Elektrické MOTOBLOCKS: CHARAKTERISTIKA, výber a prevádzku

Každý deň, medzi obyvateľmi miest, počet záhrad, ktoré sa snažia aspoň cez víkendy na svojej letnej chate, rastie späť na zdroje, voľne žijúcich živočíchov. V rovnakej dobe, mnohí hľadajú nielen k komunikácii so zemou, ale aj zbierať slušnú úrodu.

Pokrok, ktorý zastavil nemožné. Spolu s modernými hnojivami sa realita poľnohospodárstva stáva najnovším úspechom technickej myšlienky. Medzi agregátmi vytvorenými na uľahčenie práce na Zemi stojí za to zdôrazniť MOTOBLOCKS.

Rozmanitosť týchto malých poľnohospodárskych strojov môže zaviesť akýkoľvek záhradník v skľúčenosti, snaží sa uľahčiť svoju prácu pomocou mechanizácie. Zariadenia sa líšia v typoch motora, formulárov, veľkostí, prítomnosti ďalších pripojených zbraní. V tomto článku sú elektrické MOTOBLOCKS podrobnejšie. Pre množstvo parametrov zostávajú dnes najobľúbenejšie a praktické.

Zvláštnosť

Elektrický MOTOBLOCK – malý poľnohospodársky stroj s elektromotorom pracujúcim zo siete alebo batérie. Elektrický motor vysiela silu cez prevodovku do pracovnej zostavy kultivujúceho priamo v kontakte s pôdou. Nastavte stupeň nárazu na zem, jeho uvoľnenie alebo orba môže používať rukoväte. Okrem toho má jednotka špeciálny regulátor hĺbky s nastaviteľnými skrutkami. Pre pohodlie je riadiaci stroj vybavený jedným alebo párom kolies (v závislosti od modelu).

Samozrejme, majitelia poľnohospodárskej pôdy, ktoré vyžadujú prácu v priemyselnom meradle, elektrický moto, sa zdajú zbytočné hračky. Ale prinášať v poradí záhrady v krajine, táto jednotka je dokonalá. Na malej oblasti je ľahké zabezpečiť konštantný výkon z elektrickej siete alebo nabíjanie batérie. Pokiaľ ide o funkčnosť a výkon takejto agregátu, potom v súkromnej oblasti je schopný rýchlo a efektívne vykonávať potrebné množstvo práce. MOTOBLOCK S ROZDELENÍM POTREBUJÚCEHO ROZSAHU.

Elektrické možnosti sú absolútne neškodné, z ekologického hľadiska. Ďalšie plus spočíva v tom, že takéto autá sú takmer tiché. Nedostatok vibrácií a ľahkej kontrolovateľnosti nám umožňujú používať agregát starších ľudí a žien. V porovnaní s benzínom alebo naftovým motorom sú elektrické zariadenia ekonomickejšie. Zároveň, nabíjateľné modely nie sú horšie ako benzínové a dieselové stroje na manévrovateľnosti.

Čo sa týka nedostatkov, malé rozmery elektrických motoblokov ovplyvňujú mierne menší rozsah príloh. Tento nuance sa však prekrýva mnohými výhodami, čo povzbudzuje kupujúcich, aby si vybrali v prospech elektrických zariadení.

Typy

Príležitostí a veľkostiach Elektrické MOTOBLOCKS možno rozdeliť do troch skupín.

  • Ľahké motoblocks (kultivujúce) majú najviac pokorné rozmery. Menovanie takýchto vozidiel – práca v uzavretej pôde skleníkov a skleníkov. Tiež sa používajú na uvoľnenie pôdy v kvetinových lôžok. Mať hmotnosť nie viac ako 15 kg, takýto samohybný stroj je ľahko ovládateľný a prístupný pre ženy.
  • Kategória strednej hmotnosti Doplňte elektrické moto MOTOBLOCKS s hmotnosťou do 35 kg. Takéto stroje môžu byť užitočné v dachách krajine. Medzi nimi existujú modely schopné orať záhradu s rozlohou 30 akrov. Na to potrebujete len veľké rozšírenie.
  • Heavy elektrické hodiny Schopný pracovať na stránkach od 50 akrov. Toto sú dosť ťažké stroje s hmotnosťou do 60 kg. S ich pomocou môžete spracovať aj pannu.

Dôstojnosť

Bezpodmienečná výhoda elektrických motoblokov je ich kompaktnosť. Agregát sa ľahko skladá, nebude mať veľa miesta. Nemenej dôležité je tento okamih pri preprave. Väčšina modelov je možné prepravovať v kufri vozidla, po odstránení rukoväte.

Jazdné elektrické modely je oveľa jednoduchšie ako benzínové alebo dieselové stroje. Zároveň, ako už bolo uvedené, agregáty neznečisťujú vzduch a nie hluk. Cena väčšiny modelov je výrazne nižšia ako náklady na stroje s vnútorným spaľovacím motorom alebo dieselovým komponentom. Má sa zohľadniť likvidácia agregátu. Elektromotorové bloky lacnejšie, nevyžaduje palivo a konštantnú údržbu.

Nevýhodou takýchto agregátov je malým polomerom práce. Okrem toho, ak z nejakého dôvodu vypne elektrinu alebo jeho na mieste nie je vôbec, stroj bude zbytočný. Niektoré výhody budú v takýchto prípadoch mať nabíjateľné batérie, ale vyžadujú tiež dobíjanie.

Ak je pozemok malý (do 10 akrov) a zároveň elektrifikovaný, voľba sa zdá byť zrejmé. Stojí za to kúpiť elektrický moto. Vo väčšine prípadov, takýto agregát uspokojí potreby leta. A ak sa stránka plánuje vybudovať skleníky (alebo sú už prítomné), potom takéto auto bude jednoducho nepostrádateľné.

Použitie

Hlavným pravidlom prevádzky akýchkoľvek elektrických zariadení je monitorovať polohu napájacieho kábla. Najčastejšie presne prichádzajúce k drôtu je dôvodom na zlyhanie elektrického motoblock. V tomto ohľade sa objasňuje, aké pohodlné sú modely, ktoré majú batériu.

Záhradníci, ktorí zvládli taký agregát, môžu zvládnuť asi 3 akrov za hodinu bez preťaženia. Rozšírenejšie modely, samozrejme, majú väčší výkon, ale zvyčajne sa to nevyžaduje. V takýchto prípadoch je kvalita pestovania dôležitejšia. Okrem toho, často spracované územie má komplexnú formu, ktorá vyžaduje konštantné auto. V takýchto situáciách je svetlo jednotky do popredia, jeho manévrovateľnosť a kompaktnosť.

Ako to urobiť sami?

V niektorých dedinách a na samostatných chatrných miestach môžete splniť nezvyčajné elektrické moto neznámeho dizajnu. Takéto stroje často existujú v jednej kópii. Faktom je, že je ľahké urobiť agregát nezávisle. Vyžaduje sa elektrický motor, sada kovových rohov a rúrok, prítomnosť elementárnych nástrojov a upevňovacích prvkov. Zvárací stroj je voliteľný, ale jeho prítomnosť nebude zbytočná.

Z rohu je zváraný alebo priskrutkovaný s rámom budúceho stroja. Veľkosť rámca je určená rozmermi elektrického motora a prevodovky. Perá sú vyrobené z rúrok. Metóda upevňovacích kolies je dôležitý, lepší, takže sa otáčajú na ložiskách. Aby ste to mohli urobiť, môžete vyzdvihnúť hotový uzol z akejkoľvek inej jednotky. Niektoré dokáže namontovať tento uzol sám.

Elektromotor je umiestnený na kovovej plošine, zvárané alebo priskrutkované do rámu. Motorová kladka môže prenášať krútiaci moment na kultivátor rôznymi spôsobmi (prenosom pásu alebo reťazca). Os kultivujúceho je zvarená na prednú časť rámu, vyžaduje sa, aby ste mali remenicu alebo ozubenú hviezdičku. Záleží na tom, akú metódu prenosu.

Auto sa bude môcť pohybovať, v rovnakom čase rojom zeme pestovateľom. Osobitné požiadavky sú uložené na nožoch agregátu. Pre ich výrobu je lepšie nájsť vysoko kvalitnú oceľ.

Prehľad elektrického kultivujúceho Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: