Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Achimens – krásna trvalka, ktorá sa pestuje v teplých domácich podmienkach, ako aj na verandach a balkónoch. Kvety dlhé, uvoľnenie veľa zábavných roztomilých kvetenstiev, ale v zime nemusíte si vychutnať túto kvetinu, pretože tok do „hibernácie“.

Popis

Motherland Achimensa sú americké kontinenty. Od konca XVIII storočia bola rastlina priniesla do Európy z Karibských ostrovov. V XIX storočí bol kvet aktívne vybraný, a na začiatku 20. storočia sa objavili mnoho hybridov. V súčasnosti Agronomisti naďalej pracujú na odstraňovaní nových odrôd, najmä rumunského vedeckého Serge Saliba, ktorý priniesol asi 200 druhov tejto krásneho závodu.

Achimenes – trvalky rodiny Gesnery, s tenkými klesajúcimi stonkami, niektoré odrody majú strašidlo. Napríklad jediný vzhľad, ktorý nie je v Amerike, av južnej Indie je obdarený týmto stonkom. Listy dospievajúci, s nasýtenou farbou na dne. Jednorazové a spárované kvetenstvo sú upevnené v tenkých päťsto šálky.

Achimenes pozastavte svoje živobytie, Upevnenie zo stredu jesene na začiatok pružiny (4-6 mesiacov), keď sa deň stoja krátky. V tomto prípade sa pozemná časť úplne zomrie. Chovia sa s Rhizomasom, ktoré sú malé šupinaté výhonky, pripomínajúc veľmi mladými koža. Závod nemá žiadne podzemné hľuzy a rhizs, ktoré sa objavujú na rizóme, hrajú úlohu semien v procese reprodukcie. Od konca zimy do polovice jari sú znázornené mladé výhonky, prvý predbavený „prebudenie“.

Počas vegetačného obdobia je potrebné starať sa o rastlinu tak, aby v čase „hibernácie“ rhizoma získal silu.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Príprava lana na skladovanie

S príchodom jesene sa rastlina začína pripraviť na zimný mier. Prestáva rásť, vyrábať púčiky. Zo dna kmeňových listov postupne vyblednú a vypadnú. Počas tohto obdobia by sa mali znížiť kŕmenie a zavlažovanie. Rastlina postupne prestane potrebovať vlhkosť, prebytok môže viesť k hnilobnému rizómu a nesprávnej tvorbe.

Je potrebné venovať pozornosť teplotám a osvetleniu. Pre rastlinu, ktorá zostáva v byte, stojí za to hľadať chladnejšie a tmavé miesto.

Riesoma sa považuje za pripravený na mier, keď sa pozemná časť zmizne. Ak sa celkový režim teploty zasahuje do kvetu, aby ste sa zbavili bylinných častí, malo by byť úplne zastavené na vodu.

Skladovanie ryže v pôde

Riesoma udržuje na jar niekoľkými spôsobmi: ponechanie ich v hrnciách alebo extrahovaní smerom von. Ak sme sa rozhodli opustiť rastlinu v zemi, mali by ste ho opatrne uložiť zo základnej časti, odrezať takmer na základňu. Hrniec musí byť prenesený na tmavé chladné miesto. Optimálna teplota pre zaspávanie rastliny je 12-18 stupňov. Počas tohto obdobia musí byť zavlažovanie úplne neprítomné. Príležitostne môžete zeme mierne navlhčiť, aby ste sa vyhli jeho prichádzaniu a praskaniu.

Rhizoma mladých rastlín, získaný posunutím, príliš malými a slabými, na jar, nemusia prežiť. Je lepšie ich udržať pri izbovej teplote av mierne mokrom režime.

Keď sa končí „Hibernácia“, Je dôležité nechať ujsť okamih prebudenia. Získa sa o ňom počas vzhľadu prvých výhonkov. Počas tohto obdobia by mala byť malá čerstvá zem nalievať do hrnca a preniesť ho na ľahšie miesto. Teraz môžete začať zalievať rastlinu a v budúcnosti zaviesť kŕmenie.

Niektoré kvety kvety sú asi mesiac pred brázde, vytiahnite rhizomas z hrnca, prejdite na ne, triedenie sušených vzoriek a zdravé výhonky sú transplantované do čerstvej pôdy. Pred pristátím Rhizoma odpojte, že výhonky nie sú liečení. Sumgge ich plytké, inak sa strieľa oslabuje. V čerstvej nutričnej pôde sa rastlina aktívne prebudená.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Skladovacia ryža mimo pôdy

K úložnému procesu šupinových výhonkov mimo pôdy sa postupuje na jeseň, po úplnom sušení nadzemnej časti. Z kvetináčového hrnca dostanete všetok obsah, zem sa otrávi, jemne uvoľňuje odnože s rhizomasami. Slabý, nemorný materiál by mal byť odstránený, zanechať len zdravé inštancie. Ak existuje huba a hniloba, musia byť spracované odišmi so šupinatými výhonkami Fungicida, Predbežné odstránenie postihnutých tkanín.

Pred odoslaním odnože na skladovanie by sa mali sušiť pri teplote miestnosti. Ďalej, štít piesok a rašelina a rozloží podľa balíkov celofánu, každý pevne uzavretý. Počas skladovania je sedací materiál periodicky prehliadať pri vytváraní v obaloch kondenzátu, rizóm sa odstráni A vyschnúť. Ak sa to nerobí, rastliny môžu znova zasiahnuť hubu a plesne. Okrem toho môže vlhkosť prispieť k neskoré klíčenie.

Skladujte materiál zmontovaný v balíkoch potrebujú rovnaké ako ten, ktorý je ponechaný v hrnci s pôdou – v chladnom, tmavom mieste.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Príprava na pristátie

Pred výsadbou rastliny je potrebné uistiť sa, že sa prebudí. Signál je tvorba výhonkov, môžu to byť hodnota niekoľkých milimetrov, ale už uviedli, že proces rastúcich. Dokonca aj s výskytom výhonkov s pristátím nemôžete ponáhľať, čo je najdôležitejšie, urobte to do mesiaca. Samozrejme, Je lepšie, aby rhizomas rástli príliš dlho, Inak sa počas transplantácie môžu zlomiť. Mimochodom, zlomená kópia tiež klíčila, ale neskôr na niekoľko týždňov.

Čas vzhľadu výhonkov závisí od mnohých faktorov, takže to nie je presne definované. Od februára do apríla – to je čisto podmienené dočasné hranice. Keď je teplotný režim porušený smerom k prehriatiu a vysokej vlhkosti, achimenes sa môžu zobudiť v januári. Ranná jeseň starostlivosti o „Hibernáciu“ ovplyvňuje aj prebudenie jazdy. Od neskorého padania, mladých a slabých rastlín alebo v prítomnosti nízkych teplôt, môžete čakať na klíčky až do mája.

Ak sa sprour začal pohybovať, už sa nezastaví. Takýto proces v januári je úplne nevhodný, porušuje prirodzený biologický cyklus rastliny. Môžete sa pokúsiť spomaliť rast, nosenie pristávacieho materiálu v chladnejších a suchých podmienkach.

Ale dlhodobé osvetlenie je už potrebné, inak sa vytvorí slabý tenký a dlhý výhonok. Ak chcete organizovať pravé svetlo, môžete sa uchýliť k používaniu žiarivky.

Často, Achimenes Land je vysadený, vo forme silného tvarovaného výhonku. Klíčiť ich v okuliaroch, výsadbu v každej tanke jeden po jednom Rhyu. Na tento účel sa sklo naleje do skla, ktorým sa stanovuje výsadný materiál v horizontálnej polohe a posypal sa so zemou s vrstvou nie viac ako 2 centimetrov. V prípade potreby môžete stále naliať. Sklo by sa malo preniesť na teplé miesto. Vo večerných hodinách budú sadenice potrebovať ďalšie osvetlenie. Je potrebné sledovať pôdu byť mierne mokrá. Voda, ktorá má robiť, asi raz týždenne.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Pristátie rastlín

Rastlina, jemný v pohári, musí byť posadený v hrnci ako opatrný. Ak sa ukáže, je lepšie presunúť kvetinu spolu s pôdou, v ktorej je de. Hrnce vyzdvihnúť plytké, ale široké. V jednej nádobe, vysadenej z jedného do 5-7 klíčkov, v závislosti od objemu hrnca. Na pestovanie ACHIMESIS v kvetináčoch bez predchádzajúceho rozšírenia je zvolená rovnaká plochá kapacita. Rastlina s povrchom rastúce rhorómy sa nepáči hlboké pristátie. Riesóm sú zasadené nasledovne.

  • Začnite posunúť kvetináč s drenážou. Achimenes netolerujú akumuláciu vlhkosti, je potrebná drenáž.
  • Mať malý piesok a sutiny na dne kontajnera, zaspí viac ako dve tretiny zeme. Pôda musí obsahovať rašelinu, byť voľné a mokré.
  • Povrchy ležiace na povrchu v horizontálnej polohe, ich množstvo závisí od objemu hrnca.
  • Výsadný materiál zaspáva vrstvou Zeme v 2-3 centimetrov.
  • Ak pôda nie je dostatočne mokrá, ľahko zavlažovaná teplá voda.
  • Hrnce sa prenášajú do teplého svetla, pokryté celofánom alebo sklom, čím vytvárajú skleníkový efekt.

Dokončené pristátie. Ďalej musíte monitorovať režim vlhkosti a teploty. Rastliny dobre rastú pri teplote 20-27 stupňov. Keď sa začnú rásť, budú potrebovať osvetlenie najmenej 16 hodín denne, večer musia byť ponechané na nechať lampy.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Čakanie na výhonky

So štandardným vývojom udalostí, prvé výhonky po pristátí bude po 3 týždňoch. V závislosti od začiatku alebo neskorého padania sa kvetinové produkty snažia upraviť klíčenie špeciálnych metód. Ak potrebujete spomaliť rast, malo by sa znížiť teplotné médium pobytu zariadenia. Aby sa Rizomas pomerne vyklápal, musia byť napojené teplou vodou, obsahujú v dobrej teplej miestnosti.

Môžete použiť vodu na použitie vody do 50 stupňov, bude to konečne prebudiť odren. Keď sa klíčia, je potrebné počkať, kým vyrastú na niekoľko centimetrov a znova vyplňte čerstvú pôdu znova. S náležitou starostlivosťou, prekvapivo krásna, Motley Ahimens poteší svoj kvet viac ako šesť mesiacov.

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Riesoma Achimezov: Čo je to, ako nasadiť a skladovať?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár