Typy a odrody chryzantému

Profesionálne krajiny dizajnéri a amatérske záhradníci majú dnes možnosť ozdobiť kvetinové postele s obrovským množstvom kvitnúcich plodín. Medzi touto rôznorodosťou je zdôrazniť chryzantémy reprezentované špeciálne a odrodové rozdeľovanie, kde je každý druh pridelený jedinečnej príťažlivosti.

Klasifikácia rôznych funkcií

Vo svetle prítomnosti veľkého počtu odrôd chryzantémach je dostupná odroda potrebuje jasne objednanú klasifikáciu. To je dôvod, prečo záhrada a botanické zoskupenie rastlín odvodených umelo, ako aj divoké druhy a odrody zahŕňajú delenie chryzantémy pre množstvo značiek. Zoskupované plodiny vyzerá takto.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Životný cyklus

V tejto kategórii sú dva typy rastlín.

 • Problémové chryzantémy – Väčšina z tejto kategórie sú obsadené skleníkom a kórejskými kvetmi. Prideľujú bujnú a hojnú kvet, ako aj odolnosť voči poveternostným podmienkam. Väčšina kultúr sa pestuje na rezu.
 • Ročné druhy Pozoruhodné vysoké úrovne adaptácie s akýmkoľvek podmienkam, odolnosť proti mrazu, okrem toho, kvety vyžadujú celkom jednoduché agrotechnológie. Ročné chryzantémy sú spravidla kvitnúť do príchodu prvých jesenných mrazov.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Doba kvitnúcej kultúry

V tejto kategórii rastlín je obvyklé rozdeliť skupiny, berúc do úvahy mesiace, ktoré majú kvitnúť. Dnes sa rozlišujú tieto typy chryzantémy.

 • Kvety, kvitnúce fázy na november. Tieto rastliny patria do neskorých odrôd.
 • Chryzantémy kvitnúce v októbri – stred.
 • Včasné typy a odrody zvyčajne kvitnú v septembri.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Odolnosť proti mrazu

Keďže tieto kultúry sa pestujú v rôznych regiónoch, Tam, kde sa zimy výrazne líšia v ich teplotných ukazovateľoch, chryzantémy sú rozdelené do dvoch skupín.

 • Rastliny s vysokým stupňom odolnosti proti mrazu. Typicky, takéto kvety stoja aj prvý sneh so znížením značiek na teplomer. Medzi odrody zimných odrôd, nízko-temperamentné plodiny sa považujú za životaschopné plodiny, nízko-temperamentné froté chryzantémy.
 • V druhej skupine sú rastliny, ktoré sa odporúčajú kultivovať len v južných a mäkkých klimatických podmienkach. Kvôli tomuto neskorému kvitnúcim chryzantému, ktorý je už hlboký na jeseň.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Veľkosti kvetenstva

Berúc do úvahy priemer kvetov, chryzantémy môžu byť nasledovné.

 • Mednicalwig – Môžu byť pestované nielen v otvorenej pôde, ale aj na balkóne, veranda, Windowsill. Veľkosť kvetenstiev v takýchto chryzanténe bude spravidla 10 centimetrov.
 • Rozsiahly – odrody a typy tejto kategórie majú priemer kvetenstva, ktorý sa nachádza do 25 centimetrov. Je to tieto odrody z väčšej časti pestované na následné vytvorenie kytice a iných kvetinových kompozícií.
 • Malý kvetový chryzantéma bude mať malú veľkosť, ako aj najmenší priemer farieb, ktorý zvyčajne nedosahuje 10 centimetrov.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Forma kvetenstva

Vo svetle prítomnosti veľkého počtu rôznych chryzantémy sa prijímajú aj na rozdelenie, berúc do úvahy vzhľad samotného kvetu. Dnes, medzi divokými a hybridnými plodinami, prideľujú nasledovné.

 • Jednoduchý – Takýto kvet má mnoho podobností v vzhľade s konvenčným harmančekom. Chryzantémy, spravidla, plne otvorené jadro a rovné lístky sa nachádzajú v niekoľkých radoch. Farby obyčajných plodín môžu byť odlišné.
 • Froté odrody vyniknúť uzavreté okvetné lístky vo veľkých množstvách, ktoré budú rásť v jednom rade v kruhu.

Vzhľadom na odstránenie nových odrôd a typov chryzantéma môže byť uvedená klasifikácia doplnená o niekoľko ďalších skupín rastlín.

Typy a odrody chryzantému

Typy a odrody chryzantému

Popis druhov

Dnes je chryzantéma reprezentovaná obrovským počtom druhov. Medzi najvyhľadávanejšie farby odvodené umelo a pestovaním vo voľne žijúcich živočíchovi stojí za to zdôrazniť nasledujúce typy.

  Indický

  Napriek svojmu menu je rodisko kultúry Čína. Tento druh je veľmi často používaný ako materský závod na získanie malých hybridných chryzantémov. Spravidla kvety v rastlinách padajú na jesenné mesiace. Toto sú svetlé rastliny, pozoruhodné pre ich vonkajšiu atraktívnosť.

   Typy a odrody chryzantému

   Kórejčina

   Tento druh zahŕňa hybridné rastliny s malým priemerom infúzie. Kvety súradá neopravujú negatívne teploty, v otvorenej zemi budú úspešne rásť aj v strednom pruhu.

    Typy a odrody chryzantému

    Zarezaný

    Bush trvalky, ktorých kvitnúce spadá septembra, a trvanie tejto fázy vám umožňuje vidieť kvitnúce chryzantémy až do zimy. Kvetenstvo v plodinách sú jednoduché, najmä biela farba.

     Typy a odrody chryzantému

     Prominentný

     Veľká veľkosť chryzantéma, ktorých výška môže dosiahnuť 120 centimetrov. Kultúrne kríky sú dosť veľké a našuchorené. V rovnakej dobe, kvetenstvo môžu byť nielen jednoduché, ale aj froté. Farba Vo väčšine sa deje v žltých a bielych farbách. Priemer kvetenstva je spravidla na 5-8 centimetrov.

      Typy a odrody chryzantému

      Siatie

      Chryzantéma vyvíja strašidlo, ktorých výška sa zvyčajne líši v rámci 40-60 centimetrov. Kvety navonok podobné harmančeku. Farebná kvetenstvo Biela, niekedy sú žlté odrody. Priemerná veľkosť kvetu je v rozsahu 4-5 centimetrov.

       Typy a odrody chryzantému

       Nepachucha

       Trpaslík Bush, ktorých výška je zvyčajne 18-20 centimetrov. Chryzantémy vyvíjajú kvetenstvo frotého typu, natreté v snežnej bielej farbe, čo nie viac ako 5 centimetrov.

        Typy a odrody chryzantému

        V tvare LOPE

        Kvet, ktorých výška bude od 40 do 75 centimetrov. Koše môžu byť každá, kultúra prevažne viacfarebná. Priemer kvetenstva sa líši do 5-6 centimetrov.

         Typy a odrody chryzantému

         Koronálny

         Rozvetvený Bush s rovnými stonkami, vyvíjanie vo výške až 80-85 centimetrov. Kvetenstvo Jednoduché alebo Terry. Farba biela alebo žltá. Priemer infloru nepresahuje 7 centimetrov.

          Typy a odrody chryzantému

          Arktický

          Strorné, ktoré majú strednú veľkosť, ktorá v prírodnom prostredí sa nachádza na severe Európy, ako aj v Ázii a Amerike. Pohľad je populárny kvôli jeho mrazu. Kultúra má plazivých stoniek, ktoré tvoria krásny koberec, kvitnúca fáza v rastlinách spadá do októbra – november.

           Na úkor svojich malých veľkostí chryzantému, zimovanie v otvorenej pôde, môžete úspešne rásť doma v hrnci.

           Typy a odrody chryzantému

           BOLOTNAYA

           Rastlina je stredná veľkosť, ktorej kvetenstvo sú externe podobné poľnému harmančeku. Kvetina sa vyvíja vo forme kríka, na ktorej sa vytvorí veľa stoniek, ktoré sa nachádzajú v uhle alebo v exspire forme s kvetmi na vrchoch.

            Typy a odrody chryzantému

            Kelevataya

            Kultúra, ktorej výška je 60 centimetrov. Môže mať inú farbu kvetenstva. Druh je reprezentovaný odrôd s jednoduchými alebo frotickými kvetmi. Niektoré odrody vo výške dosahujú len 30 centimetrov, existujú aj zástupcovia, výška stonku, z ktorej bude 70-90 centimetrov.

            Okrem toho, holandský, zeleninový, japonský, kórejský chryzantéma.

            Typy a odrody chryzantému

            Odrodové odrody a ich odtiene

            Dnes, zoznam odrôd chryzantéma štrajku s jeho rozmanitosťou a množstvom. Medzi farby s využitím veľkého dopytu medzi záhradkami, stojí za zmienku.

            • „Valentina Tereshkova“. Kultúra je plodom diel krymskych chovateľov. Chryzantéma sa vzťahuje na skoré veľké odrody. Populárna odroda vďaka červenej farbe okvetných lístkov s inklúziami malinov, ktoré sa nachádzajú na vrchole.

            Zároveň, jasný košík dopĺňa žiadne menej atraktívne okvetné lístky ihly v spodnej časti, ktoré majú jasnú farbu.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Gazelle“. Kvetenstvo v Chryzanténe tejto odrody majú formu polkruhu. Táto kultúra sa vzťahuje na skupinu veľkých záhradných rastlín, pretože priemer kvetenstva je 15 centimetrov. Terry Druhy, ktorých kvetenstvo sú natreté v bielej farbe. Kvitnúce spadne na konci leta.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Alex Cherser“. Veľké chryzantémy natiahnutie výšky až 70-80 cm. Kvetenstvo sa vyvíjajú v priemere až 15 centimetrov, ktoré majú sférický tvar. Rozmanitosť môže mať inú farbu okvetných lístkov, fáza kvitnutia spadá na konci októbra, zvyčajne pokračuje až do príchodu ťažkých mrazov.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            • „Flamminstal“. Tento ročný, kto každý rok musí byť sulking v záhrade so semenami. Kvet chryzantému tejto odrody je namaľovaný červenou okolo okrajov, s krásnym prechodom bližšie k stredu žltej. Kultúra má vonkajšiu podobnosť kvetenstiev s harmančekom.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Multiflora“. Hraničná chryzantéma kompaktných veľkostí, ktorá siaha viac ako 30 centimetrov. Kvety rastliny na konci leta. Kvetina nevyžaduje špecifické kultivačné podmienky, nepotrebuje dodatočnú podväzok.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Vivat botany“. Zástupca kórejských chryzantémy, vytrvalo, ktorý kvitne od konca augusta. Kultúra je v dopyte kvôli hojnému kvitnutiu. Bush má stredné veľkosti – v priemere jeho výška bude 50-55 centimetrov. Priemer kvetov je malý – od 5 do 6 centimetrov. Farba chryzantéma tejto odrody bude žltá bližšie k zlato. Závod má dobrú imunitu mnohým chorobám, odolné tolerovať negatívne teploty a teplo.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Piesočná duna“. Trvalka, rastie až jeden a pol metra. Kvety sa používajú na vytvorenie kytice. Priemer koša zvyčajne nepresahuje 6-7 centimetrov. Takáto kultúra je v dopyte vďaka svojim vlastnostiam na zmenu farby okvetných lístkov počas rastu a vývoja.

            Púčiky chryzantémy tejto odrody budú Raspberry, neskôr, keď sa úplne otvárajú, kvet je žltá alebo oranžová.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Anastasia“. Dlhodobá rastlina kórejskej odrody, ktorá, podobne ako predchádzajúca kultúra, mení farbu svojich okvetných lístkov. Spočiatku sa trieda vyvíja s ružovými alebo karmínovými púčikmi, ktoré sa v zreteli stanú žltou farbou. Takáto mix kvetov bude ozdobiť všetky kvetinové záhony.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Kórejský dressing“. Chryzantéma, ktorý kvitne skoro, má výšku asi 50 centimetrov, s priemerným priemerom kvetenstva 5-6 centimetrov. Farba okvetných lístkov bude žltá, v blízkosti medi.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Inga“. Veľký kvet so žltým jadrom a veľkým kvetenstvom v 9-10 centimetrov.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Taffeta žltá“. Univerzálny chryzantéma, ktorý sa cíti dobre takmer v klíme. Vhodné pre jeden alebo skupinový vylodenie v dôsledku vysokého kmeňa – asi 70 centimetrov. Môže vykonávať v pozadí kvetov. Priemer koša je 6-7 centimetrov.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Ružový umelec“. Odroda, ktorá kvitne dosť dlho. Chryzantéma tohto druhu je na to veľká, spravidla vyvíja veľa sviežiacich košov s pruhovanou farbou v ružových a bielych tónoch.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Crystal“. Biely dekoratívny stupeň, ktorý priťahuje pozornosť záhradkárov prostredníctvom veľkého počtu jemných košov kvetov, vývoj na malé stonky.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Ventu“. Chryzantéma s kvetmi anemoidového formulára. Kvetencie môžu byť natreté v Lilac, Burgundovi, žltej, fialovej alebo ružovej. Kvôli takýmto množstvom farieb v záhrade sa kultúra stane najpamätnejším.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Vinimini“. Kvetenstvo chryzantému tejto odrody je externe podobná miniatúrnym slnečníkom. Farba bude vhodná. Okvetné lístky môžu byť oranžové, citrón, žltá, uprostred chryzantémy má hnedé jadro.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Zelené údolie“. Rastlina je zvýraznená zaujímavou farbou kvetenstva – to bude nasýtená zelená. Koberce majú priemernejší priemer. Exotický vzhľad a farba spôsobujú zvýšený záujem o odroda.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Umbrella Belaya“. Kultúra s veľkým priemerom kvetenstva, ktoré majú snehové biele lístky. V kompozícii alebo ako samostatne zasadený chryzantéma, takýto láskavý vyzerá veľmi atraktívny.

            Táto odroda je tiež reprezentovaná veľkým počtom kultúr. Farba kvetenstva, ktorá môže byť zelená, žltá, fialová, ružová, fialová.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Karneval“. Chryzantéma s Terryho kvetenstva, ktorý je pridelený dlhým obdobím kvitnutia, ako aj krásna forma jeho kvetov.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            • „Tobago“. Krásna chryzantéma, ktorej kvet sa pýta jej neuveriteľná atraktívnosť. Farba okvetných lístkov bude nasýtená červená s anemoidnou formou kvetenstiev.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            • „Fest Little Rock“. Kultúra, ktorá môže byť pestovaná v otvorenej pôde, ako aj v hrnciách alebo nádobách v priestoroch. Rastlina je pozoruhodná s jeho farebným kvetom, reprezentovaný červenou farbou okvetných lístkov v strede, ktoré sú zamerané žlté.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            • „Ration“. Odroda, ktorá má malé veľkosti, kvety s nasýtenými burgundskymi kvetenstva, ktoré majú biely okraj. V tomto prípade bude jadro zelené.

            Typy a odrody chryzantému

            • „Ellie Fleur“. Chryzantéma má gradientovú farbu lístkov. Kvetenstvo budú veľké, uprostred tieňa kvetina bude biela, zatiaľ čo hrany sú natreté do fialovej.

            Typy a odrody chryzantému

            Okrem vyššie uvedených odrôd sa ampel a pionické odrody pestujú vo vázach, ako aj nasledujúce kultúry:

            • „Saba“;
            • „Baltika“;
            • „Kennedy“;
            • „Celibry“;
            • „Stari“;
            • „Joy“;
            • „Piňa coláda“;
            • „Chick“;
            • „Memphis“;
            • „HYDAR“;
            • „Momoko“;
            • „Bonmeping“;
            • „Optimist“;
            • „Grand Pink“;
            • „Stellini“;
            • „Alenka“;
            • „Serenity“;
            • „Umka“;
            • „Talita“;
            • Memphis tmavý;
            • „Lipstik“;
            • „Grand Salmon“;
            • „Etruscino“;
            • „Purple Star“;
            • „Dovolenka fialová“;
            • „Memphis Cherry“;
            • Sonechko.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            Zvážte typ klímy a pôdy

            Chryzantéma sa vzťahuje na ľahké affilické kultúry, takže klíma s nedostatočným osvetlením na pestovanie tejto rastliny nie je liečená. Okrem, Rastlina potrebuje pravidelnú a bohatú vlhkosť, takže regióny s ariadnými podmienkami budú vyžadovať záhradník, aby v záhrade dostal kvetinu. Zvýšená pozornosť, Na dosiahnutie krásnych a dlhých kvetov. V nepriaznivom prostredí, kde nie je uspokojená potreba slnečného žiarenia a vody, môže byť CHRYSNTERA zakorenený, ale nemusí to vstúpiť do fázy kvitnutia.

            Nastavenie cieľa pestovať chryzantémy vo svojej vlastnej záhrade, stojí za to vyzdvihnúť oblasti pre svoje zakorenenie na miestach, spoľahlivo chránené pred vetrom. Množské miesta, rovnako ako pozemky v plnom tieni, stojí za to vyhnúť, pretože čoskoro po pristátí v zemi, kultúra sa začne hniť.

            Typy a odrody chryzantému

            Čo sa týka najvhodnejšej pôdy pre zakorenenie chryzantémy, odporúča sa uprednostniť neutrálne odrody alebo pôdy so slabo vyslovenou kyslosťou. Mnohí záhradníci radšej pestujú kultúru v Chernozem. Vyhnúť sa zakorenenia závodu je v záhrade, kde prevláda hlinená pôda alebo piesočná pôda. Indikátory normalizácie kyslosti budú môcť použiť zvlhčovanie alebo biohumus.

            Podľa odporúčaní záhradkárov, pre ročné chryzantémy je najlepšie využiť ľahkú pôdu bohatú pre užitočné stopové prvky. Ako prax ukazuje, že valcový chryzantéma najlepšie rastie a kvitne v vápencom, zatiaľ čo keď siatie vyzerá preferuje pôdu s minimálnym množstvom vápna. Trvalky koreň v slabosti a voľnej pôde.

            Typy a odrody chryzantému

            Typy a odrody chryzantému

            Kultúry patria do rastlín krátkeho svetelného dňa, takže kvitnúce ich začne redukciou jeho trvania až 8 hodín. Optimálna teplota vzduchu bude označená v oblasti +15 stupňov.

            Aby sa zabránilo procesom degenerácie závodu, na jednom mieste chryzantéma by nemalo rásť viac ako 5 rokov. Po tomto období sa kultúra odporúča omladiť a potom previesť do novej sekcie v záhrade.

            Typy a odrody chryzantému

            Ako si vybrať?

             Aby ste kompetentne vyzdvihli kvitnúce chryzanthrom pre záhradu, mali by ste dodržiavať nasledujúce odporúčania.

             • V parisádoch je vhodnejšie pestovať ročné chryzantémy týkajúce sa malých stropných odrôd. V tomto prípade je možné mať každý rok na jeho pozemku, ktorý sa líši v farbe a vzhľad atraktívnych rastlín. Okrem toho bude možné každú sezónu vybrať iné miesto na lokalizáciu kvitnúcich kríkov.
             • Veľkolepé kvety sa pozerajú na dizajn hraničných kvetinových lôžok, ako aj komponenty kvetinového usporiadania, kde sa chryzantémy budú umiestnené v popredí. V tomto prípade bude vyzerať aj monofónne pristátie atraktívnejšie.
             • Vysoké druhy a odrody sú určené na vytvorenie živočíšnych výrobkov, môžete si kúpiť takéto kultúry na ozdobenie stien rôznych budov. Tiež veľké chryzantémy koreň v pozadí mixboaders.
             • Pre skupinové vykládky ako najvhodnejšie susedné rastliny stojí za zváženie echinacea alebo verbena, astra alebo dekoratívne obilniny obilnín záhradných plodín.
             • Na koreň v kontajneroch alebo hrnciách je miniatúra alebo priemerná rozmanitosť chryzantémy, pretože rastliny s vysokým stonkom budú potrebovať ďalšiu podväzku alebo podporu.
             • Pre rezanie je správnejšie pre rastliny „Veľkoplošné“ kvitnúce odrody.

             Typy a odrody chryzantému

             Typy a odrody chryzantému

             Všetky jemnosti pestovania chryzantémy pozri nasledujúce video.

             Hodnotiť článok
             ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
             Zdieľať s priateľmi
             Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
             Pridať komentár