KVETY ASTILB: PODMIENKY, POLOŽKY UPOZORNENIA, Možné problémy

Takáto závod ako Astilb sa stala veľkou popularitou vo východnej Ázii, Severnej Amerike av mnohých regiónoch Japonska. Často sa nachádza v Rusku – hlavne na Ďalekom východe. Je známa svojou zimnou hardosťou, však, pestovať astilbu – to nie je to jednoduchá vec.

Bežný problém v pestovaní tejto rastliny je zlý kvet. Ako pomôcť závodu vyhnúť tomuto problému a bude hovoriť v článku.

Popis

Astilba je krásna trvalka, ktorá je schopná vyrastať na rovnakom mieste asi 15-krát. Priemerná výška rastliny je 80-180 centimetrov.

Počas kvetu sa objavia jasné kvetenstvo s messenk formou. Trvá tento proces nie viac ako mesiac.

Stojí to za zmienku Rôzne typy Astilba Bloom v rôznych obdobiach. Kvitnutie niektorých druhov sa vykonáva na začiatku leta, kvet druhých – v strede alebo na konci. To je ďalší dôvod, prečo je rastlina taká populárna – môžete zasadiť mnoho rôznych odrôd v záhrade, a všetci ju vyzdobia na celé leto.

Ako už bolo spomenuté, je najčastejšie stretnúť sa s antikou vo východných krajinách, ako aj na Ďalekom východe od Ruska. Rastie, spravidla, v blízkosti vody, vo veľkých lesoch.

Astilba – Rhizome rastlina, ktorá má dobre vyvinutú nadzemnú časť. Zomrie, spravidla, bližšie k zime, avšak v rastúcom sezóne je úplne obnovená.

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou rastlín – rastúce korene, pomaly zvyšuje hornú časť. Nižšie v rovnakom čase zomrie.

Vzhľadom k tomu, Astilba má pomerne veľa odrôd a hybridov, potom sa všetci líšia v štruktúre listov a farby farieb.

Aké sú problémy v rastúcom?

Najčastejším problémom v tejto oblasti je pomalý rast a predčasný kvitnutie.

Oba faktory závisia priamo z miesta na pristátie a všeobecné pravidlá starostlivosti, ktoré sa majú dodržiavať.

Prečo nie kvitnúť?

V takomto zariadení ako Astilba vznikajú kvitnúce problémy, spravidla, Nasledujúce dôvody:

 • nevhodné miesto pristátia;
 • zlé alebo nadmerné osvetlenie;
 • nevhodná pôda;
 • nepravidelné zavlažovanie;
 • Koryso kvalitné orezávanie;
 • nedostatočné mulčovanie;
 • Žiadne hnojivo:
 • Poškodené hlodavce a iné korene škodcov.

Všeobecné pravidlá starostlivosti

Každý vek Astilbus vyžaduje triasť a starostlivú starostlivosť. Pre to Aby sa zabránilo problémom s rastúcim a dosiahnutím sviežej kvitnutia, existujú všeobecné pravidlá pre starostlivosť o túto závod.

Pristátie

Je to z vykládky, že ďalší rast a kvitnutie Astilba závisí, takže je potrebné stráviť to správne.

Miesto zvolené pre toto trvalky musia byť zatienené počas dňa, zatiaľ čo ráno a večer by mal slnečný svit padnúť. Je dôležité vedieť, že táto rastlina nemá rád príliš slnečné alebo tmavé miesta, optimálna možnosť je polovica. Osvetlenie závisí od rýchlosti, s ktorou rastlina rastie a trvanie kvitnutia.

Avšak medzi astilbies sú odrody, pre účinný rast, ktorý nie je vhodný. Patrí medzi ne: „Gloria“, „Weiss Pearl“, „Bergcrystal“.

Dôležitým bodom je pôda. Napriek tomu, že Astilba je považovaná za prispôsobenú akejkoľvek pôde, napriek tomu, že si vyberiete Hard Loam. Je to táto pôda, ktorá podľa odborníkov priaznivo ovplyvňuje kvitnutie a tvorbu čerstvých púčikov.

Pristátie a transplantácia najlepšie realizovať v máji. Tento mesiac začína aktívny rast a rýchle prispôsobenie v prvom roku závodu. Vo všeobecnosti sa tieto postupy môžu vykonávať kedykoľvek v roku, s výnimkou zimy.

Analógový postup bude mulč – tento postup zníži odparovanie pôdnej tekutiny a tiež výrazne zníži počet budúcich burín. Mulč je dokonale vhodný rašelistý v 5-centimetrovej vrstve.

Odporúča sa vykonávať takýto postup každý rok.

Je dôležité čistiť kôru vytvorenú z pôdy počas dažďa. Vyskytuje sa spravidla, ak pôda nie je uzavretá rašelinou. Musíte opatrne uvoľniť, pretože koreňová sieť je na povrchovej vrstve.

Zalievanie

Pre stabilný rast a efektívny rozvoj Astilba sa odporúča starostlivo monitorovať pôdnu vlhkosť. Spomalenie mimoriadne negatívne pôsobí na vzhľade rastliny: kvetenstvo sa znižujú, odchádzajú do sucha. Zvlášť dôležité zavlažovanie počas kvitnutia.

V horúcom a príliš slnečnom počasí by mal byť zalievanie denne.

Prevod

Pre dobré a pravidelné kvitnutie, musíte vedieť o správnom transplantácii.

Je dôležité vedieť, že priemerný život Astilb – 5 rokov. Po uplynutí tejto doby sa odporúča vykonať transplantáciu. Všeobecne platí, že bez transplantácie je možné urobiť ďalších 5-10 rokov, avšak v tomto prípade budete musieť zapojiť plodnú pôdu.

Kvôli veľmi hrubému koreňovému systému, Astilba zachráni svoj hlinený COM, ktorej prítomnosť vám umožňuje transplantovať kedykoľvek. Jednou z podmienok úspešného transplantácie je pravidelné zvlhčovanie a svetlo tieňovanie.

S cieľom transplantovať Bush na rovnaké miesto, kde vyrastal predtým, ako sa vyžaduje, aby sa omladil a až po tomto mieste.

Orezávanie

Ďalší dôležitý postup pri opustení Astilbic – Prerezávanie. Držať to spravidla, v jesennom období – keď je kvitnúce dokončené. Všetky kvetenstvo nerešpektujú – len tie, ktoré konečne vyhodili.

So správnym dodržiavaním všetkých vyššie uvedených postupov môžete dosiahnuť požadovaný rast a kvitnutie.

Ako krmivo pre dobrý rast?

Vzhľadom k tomu, že Astilba je závod s množstvom kvetenstiev a hustého lístia, musí byť oplodnené. Takýto postup umožní, aby rastlina lepšie rástla a dosiahla svieža kvitnúca. Najlepšie je, aby sa kŕmenie za 2 roky od okamihu pristátia, najlepšie v apríli.

Dobrá verzia kŕmenia bude organická, konkrétne dusíkové hnojivá alebo „Kemira Universal“ (približne 1 polievková lyžica na kríku). Hádzanie hnojiva by malo byť zmáčané okolo kríka, pochovali všetko neskôr. Nie je potrebné uvoľniť príliš hlboko – nie je možné, že hnojivo padá na odnože alebo iné vegetatívne orgány.

Druhý podávač produkuje priamo počas tvorby nových kvetenstiev, tretí – na konci kvitnutia. Je dôležité, aby vždy, keď bol podávač vykonaný medzi rovnakými hnojivami.

S pravidelným zalievaním a rašelinovým mulčovaním, Astilba Blossom bude absolútne na akejkoľvek pôde. Na jeseň si vyžaduje hnojivo fosforu-potaš.

Tieto postupy pomôžu dosiahnuť hojné kvitnutie.

Pri prúdení?

Základné dátumy kvitnutia rôznych odrôd – od konca júna do začiatku septembra. V tých ASTILB, tento kvet na samom začiatku leta, kvet nakoniec – na konci augusta. Tieto kvetenstvo, ktoré už bojovali, je potrebné odstrániť – to zlepšuje dekoratívne druhy.

Škodcov a chorôb

Parazity a choroby sú ďalšou bežnou príčinou slabého kvitnutia.

Ako už bolo spomenuté, Astilba je stabilná nielen pred chladom, ale aj pred rôznymi škodcami. Avšak, existujú choroby a parazity, ktoré môžu výrazne poškodiť rastlinu. Obzvlášť ťažké pre túto potrebu sledovať jar – uprostred vzhľadu škodcov.

 • SLYING PENNIE. List Pottnya – parazit žijúci v listových dutín. Jeho hlavné vypúšťanie. Takto sa larvy, sania rastlinné šťavy skrývajú. Prítomnosť takéhoto hmyzu výrazne spomaľuje rast a vývoj Astilb. Môžete sa zbaviť Potnie so systémovými insekticídmi.
 • Strawberry Nematoda. Takýto parazit nájdete na nadzemných častiach závodu. Jedná sa o veľmi malé červy, sania šťavy z stoniek. Hlavným znakom svojej prítomnosti je žlté časti mŕtvych tkanín, ako aj poškodené, suché listy. Je veľmi ťažké bojovať proti háďatkám, takže to bude najlepšie kopať a zničiť infikovaný Bush.
 • Root hniloba. Takáto choroba je veľmi častá nielen medzi pristátiami Astilba, ale aj okrem iných rastlín. Príčina vzhľadu – nadmerné zavlažovanie. Začnite vysušiť listy, rovnako ako stmaviť okolo okrajov. Aby sa zabránilo takýmto nepríjemným ochorením, mali by sa dodržiavať všetky zavedené oživá.
 • Bakteriálne špinenie. Ide o rýchlú chorobu, takže je potrebné zaobchádzať so zariadením čo najrýchlejšie. Najlepšie použitie fungicídnych činidiel obsahujúcich meď.
 • Slimák. Tieto škodcovia sú veľmi zriedkavé. Najprv vždy ovplyvňujú na korene, potom na listoch a po celej rastline. V tomto prípade spracovanie „Rogor-C“ alebo „istý“.

Tipy skúsených záhradníkov

Záhradníci s bohatými skúsenosťami s kultiváciou Astilba dávajú určité rady, ktorý môže pomôcť odstrániť problém s kvitnutím, kým sa nezobrazí.

 • Spravidla sa všetky problémy začínajú od okamihu pristátia, takže tento postup musí byť vykonaný striktne podľa všetkých pravidiel. Mali by ste si vybrať otvorenú plochu – takáto miesto priaznivo ovplyvňuje kvitnutie.
 • Mierna teplota vzduchu a rovnaká pôdna vlhkosť umožňujú listy rozvíjať oveľa rýchlejšie.
 • Ďalší pomerne dôležitý stav, o ktorom každý zabudne, je vzdialenosť medzi zasadenými rastlinami. Pre odrody s nízkou rýchlosťou bude najlepšou voľbou 25 centimetrov pre vysoké – 50 centimetrov.
 • Dobre uvoľnená pôda a nedostatok burín – ďalší kľúč k úspešnému rastu a rozvoju Astilba.
 • S pestovaním Astilba v žiadnom prípade nemôže dovoliť krátkodobé sucho. Musíte ho dvakrát denne.
 • Neodporúča sa tiež umožniť prehriatie koreňov. Mulčovanie, zníženie teploty a prevencia vzhľadu burín.

Aby sa dosiahol svieži a dlhý kvet astilb, je potrebné vykonávať určité činnosti a udržiavať vhodné podmienky.

Pravidelné zalievanie a včasné kŕmenie pomôže posilniť rastlinu a zlepšiť svoje dekoratívne vlastnosti. Nasledujte to nie je tak ťažké, ale potrebujete.

Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: