Suchkor: Vlastnosti, Typy a jemnosti voľby

Záhrada Sucháre sú potrebné pri práci v krajine alebo vo svojej vlastnej vyloženej oblasti. Vďaka tejto adaptácii, prerezávanie vysokých ovocných stromov, ihličnanov a kríkov, a potreba používať STEPLADDERS A SITY. Mať k dispozícii podobné tajomstvo, lisovanie koruny a odstraňovanie starých vetiev sa môžu vykonávať priamo zo zeme bez akéhokoľvek úsilia.

Zvláštnosť

Užívatelia sa používajú na vytvorenie koruny rastlín, odstránenie poškodených vetiev, nudných a očkovania.

Medzi záhradkárov sú vo veľkom dopyte. Používajú sa nasledujúce možnosti pre SACHKORES.

 • Štandardné Secateurs – odlišné s prítomnosťou noža a nosnú dosku, ktorá je mierne posunutá pozdĺž obrysu CUTOFF. Takýto secateur deformuje len časť rezanej vetvy a celý postup prechádza veľmi jemným. Takéto zariadenie je optimálne odstrániť stále živé malé vetvy.

 • Nožnice – nasledovne z mena, tieto zariadenia vizuálne pripomínajú bežné nožnice, len väčšie. Dizajn je vybavený dvoma reznými panelmi, takže umiestnenie rezu je dosť hladká. Jediným mínusovým použitím takéhoto nástroja je nevýznamná kompresia stromových tkanív.

 • Utrpený – vybavené vystuženými reznými lopatkami, ktoré sú umiestnené na pomerne predĺženej rukoväti. Zariadenie je optimálne pre prácu s pevnými širokými vetvami, starými sušeniami a veľkými krídlami.

 • Silný secateur – Optimalated pre vysoké ovocné stromy, spravidla, pravidelná záhradná píla a malá strach je súčasťou tohto nástroja.

 • Cudzích takýchto – Používa sa na očkovanie práce na ovocných a ihličnatých stromoch, ako aj v hroznových viničoch. Obrázok Blade vám umožňuje vytvoriť zrkadlový hladký plátok a táto práca vykonáva takmer „šperky“.

 • Stočenie – Používa sa na vytvorenie koruncov v malých kríkoch, zariadenie má narovnané nože, takže plátok sa ukáže, aby bol hladký.

Zariadenie

Takéto skladovanie môže mať najmenšiu modifikáciu. Základné princípy práce sú však približne rovnaké. Najväčší prierez vetiev odstránených pomocou nástroja sa zvyčajne líši od 2,5 do 5 cm.

Najvýkonnejšie zariadenia sa používajú na rezanie čerstvých tenkých vetiev na domácom pozemku, a nástroj s vyššími ukazovateľmi je optimálny pre dospelých stromov s hustými vetvami.

Zariadenie funguje efektívnejšie, ak je sprievodca doplnený špeciálnymi zábleskymi, Takéto zariadenie spoľahlivo chráni operátora pred zraneniami, pretože ostré rezacie dosky sú zatvorené a nenesú nebezpečenstvo pri pohybe a dlhodobom skladovaní.

Prevažná väčšina kefových rezačiek má dlhé kĺzavé rukoväte, vďaka ktorým môžete znížiť aj tie najvyššie vyriešené vetvy bez použitia anxulovaného schodiska alebo steplander. Dĺžka rukoväte sa spravidla líši v rozsahu 0,9-4,2 m.

Hmotnosť produktu sa môže líšiť – od 0,5 do 1,7 kg. Najjednoduchšie možnosti sú optimálne pre použitie staršími, teenagermi a ženami, ale viac ťažkých modelov sú optimálne pre mladých ľudí a fyzicky silní muži, ktorí môžu držať ruky.

Špecialisti odporúčajú presné zostrihovanie rezných povrchov, v tomto prípade sú dosť ostré a dlhú dobu nie sú hlúpe.

Takéto pohladenie s mechanizmom chrápania sú vhodné pre začínajúcich používateľov, Je to univerzálne, pretože vám umožní efektívne znížiť suché aj stále rastúce živé vetvy. Kvôli špeciálnemu mechanizmu, ktorý neumožňuje osi otáčať v opačnom smere, obsluha sa počas orezávania aplikuje oveľa menej fyzických síl.

Sulls majú akútne ostré rezacie plochy, ktoré sú vyrobené z kovu odolné voči kovovej korózii. Kvôli takejto štruktúre, keď je počas rezania veľa gils alebo džús, nástroj nerezu a používa sa mnoho rokov.

Uistite sa, že ste postupovali s ostrým čepeľou, ak je tupý, je možné spôsobiť značné poškodenie rastliny a v mieste rezu.

Všetky modely vydané v posledných rokoch sú zvyčajne vybavené vylepšenou pákou, takže pri používaní nástroja je potrebné vynaložiť menej svalnaté úsilie, takže môžete znížiť aj najväčšie vetvy s priemerom až 5 cm.

Za to, čo je potrebné?

Mnohí začiatočníci záhradníci nevidia potrebu zakúpenia tajného a úplne zbytočného, ​​THECKOREZ je nepostrádateľným nástrojom v Arsenale akéhokoľvek vlastníka záhrady, pretože vďaka takémuto vybaveniu rastliny získava estetický vzhľad, a čo je najdôležitejšie, ich Podporovaný je zdravý stav.

Dovoľte nám, aby sme prebývali viac o otázkach účeli nadobúdania SuchKores.

Ako sa vyvíja rastlina, súhlasí a je často ohromený záhradnými škodcami, hundami a baktériami. Choré a sušené vetvy oslabujú vitalitu stromu, ak ich nedávajú včas, môže viesť k smrti celej rastliny.

Živé pobočky by mali tiež znížiť z času na čas, aby správne vytvorili korunu, ak to neplatí osobitná pozornosť, potom závod nebude schopný odolať hmotnosti ovocia a jednoducho odhodiť časť ovocia, ktoré najviac odhodí ovplyvňuje celkový výnos.

Nie je to tajomstvo, že so silnými veternými pobočkami môže klesať a tým sa stať potenciálnym zdrojom záhradníkov poranení. To je dôvod, prečo každý Dachnik každoročne každoročne vykonáva aktivity starať sa o svoje rastliny, vykonáva zimu, jar, leto a jesenné orezávanie.

Zimné prerezávanie sa zvyčajne vykonáva pri teplote, ktorá nie je nižšia ako 10 stupňov, ak túto prácu vykonáte neskôr, časti budú veľmi pomalé.

Hlavným cieľom pružinového orezania je tvorba koruny vo forme misky, v tomto prípade všetky vetvy a ovocie dostanú dostatočné množstvo slnečného svetla, čo je potrebné na rast a dozrievanie ovocia.

Letné pobočky sú odstránené podľa potreby, ak sú poškodené alebo ohromené hubovými infekciami a škodcami.

No, jesenné práce sa vykonávajú s cieľom pripraviť záhradu na zimu, v tomto čase odstrániť všetky suché a staré pobočky.

Ak hovoríme o nízkych stromoch, môžete použiť secateur a obyčajnú hacksaw, a ak je rastlina vysoká, potom si jednoducho nemôžete dostať pobočku zo zeme.

Mnohí používajú schody, takáto práca sa však nemôže nazývať bezpečný, pretože STEPLADDER je veľmi nestabilný na mäkkej zemi. To je dôvod, prečo je lepšie použiť špeciálne hrbole na dlhej nohe.

Názory

Záhradnícka kefová rezačka klasifikovaná niekoľkými kritériami. Podľa princípu prevádzky sú nástroje rozdelené do dvoch typov.

 • Plagové – Toto sú zariadenia, ktoré fungujú ako nožnice. Sú vybavené dvomi ostrými na jednej strane s ostrými hranami, ktoré sa pohybujú smerom k sebe v stážistov. Zároveň je rez celkom hladký, nie je to ako traumatura pre tkanivá rastliny a lieči pomerne rýchlo. Čepele môžu byť rovné alebo zakrivené, avšak vo väčšine modelov je jedna čepeľ priamo, na inú zakrivenú vo forme háčika. Takáto štruktúra vám umožňuje bezpečne držať vetvu a neumožňuje, aby vyjadrili pri vykonávaní orezávania.

Zvyčajne sa takéto zariadenia používajú na rezanie živých vetiev.

 • Kontakt – Takéto nástroje na mechanizme ich práce sú skôr pripomínajúce sekeru, pretože dizajn sa skladá zo špeciálneho tvrdohlavého panelu a pohybujúceho sa noža, nabrúsené na oboch stranách. V tomto prípade, pri vykonávaní rezu je potrebné oveľa menej fyzické úsilie, ale zároveň je adaptácia skôr stlačí pobočku, než je to odrezať. Rez nie je v dôsledku toho obzvlášť hladký, rastlina sa stáva zraniteľnou infekciou.

Takéto zariadenie je optimálne pre rezanie suchých vetiev.

Podľa spôsobu prinášania mechanizmu sú odsúdené na tieto odrody:

 • Mechanický – používať fyzické úsilie osoby;
 • Elektrický – Práca zo sieťových sietí;
 • Batérie – Funkcia z batérie.

Mechanické manuálne hrbole pracujú striktne kvôli uplatňovaniu fyzického úsilia operátora. Toto je najlacnejší a ľahko použiteľný model a jeho výkon je nízky. Kinematické zariadenie v tomto prípade je umiestnené vo vnútri rukoväte a vyzerá ako koliesko s chrápaním vybaveným napnutou pákou, konvertuje spätné rotačné momenty do intermitenticky rotačného.

Rezný povrch má malú hmotnostnú a kompaktné rozmery, takže mechanické sekuterys sú veľmi manévrovateľné a môžu byť použité v najťažších miestach.

Spravidla je zátka upevnená na rukoväti vo forme písmena „T“, ktorá spoľahlivo chráni pred škálovaním prístroja. Mechanické taomkus nie sú viazané na aktuálnu sieť, nabíjajte batériu. Elektrické zariadenia počas práce musia byť všetky pripojené k aktuálnemu zdroju. Podobné zariadenie nedáva nebezpečný výfukový, má malé rozmery a je charakterizované jednoduchou prevádzkou.

Z nevýhod si môžete všimnúť prítomnosť pomerne dlhého sieťového kábla, ktorý čas od času musí byť vytiahnutý z pobočiek.

Nabíjateľné suchcores kombinujú všetky najlepšie vlastnosti mechanického a sieťového zariadenia. Zvyčajne majú vysoký výkon, dobrú manévrovateľnosť a funkčnosť.

Elektromotor takéhoto nástroja je zvyčajne poháňaná batériou.

Tieto úpravy sú dobré v tom, čo umožňuje pracovať na týchto miestach, kde nie je dodaná elektrina, alebo neexistuje žiadna schopnosť natiahnuť sieťový kábel. Nabíjateľné modely pracujú takmer ticho a vo väčšine prípadov sa líšia v dobrej energii.

Sekuterátory benzínu je tiež izolovaný, odkazuje na profesionálne nástroje a je určený na servis veľkého počtu rastlín.

Takýto nástroj vám umožňuje pripojiť špeciálny západ, a preto sa používa na rozsiahlych oblastiach, napríklad v oblasti lesného parku, štvorcov a uličiek.

Hodnotenie najlepších firiem a modelov

V obchodných podnikoch zaoberajúcich sa predajom záhradných zariadení je všeobecne zastúpená voľba rôznych suchkores. Najviac vyhľadávané modely zahŕňajú také úpravy produktov ako aligátor, Raco, Wolf-Garten RR 900T, STIHL, BOSCH, GRINDA, pán. Logo, „centrinkstrument“, Nikona, WG307E, ako aj Patriot a Palisad.

Dajte nám prebývať na najobľúbenejších secuteurs.

Raco RT 53 / 143s

Ide o prispôsobenie reťazca nemeckej výroby. Dĺžka zariadenia je 21 cm, nože sú vyrobené z vysokej uhlíkovej tvrdenej ocele s ochranným proti korózii povlakom. Hliníkové rukoväte, majú špeciálny vinylový povlak, zatiaľ čo nižšie sa môže otáčať o 90 stupňov v jednom smere, v okamihu, keď sa gombíky začínajú rozptýliť, postupne sa stáva pozornom. Zvyčajne nože môžu byť upevnené v statickej polohe pomocou kovových prvkov.

Aj keď takéto kefové frézy padá, tento dizajn nie je zverejnený, čo robí zariadenie v špeciálnom spoľahlivom a bezpečnom. Zariadenie sa používa na rezanie šírky hrotov nad 2 cm.

Comfort Gardena (8788)

Toto je ďalší produkt nemeckých výrobcov, jeden z najdrahších modelov. Dĺžka tejto sukvorézy je 19,5 cm, hmotnosť – 225 g. Blade je akútny, vyrobený z tvrdenej ocele, má špeciálny teflónový povlak, ktorý neumožňuje lepenie listov pri rezaní vetiev. Rukoväť je vyrobená z oxidu hlinitého so smaltovaným striekaním, vybaveným pogumovanou ergonomickou rukoväťou.

Plastová svorka, vracajúca sa typu pružiny – stuha. Umožňuje rezať vetvy až 2 cm vetvy v priemere.

Fiskars 111340

Ďalším populárnym fínskym sprievodcom. Jeho dĺžka je 17 cm, lopatky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele ošetrenej špeciálnym teflónovým povlakom, vďaka ktorej šťava a nečistoty sa nelepia na rezné čepele. Plastové gombíky vystužené sklolaminátom. Typ spiatočného mechanizmu – páka. Hmotnosť zariadenia je 130 g.

 „Centrinstrument“

Toto je nástroj ruského podniku, avšak výrobné zariadenia spoločnosti sa nachádzajú vo východných krajinách. Hmotnosť výrobku je 250 g, dĺžka je asi 20 cm. Nože sú vyrobené z japonskej ocele, bez ďalšieho ochranného povlaku, rukoväť, puzdro, typ spätného mechanizmu – pružina.

V prípade poruchy, náhradné diely pre túto kefovú rezačku môžu byť kúpené v akomkoľvek obchode.

Ako si vybrať?

Suchkor – veľmi pohodlné prispôsobenie. Avšak, účinnosť ich používania priamo závisí od toho, koľko ste zdvihli model nástroja.

Pri nákupe Bushodeza na otrávenie pozornosti na niektoré zložité spojenie týchto zariadení.

 • Čepeľ musí byť určite vykonaná zo silnej tvrdenej ocele a musí byť dokonale nabrúsená, inak sa nemôžete vyhnúť deformácii stromových tkanív a samotný nástroj bude slúžiť celkom krátke.

 • Vykonávať preferencie modely s mechanizmom kroku alebo chrápaním. Umožňuje všetku prácu vykonávať pohodlie. Tieto hrbole môžu zastaviť rezačku vnútri dreva, ale potom pružina zobrazuje čepeľ na predchádzajúce miesto.

 • Je žiaduce, aby rukoväť bola drevená, plochá, kompozitná alebo hliníková. Bez ohľadu na použitý materiál by však mal byť v každom prípade pokrytý vysoko kvalitným gumou – zabráni skĺznutiu, takže bude oveľa pohodlnejšie prevádzkovať nástroje a efektívnejšie.

 • Odporučujú výberu nástroja, ktorého čepele sú ošetrené špeciálnym povlakom odolným voči glimickým a zeleninovým šťavám. Takéto modely sú chránené pred lepením vetvy a listy, zvyčajne taká vrstva je chróm alebo teflón.

 • Samostatná pozornosť by sa mala venovať rozmerom inštalácie a jeho hmotnosti. Čím viac kompaktnejšia kefová fréza, tým menej fyzických síl, ktoré potrebujete, aby ste ho držali na podlhovastých rukách. Pred zakúpením sa uistite, že zariadenie držte do rúk a uistite sa, že je to vhodné.

Menšie záhradkári sú lepšie vybrať modely s uzavretými rukoväťami alebo s tými, ktoré sú vybavené uhlíkovými obloženiami – uloží ruky z vzhľadu kukurice. Skúsenejší používatelia budú vyhovovať absolútne akýmkoľvek modelom.

Prečítajte si viac v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: