PEONY „SORBET“: Popis a kultivácia

Dekoratívne pivonky „Sorbet“ sa považuje za jednu z najkrajších pivoniek s farbami pohára. Byť očarujúci kvet, je schopný sa stať výzdobou krajiny krajiny alebo domáceho pozemku. Materiál výrobku pomôže čitateľovi naučiť informácie o nukoch rastu tohto trvalého.

Zvláštnosť

Sorbentová odroda bola umelo priniesla chovateľmi, tento peony sa vyznačuje silou výhonkov a výškou kríka na 1 m. Rastlina sa vzťahuje na skupinu naplnenú mliekom a je považovaná za herbickú, napriek výške a šírke kríka. Jeho stonky sú rozvetvené a listy s ďalším usporiadaním sú rozdelené na úzke akcie, ktoré im dávajú nejaké otvorené. Na jeseň menia maľbu so zelenou na karmíne.

Kvety tejto odrody sú dosť veľké: sa líšia v nezvyčajnej štruktúre, dosahujú s priemerom 16 cm a viac. Každý rad kvetov je maľovaný vo vašej farbe. Spravidla, jemné ružové striedaní s mliečnymi bielymi. To je dôvod, prečo podľa všeobecne akceptovaného opisu, kvety sa nazývajú trojvrstvou. Vyznačujú sa z konzumácie lístkov a atraktívnej vône.

Blossom Terryho Penony „Sorbet“ sa vyskytuje v prvej polovici júna. Kvôli silu kríkov a kvetín kvety nezavesia čiapky nadol. Samotná rastlina nemusí upchať Bush, hoci sú potrebné podpery, aby sa zabránilo dezintegrácii. Odroda je považovaná za mrazuvzdornú: koreňový systém rastliny môže odolávať teplotám do -40 stupňov Celzia.

Pristátie

Piónové veľkosti „Sorbet“ do otvorenej zeme, starostlivo si vyberiete miesto na vytvorenie výkonného koreňového systému. Päť rokov je schopný vyrastať v hĺbke 1 m. Preto sa transplantácia rastliny môže naďalej stať problematikou. Je dôležité si vybrať miesto, aby bolo dobre pokryté, je dodané z návrhov a má hlboké udalosti podzemnej vody, aby sa zabránilo root hnilobu.

Rastlina miluje úrodnú, slabo kyslú a voľnú pôdu, a preto je vystrelená rašelinou alebo pieskom. Úroveň pH pôdy by mala byť 6-6,5. Ak je Zem v regióne hlinka, musí pridať piesok, ak je piesčitý – íl. Keď je pôda kyslá, vápno k nej prispieva (v rozsahu 200-400 g).

Sedieť alebo transplantovať froté peónia na jar alebo na jeseň. Landing sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

  • Na vyhradenej oblasti S intervalom 1 m, otvory majú 50 cm v hĺbke, šírke a dĺžke;
  • Na spodnej strane diery Je potrebné položiť vrstvu drenážneho materiálu, ktorý vylučuje stres vody a hnilou koreňov;
  • Potom, piesok buď rašelina, zabezpečí pôžičku pôdy;
  • džem Organický alebo minerálny typ (napríklad môžete zmiešať huby s dreveným popom a azophoskou) a zhora;
  • Asi týždeň Skriny sú vysadené v dierach, po ktorých sú posypané zemou a zvlhčujú.
Prečítajte si viac  Popis "Lorelelelee" pivonky a pravidlá ich pestovania

Ak sa sadenice nakráňajú skoro, môžu byť vysadené v nádrži a čakať na teplejšie. Výsadba rastliny začne, keď dosiahne zrelosť. Zároveň, pre kvetinu, je to dôležitejšie pre druhý rok, takže v druhom roku to nie je doteraz kvitnúť, pretože to bolo zdravé a pridávanie do vývoja v porovnaní s minulým rokom. Množstvo jeho výhonkov by sa malo zvýšiť.

Ako sa starať?

Rovnako ako akákoľvek rastlina, pivóna holandského výberu „Sorbet“ má svoje vlastné opatrnosti. Napriek tomu, že dokonale toleruje zimnú a ostrú zmenu teploty režimu, s pravidelnou starostlivosťou, poteší kvet kvetu s hojným kvitnutím a silou výhonkov. Kultúra ľahkého pohára, ak ju vložíte do oplodnenej hlinky s neutrálnou reakciou, môže to prekvapiť prvý kvet na tretí rok od okamihu pristátia. Na zvýšenie dekorácie musí byť rastlina poskytnutá potrebným množstvom vlhkosti. A tiež potrebuje včasné burinu, uvoľnenie.

Pokiaľ ide o kŕmenie, sú prinášané po 2 rokoch od pristátia, aby sa otvorili, pretože Peya je dosť dosť na moc, ktorá je v pôde počas pristátia. Potom bude musieť dvakrát kŕmiť pre sezónu (jar a bližšie k jeseň).

Zalievanie

Zavlažovanie Troté trojvrstvové pivonky „Sorbet“ nemusí nielen včas, ale aj. Nie je možné to urobiť príliš často, ale jednorazová spotreba vody môže byť 2-3 vedrá pre jedného dospelého kríka. Takýto objem je dôležitý pre koreňový systém: je potrebné, aby voda preniká celú hĺbku koreňov. Niekto zo záhradkárov vytvára drenážne systémy, v blízkosti kríkov s rastúcimi peónami na drenáž, a nalievanie vody v nich.

Pokiaľ ide o intenzitu zavlažovania, je väčšia na jar, ako aj počas obdobia bootonizácie a kvitnutia. Ako aj Je dôležité zaplatiť zvláštnu pozornosť na jeseň, keď začínajú kvitnúce obličky. Stojí za to zvážiť, že po zavlačení Zeme je potrebné opláchnuť, aby sa zlepšila prevzdušňovanie a zadržiavanie rastu uchytených trávy, čo je príčinou vzhľadu a vývoja.

Prečítajte si viac  Problémové zvony: druh, pristátie a starostlivosť

Hnojivo

Napriek tomu, že rastlina je nenáročná pre plodnosť pôdy, je lepšie ho kŕmiť. Krmivá, ktoré prinášajú pružinu, ktorá tlačí zariadenie na aktívny rast a rozvoj. Na konci vegetatívneho obdobia pion hnojili hnojice fosforu-potaš, ktoré budú posilniť tkaniny.

Na jar, keď sa kultúra objaví výhonky, môže byť naplnený dusíkovým hnojivom, ktorý bude stimulovať rozšírenie zelenej hmoty. Keď pivonky kvet, môžete ho kŕmiť kvapalným komplexom agrochemickým pre kvitnúce plodiny. Zároveň je potrebné dodržiavať pokyny pre konkrétnu prípravu uvedenú na jeho balíku.

Príprava na zimu

Závod žije na jednom mieste najviac 7-10 rokov, ak je pre neho opatrný. Pripraviť pivonky „sorbet“ v zime, musí byť mulčovač. Na tento účel môžete použiť vlhké, piliny alebo drevný čip, ako aj podlahový materiál, gumeoid alebo husknik. Prístrešok na jar, dospelé rastliny pomocné prístrešky nie sú potrebné. Avšak stonky na zimu musia stále orezať.

Reprodukcia

Modifikuje bylinné trikolor pivonky s odrezkami, obilím alebo puzdrom. Posledná metóda sa považuje za jednu z najproduktívnejších. Na to, po vegetatívnom období je u konca, všetky výhonky sú odrezané z rastliny a pozdĺž obrysu prioritného kruhu robí výkop v bajonet lopatu.

Po tom, extrahovať Rhizome a dať ho na polovicu. Musíte čakať na korene zomrieť trochu a stať sa mäkkou a pôda sa od nich ľahko oddelí. Rhizome, ktorý bol odstránený, je eliminovaný z extra pôdy, a potom rozdeliť do niekoľkých častí takým spôsobom, že každý z nich mal aspoň tri skôr rozvinuté korene. Jumpers, ktoré bránia separácii koreňov, sú rozbité alebo narezané na nôž, vopred premytý a dezinfikovaný v alkoholovom roztoku.

Ďalej pokračujte vizuálnu kontrolu oddelených častí. Ak sú na desaťročiach boľavé pozemky, sú nemilosrdne odrezať. Dokonca aj ten najmenší hniloba môže spôsobiť chorobu, alebo dokonca smrť rastliny. Úseky sekcií sa spracovávajú drveným dreveným uhlím. Niekto uprednostňuje použitie, namiesto toho, aktívne tablety uhlíka.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať rám pre Hammock?

Aby sa zabránilo rôznym chorobám, sú časti chované v slabom riešení mangánu. Potom môžete začať pristáť na trvalé miesto po štandardnom systéme pristátia. Môžete zahriať peonály s centrálnym vstupom do domu, altánok. Môžu byť použité v krajine na oddeľovanie záhradných zón, aby vymenovali alebo vytvorili kvetinové kompozície.

Choroby a škodcov

Pivonky „sorbet“ môže trpieť plesňovými chorobami. Napríklad, ak je závod ovplyvnený Šedej gog, Fold sa objavuje, nakreslite listy a púčiky. Príčinou problému je pretekajúci alebo nízka podzemná voda. Všetko, čo je ohromené, musí byť odrezané, potom, čo musíte zaobchádzať s krídlom s medenou cune.

Ak sa listy začali pokryť belavým kvetom, hovorí o útoku na pivonku Srdeč. Dôvodom vývoja ochorenia je vlhkosť a vlhkosť. Nie je potrebné urobiť bez striekania kríka s roztokom fungicíd. Je nemožné spustiť rozvoj chorôb, pretože keď sú závažné, rastlina nie je vždy schopná zachrániť. Preto je potrebné pravidelne skúmať Bush.

Pivonka priťahuje malé škodcov (napríklad Tru alebo dokonca medveď). Avšak, ak je ľahké vyrovnať sa s nástrojom, potom je medveď takmer nemožný odvážiť z kríka. Budú musieť urobiť špeciálne pasce, zatiaľ čo sa zbaviť tly, je potrebné liečiť Bush so špeciálnym chemickým prípravkom.

Video o peónom „Sorbet“ pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: