Populárne odrody Achimensa

Názov miestnosti kvetina „Achimens“ („Tí, ktorí sa bojí chladu“) naznačuje, že ide o závod z teplých krajín. Jeho vlasť je stredná a Južná Amerika, kde Achimes Bloom po celý rok. V miestnosti kvetu rastúce, sú ocenené pre rozdeľovanie a jas farebnej palety schopné zdobiť akýkoľvek interiér.

Zvláštnosť

Achimens odkazuje na rodu kvitnúcich rastlín z rodiny Gesnery. Toto je trvalka rastúca trávnatá rastlina, ktorá kvitne krásne farebné kvetenstvo. Tento kvet je považovaný za príbuzný gloxínie a fialové. Vyznačuje sa jasom a hojnosťou kvitnutia.

Koreňový systém je podzemný podnik vo forme ryže pokrytej šupinami a veľmi pripomínajúci náušnice brezy alebo jedľa hrbole. Kvetina má slabé stonky a tkanie výhonky, pokryté tmavou zeleňou, niekedy s červenkastým odtieňom. Stonky môžu rásť vertikálne alebo rozbaľujú a dusené.

Achimens sa vyznačuje trvanie kvitnutia – začína v máji a končí len v októbri. Kvetenstvo s 5 lístkami môžu byť osamelé alebo pár a sú charakterizované rôznymi farbami a odtieňmi.

Vonkajší povrch listov je hladký a lesklý, je to dobre odlíšené telá. Ich maľba môže byť nasýtená zelená, ružová a dokonca karmínová. Vnútorná strana je mierne dospievajúci. Listy majú podlhovastý tvar, hrany – vlnité, jemnozrnné.

Rodom tohto kvetu sa vyznačuje mnohými druhmi (asi 26), odrôd a odvodených hybridov. Hlavné typy sochenín sú rozdelené do takých charakteristických vlastností.

 • Typ rastu stonku a výhonkov. Achimenes sú rozdelené do rastúceho priameho, polopriepustného a Ampelu. Na priamočiare Achimes je kmeň rastie vertikálne, a bočné výhonky – na bokoch, ktoré tvoria krík. Ampel Druh rastlín majú flexibilný kmeň, ktorý je spustený a zovretí výhonky. Polovica nad hlavou Achimenov Curly Shots vyžadujú pokyny rastu.
 • Veľkosť rastliny. Výška kvetu môže kolísať v rozsahu 25-50 cm.
 • Typ kvetenstva. Kvety sú jednoduché s hladkými lístkami, polosvetovým alebo úplne fritou.
 • Hodnota spoločnosti. Kvety v Achimensku môžu byť malé (2,5-3 cm), stredné (3-4,5 cm) a veľký – až 6 cm v priemere.
 • Farba sfarbenie inflorálií. Farebná schéma je reprezentovaná takmer celej palety odtieňov: biela, rôzne odtiene červenej – z ružovej až burgundy, fialovej a modrej, žltej a oranžovej. Na farbách sú zvýraznené dva typy – Candida (White) a Coccinea (svetlé červené alebo karmínové odtiene).
 • Tvar púčiky. Sú zaoblené, predĺžené alebo vo forme zvončeka.

Osobitné miesto v diverzite druhov je obsadená mexickým vzhľadom a Achimenskou Erinbergom. Natieranie jeho listov je považovaná za rozlišovaciu vlastnosť. Vonku, majú bohatú zelenú farbu a vnútorný povrch bettovaného tieňa. Farbenie Infloretia – Lilovaya.

vyhliadka Erenberg je atypický pre rodu Achimensov. Šalátové listy majú tvar vajíčkovitý tvar s veľmi silnou hromadu (ako bavlna) na vnútornom povrchu. Bezvárácia vo forme Bell natretá v bledo fialových tónoch.

Odroda

Okrem prírodných druhov tohto mimoriadneho kvetu, stále existuje obrovské množstvo odrody odvodených chovateľmi. Použili divoko rastúce odrody Achimena a v dôsledku hybridizácie sa objavili početné krásne odrody, vyznačujú sa veľkými veľkosťami kvetenstva, mimoriadny vzhľad a dokonca aj s farbami, ktoré nie sú prirodzeným rastom.

Najznámejšie a blízke pre kvety sa považujú za Achimensa takýchto odrôd.

 • „Žltá anglická Rose“. Veľký počet odrôd s kvetinou, pripomínajúcou ruže, vytvoril slávny rumunský chovateľ Serge Saliba. Táto rozmanitosť Achimens bola prvýkrát uvedená na odhad kvetinovej v roku 2012. Patrí k typu Terry Achimesis.

Veľké (až 6 cm) svieža froté kvety majú krásny čistý jemný žltý nádych a hrany s vlnitým a okrajovým prádlom. Ak chcete zachovať túto farbu v kultúre, odporúča sa použiť na miestach s viacerými osvetleniami. V obsahu v chladnom prostredí, krém alebo jemný koralový odtieň získava. Počas bohatého kvitnutia si bubinice vyžaduje podporu.

 • „Dvojitá ružová ruža“. Tento typ Achimenskej je charakterizovaný trvanlivosťou, potiahnutím a hojnosťou kvitnutia. Šírenie výhonkov pokrytých úzkymi listami sú dobre rozvetvené a tvar hustá, ale čisté krídlo. Kvety v svieži Terry Inkvescencie jemného ružovstva. Kvety sa líšia.

 • „Vyrobené v nebi“. Je to tiež Terry vzhľad. Jeho veľkolepé veľké kvetenstvo transparentnej modrej farby nepolapiteľný levanduľový tieň. Kvety dlho a hojne. Listy so svetlom z píly. Kmeň s rovnými výhonkami rastie vertikálne. Rozvíja nenáročnú, nenáročnú k podmienkam obsahu.

 • „Giselle“. Nenáročný stupeň s hojným kvetom. Upokojuje a kmeň. „Giselle“ udivuje krásu ich froté, pomerne veľké kvety s koralovou a ružovou farbou. Niekedy lístky získavajú broskyne alebo žltkastý odtieň. Kvetenstvo môže byť správne alebo nerovnomerné, ako keby boli položené, formou.

 • „Broskyňový kvet“. Achimenes Ampel-Like. Rastlina je pomerne nízka, schopná dosiahnuť výšku 25 cm. Kvety hojne, na jednej vetve môže byť zviazaný až 8 púčiky. V listoch predĺžená forma. Ich vonkajší povrch nasýtenej zelenej farby a vnútorný – s burgundovým odtieňom.

Stredná veľkosti kvety (asi 3-4 cm) živo vystojte na nasýtených zelených pozadí lístia. Kvetinové lístky sú maľované v jemnom pastel-ružové tóny s Lilac s Lilac, a strednou purpurou s bledožltými škvrnami. Achimens Not RACRIGHT CARE.

 • „Hot spot“. Refraktérnych procesov. Busty má elegantný kompaktný vzhľad. Spreads pokryté pílovými listami svetla zelene. Stupeň má priemerné najväčšie froté intenzívne žlté kvety s chaotickými cherry-červenými rozmazanými škvrnami, ktoré sa v procese kvitnúcich.

Rastlina sa cíti dobre len s dostatočným intenzívnym osvetlením, dobrým prevzdušňovaním a náročným na teplo. Pri nízkych teplotách zmiznú škvrny na okvetných lístkoch.

 • „Tropický súmrak“. Stupeň tvorí nízky krík s jednoduchými procesmi. Malé zelené listy jemne píl. Kvety typu pluhu majú priemernú hodnotu (do 3,5 cm). Rastlina je charakterizovaná jasom a jedinečnou kombináciou tónov širokej škály farebného gamut. Šťavnaté fialové lístky tóny v blízkosti stredu kvetenstva náhle získavajú oranžové a lilac oslnenie. Takáto farba robí kvet, ako keby sa rozsvietil zvnútra.

Výhody odrody, okrem jedinečnej farby, sú tiež považované za stabilný terén, úplné zverejnenie jej púčikov a hojné kvitnutie.

 • „COTE D IVOIRE“. Odrody z kolekcie s. Salib označuje priamy pohľad na formu ACHIMESIS, ktorý tvar médiá kríky. Poľské kvety krásne pozerajú na zelené listy. Jeho kvety sú natreté v bledo žltej (slonoviny) farby, hladko prechádzajúce do nasýtenej žltej a ZEV má hnedé škvrny s červenkastým odtieňom.

Vlnité konce okvetných lístkov zdobí Gentle-Lilac Kime. Okvetné lístky sú schopné meniť farbu pri výmene režimu teploty: z bledo až svetlej citrónovej farby a pri teplotách nad +30 získajú farbu Lilac.

 • „Stan`s potešenie“ Vzťahuje sa na priamu tvar, a dokonca jeden proces tvorí hustý rozvetvený vrtuľník s hnedým stonkom. Lístie bohatej farby, jeho vnútorný povrch je natretý v burgundových tónoch. Achimens má sviežia husté fritické kvety malého veľkosti (asi 2,5 cm) s nerovnomerným okrajom lístkov.

Úvahy oslňujúce svetlé maliny a červené alebo alaty sfarbenie kvetenstva. Jeho vlastnosť je, že puky sa pomaly odhaľujú, pomaly, ale je kompenzovaný trvanie kvitnutia. V období aktívneho rozkvapu môžu byť niektoré kvetenstvo úplne odhaliť, a niektoré púčiky zostávajú hustá, nie sú rozpustené až do konca.

Rastlina je nejednotne k podmienkam zadržania a starostlivosti.

 • „Ambroise verschaffelt“. Táto odroda bola získaná po hybridizácii prirodzenej veľkoplošnej Achimenskej s odrodou Rinzi. Rastliny sú silné, silné a tuhé procesy, ktoré na začiatku rastu smerujú nahor, a potom zmiznú. Veľké kvety majú lístky s jasne definovanými hranami.

Odroda sa rozlišuje originalitu farieb – tenké fialové telesá, ktoré tvoria otvorené pletivo a jadro je pokryté bodmi rovnakej farby. Preto sa tieto socháty nazývajú aj Sittsev.

Takáto farba robí odrodu jedinečnú a dodáva mu estetickú a dekoračnú atraktívnosť. S vekom získava kvet načrty kríkov, na ktoré sa vzťahujú počas obdobia kvitnutia kaskádou kvetenstva.

 • „Alter ego“ alebo „druhá“. Vzťahuje sa na amplitúdu, tvorí vysoké a rozvetvené kríky s burgundovým kmeňom. Rozmanitosť prekvapí veľkosť svojich kvetenstiev, ktorí dosahujú 7 cm, ako aj sfarbenie lístkov froté kvety, ktoré môžu mať rôzne odtiene – z bledo modrej na nasýtené modrej v súlade s osvetlením, ktorý sa odráža v jeho mene.

Rastlina tvorí toľko kvetenstiev, že procesy nevydržia svoju hmotnosť, naklonené a odmietnuť. Preto sa v období aktívneho kvetu vyžaduje na označenie vetvičiek.

 • „ŽLTÁ ZIMNICA“. Toto je kvetina s výhonkami Empel. Priemerná veľkosť kvetu môže byť Terry a Half Terry. Jasná žltá farba okolo okrajov okvetných lístkov sa postupne stáva ľahším, a niekedy sa stáva ružoví odtiene. Farba kvetenstva sa vyznačuje stabilitou a stálosťou a kvitnúce je veľmi hojné. Nedojavili sa k podmienkam obsahu.

 • „Posledné svitanie“. Ampel-typ odrody schopný vetvenia, tvoriace kompaktné, malé kurča. Brilantné letáky majú svetlú zelenú. Terry Inkvescences veľkej veľkosti majú extravagantné farby – od žltej až po všetky druhy odtieňov fialovej. Vlnité vlnité okraje okvetných lístkov sú vyrobené malými tmavými bodkami.

„Posledné svitanie“ môže kvitnúť nielen froté, ale aj nonachhrovaya kvety. Takéto kvetenstvo majú pôvodné škvrnité jadro. Kvety na jednej rastline môžu byť iná farba. Dôvodom tohto fenoménu je chimérická vlastnosť danej odrody, ktorá je vyjadrená v schopnosti odrážať zmenené podmienky zadržania (teplota, osvetlenie, klíma) v zmene farby. Kvety dlho a hojne.

 • „Benátky“. Miniatúrne kompaktné kríky s krátkymi rovnými výhonkami sú pokryté malými svetlými zelenými listami s malými jarbrínmi. Elegantné malé kvety (asi 2,5 cm) môžu byť polo-označené alebo úplne froté.

Mid-svetlé Lilac fialové lístky maľované žltou so širokouhlým bielym halogénom. Počas obdobia kvitnutia môže byť tiež fúkané jednoduché kvety nonachhrovayy. Odroda je nenáročná k podmienkam údržby a starostlivosti a prenáša aj priame slnečné svetlo.

 • „Peach Orchard“ – „Broskyňová záhrada“. Odroda patrí do dostatočného typu Achmesis. Úhľadný bush má malé svetlo zelené píly listy s ostrým hrotom. Priemerné kvetenstvo sú froté a polostatné. Balenie okvetných lístkov s jemným trením žlté a svetlé oranžové odtiene, ako je broskyňa, zdôrazňuje eleganciu kvetov, ktoré sú veľkolepý pohľad na svetlo zelené pozadie lístia.

Na broskyňovej farbe sú rozvody čerešňového tónu jasne rozlíšené, a na samom okraji okvetných lístkov, vyčerpanie nasýtenej ružovej farby prechádza. S jasným rozptýleným svetlom a dobrou starostlivosťou sú lepšie odhalené a kvetenstvo sa stávajú väčšími. Achimenes tejto odrody spôsobujú dlhý a hojný kvet.

Tipy pre starostlivosť

Pri pestovaní týchto nádherných farieb je veľká hodnota agrotechnológie. Achimenes milujú dobrú a neustálu starostlivosť, ktorých pravidlá nie sú tak zložité. K kvetimu spokojnému s blund kvetu, odporúča sa dodržiavať takéto podmienky obsahu.

Režim osvetlenia a teploty

Na rozdiel od iných vnútorných rastlín sa Achimens neodporúčajú mať miesta na južnej strane. Intenzívne svetlé solárne osvetlenie je prípustné len pred a počas obdobia bookonizácie a podlieha tieneniu s závesmi z tylu. Počas kvitnutia je také jasné svetlo kontraindikované. Kvitnúce zariadenie musí byť umiestnené na určitú vzdialenosť od okna alebo na parapete na východe alebo na západ.

Ale ak sa výhonky a stonke vytiahnu, potom rastlina nemá osvetlenie. V tomto prípade je potrebné dať do ľahšieho miesta.

Je tiež dôležité vedieť, že Achimensov s tmavými opustia potrebu slnečného svetla je oveľa väčšia ako tie kópie so svetlom zeleným a motley.

Teplotný režim závisí aj od cyklov vývoja zariadení: Počas odpočinku by teplota nemala prekročiť +15.18 stupňov a počas kvitnutia by malo byť do +22.24Gradusa. Ale nie je možné povoliť ostrý prechod z teplého obsahu na chladič. Musí sa vykonať postupne, postupne znižuje teplotu. Takže kvet prispôsobuje chladu, bude rásť a môže byť bezpečne ohromený.

Na tento účel to vloží do miestnosti menej teplý, ako bytové izby (balkón, veranda, lodžia).

Zavlažovanie a vlhkosť

Byť tropickým rastlinou, izba Achimez vyžaduje vysokú vlhkosť – až 60%. Sprejové kríky na zlepšenie vlhkosti, je to nemožné, pretože škvrny sa objavujú na listoch. Môžete zvýšiť vlhkosť vzduchu takýmto spôsobom:

 • Použite špeciálne zariadenia zvlhčovača;
 • postriekajú sa v blízkosti rastliny;
 • Vložte paletu kamienkov alebo špeciálneho machu (sphagnum) a neustále ich hydratuje.

Zavlažovanie závodu tiež potrebujú podľa pravidiel:

 • Môžete použiť iba ATE Water, ktorá je trochu teplejšia (o 2-3 stupňa) ako vzduch v miestnosti;
 • Je nemožné naliať vodu zhora na koruny a kvetenstvo, je potrebné navlhčiť len pôdu pod rastlina;
 • Prebytočná voda z palety sa musí zlúčiť po každom zavlačení;
 • Zavlažovanie sa zastaví počas zimného mieru Achimens.

Zloženie pôdy a výrobu krmiva

V kvetinárskych obchodoch si môžete kúpiť ready-vyrobené, špeciálne pre Achimesis, pôdu. Zmes pôdy môže byť tiež doma. Táto rastlina miluje ľahkosť slabo kyslej pôdy. Zloženie substrátu by mala obsahovať také zložky: 2 časti plechu, 1 časť rašeliny a 1 časť piesku. Pri pristátí na spodnej strane kontajnera potrebujete dať drenáž.

Iba kvitnúce kríky potrebujú v hnojive. Kŕmenie s intervalmi 1 čas za 10-14 dní. Odporúča sa použiť komplexné hnojivá. Prvé kŕmenie je možné vykonať len 1,5 mesiace po skončení odpočinku.

Orezávanie

Orezávanie alebo nákup je nevyhnutným predpokladom pre pestovanie ACHIMESIS. Bez nej nie je možné vytvoriť krásny krík správneho formulára. Rastlina nebude vetva a netvorí veľký počet púčikov. Zachytenie Potrebujete mladé procesy na druhom alebo treťom listnici. Hoci orezávanie a oneskorenia trochu vyfúknuté púčiky, ale v dôsledku toho, opuchy obličky dostávajú pulz na rýchly rozvoj.

Prevod

Transplantácia Cobstic môže byť vykonaná až po prebudení rastliny. Bush je vytiahnutý z radu, opatrne odstrániť pôdne a uvoľňovacie hľuzy – rizóm. Staré risomy sú odstránené a mladí ľudia podliehajú transplantácii na následnú kultiváciu. Riesoma by mal byť len zdravý, bez známok foriem.

S malou léziou trubice trubice, sú liečení roztokom fungicídov a s rozsiahlym – hod.

Transplantácia sa vykonáva v tomto poradí: tretina roviny je naplnená drenážou, potom vrstvou pôdy a na vrchole malej (asi 1,5 cm) vrstvy piesku. Riesoma sú umiestnené na piesku a potom zaspia zvyšnú zeminu.

Odporúča sa použiť široké, ale plytké nádrže. Neodporúča sa zasadiť rôzne odrody v jednom vozni, pretože každá odroda alebo pohľad má svoje vlastné vlastnosti a aktívnejšie a intenzívnejšie rozvíjajúce druhy obmedzujú a oslabujú tieto kópie, ktorých vývoj začína neskôr.

Starostlivosť

V záujme životne dôležitých aktivít kvetov, lehota nastáva, keď pôdou časť Achimensa zomrie a koreňový systém bude naďalej žiť. Hľuzy v tomto čase sú vyhradené s nutričnými prvkami a rozvíjajú sa.

Stav mieru začína zvyčajne v posledných dňoch októbra a trvá asi 2,5 mesiaca.

Suché stonky musia rezať, a dať do chladného a tmavého miesta.

Nemôžete vodu pôdu, ale nie časté a ľahké zvlhčenie pôdy bude prospech. Je potrebné dodržiavať tak, že Bush sa vopred zobudí. V tomto prípade je potrebné dať do ľahšej miestnosti, zvýšiť pobyt vo svetle a dať rastlinu možnosť rozvíjať. Ale zvyčajne sa Bush prebudí vo februári. Hľuzy sa vrátia a skontrolujte, a potom transplantovať do plameňa, nahradenie starej pôdy pre čerstvé.

Niekedy existujú nejaké problémy s nesprávnou starostlivosťou o Achimesis.

Ak sa na kríku objavujú púčiky hnedej boutons, potom sa rastlina najčastejšie reaguje na teplotu obsahu. Pri zavlažovaní chladnej vody sa môžu objaviť škvrny na lístie, a keď je hnojivo re-vybavenie, kultúra vybije listy.

Takéto prejavy sa však môžu vyskytnúť pri porážke škodlivého hmyzu: nástroj, pavúk Tick, Mielejší Cherver, výlety. Keď sú zistené, kvet je potrebné liečiť insekticídnou rastlinou, ako napríklad „aktara“, „fyttanderm“.

Ak sa listy stáva neelastickým a mäkkým alebo hnilom, môže to mať root hnilobu. Je to výsledok nesprávneho zavlažovania. S spotmi kruhov na plechových doskách sa škvrny objavia prvé svetlé farby, ktoré sa potom stanú hnedou. V tomto prípade sa odporúča použitie fungicídov.

Odhadované úsilie nebudú ísť na nič – Achimens vďaka krásnym, svetlým a svieži kvitnutím, ktorý sa bude radovať na dlhú dobu.

Na základe tajomstiev úspešnej starostlivosti o roky, pozri ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: