Barbaris Ottavsky „Superb“: popis, pristátie a starostlivosť

Existuje veľa odporúčaní, aké zariadenia používajú na poskytovanie sekcie mimoriadnych druhov. Mnohé z kultúr sú však komplexné v každodennom živote alebo extrémne rozmarné pre rastové podmienky. Šťastná výnimka je Barbaris, ktorá bude diskutovaná v tomto materiáli.

Zvláštnosť

Naraz, Barbaris Ottavský „Superba“ dostal prémiu anglickej spoločnosti záhradníkov a v Británii, presne vedia v záhradných výsadbách. Odroda sa týka počtu listov padajúcich veľké kríky. Jeho šírka a výška sa môžu zvýšiť s časom na 3 alebo dokonca až 4 m. Rast sa rýchlo vyskytuje a limitné hodnoty sa dosahujú o 8-10 rokov. V prvých rokoch sa pobočky ponáhľali rovno hore. Ale postupne začínajú rásť na narušení oblúka. V popise Berberis Ottawensis Superba tiež označuje červenohnedú farbu kôry. Na celom povrchu je pokrytá hrotmi, ktorí dosahujú dĺžku 0,02 m. Pre list kríkov sa charakterizujú zaoblené buď inverzne tvarované obrysy.

V priemere je veľkosť listov 0,03-0,05 m. Farba je brilantná; Tmavé červené alebo fialové lístie si zachováva nádherný výhľad v celom rastúcom sezóne. Neovplyvňuje ani kultiváciu tieňa. Počas pádu, Bush získava bledú červeno alebo oranžové farby. Color Canadian Barbaris bude v máji. Pre rastlinné kvety, žlto-červená farba. Sú zoskupené do kvescenčnosti. Na 1 kvetenstvo v priemerných účtoch pre 9-10 kvetov. Líšia sa sladko, ale zároveň nenápadná aróma.

Na konci jesene, po tom, čo absolvoval skoré mrazy, plody Barbarisu stratia charakteristické horké a kyslé poznámky, preto sa ponáhľajú na úrody nežiaduce. Barbaris ovocie sú maľované v šťavnatej šarlátovej farbe. Pre nich je charakterizovaná podlhovastá konfigurácia; Dĺžka je 0,8-1 cm. Ovocie môžu visieť na pobočkách. Zároveň napriek počasiu si zachovávajú hustú štruktúru.

Ako zasadiť?

Proces pristátia Barbaris nepredstavuje ťažkosti pre všetkých pripravených záhradníkov. Najlepšie je to na jar alebo na začiatku jesene. Ak ste vybrali čas na jar, budete musieť nasledovať, aby obličky nemali čas na rozpustenie. Zároveň nie je potrebné sa báť prechodu akýchkoľvek termínov – dosť na ohrev na 15 stupňov. Na jeseň je moment zvolený, keď zostáva asi 20-27 dní pred tradičnou ofenzívom.

Všetky ostatné veci sú rovnaké, jesenné spojenie je dokonca výhodné. Dôležité: Výber miesta pre Barbarisu by sa malo venovať osobitnú pozornosť. Lepšie, ak je plne otvorená alebo trochu tieňovaná platforma. Je potrebné, aby zem bola teplá a pokrytá silným vetrom. Kritická kyslosť Pôda. Všetky úseky s indikátorom vodíka nad 7 musia byť vápno. Inak nie je potrebné počítať s úspechom. Na prípravu zmesi výsadby použite rovnaké objemy a množstvá:

 • morská pôda;
 • humus;
 • listnaté plodiny;
 • rašelina.

Po zmiešaní hnojív s pôdou sa celá zmes naleje veľkým množstvom vody. Ak chcete zasadiť priemernú veľkosť barbarisového kríka, musíte pripraviť pristávaciu pit 0.4×0,4 m. Keď sa naraz zasadení niekoľko kríkov, medzi nimi by mala existovať medzera 1,5 m. Lepšie, ak bude táto medzera od 2 m. Koreňový krk je umiestnený na úrovni pôdy. Samotné korene by mali byť naplnené úrodnou pôdou. Prázdne nemôže byť ponechané, ale aj ohýbanie koreňov je mimoriadne neodporúča. Pri plánovaní na vytvorenie živého ploty, potom na 1, merač je vysadený na 2 kríkoch. Inak musíte zapojiť do ďalšieho pristátia alebo opustenie vášho dizajnu.

Ako sa starať?

Zvážte hlavné body správnej starostlivosti pre barbaris.

Zalievanie

Úplná starostlivosť o Barbaris znamená zavlažovanie rastlín raz týždenne. V priemere sa Bush vynakladá od 5 do 10 litrov vody, vzhľadom na suchosť pôdy. Ihneď po zavlažovaní opravujete narušenú vrstvu muffin, ak je to potrebné, reprodukujte ho. V prednej časti zimného zavlažovania sa zalievanie vyrába, keď 14-20 dní zostáva pred mrazom. Bude potrebné naliať 20 litrov vody do 1 závodu.

Podkord

Ak sa pristátie vykonáva správne, a dobre oplodnená pôda sa používa, ďalšie kŕmenie až do ďalšej sezóny nebudú potrebovať. Typicky sa prvé kŕmenie uskutočňuje na jar, s použitím močoviny zriedenej vo vode. Za 1 m2. M. Atraktívna oblasť je spotrebovaná 10 litrov hnojív. Záhradníci, ktorí odmietajú také jednoduché opatrenie čoskoro zistí, že Barbaris rastie zle a samotné výhonky nevyzerajú príliš dobre. Následné prísady dusíka sú maximálne každé 4 roky.

Na jeseň, ledičky krmivo s výpočtom adaptácie do zimy. V tomto momente sa použije zmes 0,015 kg superfosfátu a 0,01 kg draslíka síry. Pred kvitnutím a po jeho dokončení je ker vyrobené organickými látkami. Vytvoriť a hnoj a humus. Žiadne iné požiadavky na kŕmenie nie sú prezentované.

Orezávanie

Ročný účes, hoci nie je záväzný zo sanitárneho bodu, pomáha udržiavať krásu barbarisu. Vďaka tomu je zrýchlená tvorba relatívne mladých výhonkov. A už na týchto výhonkoch, listy vyzerajú atraktívnejšie. Bočný zdravotný účinok je tiež zaznamenaný, a najmä je dôležité, ak rastlina nedávno prežila silný stres. Sanitárne orezávanie, ak je Bush silne zhrubne, je potrebné vykonať na jeseň, keď zostáva do silných studených prechladnutí. V tomto okamihu ker spadá do režimu dlhodobého spánku a prenesie postup bez problémov. Osobitné termíny sú určené klimatickým a aktuálnym počasím. Preto vo všeobecnom prípade môžete povedať len o „zástrčke“ od septembra do novembra. V procese orezávania sa musí odstrániť:

 • Príliš staré pobočky;
 • Suché výhonky;
 • Všetky miesta postihnuté chorobami a škodcami;
 • husto skrútené a zabrániť sebe navzájom;
 • Všetky pobočky, smerované hlboké korún.

Na prácu sa používajú iba dobre ostré nožnice. Každý veľký rez je liečený záhradnou vodou. Akákoľvek nakrájaná časť musí byť recyklovaná. Tie časti, ktoré boli zranené z chorôb alebo škodcov, musia nevyhnutne napáliť.

Osobitná pozornosť si zaslúži postup pre orezávanie castier, z ktorých chcú urobiť živý plot:

 • Malo by sa začať hneď po kvitnutí kríka;
 • V druhom roku, po vystúpení, všetky rastliny sú skrátené na 1/2 alebo 1/3 (v závislosti od potreby);
 • Strihanie vedie jeden jedným spoločným pre všetky kríky princíp, ktorý čaká na uzavretie susedných korún;
 • Keď sa výsledok dosiahne, obmedzené zdvíhaním bočného a horného nárastu.

Príprava na zimu

Vyžaduje sa prístrešok Barberry Bushes pre zimu. Tento postup je obzvlášť relevantný v prvých 3-4 rokoch. Ale nie každý vie, ako správne konať. Technika nie je príliš komplikovaná:

 • Pridajte mulč, aby jeho vrstva zvýšila na 0,1 M;
 • zviazané výhonky s lanami (opatrne – akýkoľvek silný tlak môže zlomiť);
 • Ďalej je Bush úplne pokrytý čiapkou (staré tašky a poľnohospodárske a iné moderné materiály) sú vhodné;
 • Okolo obvodového prístrešia je sklopené jedľami nôh;
 • S príchodom zimy sa snažte zahriať na zhonu snehu.

Metódy chovu

Na násobenie barbarisu môžete použiť rezne. Ale veľmi pomaly tvoria korene. Divízia Bush na strane Sľubnejšia. Korene sa však líšia v značnej citlivosti. Veľké riziko poškodenie systému ponuky. Klíčenie semien aj v ideálnych podmienkach nepresahuje 40-45%. Okrem toho, aj keď idú hore, cenné zdroje nie sú vždy uložené. Svietiace je zlá, pretože to neumožňuje dosiahnuť uvoľnenie odnože. Tieto jemnosti nie sú smrteľnou prekážkou počas chovu. Je potrebné ich vziať do úvahy, a potom problémy budú môcť obísť.

Choroby a škodcov

Ottava Barbaris Sadress Air na významný počet fytoncides. Pretože on sám z prírody je odolný voči mnohým nebezpečným faktorom. Riziko infekcie alebo agresie škodcov však stále existuje. Vo väčšine prípadov rastliny trpia nástrojom a pavúkmi. Tieto typy hmyzu sa zaoberajú odložením vajec na jeseň. Toto murivo pokojne zimy takmer vždy. Prvotné larvy a húsenice zničiť listy a zbaviť barbaris externej príťažlivosti. Umývacie rastliny pomáha vyrovnať sa so slabou infekciou. Použite na tento účel jedno riešenie mydla je nevhodné. Najúčinnejšia zmes sa pripraví takto: \ t

 • zriedené 0,4 kg dreveného popola v 5 litrov vody;
 • Výsledný roztok sa varí od 30 do 40 minút;
 • Kvapalina klapky;
 • vodou na objem 10 litrov;
 • Pridať 0,05 kg domácnosti mydla.

S významnou infekciou bude musieť značkové insekticídy používať. Zvyčajne používajú drogy „Aktellik“, „Bolkla“, „istá“ alebo viac tradičných karbofos. DÔLEŽITÉ: Mali by ste si prečítať pokyny vopred a neodchýliť sa od neho aj v málo. Akékoľvek nástroje na ochranu rastlín sa používajú, musíte nosiť respirátor, rukavice a starať sa o prenášanie tesného oblečenia pokrývajúceho celé telo.

Prevencia infekcie vyžaduje použitie fungicídov. Používajú sa na jeseň. 0,5 kg močoviny je položené pre každých 10 litrov vody. DÔLEŽITÉ: Týmto riešením je potrebné sprejovať. Nie jeden barberry, ale všetky kríky. Len si môžete vyhnúť vzniku a distribúcii rôznych ochorení. Čínske lebky často trpia hubovými infekciami. Medzi nimi sú obzvlášť škodlivé hrdze a plesne. S poslednou chorobou, bojuje s pomocou „Topaz“, „Vectra“, „Fundazola“. Zvyčajne chytí 4-6 ošetrenia. V obzvlášť závažných prípadoch, choré rastliny využívajú úplne.

Použitie v krajinnom dizajne

Barbaris „Superba“ môže byť zdobený aj v porovnaní s miernymi pozemkami. Odporúčame mu, aby ho zasadil na najsvietenejších miestach. Potom závod bude vyzerať jasnejšie a expresívne. Kultúru je možné použiť v jednotlivých a skupinových pristátiach. Je zasadený v blízkosti obrubníkov a alpských diapozitívov, ako aj vo formáte dekoratívnych živých plotov a na dizajne domov.

O tom, ako sa riadne starať o Barbaris Ottavský „Superba“, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: