Nity NUTS: DRUHY A UPOZORNENIA

Pre výrobu rôznych návrhov, výrobky a časti vyžadujú určité materiály. A pre navzájom sa použijú upevňovacie časti. V takejto práci, nerobte bez nitov orechov, ktoré sú ponúkané v širokom rozsahu. Tento nástroj je vyrobený z rôznych materiálov, ale vždy sa vyznačuje trvanlivosťou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Ak chcete nájsť nitovú maticu správne, najprv sa zoznámiť s jeho vlastnosťami.

Opis a rozsah

Nitová matica je dôležitým prvkom zlúčeniny, ktorá sa používa v rôznych štádiách výroby mnohých produktov a konštrukcií. Bez takého dôležitej zložky prvku je ťažké robiť. Vďaka tomuto zipusu môžete získať spojenie v mieste, kde nie je tak jednoduché, alebo je nemožné rozobrať produkt. Ak chcete pracovať v malom priestore, odporúča sa použiť takéto prvky.

Použitie tohto upevnenia vám umožňuje inštalovať v krátkom čase bez veľkého úsilia. Nitovky vody môžu byť inštalované ako samostatné časti alebo ako hotový výrobok. Vytvorte chladný produkt na jednej strane.

Tento typ spojovacích materiálov umožňuje znížiť výrobné náklady, urýchliť pracovný tok a tiež sa vyhnúť mnohým chybám počas inštalácie.

Samozrejme, že je užitočné pre montáž, aby ste mali vhodné vybavenie. Ak máte k dispozícii špeciálny nitér, práca sa vykoná v priebehu niekoľkých sekúnd. Ďalšou výhodou aplikácie takéhoto nástroja je, že upevnené materiály nebudú deformované. Je však potrebné riadne zdvihnúť nity veľkosti, vzhľadom na pohľad a hrúbku povrchu, ktorý sa pripojí. Obyčajné kľúče nie sú vhodné na upevnenie tenkých oceľových plechov, pretože nie sú tak trvanlivé. Vnútorné rezbárstvo umožňuje pripojiť vysokú kvalitu, pevne a na dlhú dobu. Priemer metriky ovplyvňuje spoľahlivosť trusu nitov.

Tento prvok sa často používa v automobilovom priemysle, keď je potrebné opraviť vozidlo. Rozoberať salón je nepohodlný a trvá veľa času, takže použitie nitových orechov sa stáva najlepším riešením. Prevádzka takéhoto upevňovacieho prostriedku je však široká, pretože má dostatok výhod, vynikajúci výkon a vlastné vlastnosti.

Prečítajte si viac  Rozpúšťadlo: vlastnosti a aplikácie

Preskúmanie druhov

Nity vodu alebo skrutky sú ponúkané na trhu v širokom rozsahu. Každá škála tohto výrobku má svoje vlastné charakteristiky a výhody, ako aj rozsah pôsobnosti. Preto sa prvá potreba vysporiadať s charakteristikami, aby bola správna voľba. Nity sa vyznačujú svojím dizajnom, menovite vnútorným závitom, pretože počas kompresie tvorí uzatvárací pás.

Rozlišovať údaje o produkte typu hlavy a nite. Nýt M4 – 8 má nevyváženú zlúčeninu, ktorá je vhodná len za podmienky, v ktorých sú pohyby obmedzené, ak nie je možné pristupovať k časti časti. Vzorka skrutiek sa vzťahuje na vypúšťanie skladacích nitov. Profil nohy sa tiež líši od rôznych produktov – hex a kolo. Pohľad na varenie môže byť otvorený, uzavretý, tajný, malý a veľký, ktorý by mal byť tiež zvážený pri výbere upevňovacieho prostriedku.

Charakteristiky nitov ovplyvňujú jeho účel, pretože na trhu môžete nájsť elektricky vodivé výrobky, s vibračnou izoláciou, palcovým vláknom, označeným na výrobu vizuálnej identifikácie a. D.

Hex nýt Je určený na pripevnenie listových profilov. Takáto matica má pohľad na rukáv s vnútorným závitom. Tento prvok je vynikajúcou alternatívou k zváraným spojom, takže si môžete opraviť výrobky s tenkostenným materiálom. Často používané pri výrobe nábytku, elektrických zariadení, klimatizovaných systémov a výroby kovových skriniek. Čuchová matica je navrhnutá tak, aby vytvorila závit pri používaní skrutiek, čapov a skrutiek. Ak je potrebná pevnosť, je lepšie zvoliť túto možnosť. Vďaka štandardným stranám je zabránené deformácii základného materiálu, pretože okolitá oblasť je veľká. Ak chcete nainštalovať taký nit, musíte vyvŕtať dieru.

Hypotekárne orechy Použiť, keď nie je žiadny zips. Ak je otvor k dispozícii, ale chýba závit, pomôže tento produkt. Bude to však vyžadovať špeciálny nástroj, ktorý je navrhnutý tak, aby pracoval s hluchými orechmi. Najbežnejší tvar nitovaných orechov je valcový. Toto je silný prvok, s ktorým je ľahké pracovať.

Prečítajte si viac  Všetko o minibarom

Materiál

Nity sú vyrobené z rôznych komponentov, takže každý má svoju vlastnú rýchlosť odolnosti, sily a životnosti.

  • Oceľové výrobky (pozinkované a nerezové) možno nazvať hlavný typ upevňovacích prvkov, ktoré sú vhodné na vytvorenie vysokej pevnosti zostavy plechov, konštrukcií a kovových častí.

  • Meď a hliník Používa sa na výrobu nitov závitov, ak je potrebný estetický upevňovač, ktorý je často potrebný výlučne na dekoratívnych účely.

  • Gumové orechy sa líšia tým, že môžu byť opätovne použité. Vďaka nim môžete získať vlákno nesprávneho tvaru a dokonca neštandardnú veľkosť. Stojí za zmienku, že pneumatiky zaručujú tesnosť otvoru, tiež znižuje šok a vibračné zaťaženie. Tento materiál zabraňuje statickému poplatku.

  • Bronz Vhodné na výrobu nitových orechov, ak sa vyžaduje minimálna tvorba iskier. Univerzálna oceľ je univerzálny materiál, z ktorého prvky so závitom vhodným pre štandardné zlúčeniny.

Tipy na použitie

Najprv musíte sa rozhodnúť, čo presne použijete nitovú maticu, aby ste zvážili charakteristiky prístroja. Veľký význam má veľkosti závitu a musí zodpovedať parametrom prílohy. Ak hovoríme o novej inštalácii, je potrebné odstrániť veľkosti z otvoru, je možné zabrániť poškodeniu svojich bočných častí.

Pokiaľ ide o materiál, ak budete používať vnútornú maticu s vysokou vlhkosťou, Je lepšie si vybrať produkt s odolnosťou proti korózii. Za takýchto parametrov sú vhodné prvky z nehrdzavejúcej ocele, oceľového povlaku alebo hliníka.

Ak chcete nainštalovať závitový nit, môžete použiť skrutku a maticu, ak nie je potrebný nástroj na ruke. Avšak, to bude oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, ak sa aplikuje pneumatický, nabíjateľný alebo mechanický rýľ. Produkt musí byť naskrutkovaný na závit, potom sa upevňovač vloží do otvoru a nástroj sa zapne. Rýchlo sa vyskytne rotácia, takže je vypracovaná závitová časť a vydutie bude vytvorené okolo lokality. Výčnelky musia byť stlačené na zadnú časť panelu, aby sa dosiahla hustota.

Prečítajte si viac  Platcocks pre sadrokartón: druhy a vlastnosti použitia

Keď je matica fixovaná, otáčanie sa vyskytuje v opačnom smere a je uvoľnený z neho, ponechanie vnútra upevňovacieho prostriedku bez poškodenia. Po takejto jednoduchej práci nie je potrebné vykonať dodatočnú úpravu alebo povrch farby. NUTS môžu byť inštalované kedykoľvek.

Ak sa chystáte upevniť materiály, ktorých hrúbka presiahne 4 mm, je lepšie zvoliť si nit s indikátorom M10, pre tenšie povrchy namontujte upevňovače M8 a M6 a pre milimetrovú hrúbku sa odporúča používať M3 pre hrúbku milimetra.

O tom, ako nainštalovať nitovú maticu bez nitétra, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: