Úvod Úvod: Popis a pestovanie

Napriek tomu, že primula je pomerne nenáročná rastlina, vyžaduje si určitú starostlivosť. Malý vyvýšený – jeden z typov rastlín prezentovaných v modernej floristike s niekoľkými odrodami. Tento druh bude nádherným riešením nielen pri navrhovaní záhrady, ale aj pri pestovaní v hrnci domu.

Charakteristický

Stojí za to zvýrazniť hlavné znaky malej primrose. Patrí medzi ne kvetenstvo, ktoré sú vytvorené do hustých guličiek.

Tieň závisí od hybridu, kvety môžu byť:

  • biely;
  • lila;
  • rubín;
  • Lilans.

Priemer kvetov sa môže tiež líšiť, šírka každého sa líši od 5 do 25 mm. Ak chcete držať takú loptičku, rastlina musí vyvinúť silné kvitnúce, pod ním je zásuvka z dlhých laningových listov, ktoré sú veľmi pokrčené a majú jasnú farbu.

Keď je kvet len ​​začína, listy ešte nie sú viditeľné, pretože kvety sa nachádzajú len niekoľko centimetrov nad úrovňou zeme. Postupom času sa zvyšuje jeho výška a v čase, keď sú semená zrelé, je 500 mm.

Lístie je vytvorené paralelne s kvetmi. V súčasnosti, keď sa objaví ovocie, snímajú maximálnu povolenú dĺžku. Je ľahké vidieť, že trápenie je tam trápenie žltej, je lepšie, aby na ňom nalejte vodu.

Doba kvitnutia trvá asi 45 dní, počas tejto doby som dorazil, aby som demonštroval všetku svoju krásu.

Triediť

Existuje veľa stupňov plytkých baní. Všetky z nich sa vyznačujú malými kvetmi, ktoré sa zbierajú na dlhom výstrele vo veľkom klobúku.

  • „ALBA“. Kvety opísanej odrody v priemere nie sú viac ako 15 mm. Kvetenstvo je však vytvorená pôsobivá veľkosť a môže byť šírka na dosiahnutie 100 mm. Na začiatku jeho formácie majú kvetenstvo dĺžku 200 mm, časom dozrievania semien, tento indikátor sa zvyšuje na 500 mm. Stupeň miluje rásť v polovici stromu a mokrej pôdy.
Prečítajte si viac  Ako urobiť bazén vyrobený z betónu s vlastnými rukami?

  • „WELET“. Podľa mena, ktorý dostal odrodu, je ľahké uhádnuť, ktoré sfarbenie v kvetoch rastliny opísanej. Jasný a bohatý fialový odtieň obzvlášť stojí na kvetinovej posteli. Ak chcete porovnať s predchádzajúcou odrodou, potom tieto kvetenstvo nie sú také veľké, hustota je tiež nižšia.

  • „RUBY“. Táto odroda je zvýraznená obzvlášť nasýteným červeným tieňom, veľmi podobným tomu, čo má rubín. Lietadlo predĺžené, nie veľmi tmavo zelené. Kvetenstvo môže dosiahnuť šírku maximálne 60 mm. Toto je jedinečné riešenie, ak chcete zdobiť hranicu alebo umelú nádrž. Okolo vás môžete pristáť nízke kríky.

  • „Červená“ – Unikátna primrose, ktorá dokonale rastie na tieňových oblastiach. Odtieň kvetov červená, bez nečistôt. Závod vyžaduje veľa vlhkosti na jar, na výsadbu ťažkej hlinenej pôdy je lepšie nepoužívať.

  • „Sklo“. Výška tejto rastliny nie je viac ako 300 mm. Lístie je vytvorené silné, veľké, čo odlišuje odrody od ostatných. Kvety môžu byť iného odtieňa, vrátane krištáľovej bielej, fialovej s modrou s modrou alebo ružovou. Kvetenstvo, podobne ako iné, sférické, kvety do 150 mm.

Siatie

Semená pomôžu rýchlo šíriť rastlinu na vlastnú kvetinový záhon alebo v hrnci na balkóne. Na siatie, by mala byť použitá ľahká pôda, hrnce sú malé, len 10 centimetrov v priemere, môžete dokonca menej, a 5 centimetrov v hĺbke. Toto je jedno z najjednoduchších tajomstiev pestovania mladých semien primróz, pretože je naklonené, ak je príliš časté zavlažovanie.

Siatie sa vyrába v nádobách bližšie k stredu, povrch môže byť mierne lisovaný dlaňou, potom s pulverizátorom naliať pôdu a dať trať. Niektoré rabíny nepokrývajú osivo vôbec, Ale je lepšie posypať zem, takže koreňový systém je lepší uložený.

Ak je semeno vysadené na jar, stojí za to zakrytie povrchu filmom, sklom na vytvorenie skleníkového efektu a dať kvetu dostatočné množstvo tepla a vlhkosti. Z času na čas sa takáto domáca skleník otvorí niekoľko minút.

NEPOUŽÍVAJTE nádobu na parapete s množstvom svetla, je lepšie použiť tieňovú stránku domu, v takých podmienkach sa semená budú teplé rýchlejšie. SLITY PRIULA Rýchlo, ak sa používa vysoko kvalitný pevný materiál.

Akonáhle sa objaví prvé výhonky na povrchu, film je úplne vyčistený, musím sa zvyknúť na externé podmienky. Zbieranie sa vykoná po prvých troch listoch na stonku. Každý krík sa prenesie do samostatnej nádoby na malé množstvo pre zakorenenie a ďalší rozvoj.

Prečítajte si viac  Všetko o Gerani

Vo všetkých štádiách rastu musí primula Opatrne chráňte pred ťažkým slnečným svetlom. V horúcich letných mesiacoch je územie pod vysokým striekajúcim stromom ideálnym miestom pre pestovanie rastlín v otvorenej pôde.

Črepník primulus môže byť zasadený po celý rok. Od okamihu pristátia, kým sa prvý kvet nezobrazí mesiac. Semená sa vyrábajú v otvorenej pôde na páde, ale táto rastlina s rovnakým úspechom násobí s puzdrám delením alebo prenasledovaním.

Siatie je hustá, je žiaduce, aby medzi krídlami neboli žiadne voľné miesto, pretože toto zavádzanie sa nepáči.

Mladá rastlina okamžite nekvitne, len za pár rokov, V treťom roku, v dobrých podmienkach – na druhom mieste. Prosím potešenie z množstva farieb primula bude do troch mesiacov od apríla.

Rastúci

Nevyhnutný stav pre pestovanie primrosíkov je humus. Najlepšie je zozbierať pôdu pre pristátie z zhnitých listov, starého kravského hnoja a domáceho kompostu. Okrem toho sú primrodézy silne mulched s nasekaným lístom. Organická hmota pomáha nielen udržiavať vlhkosť, ale tiež zabrániť jeho odparovaniu.

Aj keď nie na mieste prírodného rybníka alebo prúdu, môžete pestovať vode milujúce primrody v blízkosti umelej nádrže. V horúcom, suchom podnebí stojí za to vyzdvihnúť miesto, kde je tieň vytvorený po obede. V Anglicku a Európe, tieto kvety často rastú na otvorených poliach pod zamračenou oblohou.

Sucho predstavuje oveľa väčšie nebezpečenstvo ako chlad. Ak nie je žiadna možnosť pravidelne vody pôdy, potom rastliny budú vyzerať ako pomaly.

Škodcov alebo choroba sa týkajú primrodes. Niektorí záhradníci hovoria o problémoch so špičkami spútami počas horúceho, suchého počasia. Slimáci môžu poškodiť listy mokré leto. V prvom prípade môžete použiť insekticídny, vrátane NIMA alebo mydla. V boji proti slimákom a slimákom je popol dobre pomohla, čo je roztrúsené okolo kvetov, bude sa tiež stať prírodným hnojiva

Prečítajte si viac  Flox "GZHEL": Popis, pristátie, starostlivosť a reprodukcia

Na nižšie uvedenom videu je opísaný o zložitých semenách výsadby primrosených semien.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: