Ďatelina za trávnik

Ďatelina je tradične zasadená ako dekoratívne trávnik. Dutch Clover je lepší pohľad na takéto použitie, pretože je to krátke a dobre kombinované s bylinkami na trávu.

Rovnako ako mnohí zástupcovia rodiny strukovín, ďatelina znižuje potrebu, aby sa hnojivá v pôde.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

Popis

Závod patrí do rodiny strukovín. Mnoho ďateľných odrôd trvalého, v tejto svojej nespornej výhody, pretože zmizne potrebu kupovať semená každý rok.

Pohľad plynu, ako obvykle, má listy s tromi doskami a malými kvetenstvami. Ročné kultúry zriedka, ale stále používajú s rovnakým účelom. Po kvitnúcich plodoch sa objavujú na kvety. Tam sú semená.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

Flave za trávnik predal biely a ružový. Veľký odvolanie dekorácie má prvý. Ako zaujímavý experiment, môžete kombinovať obe odrody medzi sebou.

Biely ďatelina sa rýchlo šíri pozdĺž trávnika a ľahko vytlačí široké buriny, v dôsledku trávnika sa ukáže, že je hladký a krásny. Takáto rastlina bude prekvitať v oblastiach, ktoré sú zle vyčerpané alebo príliš odtiene pre pravidelný trávnik. Ako biely ďatelina, červená nie je zriedkavá. Po prvýkrát bol naturalizovaný v Severnej Amerike.

Zvyčajne vytvára koberec vyššie.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

Klady a zápory

Niektorí záhradníci považujú používanie ďateliny namiesto trávy pre trávnik ideálnym a jednoduchým riešením. V tomto konkrétnom prípade viac výhod, hoci existujú nedostatky. Clover je extrémne suchá odolná rastlina a zachováva svoju atraktívnu cool-zelenú farbu aj v najhorúcejších a suchých letách leta.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

Z výhody môžete vybrať nasledovné:

 • Odolný voči suchu – kvôli hlbokým koreňom rastliny, potrebujete oveľa menej vody ako tráva;
 • Obsah takýchto nákladov na trávu lacno;
 • Nie je potrebné oplodniť;
 • kvety;
 • môže rásť v zlej pôde, vytvára bohatý koberec;
 • nie je žltý z moču zvierat;
 • Nie sú náchylné na choroby a plesne;
 • nie je potrebné používať herbicídy;
 • kosenie potrebuje oveľa menej často ako jednoduchú trávu.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

Zlá pôda nie je problémom pre ďateliny z veľkej časti kvôli tomu, že produkuje samotný dusík.

Forma, huba, rot – všetky tieto poškodzujú bylinné trávniky. Výsledkom je, že takýto trávnik sa stane nevzhľadným a potrebami. Ďatelina nepodlieha týmto problémom. Okrem toho, keďže ďatelina je mimo konkurencie pre široké buriny, nemusíte spracovať toxické veci pôdy.

Clover tiež nesúhlasí proti škodcom hmyzom, takže nie je potrebné používať pesticídy. V závislosti od toho, ktorá odroda bola vysadená, môže byť namontovaná veľmi zriedka. Mnohí záhradníci to robia len dvakrát sezóny.

Ďatelina za trávnik

Ďatelina za trávnik

  Ale táto rastlina má svoje nevýhody. Napríklad je to veľmi špinavé oblečenie, a to je dosť ťažké obaliť takéto škvrny.

  Práve preto, že trávnik kvitne, priťahuje včely, takže na ňom nie je vždy bezpečný bosý. Hoci uhryznutie včely pre osobu bez alergie a nenesie veľké nebezpečenstvo, pre dieťa zostáva nepríjemné a bolestivé. Treba tiež zapamätať si, že s neustálym chôdzami na ďateliny, je to prezentované, trasy sú vytvorené, takže je lepšie okamžite organizovať malé stopy.

  Tip: Pri vytváraní ďateliny trávniku môžu byť problémom. Ich množstvo bude potrebné kontrolovať, kým rastlina nedosiahne niekoľko centimetrov na výšku, až potom ich vyteká na vlastnú päsť.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Názory

  Existuje niekoľko základných typov ďateliny, ktoré sa používajú na vytvorenie atraktívnej dekoratívnej platformy.

  Valcovaný

  Veľkolepý typ trávy trávnosti, ktorý môže byť odstránený z povrchu spolu s pôdou a následne tvoriť valce na následné pristátie.

  Ďatelina za trávnik

  Zmiešaný

  To sú niekoľko odrôd s rôznymi farbami kvetenstva. Takáto možnosť je vhodná pre tých, ktorí nechcú mať monofónnu oblasť pre rekreáciu.

  Ďatelina za trávnik

  Mikroklever

  Taký trpaslík ďatelina bude perfektným riešením pre dekoratívne glade. Z iných odrôd má malé lístie, šťavnaté zelené, bez ohľadu na rok.

  Aj v zime pod snehom, odroda šetrí farbu. Ak zasadíte trávnik s takýmto ďatelom, môžete zabudnúť na správne. Toto je perfektné riešenie pre miesto, kde budú deti konkurovať. Malý stupeň pevne pokrýva pôdu a rýchlo vytlačí buriny.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Malý

  Zvyčajne sa pod týchto druhov znamená Stupeň „Rivendel“ s smaragdovým lístkom. Rastlina Hurá pokrýva Zem, nepotrebuje to starostlivosť. Stačí len prejsť s Robles a odstrániť žlté staré stonky, nie je krátke. Často používané v krajinnom dizajne.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Lúka

  Toto je divoká kultúra s ružovými alebo červenými farbami. Často sa môžete stretnúť na poli alebo lúke. Výhody – nenársnosť. Najčastejšie takáto rastlina zasiať v krajine.

  Ďatelina za trávnik

  Dekoratívny

  Pod dekoratívnym pochopením červenej, bielej, ružovej, žltej odrody. Často je to zmes vyššie uvedených druhov. Vyzerá to takto plazivý trávnik atraktívny a ideálny pre dizajn kvetu.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Univerzálny

  Patria sem aj iné odrody ďateliny, napríklad, Atropurpurea alebo purpuRascans. Majú jedinečné sfarbenie s fialovým jadrom na listoch.

  Výhod – nielen príťažlivosti, ale aj vysokú mieru rastu. Oba odrody rýchlo vyrastú, ale nekvitnú.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Iný

  Z nie menej vyhľadávaných druhov môžete samostatne označiť biele a ružové odrody. Dĺžka stona v Bielom Clover dosiahne 40 centimetrov. Okrúhle lístie, trojnásobné. Kvetenstvo sú podobné malým loptičkam. V období úplného rozkvapu môže výška takejto trávy dosiahnuť 10 cm.

  Sa líši v ružových farbách. Stupeň výrazne rastie aj v pôde s vysokou kyslosťou. Blossom začína júnom a vydrží október.

  Tam je ešte červený ďatelina. Výška tejto odrody je 50 cm. Nasýtený malinový odtieň vyzerá veľmi krásne. Listy veľké, jasné.

  Kvety trávnik od polovice leta a na prvý chlad.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Tipy na pristátie

  Za predpokladu, že záhradník začína vytvoriť trávnik z nahej pôdy, potom musí najprv rozhodnúť, ktoré semená zasiať. V závislosti od toho, aký intenzita zvolený ďatelina rastie, prietok 1 m2 sa líši.

  Pristátie sa vykonáva ručne, odporúča sa to urobiť na začiatku jari. Ak sa všetko robí správne a neľutujte si silu, potom na začiatku leta sa na stránke objaví plochá zelená oblasť pre rekreáciu a hry.

  V tomto prípade bude rýchlosť výsevu pre Chernozem a iné druhy pôdy iná. Pre plodnú pôdu a vápenec – je to 16 kg na 1 hektár. Ak sa použije bylinná zmes ďatelina a tymofeevka, potom sa špecifikované množstvo zníži na 13 kg.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  A ak ide o červenú odrodu, alfalfa a tymofeevka, potom počet kilogramov na hektár – 9, 6 a 4 podľa opísaného príkazu.

  Pred výsadbou pôdy stojí za to prekrývať a rozptýliť s Robles, aby bol trávnik atraktívny a bez ostrých kvapiek. Kamene, veľké hrudky pôdy lepšie odstrániť.

  Zmiešajte clover semená s pôdou pomocou kolieska ako kontajnera. Môže to byť obyčajný záhradný základný náter a iné. Je to táto zmes rovnomerne rozložená na zemi. Clover rastie najlepšie v plodnej, mokrej pôde s pH asi 6,5.

  Ďatelina za trávnik

  Akonáhle je táto fáza siatia dokončená, bude potrebný celý povrch na pokrytie inou pôdou vrstvou, pretože hĺbka pristátia sa pohybuje od 1 do 1,5 cm. Sollas nie sú tiež zriedka používané na pokrytie semien. Tenká vrstva pomôže udržiavať spláchnutie a uloženie požadovanej úrovne vlhkosti. Toto prostredie je ideálne pre klíčenie.

  Musíte byť opatrní, aby ste nezachytili zem príliš tesné, inak semená klíčia zlé.

  Zalievanie pôdy sa vyžaduje mierne, snaží sa umyť semená. Je lepšie nechať chodiť na nedávno zasadil trávnik aspoň týždeň a pamätajte si, že pôda by mala byť vždy mokrá. Ak budete sledovať také jednoduché pravidlá, potom dva týždne môžete vidieť prvý ďatelý výhonky cez pristátie.

  Ďatelina za trávnik

  Ďatelina za trávnik

  Každý deň bude potrebný zalievanie, ale v malých množstvách. Akonáhle sú semená klíčili, intenzita zavolieb. V budúcnosti trávnik hydratuje najviac raz týždenne. Voda by mala preniknúť hlboko do zeme, aby sa k nemu dostali nižšie korene.

  Ak dovolíte kvitnúť kvitnúť a dať semená, ďatelina trávnik poteší z roka do roka a nič nebude musieť obťažovať. Po 2-3 rokoch však takáto platforma môže potrebovať dodatočnú plodinu alebo vo vzťahu k. Všetko závisí od pristávacieho priestoru a typu rastliny.

   Iba ďatelina môže byť vysadená ako pozemné pokrytie, ale lepšie sa správa s trvalou prevádzkou v kombinácii s trávou na trávu.

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Je potrebné zmiešať len 5-10% hmotnosti malých semien s odporúčaným množstvom trávnych semien na vytvorenie hrubého povrchu. Pri pridávaní závodu do existujúceho trávnika budete musieť najprv zosmiešniť a odstrániť slamu. Len tak si môžete byť istí, že semená padajú na zem a môžu klíčiť.

    Siatím sami, odporúčajú mix materiálu s dostatočným množstvom piesku – je ľahšie rozptýliť ho rovnomerne na povrchu.

    Profesionáli a skúsení daches dávajú svoje tipy na pristátie:

    • Semená by nemali byť stlačené hlboko, aby poskrilo povrch a mierne prežili pôdu;
    • Táto rastlina preferuje slnko a hoci to bude rásť vo svetlom tieni, ale nie tak rýchlo, ako by som chcel;
    • Ak sa pristátie vyrába v tieni, musíte zdvojnásobiť počet semien.

    Ďatelina za trávnik

    Pravidlá starostlivosti o trávnik

    Výhodou tohto typu trávnika, ktorý sa nemusí často starať. Kosiť len pár krát za sezónu. Po pristátí sa musí zavlažovanie vykonávať každý deň, kým sa nezobrazí výhonky.

    CLOFER platformy a trávniky môžu byť zvýšené čepeľou stanovenou 1,5-2 palcami. V polovici leta sa zastavia kosené, a tak prebudia rastlinu a začína kvitnúť a formulovať semená.

    Odrôd používané na trávnik sú vo väčšine prípadov nízke rastúce a vyžadujú malé kosenie, takže to nestojí za to príliš veľa. Nikdy nepoužívajte herbicídy na ďateliny. Môže to zničiť.

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Na udržanie stabilného krytu môže tento trvalky vyžadovať opakované siatie po približne 3 rokoch. Ale s náležitou starostlivosťou bude úspešne transplantovať prirodzene prostredníctvom vlastných semien.

    Recenzie Recenzie

    Odborníci majú svoj vlastný názor, či zasadiť platformu pred domom, že táto rastlina.

    Početné používatelia naznačujú, že, samozrejme, je najlepšie sať nasadzovať na začiatku jari od polovice marca do polovice apríla. Ale môže byť zasiate aj na jeseň. Drobné semená sú veľmi ťažké zasiať jednotne.

    Jedným zo spôsobov, ako to urobiť krásne – MIX materiálu s pôdou, pilinou alebo pieskom.

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Niektorí záhradníci odporúčajú pridať bakteriálne inokulintu, ktorý zvyšuje rast. Treba tiež poznamenať, že ďatelina je prirodzene Invasionen, zakorenená všade, kde sa jeho konalo o sebe týka zeme. Môže to byť požehnanie v vzácnom trávniku, ale môže sa tiež ľahko šíriť na trávnik do neďalekej záhrady.

    V ideálnom prípade užívatelia siete radia, aby obklopili takúto trávnicu alebo nejaký iný inertný povrch. V opačnom prípade je rozumné nadviazať plot, ktorý bude nielen v podzemí, ale aj nad pôdou o 10 cm. To zastaví plazivé výhonky, ktoré sa inak šíria cez hranicu.

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Väčšina skúsených záhradovateľov poznamenáva, že biely ďatelina preferuje mokrú pôdu, ale nie zaplavené ani mokrade. Ak je pozemok presne, bude to dobrá drenáž.

    Online nájdete informácie od používateľov, že hoci niektorí dodávatelia tvrdia, že biely ďatelina je prispôsobená suchej pôde, je to trochu zlé. Áno, naozaj, to bude ľahké preniesť krátke sucho a vyzerať skvele, ale nebude prekvitať v pôde, ktorá je neustále suchá.

    Ďatelina za trávnik

    Ďatelina za trávnik

    Prieskum trávnika z bieleho ďatelina Pozri ďalšie video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár