Ako pestovať Geyhera zo semien?

Geichera je trvalka patriacim do momnelu. Kvety Táto rastlina má rád pre váš dekoratívny vzhľad a blow. Myšlienka zaujímavé listy maľované v rôznych farbách je veľmi ťažké, takže nie je prekvapujúce, že mnohé kvetflowers sú zdobené rastlinami ich záhrad. Pestovať Geyhera z osiva nie je tak ťažké, len poznať niektoré nuansy.

Vybrať odrody

V súčasnosti je známa viac ako 400 stupňov Guhrs. A toto číslo neustále rastie. Každý rok je 10-30 nových kópií. Chovatelia prekračujúcim výstupom čoraz živej odrody tejto rastliny. Záhradníci však milovali odrody, ktoré dávajú prednosť všetkým ostatným.

 • Jeden z nich je Stupeň „Gypsyho husle“, ktorý je známy svojou odolnosťou proti mrazu. Výška môže byť 40 centimetrov. Kvety majú červeno-bielu farbu, a podľa miesta a tvaru pripomínajú zvony.

 • „Carminno-Red“ Geichera – svetlé a nezabudnuteľné. Jej červené listy s ozubenými hranami sú veľmi poznamenané. Zvlášť farebné sa stanú po prvých mrazoch. Kvety tejto odrody malé, červené. Treba zdôrazniť, že kvet spadá do letných mesiacov.

 • Zoradenie s názvom „COMET“ Dlho zostane v pamäti. Nasýtené zelené listy a jasne červené kvety vyzerajú veľmi výrazné. Táto geyhera láska k jej špeciálnej nenársnosti. Dekoratívny okraj tejto odrody vyzerá skvele.

 • Geichera „žiarenie oheň“ priťahuje pozornosť svojim neobvyklým listom. Farba tmavo červená s fialovým alebo čiernym odtieňom naozaj pripomína horiaci oheň. Zvlášť dobrý rastlín sa pozerá do Alpine Gorki.

 • Veľkolepý pohľad má triedu „Purple Lock“, ktorý je tiež odolný voči mrazu a nenáročný. Táto rastlina patrí do formy malého stropu Geihers a je zvýraznený listmi fialovej farby s burgundovým odtieňom. Špeciálne očarujúce je forma listu vo forme javoru.

Načasovanie

Reprodukcia semien je spravidla vykonávaná na jar. Experti však tvrdia, že Heikra môže byť pochovaný a pod zimou. Je dôležité, aby ste si vybrali príliš vysokú teplotu. V opačnom prípade môžu byť semená zlé preniesť budúce mrazy. Zvlášť ak dôjde k ich rastúcim, pretože nová tvoriaci výhonky nie sú veľmi mimoriadne.

Keď pristátie neskoro na pokrytie hrebeňov. Ak sa všetko urobí správne, závod sa bude trvať v budúcom roku, asi koncom mája – začiatkom júna. Stojí za zmienku, že s touto metódou sa ukazuje silnejší a temperovaný gamenikh.

Pri výseve semien je dôležité vziať do úvahy klimatizačný pás, pretože jarné pristátie sa môže vykonávať v marci alebo máji. Hlavnou vecou je uistiť sa, že tieto mrazy už nie sú ohrozené a teplota bude dokonca zostať v noci v plus. Zároveň by sa mali osivo výživné a hydratačné pôdy. Okrem toho, plodiny nie sú pokryté vrstvou pôdy, ale len trochu sa dopriať v pripravenej vrstve.

Najlepšie semená počas prvých 6 mesiacov, potom, čo boli zozbierané. Neskôr budú zasadené po zbere, tým horšie prinesú. Nemôže použiť semená, ktoré boli zozbierané pred 18 mesiacmi, pretože sú nepravdepodobné, že by mohli moc.

V otvorenom nátere je lepšie zasadiť rastliny, ktoré 1-2 roky. Toto sa robí na výskyt mrazov, ktoré bolo jednoduchšie organizovať farby. Keď sa objavia prvé klíčky, rastlina je riedená a trvalo transplantovaná s nástupom jesene alebo na budúcou pružinou.

S príchodom prvých výhonkov závodu je možné rozbiť, a poslať im trvalé miesto, aby ste ich poslali na začiatku jesenného alebo budúceho roka – na jar.

Príprava pôdy a osiva

Kvet so skúsenosťami pri výbere semien geihans ponáhľať nielen v obchodoch, ale aj pre zberateľov. Najčastejšie sa voľba zastaví na týchto odrodách, ktoré sa dajú znásobiť vegetatívnym spôsobom. Zberatelia veria, že dobrá dekoratívna rastlina je veľmi ťažká rásť zo semien. Avšak, pre rôzne experimenty sú najlepšie vhodné.

Môžete zbierať semená s veľkými a obľúbenými rastlinami. Výpočet spevákového materiálu by sa mal vykonať pred prvými mrazmi. Ak bolo leto celkom cool alebo dážď bol príliš veľa, potom by ste nemali očakávať všetky semená rovnako dobre. V tomto prípade je lepšie ich zložiť do krabičky lepenky alebo na papierovú obálku na dozrievanie. Výber semien v obchode, je dôležité pozrieť sa na trvanlivosť, ktorá by nemala byť viac ako 6-18 mesiacov. Je potrebné venovať pozornosť baleniu. Koniec koncov, v papieri je životnosť menšia ako vo fóliových baleniach.

Geichera je nenáročná rastlina, ale vidieť to vo všetkých jeho sláve, stojí za to sa snaží si vybrať jej správne miesto. Prednostné tieto druhy dáva jeden deň, napríklad priestor pod prázdnymi listnými korunami. Je dôležité, aby bol vybraný graf chránený pred vetrom a návrhmi. Stojí za to sa pokúsiť a prideliť taký roh, v ktorom len ranné lúče slnka padnú na geycher.

Nevyberajte závod pre túto rastlinu, v ktorej sa môže hromadiť pôda a sedimentárna voda. To môže viesť k tomu, že korene rastliny zomrú. Dôležitým bodom je drenáž pôdy, takže vlhkosť sa rýchlo absorbuje do zeme a koreňový systém nebol opravený. Limeské pôdy nie sú tiež vhodné gamecher.

Optimálna pôda pre pestovanie rastlín je neutrálna alebo slabo kyslá s veľkým množstvom organických látok. Svadobný čas sa nechá pestovať v alkalickej alebo kyslej pôde. Ako základ pre pestovanie, môžete si vziať rašelistý, vlhký list, záhrada a trávnik.

No, ak pôda vynechá dostatočné množstvo vlhkosti a vzduchu do koreňového systému. Stojí za zmienku, že v domácnosti, ktorá je Severná Amerika, rastliny rastú v kamenici.

Ak chcete zlepšiť drenáž, v pôde môžete pridať veľký piesok alebo vermikulit. Chudobní na nutričnú pôdu sa môže stať aj základom, ale Geikhera nebude ukázať všetku svoju atraktívnosť. V takejto pôde môžete pridať humus, rovnako ako kompostu v pomere 10 kilogramov na meter štvorcový. Môžete pestovať sadenice už v hotovom substráte, rôznu všestrannosť. Môžete si ho kúpiť v záhrade. Ak chcete vytvoriť zmes, môžete do neho pridať nejaký piesok. Asi 10 častí podkladu by malo pridať 1 časť piesku.

Ak sa použije substrát, vyrobený nezávisle, musí sa liečiť roztokom mangánu alebo valcovaním v rúre. Je potrebné dezinfikovať pôdu. Tiež by ste mali pokračovať s pieskom, ktorý sa pridáva do pôdy. Často vo forme pôdy pre Geihans berie biohumus, zmiešané s kokosovými vláknami. A na 1 časť humusu berie 2 kusy vlákien. Tento typ pôdy tiež potrebuje dezinfikovať.

Ak chcete urýchliť klíčenie pred siatím, semená sú nasiaknuté 2-3 hodiny a potom sa sušia, aby sa zabránilo lepeniu. Ak sa siatie nevykonáva v otvorenej pôde, potom je dôležité zvoliť správne kontajnery.

Najlepšie je zastaviť vašu voľbu na plastových alebo drevených tankoch. V spodnej časti musí byť otvory a drenáž môže slúžiť ako clamzit.

Výsadba

Pestovanie geihans doma – proces nie je zložitý, ale vyžaduje si časové náklady. Odporúča sa byť trpezlivý, pretože všetka krása tejto rastliny odhalí len po 3 rokoch. Semená na semenách sa vyskytujú nasledovne.

 • Varená pôda je potrebné naliať vopred pripravené kontajnery. Okraje nádoby musia zostať voľné 1,5-2 cm.
 • Ďalej by mala byť hydratačná pôda pomocou striekacej pištole.
 • Potom, na povrchu zeme, distribuovať semená liečené fungicídom. Pohodlne semená najprv vylejte na hárku papiera, zložený na polovicu a potom ju nakláňajte smerom k pôde a jemne zasiať pomocou svetla ťuknutím.
 • Nad semenným materiálom musí byť pokrytý tenkou vrstvou piesku. Je žiaduce, aby hrúbka hornej vrstvy nepresahovala 8 mm.
 • Každý kontajner so semenami sa musí uistiť, že nakryte sklom alebo filmom a umiestnite na teplom mieste s dobrým osvetlením. Optimálna teplota na klíčenie rastliny je 20 stupňov. Je možné odstrániť útočisko v 3-4 týždňoch, keď Geikhera nejde len, ale aj posilnená.
 • Kým sadenice sú pokryté filmom, je potrebné pravidelne zdvihnúť vzduch do vzduchu. Nie je potrebné vystaviť rastlinu s plesňovými chorobami.
 • S príchodom výhonkov vo filme sú vyrobené otvory. V prípade, že sadenice sú pokryté sklom, potom sa trochu zdvihne.
 • S príchodom 3 listov strávite potápač. Rastliny musia byť od seba odstránené o 5 centimetrov.
 • Je dôležité podporiť vlhkosť pôdy tak, aby nezmhodná, ale nebola tiež príliš naplnená. Pre mladých klíčkov je dostatok striekania pomocou striekacej pištole.

Sadenice pred pristátím v otvorenej zemi by mali prejsť vytvrdnutím. Na to sa rastliny prenášajú v tieni, kde nie je veterný a návrhu. Najprv by mal byť vzduch najviac 30 minút a potom sa postupne zvyšuje. Toto sa musí vykonať, kým sa Geikhera nie je upravená v nových podmienkach.

Je potrebné zasadiť sadenice v studniach, ktoré sú umiestnené od seba vzdialené vo vzdialenosti 25 centimetrov. Dobre by mala byť 1,5-krát viac ako koreň semenár. Je žiaduce pred nástupom na dno vybraní dať trochu ílu a rovno na jej sadenice.

Je dôležité, aby sa obličky zostala nad povrchom pôdy. Potom musíte postriekať semeno zeme a kompaktujte pôdu okolo pristátia. Na konci je dobré naliať každú jamku.

Ďalšia starostlivosť

Starostlivosť o Geichery nie je veľmi ťažké, dodržiavanie niektorých tipov. Stojí za zmienku, že rastlina tohto druhu je odolná voči chorobám a väčšine škodcov. Pre tenké korene je nebezpečenstvo weevil a pre listy – slimák.

Zalievanie kvetu je výhodne ako horná vrstva pôdy schne. V obvyklých lete je dosť stráviť zalievanie 2-krát za 7-10 dní. Počas obdobia nadmerného sucha je potrebné na vode 2 krát denne, mierne porcie. Naliať vodu by mala byť priamo v koreni, ak postriekajú na listoch, povedú k popáleniu.

Uvoľnenie sa vykonáva po zavlažovaní, zatiaľ čo buriny sú odstránené. Na zjednodušenie procesu starostlivosti je možné meditovať s organickým základom, napríklad rašelinovým alebo kompostom. Aj mulč môže byť použitý v chladnom čase alebo v období silných dažďov.

Beyherov krmivo potreboval pravidelný, so striedavými organickými a minerálnymi hnojivami. Optimálne vykonávať kŕmenie niekoľkokrát mesačne. Pokiaľ ide o minerálne hnojivá, sú žiaduce chovať 2 krát silnejšie, než je uvedené na balení. Najlepší výsledok je možné dosiahnuť, ak kŕmite menej často, ale menšie dávky.

O tom, ako pestovať Geyhera, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: