EUKHHORENIA: Popis a znaky pestovania

Eukhorénia, tiež známa ako vodná hyacint, je rastlina, ktorá rastie v mnohých dekoratívnych rybníkoch, veľkých akváriách a jazerách. Táto kvetina sa používa na terénne úpravy rôznych zásobníkov, ako aj na tkanie nábytku a domáce doplnky.

Zvláštnosť

Eukhorean v prírode rastie v Južnej Amerike. Najčastejšie sa táto rastlina nachádza v nádržiach so slabým tokom. Vodná hyacint je tiež často nazývaná „vodná rovina“ kvôli svojej schopnosti rásť veľmi rýchlo, pokryté zelenými listami veľkými plochami vodných útvarov. Na konci Storna XIX, táto rastlina nastavila obrovské množstvo rezervoárov. V roku 1884 bol tento kvet prvýkrát predstavený verejnosti na americkej výstave bavlny. Mnohí z návštevníkov chceli kúpiť exotickú hyacintu. Majitelia procesov EUKHORE boli dychtivo zdieľané extra rastliny s priateľmi a susedmi, a tiež ich vyrábali do prírodných rezervoárov.

Čoskoro, kupujúci, ktorí nevedeli, ako rýchlo sa kvet vyrastie, čelil skutočnosti, že sa začal pokryť väčšinu rybníkov a jazier. Eukhoreniho húženky zabránili rybolovu a navigácii. Zelené listy sa nachádzajú aj v kanáloch na zavlažovanie Zeme. Preto, rastlina začala masívne zničiť. Ale mnoho krajín, v ktorých sa stalo vodou hyacint, stále ho nemôže stiahnuť. Takže v Keni a Ugande, takmer všetky ryby zmizli kvôli nemu. V Nigérii, Eukhoreniy Blokovať vodné cesty a zabiť obyvateľov rieky.

Nie je však možné povedať, že táto rastlina prináša životné prostredie len poškodiť. A teraz naďalej nakupovať na výzdobu fontán a rybníky. Koniec koncov, Eukhorénia vyzerá jasné a atraktívne. Jeho listy majú lesklý lesklý povrch. Na vode, ktorú držia kvôli ich poréznej štruktúre. Zdobia takéto rastliny modré, ružové a fialové zásuvky. Predsa Vodné hyacint kvety len jeden deň, zachováva svoju príťažlivosť na dlhú dobu.

Jednou z hlavných schopností tejto rastliny je, že čistí vodu. Jeho korene absorbujú a spracúvajú všetky znečisťujúce látky s vodnými organickými látkami. Zvládne svoju úlohu takú rastlinu veľmi rýchlo.

Popis populárnych druhov

Existuje niekoľko rôznych typov eukhores, ktoré sa nachádzajú v prírode.

Valisant

Takáto rastlina sa vyznačuje úplnou absenciou povrchu. Rastie vo veľkej hĺbke a dĺžka kmeňa môže dosiahnuť 50 centimetrov. Táto rôznorodosť vody kvetu sa vyznačuje nenárôzou. Rastlina sa dokonale dostane okolo s ostatnými zelenými obyvateľmi akvária. Treba poznamenať, že by mal byť vždy v čistej vode.

Nákup tohto druhu eukhorean pre vaše akvárium, stojí za to pristáť na zadnej stene kontajnera. V tomto prípade sa ryby budú cítiť v umelej nádrži čo najpohodlnejšie.

Tolstonozhkova

Tento typ vodnej rastliny je najbežnejší po celom svete. Kvetina s krátkymi stonkami zdobia listy srdca v tvare srdca. Rastlina je dokonale držaná na povrchu nádrže kvôli tomu, že jeho výrobky sú naplnené vzduchom. Luxusne vyzerá v tolstonoque eukhore. Majú peknú jemnú fialovú farbu. Sú na povrchu vody len jeden deň. Potom kvety idú pod vodou.

Ležiaci

Tento typ vody hyacintu môže rásť ako vo veľkej hĺbke a na povrchu vody. Kvetina v dĺžke dosahuje 60 centimetrov. Top listy majú zaoblený tvar. Nižší. Sú mierne predĺžené a ukázali sa bližšie k koncom. Povrch listov má rebrovanú štruktúru. Odporúča sa rásť v akváriu. Aby sa rastlina cítila pohodlne, mala by byť teplá.

Pristátie

Eugene rastlina sa odporúča v zmesi piesku a rašeliny. Korene rastliny fandiť výsledný substrát. Potom sa do akvária prijíma voda voda. Stojí za to pripomenúť, že pre pohodlný rozvoj rastliny je vhodný len priestranný a otvorený kontajner. Ak sa voda hyacint pestuje v rybníku, stojí za to pridať mierne hurejné. V tomto prípade budú podmienky rozvoja kvetu v blízkosti prírodného. Ako prísady môžete použiť aj purifikované spodné IL, kompost alebo komplexné kŕmenie pre rastliny akvárií. Všetky z nich nasýtia vodu s nutričnými prvkami.

Výsadba závodu v rezervoári sa odporúča na konci mája alebo začiatkom leta. V tomto prípade kvet rýchlo narazí a začína. Takže, bude oveľa jednoduchšie prežiť studené jeseň a zimu. Je veľmi dôležité si vybrať pre vodnú hyacint pravú „susedov“. Takže sa neodporúča zasadiť s vodou lily. Koniec koncov, po rastúcom Eukhoreni, nebudú mať dostatok priestoru v nádrži. To povedie k smrti rastlín.

Ale irises a zdroje sa cítia v spoločnosti vodnej hyacintu dokonale. Okrem toho sú tieto rastliny dokonale kombinované.

Starostlivosť

EUKHOREAN – Neschopnosť kvetu. Nepodlieha žiadnym chorobám. Po pristátí sa preto starostlivosť vypláca minimálnemu času. Tak, že rastlina vyzerá a cíti sa dobre, dospelé kríky musia pravidelne rezať, odstrániť všetky sušené a vyblednuté listy. A je tiež veľmi dôležité znížiť všetky ďalšie výhonky na stonkách. V tomto prípade rastlina nebude nadmerne rastú, zaberá príliš veľa plochy. Plodina EUHORNIA Odporúča sa v rukaviciach. Koniec koncov, šťava z tohto kvetu môže spôsobiť alergickú odpoveď u ľudí.

Vzhľadom k tomu, rastlina miluje svetlo a teplé, Udržujte ho v zime je dosť ťažké. Ak kvet žije vo vonkajšom nádrži, stojí za to presunúť ho do miestnosti. Aby sa rastlina cítila pohodlne v tomto období roka, mala by prebývať v vodnej nádrži s nie menej ako +20 stupňami. Ak sa kvapalina rýchlo odparuje, musí sa pravidelne nalievať do akvária. A je tiež dôležité, aby rastlina väčšina dňa bola v dobre osvetlenej miestnosti. Kapacita by mala byť čo najďalej od batérií. Nezakrývajte ho vekom alebo filmom. Nedostatok kyslíka povedie k tomu, že listy EUKHORE sa začne otáčať.

Správny obsah rastlín v akváriu vám umožňuje zachrániť kvetinu vo výbornom stave až do leta. Po teplote na ulici sa stane viac alebo menej stabilným.

Reprodukcia

Vodné kvety rastúce doma ľahko sa množiť. Vykonáva sa vo vegetatívnych spôsobom. Procesy, ktoré sú na bočných výhonkoch, sú oddelené od hlavnej rastliny. Vykoná sa len po 3-4 listoch. Umiestnite ich do samostatnej nádoby s vysoko kvalitnou a dobre vlasovou pôdou a čistou vodou. Akonáhle sa rastliny objavia silné korene, voda hyacint môže byť vysadená v akváriu alebo rybníku. Tam veľmi rýchlo.

V prírode sa rastlina plemená semená. V podmienkach izby je takmer nemožné dosiahnuť rovnaký výsledok. Po tom všetkom je možné získať semeno len vtedy, ak je teplota vody nad 35 stupňov. Tento účinok je možné dosiahnuť len pomocou dodatočného vykurovania zásobníka. Okrem toho, počas dozrievania semien, rastlina stráca svoju dekoratívnosť. teda Nestrácajte čas pokusu o získanie semien.

Používanie použitia

Zelená rastlina sa používa v rôznych oblastiach. Často sa kupuje na terénne úpravy rybníky na stránkach krajiny. Okrem, Eukhorénia sa pestuje a ako krásna rastlina akvárií. Keďže je to nenáročný, je to zakúpené s veľkým potešením. Na miestach, kde v prírode rastie voda hyacint, používa sa ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Zelené listy jesť hrochy a iné veľké zvieratá. Obsahujú veľký počet užitočných stopových prvkov.

Použite eukhoranské a čistenie vody. Predtým, počas dlhých ciest boli bojovníci umiestnili túto rastlinu v plavidlách so špinavou vodou. Po chvíli sa stala vhodná na pitie. Teraz sa kvet pestuje na farmách, ako aj v rezervoároch v blízkosti rôznych podnikov. Táto rastlina rýchlo spracováva dusičnany, insekticídy, mydlové riešenia a iné znečisťujúce látky. Hyacinth Hyacinth tiež často používajú moderné majstrov pri vytváraní originálnych interiérových položiek. Môžete ich kúpiť na celom svete.

Proces vytvárania prútia je celkom jednoduchý. Po montáži vodného hyacintu sa jeho listy spolu s stonkami stlačí a dobre vysuší 2 mesiace. Tieto obrobky sú ručne zapletené do hustých pigtailov. Je to oni, ktoré sa používajú na vytvorenie rôznych remesiel. Z nich existujú krásne baffy, koše, Kashpo, ako aj stoličky. Z eukhoánskych a dekoratívnych obrúskov, kobercov a nábytku pre nábytok. Dokonca aj malý obrúsok zo sušenej rastliny sa stane skutočnou dekoráciou domu.

Zároveň sa získajú produkty hyacintu vodu nielen krásne, ale tiež odolné voči vyhoreniu a vysokej vlhkosti. Preto môžu byť použité v kuchyni, v kúpeľni alebo dokonca na ulici. Zhrnutie, môžeme to povedať EUKHHORENIA je jedinečná rastlina. Ak je správne vyrastať, to nielen poteší každého s atraktívnym vzhľadom, ale tiež čistite vodu na zvolenej oblasti.

Hlavnou vecou je vždy sledovať vývoj vody hyacintu a zabrániť príliš rýchlu reprodukciu kvetov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: