Ako zasadiť gladiolus, takže nepatria?

Pre každý záhradník je dôležité, aby kvety na jeho pozemku boli hladké a krásne. Pokiaľ ide o gladioly, niekedy môžu padnúť. Ako sa tomu vyhnúť a pestovať krásnu a dokonca kvetu, poďme sa porozprávať v našom článku.

Pravidlá pristátia

Predtým, ako si vyberiete určitú škálu gladioles pre stránku a pokračujte v pristátí, je potrebné zvážiť, aké funkcie tieto kvety robia.

Treba to povedať sú extrémne vlhkosť. A budú tiež potrebovať svetlo, pretože v tieni Gladiolus nebude schopný aktívne rásť a rozvíjať. Kvetina netoleruje nízke teploty. S mrazom, rýchlo zomreli. Okrem toho je potrebné ich zasadiť na úrodnej pôde.

Pre aktívne kvitnutie a poskytovanie Gladiolus pohodlných záhradkárov, musíte vedieť, ako ich zasadiť. Postup je najlepšie stráviť na jar. Treba preskúmať hlavné nuansy, ako to dať správne, takže kvety nespadajú.

Ak chcete začať, je potrebné určiť miesto. Štruktúra Zeme je veľmi dôležitá. Záleží na tom, ako budú hlboké žiarovky umiestnené. V prípade, keď je hlavnou zložkou ílu, hĺbka musí byť rovnaká maximálne 3 objemové priemery. Ak prekročíte tento indikátor, hrozí riziko, že nebudete čakať na kvitnutie.

Ak sa pristátie vykonáva na pomerne ľahkej, piesočnej pôde, veľkosť záložky sa mierne zvyšuje a sa rovná približne 4 priemeru žiaroviek. Ak je hĺbka menšia, Gladiolus bude len naklonený na zem.

V tomto prípade ho bude potrebné konfigurovať.

Odborníci silne neodporúčajú pristáť spolu žiarovky a mladých kvetov. Faktom je to Väčšie hľuzy budú maximálne poškodené živiny zo zeme, resp. Mladí – nebude schopný plne rozvíjať, tak ich dajte lepšie na diaľku.

Lukovitz pristátie nie je ťažké ani pre neskúsené kvetinové vody. Najprv musíte pripraviť drážku, dať na dne piesku a naliať. Piesok môže byť nahradený sphagnumom. Plnivo nielen pomáha udržiavať vlhkosť, ale tiež zabraňuje rozvoju plesňových infekcií.

Prečítajte si viac  Tuya Western "Brabant": popis, pristátie a starostlivosť

Gluff drážky sú umiestnené na žiarovkách vo vzdialenosti najmenej 15 centimetrov od seba navzájom. Z vyššie uvedenej drážky zaspávajú Zem. Prvými výhonkami, ktoré sú choré nad pôdou, sú znovu prepísané, po ktorých pokračujú v raste.

Ako zviazať?

Existuje niekoľko spôsobov podväzkového gladiolu v otvorenej pôde. Ako to urobiť správne, každý záhradník rozhodne pre seba. Treba poznamenať, že Kvety, ktorých výška je viac ako jedna a pol metrov sú pozastavené. Taký dlhý stonok s časom najčastejšie začína ohýbať, takže potrebuje podporu. Zvážte najobľúbenejšie spôsoby, ako zviazať gladiolus.

Osem

Najčastejšie gladiolus rastlina v rade. Na začiatku a na konci každého z nich by mali vytvoriť spoľahlivú podporu, ktorej úloha môže vykonávať trvalé kolíky s výškou približne 1 meter. Potom je povraz narezaný segmentmi, o 20 centimetrov prekračujúcich dĺžku riadkov. Jeden z jeho konca by mal byť stanovený na prvom PEG a druhý – na druhom, ale musíte sa pohybovať na princípe hada, po ktorom je tiež možné vrátiť.

Ukazuje sa, že podmienený obraz osem, vo vnútri, ktorý sa nachádzajú kvety. S touto situáciou nie sú navyše zviazané. Povrazy by sa malo sprísniť a bezpečne. Keď rastliny získavajú väčšiu výšku, celý dizajn stúpa. To je jeden z najjednoduchších spôsobov, ako byť zaslúžený medzi záhradkami.

Mriežka

Pre túto metódu sa vyžaduje rozsiahla reťazová mriežka. Veľkosť buniek by mala byť asi 10×10 centimetrov.

Výber veľkosti samotnej mriežky je potrebné navigovať rozmery kvetinových lôžok. Produkt je pripojený okolo obvodu záhrady do niekoľkých podpier. Môžete pripraviť špeciálny rámec.

Inštalácia podpory je vykonaná, keď sa kvety už pestujú. Po tom, v priebehu času sa šípky dostanú nezávisle do buniek. Niekedy to bude potrebné len na opravu procesu.

Táto metóda sa považuje za veľmi spoľahlivú. Gladiolus nie sú hrozné ešte silné poryvy vetra. Sú umiestnené veľmi hladko a bezpečne držané s podporou.

Dekoratívny

Ak chcete, aby ste najprv neistili, ale krásne, môžete použiť dekoratívny spôsob. Podväzok v plnom zmysle slova je nemožné zavolať. Je však dosť schopný nastaviť gladolusy správnym smerom rastu. Pre masové pristátia, nebude fungovať, ale zároveň je schopný dať kvetinové posteľ originálny vzhľad a efektívne podporovať kvety.

Prečítajte si viac  Metódy chovu Juniper

Používanie PVC rúrok a obyčajných koľajníc môžete vytvoriť malý kruhový plot. Ak nie je tam žiadna možnosť a túžba, môžete si kúpiť hotový dekoratívny plot.

Ďalšou možnosťou naznačuje prítomnosť starého kovového vedro. Je zrazený na dno a samotný trup je úhľadne na mladšie gladiolus. Ukazuje sa, že druh bezedného kvetinového hrnca.

Ak si želáte, môžete maľovať, rovnako ako pôdu okolo iných rastlín.

Čo robiť, ak rastúce krivky?

Niekedy sa stáva, že šípky na gladiols rastú nerovnomerné. Vyzerá to, že nie je veľmi esteticky považovaný za problém pre flowerflowers. Alebo strieľa na povrch zeme, už sa ponáhľa. Skutočnosť, že kvety rastú krivky, existuje niekoľko dôvodov.

Jedným z nich je plytká výsadba žiaroviek. A problém môže byť v nesprávnom mieste pristátia, nedostatok vápnika alebo nadbytok dusíka.

Ak je vysadená žiarovka nie je dostatočne hlboká, horná vrstva pôdy, najmä v horúcich dňoch, môže príliš vyschnúť. V súlade s tým, večer sa Zem sa suchá. Stonky gladiolus suché a chudé. Zvlhčovanie pôdy pre noc nepomôže opraviť situáciu.

Zvlášť akútny, problém s úrovňou vlhkosti sa týka oblastí krajiny, kde majitelia prichádzajú len cez víkendy. Z tohto dôvodu by hĺbka výsadby žiaroviek mala byť najmenej 15 centimetrov.

Veľký počet hnojív, vrátane minerálov, prispieva k rýchlemu rastu rastlinných tkanív, vďaka ktorej tieto tkaniny nemajú čas úplne dozrievať a deformovať. Kmeň oslabuje a už nevydrží závažnosť púčikov. Komunikačný podávač sa vyrovná so situáciou.

Neúspešné miesto pristátia môže tiež spôsobiť zakrivenie kvetu. Rastlina miluje svetlo veľmi veľa a dosiahne ho. Preto, ak rastie na mieste s určitým uhlom osvetlenia, bude skrotený. To povedie k deformácii. Z tohto dôvodu musíte sledovať gladiolus umiestnený na otvorenom území, kde musí prísť slnko.

Prečítajte si viac  Čo vyzerá Linden a ako ho vyrastať?

Metóda výsadby Gladiolus je ďalej preukázaná.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: