Všetko o starostlivosti o trávnik na jar

Krásny zelený trávnik – pýcha akéhokoľvek zariadenia. Ale aby som udržal trávnik v dobrom stave, zakaždým po zime musíte ho nakŕmiť, na opravu a tak ďalej. Čo by malo byť starostlivosť o trávnik na jar, povieme v našom článku.

Zvláštnosť

Starostlivosť o trávnik na jar začína bezprostredne po tavení snehu. Ak na Zemi, sledujete ľadovú kôru v dopoludňajších hodinách a večeroch, skúste ho odstrániť z trávnika. Aby to urobili, vznikajú metlu alebo hrable. Počas tohto obdobia chýba koreňový systém vzduch a je veľmi dôležité urobiť takúto čistenie, aby sa zabránilo zničeniu koreňov. Počas tavenia snehu neumožňujú hromadiť vodu na trávniku. Môžete robiť diery v zemi, aby ste opustili rýchlejšie, počkali na trávu trávnik z falošných listov. Všetky ostatné udalosti sa vykonávajú po tom, čo pôda trochu schne.

Príprava valcovaného trávnika po zime zahŕňa rovnaké činnosti ako v konvenčnom výseve. Podľa štandardnej schémy, odstránime silnú trávu, slamu, ďalšie odpady, ale pohyby v tomto prípade by mali byť čistejšie, aby neboli poškodiť korene, ktoré sú v stále slabom stave. Pri práci s hrotmi pohybu sa vykonáva výlučne v kolmom smere.

Na valcovanie povlaku vyžadovalo menej pozornosti na jar, v zime to nemusí trieť sneh na neho, prenasledovať z iného miesta a hádzanie na trávnik. V dôsledku takýchto akcií môže byť tráva poškodená, okrem toho bude vždy v ľadovej kôre, ktorá je nežiaduce povoliť.

Zvláštnosťou opustenia jarného obdobia pre všetky druhy trávnika je povinné vykonávanie týchto udalostí:

 • hospodárenie;
 • prevzdušňovanie;
 • reštaurovanie;
 • kŕmenie;
 • zavlažovanie;
 • Zápas burín;
 • strihanie trávy.

Dovoľte nám prebývať každú akciu samostatne.

Úplný

Ak chcete kombinovať trávu, budete si musieť byť istí, ale nie ponáhľať, aby ste si užívali nástroj (ventilátor alebo obyčajný hrable, špeciálnu kefu na čistenie a tak ďalej). Bružníctvo sa vykonáva výlučne na sušenej pôde a keď bude tráva tiež úplne suchá. Tu sú základné odporúčania pre tento proces:

 • Pred prácou na trávniku je potrebné vykonať všeobecné upratovanie: odstráňte padlé listy, ďalšie odpadky;
 • Trávnik môžete vyčistiť vlastnými rukami s pomocou fanúšikov alebo obyčajného lupiča, je vhodnejšie použiť ventilátor, pretože zvyčajné môže vytiahnuť rastliny, najmä ak je trávnik mladý;
 • Z trávniku vyčistite všetku slepú trávu a previedli do kompostu alebo zozbierala v partii na pálenie.

Ak je pozemok veľký, môžete použiť mechanickú metódu vertikulácie (česanie). Na tieto účely aplikujte také zariadenie ako vertikulátor, ktorý je dutý valec a súbor hrotov. Súbor sa porovnáva s prvou naliehavou pomocou trávnika po zime. Okrem čistenia v priebehu tohto postupu dochádza k kultivovanej povrchovej kôre. No, koreňový systém je ľahšie dýchať, dostane plný prístup k kyslíku.

Tráva ožíva každú hodinu a je veľmi dôležitá aspoň na obdobie jedného a pol týždňa po tom, čo vertikulácia nechodí po trávniku.

Prevzdušňovanie

Ak chcete dať trávnik na objednávku, po hospodárení, prevzdušňovanie sa vykonáva, počas tohto procesu je pôda naliata špeciálnymi zariadeniami (vertikátory, skarifikátory) alebo vidlice do rôznych hĺbok: Mladý trávnik je prepichnutý na úrovni 3-5 centimetrov a starší povlak sa liečí hlbšie – na úrovni 10 santimetrov.

Prečítajte si viac  Odrody a opis opravných ruží

Korene získať priamy prístup k vzduchu a začnú sa intenzívnejšie rozvíjať. Existujú univerzálne autá, ktoré môžu urobiť trávnik, a potom vyrábať jeho prevzdušňovanie. Keď je pozemok malý, môžete využiť Pitchfork (čerpaný až do zastavenia, stlačením na lopatu) alebo špeciálnych aerátorov sandále (na nechty topánky).

V druhom prípade topánky umiestnili na špeciálnu trysku s kolíkmi vo forme nechtov. V tejto forme milujú túto prácu. Od stredného veku môžu byť dôveryhodné chodiť v takých topánkach na trávniku na jar. Ak sa zaoberáte hustou pôdou, neobmedzujte prevzdušňovanie len v jarnom období.

Urobte si túto udalosť niekoľkokrát na sezónu, bude to profitovať z vývoja zeleného krytu a nasýtiť pôdu kyslíkom.

Podkord

Dôležitou súčasťou jarnej starostlivosti o trávnik by mal byť. V tomto okamihu, ako aj iné rastliny, musí byť trávnik naplnený hnojivami obsahujúcimi dusík. Pomôže to povlak vytočiť dobrú zelenú hmotu. Počas zemného diela zadajte ammonárny notener alebo močovinu (karbamid). Existujú samostatné špeciálne zmesi pre hnojivo trávnikov, môžete použiť také komplexné kompozície. Prispievajú do jarných a letných období.

Komplexné hnojivá dlhodobej akcie vhodnej na kŕmenie veľkých oblastí. Vytvára trávnik týmto spôsobom raz na jar, nemôžete sa vrátiť k takýmto udalostiam v lete, ani na jeseň. Mnohí záhradníci uprednostňujú tekuté kompozície hnojív. Ak striktne dodržiavajte proporcie, menej šancí spálijú trávu, než keď je hnojivo suché alebo granulované kompozície. V druhom prípade, hojné zalievanie po kŕmení.

Optimálna možnosť môže byť považovaná za hnojivá, ktoré sa ľahko rozpúšťajú vo vode a zadali sa zavlažovaním. Regulujú koncentráciu stopových prvkov vo vode, rýchlo sa dostanú do koreňového systému a sú vysoko účinné – výsledok z takéhoto kŕmenia bude viditeľný po niekoľkých dňoch. Je dôležité distribuovať hnojivo rovnomerne po celej lokalite, inak, inak, na niektorých miestach, tráva bude rachot a v niektorých budú nedostatočne rozvinutý a tento rozvinutý bude veľmi viditeľný.

Ak chcete správne starať o trávnik v tejto časti, môžete si kúpiť špeciálne zariadenia na kŕmenie. Starostlivosť o valcovaný trávnik (siatie) tiež zahŕňa jeho kŕmenie fosforom a dusíkom, ktoré výrazne stimulujú rast jarnej trávy. Nasledujte povlak na trávu pravidelne, aby sa zabránilo na jednej strane vyčerpanie výhonkov, na druhej – nadmernej veži.

Prečítajte si viac  Ako transplantovať céder na iné miesto?

Reštaurovanie

Stáva sa to, že trávnik na sušení Dacha alebo na oživenie jednotlivých zón na pozemku. V prvom prípade, kvapkajúci starý trávnik, môžete spievať územie novej trávy, čím aktualizuje náter. No, ak je trávnik žltý, alebo tam sú suché škvrny, potom pracujte na obnovení spočívajú v riadnom kŕmení alebo intenzívnej starostlivosti. Môžete sa opustiť tým, že strávite potrubie, to znamená, že na týchto miestach, kde je trávnik sušený, opravovať opravu územia a zasadiť nový trávnik. Takáto práca je relevantná, napríklad tam, kde sú proroci. Vyčistite vrchnú vrstvu, zamiešajte pôdu a vytvorte semená na požadovanú plochu. Potom je tenká vrstva riečneho piesku inšpirovaná pôdou (môže byť posypaný kompostom) a umývadlom.

Je dôležité, aby Subsext vyzdvihol rovnaký semená materiál, ktorý je hlavnou korunou, to znamená, že je potrebné vybrať rovnaký trávnik, je lepšie, že výrobca semien bol rovnaký. Na týchto miestach, kde tráva nepodlieha nahradeniu (poškodené zle), odstráňte starý povrch a vymeňte poškodený trávnik. Oprava otvorov na trávniku produkujú niekoľkými spôsobmi:

 • Nahradené novými kusmi byliniek z rolka;
 • vykopať byliny z iných pozemkov a transplantované na správne miesto;
 • vyrábať podbehy nových semien tej istej trávy.

Na jar s priaznivými poveternostnými podmienkami sa semená klíčia počas týždňa a prázdnota bude rýchlo naplniť zeleným. Ak zaspávate s kompostom, ktorý stlačil opäť graf, „Curtail“ so svojimi fanúšikmi pre jednotnosť a nezabudnite na zalievanie. Ak správne obnovíte trávnik, potom po chvíli uvidíte, ako ste rovnomerne zelené vaše povlak. No, ak nerobíte nič, keď zistíte problémové chvíle, potom nie dlhú hodinu, keď stratíte celý trávnik. Reštaurovanie vás neberie veľa času a silu, takže tento proces v prípade potreby urobte.

Všimnite si, že počas zimného obdobia sa môže prejaviť. Vytiahnite tieto depresie do pôdy a uistite sa, že na nich tráva vyklíčili, inak ich kŕmili semienmi.

Zalievanie

Ak poveternostné podmienky neprinášajú požadované množstvo vlhkosti v pôde v pôde, je potrebné vtrhovať trávnik počas tohto obdobia. Vzhľadom k tomu, že slnko začne zahriať pôdu všetky najsilnejšie a silnejšie, neodporúča sa vode trávnik v popoludňajších hodinách, tráva je elementárny. Áno, a vysoké percento odparovania, takže účinnosť denného zavlažovania.

Vo večerných hodinách je tiež nežiaduci vodou, je plná žiara vlhkosti, ktorá môže viesť k chorobám alebo vzhľadu huby. Najlepší čas na vlhkosť trávy na trávu – skoršie ráno (až 10 hodín). Je dôležité, aby na trávniku zostali na trávniku.

Zvlhčujte pôdu pri asi 13-15 centimetrov. Môžete ho skontrolovať ELEMENTARY: Vezmite si akýkoľvek špicatý objekt vo forme palice a uviaznutím do pôdy. Ak pevne prejde do zadanej hĺbky, potom pokračujte vodu.

Prečítajte si viac  Všetko o motoblock pluhy

Boj proti burinám a účesom

Na začiatku novej sezóny je dôležité včas začať boj proti burze. Čím rýchlejšie prevziať tento prípad, tým väčšie je záruky, že nebudú stúpať, nemajú čas dať semená a šíriť. Najefektívnejším spôsobom je vytiahnuť burinu manuálne spolu s koreňovým systémom. Ale ak rastú veľa burín byliniek na pozemku a je tu veľký trávnik a nie je tu možnosť zvládnuť všetko s rukami, potom používajú špeciálne chemikálie (herbicídy), aby sa zbavili burín. Najčastejšie sa musí spracovať proti harmančeku, púpava, plantain.

Zvyčajne sa snažia vytiahnuť ručne buď odstrániť tipy počas ďalšieho strihu trávnika. Ak si všimnete nepríjemné škvrny vytvorené formou alebo hubou, musíte tieto miesta okamžite liečiť s fungicídnymi liekmi. Vážny problém sa stáva machom v záhradnom pozemku. Zdá sa, že výsledok rôznych dôvodov: Shadere trávnika, nesprávneho usadenia, zvýšenej kyslosti pôdy a iných. Boj s machom je pomerne ťažké, ale musí sa to urobiť, inak to bude zaplaviť všetok priestor vrátane výstavby.

Bude okamžite oslabiť nielen trávu trávu, ak mach sa šíri, bude negatívne ovplyvniť všetky rastliny v záhrade. Zvyčajne sa proti distribúcii machu, použije sa dolomitová múka, ktorá je vyrobená v pôde. Je žiaduce okamžite, akonáhle sa zaznamenali prvé ohniská, spracovanie týchto miest týmto zložením. A ak by to bolo dovolené byť vážne distribuované, budete musieť zaobchádzať s oblasťou chemickými látkami, tu nemôžu zvládnuť.

Na suchom počasí sa trávnik zaobchádza s prostriedkami, ako je časť, z ktorej je síran amónny alebo meď.

Ako mach bude čierny, čistí sa nátermi. A aby sa zabránilo tomu, aby sa zabránilo tomu, aby ste sa opäť rozšírili, musíte pravidelne hrebeniť trávnik, vykonávať prevzdušňovanie, pravidelné kŕmenie a nerešpektujte náter príliš krátky. Mimochodom, prvá chyba sa vykonáva, keď tráva dosiahne 10 centimetrov, je to polovica. Prvý účes je dôležitý, ovplyvňuje hustotu rastu, čo zvyšuje, čo má pozitívny vplyv na kvalitu zelenej cievky. Ako krátko je to trávnik – nie je taká jasná norma, záleží na odrode triedy a vaše preferencie.

Rýchlosť prerastania závisí aj od typu trávnika. Mimochodom, Zmestník stimuluje rast bylinného krytu a udržiava krásny pohľad na trávnik, takže je to aj povinný skokový prvok. Skinking produkujú špeciálne vybavenie. Je potrebné zabezpečiť, aby lopatky zariadenia boli ostré, inak dostanete roztrhaný povrch. A pamätajte, že strihanie trávy sa vyrába len vtedy, keď je povlak suchý a večer. Vlhká tráva skóruje kosačku trávniku a dostanete hrubý orezávanie.

Takže ak chcete mať nádherný Emerald Green Lawn, začnite tú správnu starostlivosť o to od začiatku jari.

O tom, ako správne starať o trávnik na jar, pozri nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: