Rose „Cordana“: Popis a odporúčania pre pestovanie

  Rose „Cordana“ je dobre známa milovníkom rastlín a úspešne sa pestuje ako v hrnci a v otvorenej zemi ako obrubník. Popularita kvetu je spôsobená vysokými dekoratívnymi vlastnosťami a nezvyčajnou veľkosťou miniatúr.

  Zvláštnosť

  Rose „Cordana“ (LAT. Rosa Kordana) je typickým predstaviteľom rodiny Rose Rose Bide Side a je malá a veľmi krásna kvitnúca rastlina. História pôvodu druhov zanecháva svoje korene v XIX storočí, keď v roku 1810. Čínsky trpaslík čaj ruže boli prinesené do Európy. Nový kvet bol vysoko cenený miestnym kvetom, po ktorom bol úspešne prešiel s nízkym rezistentným polyanthide. V dôsledku výberu bola prvá európska miniatúrna odroda chovaná, pomenovaná po kvete Wilhelm Cordes, ku ktorým bol povinný objaviť.

  Oblasť tohto druhu sú zóny s tropickým a subtropickým podnebím, ale Cordan perfektne rastie v miernych zemepisných šírkach. Za priaznivých podmienok, rastlina často dosahuje výšku 30 cm, sa vyznačuje veľkým počtom krásnych a svetlých kvetov červených, bielych, ružových a žltých odtieňov. Listy sú tiež zníženou kópiou listových dosiek z veľkých ruží a majú nasýtenú tmavú zelenú farbu. Obdobie kvitnutia začína v máji a pokračuje až do októbra.

  Hlavný rozdiel medzi „Cordana“ z veľkých ruží je úplná absencia akéhokoľvek zápachu, ktorý vám umožní chovať ho ľuďom náchylní na alergie.

  Odrody

  Mini Rose „Cordana“ má niekoľko podriadených navrhnutých pre domácu aj hraničnú kultiváciu.

  • „Zmiešať“ je najviac malý zástupca druhov a je vhodný len pre chov priestorov. Je to považované za najvracnejšie zo všetkých podriadených, pretože to vyžaduje vytvorenie obzvlášť priaznivých podmienok. S jeho menom je rastlina povinná rôzne farby, čo je dôvod, prečo sa stal veľmi populárny medzi amatérskym kvetom.
  • „Luxusné Dánsko“ Sa líši v kompaktných kríkoch a mäkkej fialovej, s prímesom malinových odtieňov, kvetov.

  • „Jiji“ Vyznačuje sa červenými a bielymi kvetmi, s kompetentnou starostlivosťou môže dosiahnuť výšku viac ako 30 cm.
  • Amoor Je určený na pestovanie v otvorenom pozemku a rozlišovať vysokými krídlami rastúcimi až 40 cm.

  • „Apollo“ má jemné žlté kvety a môže kvitnúť až 20 týždňov.
  • „Pasaden“ Je to klasická ruža v miniatúre a vyznačuje sa zvýšenou odolnosťou voči plesňovým ochoreniam.
  • „Caliber“ Charakterizované miniatúrnymi červenými kvetmi vo veľkosti 2-3 cm, ktoré kvitnú až do nástupu chladu.

  Starostlivosť

  Všetky podklady ruží „Cordana“ sú skôr náročné v starostlivosti, ktoré potrebujú vytvoriť špeciálne podmienky. Pri pestovaní kvetu doma je potrebné vziať do úvahy mnohé dôležité faktory a vykonávať niekoľko povinných postupov.

  Ubytovanie

  Ihneď po zakúpení závodu je potrebné umyť teplou vodou a urobiť roztok z škodcov. Umiestnite kvet je lepší na oknách s výhľadom na juh alebo juhozápad, a je potrebné to urobiť, že v dennom období bol stredne tieňovaný inými rastlinami. Vplyv priameho slnečného svetla, najmä v lete, je neprijateľné. Odporúčaná teplota vzduchu je +15.20 stupňov.

  Zalievanie

  Rose „Cordana“ potrebuje týždennú vodotesnú vodotesnú vodu. Pri použití studenej vody z pod kohútikom môže byť rastlina chorá s plesňou – ochorením, hojenie, ktoré budú veľmi problematické. Zavlažovanie by malo byť celkom hojné, s povinným kohútikom nadmernej kvapaliny z hrnca. V opačnom prípade nemusí ruža kvitnúť. V lete, rastlina potrebuje trochu častejšie zalievanie, potreba, na ktorú je určená sušenou hornou vrstvou Zeme. Počas zavlažovania sa odporúča vyrábať ľahké uvoľnenie pôdy, čím sa zabezpečí prílev kyslíka na korene rastlín a výmenu ovzdušia.

  V prípade potreby sa odporúča dlho naliať dostatok vody do hlbokej palety a dať hrnce v ňom s ružami. Týmto spôsobom sú rastliny schopné jesť jeden až jeden a pol mesiaca. Okrem zavlažovania sa kvety odporúčajú striekať týždenne, s použitím teploty v hornej vode.

  Podkord

  Zavedenie minerálnych a organických hnojív sa vykonáva dvakrát ročne, pričom sa zohľadní obdobia vegetácie rastlín: počas kvitnutia a vzhľad dáždnikov nevytvára. Optimálny čas na kŕmenie je jar a jeseň. Vykonáva sa na jar pred začiatkom kvitnutia a hlavný dôraz sa bude vykonávať na hnojivách obsahujúcich dusík. Prispievajú k bohatému rastu zelenej hmoty a aktiváciu kvitnutia.

  V letných mesiacoch sa odporúčajú hrnce s ružami, ktoré sa odoberajú na balkón alebo terasu, takže ich tam, kým sa teplota vzduchu nepodarí pod pohodlným +15 stupňov. Pri pestovaní mini-ruží v otvorenej pôde je potrebné pravidelne vykonávať burinu, uvoľnenie a zavlažovanie a na pokrytie ruží v zime.

  V jesennom období, po tom, čo sa Mini-Rose bluting, sa potaš-fosforečné lieky začínajú robiť. Podporujú ružu v chladnom období a pomáhajú jej prejsť do zimy. Vynikajúce výsledky dávajú zavedenie takýchto liekov ako „Epin“ a „Corneseser“. Prvá stimuluje rast nadzemnej časti a druhá pomáha posilniť korene. Okrem toho, pri kultivácii v miestnosti, sa odporúča vetrať miestnosť častejšie, čím poskytuje trvalý prílev čerstvého vzduchu. Návrhy však nemožno povoliť.

  Orezávanie

  Aby bolo zariadenie správne a vyvíja, musí sa pravidelne znížiť. Ak to chcete urobiť, zničiť vetvy, ktoré zasahujú do iného svetla a dýchať. Orezané zvyšky sú nevyhnutne odstránené z hrnca, inak sa začne hnijú a spôsobujú léziu spodnej nadzemnej časti kvetu. Rezanie sa odporúča niekoľkokrát ročne: Na jar, pacienti alebo poškodené výhonky sú odstránené, a v lete – najhoršie, krivky a zahusťovadlá Bush stonky.

  Okrem sanitárnych cieľov, prerezávanie pomáha prebudiť na spanie obličky a zvýšiť intenzitu vzdelávania nových výhonkov. Plodiny rastlín a pred zimnou dovolenkou. Urobiť to, od polovice septembra, zátvorku a rezné zavlažovanie. Po časti Listy poteší a padol, vrcholy výhonkov sa odrezali, nechávajú na každom z nich 5-6 silné obličky. Potom je zariadenie umiestnené na chladnom mieste s teplotou +8.13 stupňov a odísť v tomto stave 1-2 mesiace. Po objavení prvých listov, ktoré naznačujú, že ruže už odpočíval, hrniec sa preskupuje na parapet, postupne obnovuje plnohodnotnú starostlivosť.

  Prevod

  Zvyčajne sa Mini-Rose „Cordana“ predáva v malých hrnciách, čo si vyžaduje jeho transplantáciu do iného prostredia. Je to spôsobené tým, že mnohí výrobcovia sú doslova nečinné zemskými zmesami s rôznymi hnojivami, ktoré dávajú rastliny prezentateľnú nákladnú dopravu. Avšak, tam je dlhodobý kvet v takých podmienkach je kontraindikovaný: Napájanie nutričných prvkov sa rýchlo vysuší a mladá hruď sa stane úzko v malom hrnci. Preto je postup výsadby pre trvalé miesto povinnou udalosťou, musí sa vykonať ihneď po zakúpení.

  Pred pokračovaním s pristátím rastlín na novom mieste, musíte si kúpiť plnohodnotný plastový hrniec 1,5-2 litrov, vybavený drenážnym priestorom a otvormi na odstránenie extra tekutiny. V spodnej časti hrnca je potrebné umiestniť drenážnu zmes, ktorá môže byť použitá na použitie clamzite a musíte naliať pôdu zhora. Môže byť zakúpený v špecializovanom obchode alebo pripraviť nezávisle, miešanie záhrady Zem, piesok, kompost a rašelina v pomere 2: 2: 3: 1.

  Rastlina výsadba rastliny vyzerá takto: Po prvé, všetky stonky, na ktorých sú kvety, sú odstránené z úteku a zostávajúce šokované tretím. Potom sa ruža odstráni z dopravného nádoby spolu s krajinou Zeme a opatrne skontrolujte korene. Ak zistíte falošné alebo podozrivé procesy, okamžite sa odstránia a dezinfikujú úseky s breľovým uhlím alebo zeleným. Ďalej je rastlina vysadená v hrnci, zavretá zriedeným fungicídom alebo slabým riešením mangánu. Výsadba Ruža sa odstráni 2-3 dni na tmavom mieste, po ktorom majú na parapete a začnú plnú starostlivosť.

  V otvorenej pôde, kvety vysadené na jar, po hornej vrstve zeme zahrieva až +10 stupňov, alebo na jeseň. Optimálne podmienky pre Cordana sú slabosti priepustné na vlhkosť a neutrálne pôdy. Pristávacia ruže v záhrade sa nedajú odlišovať od pristátia v hrnci a vykonáva sa podľa rovnakej schémy. Jedinou podmienkou je rast úteku: nemalo by byť menšie ako 30 cm, inak sa kvet bude ťažko vyrovnať s agresívnymi faktormi vonkajšieho prostredia, a on bude zahynúť. Výsadba rastliny by mala byť v hojne silnej pôde v jasnom dni deň a v neprítomnosti dažďa a vetra. Bez ohľadu na to, ako sa realizuje pristátie rastlín, odporúča sa to urobiť s rastúcim mesiacom, ale ošetrenie škodcov, naopak, je lepšie vyrábať s klesajúcim.

  Reprodukcia

  Cordana multips s odrezkami. Ak to chcete urobiť, použite rezané vrcholy výhonkov do 3 mm hrubé, s 3-4 obličkami. Rezné miesto je odrezané v uhle 45 stupňov a spracované akýmkoľvek stimulantom rastu, napríklad „Kornvin“. Potom sa odrezky umiestnia do nádoby so stojacou vodou, ktorej teplota je 2-3 stupňa presiahnuť miestnosť. Prvé koreňové chlpy sa zvyčajne objavujú po 2-2,5 týždňoch, potom, čo môžu byť výhonky transplantované do malých nádob na sedenie. Ak je príležitosť, potom pre mladé rastliny vybudovať malý domov skleník, v ktorom sa budú cítiť pohodlnejšie a chránené. Keď sa objavia prvé letáky, proces rezania rezania môže byť považovaný za úspešný.

  Reprodukcia Mini-Rose „Cornana“ môže byť vykonaná nielen so stĺpikom, ale aj semienmi. Na to, na konci zimy, semená produkujú semená v semenároch pre sadenice, z ktorých mladé kríky vyrastú až do konca pružiny, celkom pripravené na transplantáciu na veľké hrnce. Semená semien nasleduje pri teplote +18 stupňov a prirodzené osvetlenie. Musíte si vybrať semená pre chov, najmä starostlivo, kúpiť ich len v špecializovaných predajniach. Je to spôsobené tým, že odroda je hybridná, a pri používaní zlej kvality semien nemusia nové rastliny zdediť materské značky v plnom rozsahu.

  Choroby a škodcov

  Bohužiaľ, ruže cordanových odrôd sú skôr slabé rastliny a v neprítomnosti vhodnej starostlivosti sa často podrobia rôznym chorobám. Hlavné príčiny vzhľadu ochorenia sú slabá starostlivosť, pristátie v špinavej pôde a okolí s infikovanými rastlinami. Najčastejšie ochorenia ruží sú hubové infekcie. Priaznivé médium pre ich vývoj sa považuje za vysokú vlhkosť pôdy a vzduchu, ako aj zahusťovadlá kríky. Prvé príznaky hubovej lézie je stmavnutie spodnej časti úteku, tvorba tmavých škvŕn na listoch, ako aj vzhľad bielych alebo sivých nájazdov na nich.

  Aby sa zabránilo vzniku plesňových ochorení, odporúča sa spracovať pôdu s použitím biologických fungicídov, ako je „fytoosporín“, „Mikosan v“ a „trichodrovom“, ako aj imunomodulátoroch „Epina“, „zirkón“ a „NOVOSYL“.

  Správne pristátie, kompetentná starostlivosť, pravidelná prevencia plesňových chorôb a včasný boj s škodcami pomôže pestovať krásnu a zdravú rastlinu, ktorá môže potešiť svojich majiteľov viac ako jeden rok.

  O tom, ako propagovať Rose „Cornana“ s odrezkami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: