Lilac Hyacintasya: Vlastnosti, odrody a kultivácia

Mnohí záhradníci uprednostňujú Hyacint Lilac kvôli jeho atraktívnemu vzhľadu a skorému kvitnutiu. Táto rastlina je vždy dekoráciou miestnej oblasti. Stojí za to zvážiť vlastnosti, odrody a pestovanie lilac hyacintu.

Popis

Lilac Hyacinth je hybrid, ktorý bol viedol späť v roku 1899 kvôli úsiliu slávneho francúzskeho záhradníka Viktora Lemucu. Ak chcete získať, používal obyčajný a široký lila. Bohužiaľ, v našej krajine tento druh nie je vo vysokom dopyte. A je to škoda, pretože kvety rastliny priťahujú pozornosť na otvorené kvitnúce a úžasné jesenné farby listov. Táto rastlina je skvelo vhodná na pristátie pozdĺž dráh dverí, pretože kríky dosahujú tri metre vo výške, zatiaľ čo sú charakterizované prítomnosťou v hornej časti rozšírených vetiev. Vyzerajú svieži a kučeravé.

HyacintAya Lilac získal také nezvyčajné meno kvôli tomu, že Jej kvety sú podobné hyacintom. Ak ho porovnáte s obyčajným Lilac, potom stojí za zmienku dlhšie a úzke okvetné lístky. Hyacintic Lilac sa tiež vyznačuje menšími kvetenstvami, ktoré sú charakterizované lojalitami a na jeseň jeho lístie, je získaná krásna hnedá fialová farba. A hlavným rozdielom je trvanie kvitnutia, Koniec koncov, Lilac HyacintAya poteší oko 7 dní skôr ako obyčajné.

Rozmanitosť odrôd

K dnešnému dňu, mnohé odrody Lilac hyacintu. Ich hlavný rozdiel spočíva v veľkosti a farebných predstaveniach kvetov, hoci väčšina z nich je reprezentovaná fialová-lila farebná gamut. Samostatná pozornosť si zaslúži Terry, ako aj kučeravé druhy. Všetky odrody tohto hybridu však majú úžasnú arómu a bohaté kvety. Všetky odrody tvoria dosť hrubé a široké kríky.

Stojí za to zvážiť najobľúbenejšie odrody tejto nádhernej rastliny.

  • „Buffon“. Táto odroda je jednou z najvyhľadávanejších. Lilac Kvety sú prezentované veľkými veľkosťami, pretože 3 centimetre dosahujú priemer. Kvetenstvo sú vytvorené vo forme pyramídy alebo prázdnych stretnutí. Okvetné lístky sú vyrobené v ľahkej farbe Lilac s ružovým pot. Táto odroda kvitne pred inými odrodami Lilac, zatiaľ čo kvitnúce obdobie posledných 3 týždňov. Táto odroda sa často používa pre alej. Je pomerne udržateľné pre rôzne choroby a režimy teploty.
  • „Svithart“. Zakladateľom tejto odrody je Arthur Clark. Preložené z angličtiny Tento druh sa nazýva „obľúbený“. Táto odroda je originálna a veľkolepá. Má malinové poháriky, froté kvety svetlo ružového tieňa nižšie majú ružovú-malinovú farbu. Táto trieda je rozvetvená, pomerne vysoká a rovná.
Prečítajte si viac  Droide Hydrangea: Odrody, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

  • „Ruská hyacint“. To je ohromujúca odroda, ktorá priťahuje pozornosť úžasných kvetenstiev veľkej veľkosti. Veľké Farebné kvety Rose sa nachádzajú na dlhých rúrkach. Úzke okvetné lístky zdvihli hrany, ktoré sú zamietnuté počas frustrácie. Bush má celkom kompaktnú veľkosť a strednú výšku.
  • „ESTHER STEILI“. Bush má tri metre na výšku, vyznačuje sa vynikajúcou zimnou ťažkosťou. Blossom sa vyskytuje v máji, kvetenstvo dosahuje dĺžku až 16 cm. Červené purpurové púčiky sú dosť veľké. Kvety sú reprezentované červeno-fialovým odtieňom a majú úžasnú chuť.

  • Fantasy. Tento druh bol chovaný v roku 1950. Dark Raspberry Buky sú veľké. Machion kvety symetrického tvaru sú reprezentované ružovko-lilac. Ich charakteristické vlastnosti – špicaté okvetné lístky v kvetoch. Úhľadné kríky sa vyznačujú silou a odporom. Táto rôznorodosť kvitne skoro, často sa používa na vytvorenie úžasných kytice.
  • „Maiden Plaska“. Tieto chovateľy odrody priniesli v roku 1966. Vyznačuje sa skorým kvetom, takže je to celkom bežné. Kríky dosahujú výšku na 2,5 m a na šírku – 2 m. Ružové kvetenstvo dávajú Lilac očarujúce a citlivosť.

Pristátie a starostlivosť

Tento hybrid sa vzťahuje na nenáročné rastliny. Pri výbere dobrej izby na pristátie stojí za to zaplatiť pozornosť osvetleniu. Pre lila Hyacintage je dôležité, aby bolo dobre osvetlené, ale netoleruje svetlo v nadbytku. Preto je potrebné uprednostniť vetry chránené pred vetrom, kde v prvej polovici je to zvyčajne vždy slnečné. Kríky môžu byť vysadené z juhozápadnej strany, uprednostňujú svahy. Ale byť v tieni, rastlina začína oslabiť, kvet je znížený, rast sa spomaľuje. Pri výbere pôdy na pristátie je lepšie vybrať voľné miesta, pričom mierne alkalická alebo neutrálna reakcia.

Ak pristaneš Lilac Hyacint v strednom pruhu Ruska, potom ideálny čas je koniec augusta alebo začiatkom septembra. Spočiatku potrebujete pripraviť jamy na pristátie. Sú vytvorené s čírymi stenami a ich veľkosť závisí od pôdy, v ktorej sú tvorené. Takže, na chudobných pôdach, ich rozmery sú 100x100x100 cm, zatiaľ čo by mali byť naplnené dovážanou Zemou, a na úrodných úsekoch, veľkosť dymu môže dosiahnuť 50x50x50 alebo 60x60x60 cm.

Počas pristátia stojí za to pomocou hnojív organického typu, ako je prepracovaný hnoj alebo kompostu, a musí byť pridaný drevený popol a kostná múka.

Pravidelné podávače sú veľmi dôležité pre správny rast Lilac hyacintu. Ale po pristátí, môžete na chvíľu zabudnúť, pretože ďalšie kŕmenie bude asi 2-3 roky. Podávač je vyrobený nasledovne.

  • Včasná pružina robí hnojivá obsahujúce dusík, zatiaľ čo by sa malo uprednostniť ekologické kŕmenie. Slúžia sa dvakrát, zatiaľ čo prestávka je 20-25 dní.
  • S príchodom zimy potrebuje rastlina tiež organická hmota, zvyčajne aplikovaná ohromeným hnoja, kompostu alebo humusu.

Dôležitý! Hyacint Lilacs potrebujú hnojivá obsahujúce fosfor a draslík, ale mali by sa uskutočniť len 1 krát za dve alebo tri roky, zatiaľ čo ich vstrekujú do pôdy do hĺbky asi 8 cm.

Funkcie orezávanie

Táto rôznorodosť Lilac nevyhnutne vyžaduje pravidelné orezávanie. Stojí za zmienku, že každé uskutočnenie je vyrobené v určitom období.

Prečítajte si viac  Hodnotenie najspoľahlivejších elektrických kosačiek na trávu

Tvorba žeriavov

V prvých rokoch sa Lilac potrebuje čítať na vytvorenie krásnej koruny. Mladá rastlina má zvyčajne mierny nárast, takže sú rezané výhradne sušené, rovnako ako slabé vetvičky. Silné výhonky sa objavujú len 3 roky. Na začiatku jari tretieho roka života by rastliny mali byť ponechané na vytvorenie koruny 8-10 najsilnejších vetvičiek. Zároveň musia byť v maximálnej vzdialenosti od seba a majú orientáciu v rôznych smeroch.

Potom by mali byť skrátené o 2/3, ako aj úplne vložiť všetky slabé pobočky.

Kvitnúce nastavenie

S silným kvetom, rastlina trávi pomerne veľa sily, takže v budúcom roku by ste nemali očakávať luxusné kríky, kvitnúce bude vzácne. Aby sme tomu zabránili, stojí každý jar, aby si znížil časť kvety, ale pred začiatkom vegetačného obdobia. Ak chcete ozdobiť dom s Lilac vetvičkami, potom by ste nemali zabudnúť, že je najlepšie cvičiť v skorých ranných hodinách, zatiaľ čo útek by mal byť dlhý. Z jedného Busha sa odporúča na zníženie viac ako 1/3 kvitnúcich výhonkov.

Eliminácia blikajúceho kvetenstva

Toto prerezávanie je veľmi potrebné pre správnu záložku obličiek a výhonkov na budúci rok. Je potrebné znížiť kvetenstvo pomocou akútneho secuátora, akonáhle. Mali by existovať len 1-2 kvetenstvo na Bush, stačí, aby ich dozrievali a rozptýlené semená.

O tom, ako propagovať Lilac s odrezkami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: