zem a zvlhčuje. Rovnako ako rastlina potrebuje kŕmenie v polovici alebo neskorom lete.

  Časté v agronómii hnoja a podstielky vtákov ako hnojivo pre túto kultúru nemožno použiť, pretože Nadmerné množstvo dusíka schopného provokovať zničenie kríka. Zavlažovanie mladých rastlín v dopoludňajších hodinách v malých častiach, pri páde vodnej časti sa odporúča zvýšiť.

  Ochorenia

  Táto kultúra slabo tolerujú choroby. Dokonca aj exempláre, ktoré sa podarilo klíčiť zo semien, nie sú vždy schopní vyhnúť tomuto osude. Najčastejšou chorobou jalovca Hrdze, vyblednuté vetvy, slnko popáleniny. Často sa rastlina stáva obeťou RÔZNE FUNGI.

  Typicky sa tieto ochorenia vyskytujú v daždivom a chladnom lete, takže záhradníci sa odporúčajú na toto obdobie, aby sa postarali o prevenciu. Takže, aby sa zabránilo chorobám, je možné použiť „fytosporín“, „TOPCIN M“, „HOM“.

  O pestovaní ihličnatých druhov stromov zo semien podrobne popisuje na video nižšie.

  Prečítajte si viac  Multi-detektív Petunias: Čo sa stane a ako to správne rásť?
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: