Vlastnosti Secateurs Gardena

Záhradné secuteurs sú potrebné pre elegantné orezávanie kríkov, korún stromov a farieb. V tomto článku vám povieme, ako správne vybrať nástroj, zvážte modelový rad Gardena Secateurs a vytvoriť prehľad recenzií produktov značky.

Ako si vybrať?

Tieto nástroje sa používajú v záhrade, aby ste znížili sušené vetvy, formuláre výhonky a stromy korún. Umožňujú úhľadne odrezať extra časť rastliny, bez toho, aby sa ublížili, a zabezpečili bezpečnosť jej zdravia. V moderných stavebných predajniach sa nachádza dostatočný rozsah záhradných sec-, medzi ktorými každý môže nájsť model podľa chuti. Avšak pri nákupe, musíte venovať pozornosť malým nipu, ktorý pomôže lepšie rozhodnúť o voľbe.

Po prvé, je potrebné si predstaviť si predstaviť, pre ktorý druh práce bude potrebné. Napríklad ručné nástroje so štandardnými alebo račňovými mechanizmami sú dokonale vhodné na manipuláciu s kríky a ruže. Ak sa koruny stromov alebo vysoké kríky musia ozdobiť, potom je lepšie prevziať tyč. Pred nákupom musíte držať záhradné secateur vo vašich rukách, aby ste pochopili, aké pohodlné je. Práca s rukami, oceníte rozmery a hmotnosť modelu, je veľmi dôležité komplexne preskúmať rušný model, pretože bude musieť pracovať na dlhú dobu. Pre ľavicu sú tu špeciálne bilaterálne modely, ktoré sú pohodlné napadnúť oboma rukami.

Vyberte modely s pohodlnou ergonómiou. Rukoväte musia byť pokryté gumovým alebo vinylovým povlakom, takže model sa nezobrazí v rukách. Veľmi dôležitá a ostrosť čepelí. Bude lepšie, ak sú vyrobené z vysokej uhlíkovej ocele a vytvrdne sa z korózie.

Veľká plus bude akvizícia záhradného centarálu s vymeniteľnými lopatkami, pretože je oveľa lacnejšie nahradiť ich v prípade zlyhania, než si vybrať nové.

Prehľad populárnych modelov

Gardena má široký model. Zvážte najobľúbenejšie.

  • CLASSIC 500 BL. Svetlo Secateur 50 centimetrov dlhé je veľmi vhodné na použitie. Dokonale sa zvláda s vetvami s priemerom až 35 milimetrov. Gardena vybavil tento model patentovaným ozubeným systémom, vďaka ktorej nástroj funguje oveľa silnejšie a efektívnejšie. Špicaté čepele pokryté antikoróznou oceľou a slúžia oveľa dlhšie. Model má optimálnu ergonómiu, je vhodne ležať v rukách a plastové rukoväte umožňujú, aby sa počas prevádzky medzi. Na koncoch sú špeciálne obmedzovače, ktoré znižujú zaťaženie na zápästiach, takže rezanie pobočiek sú oveľa jednoduchšie.

  • Komfort SmartCut. Dosť výkonný model s mechanizmom chrápania, s ktorým môžete ľahko znížiť ani hrubé pobočky. Maximálny priemer cutoff v komforte SmartCup je 22 milimetrov. Čím väčší je priemer, tým vyššia je pravdepodobnosť použitia špeciálneho výkonu plus mechanizmu, ktorý vám umožní odstrániť ktorúkoľvek z hrúbky vetvy bez akýchkoľvek problémov. Ostro ostré čepele majú špeciálny povlak proti korózii a mazané špeciálnym riešením, ktorý zabraňuje nože, ktoré sa držia z šťavy vylučovanej vetvami. Plastové rukoväte sa neposkytujú v procese rezania. Zvýšená ergonómia modelu umožňuje rýchlo vykonávať proces orezávania a bezpečnosť secuteurs poskytuje špeciálny držiak, ktorý prepína z jednej polohy do druhého a v prípade potreby blokuje čepele.

  • GARDENA 08853-30 B / S-M. Pohodlný secátor s ostrými a zaoblenými čepeľami majú špeciálny povlak, ktorý zabraňuje lepeniu. Nástroj je vybavený malou drážkou, ktorá tečie kvapalinu zvýraznú vetvami rastlín, ako aj rezačkou drôtov. Maximálny priemer rezania je 20 milimetrov a dĺžka samotného sektora je 22 centimetrov. Skladovacia bezpečnosť poskytuje špeciálny držiak, ktorý rýchlo blokuje nástroj – doslova v jednom pohybe. Rukoväte s mäkkým povlakom sú pomerne ergonomické, sú vhodné pracovať a majú dve možnosti snímania, čo znamená, že model môže byť použitý ľavým manipulátorom aj pravidlom. Tento model je pomerne silný a optimálny pre prácu s mladými únikmi a kvetmi s hrubým kmeňom.

  • BP 50 Premium. Profesionálny nástroj s dobrou silou, ktorá poskytuje rýchle a ľahké vetvy s priemerom až 22 milimetrov. Zvýšená ergonómia hliníkových rukovätí prispieva k vhodnejšej prevádzke a dve metódy zachytenia rukoväte umožňujú použitie tajomstva na ľavosti. Vstavané drážky sú navrhnuté tak, aby prietok šťavy zvýraznili vetvami stromov a kríkov. A tiež tam je rezačka drôtu.

BEZPEČNOSŤ MODELU JE POTREBNÝ SPOTROČNOSTI, KTORÝMI POTREBUJÚ. Vymeniteľné čepele sú nabrúsené a majú nastaviteľný úsek a stuha typu pružina uľahčuje prácu s akýmikoľvek rastlinami.

  • B / m 08904-20. Plochý 26 centimetrov dlhý sprievod ľahko sa zvládne s pevnými a hrubými vetvami. Maximálny priemer rezania je 24 milimetrov. Presné-ostré čepele so zaobleným hrot majú dobrú ostrosť a majú povlak proti lepeniu. V modeli postavenom v drážkach pre tečúcu šťavu a rezač drôtov. Ergonomické plastové rukoväte na dvoch metódach zachytávania. Model sa vzťahuje na profesionálne nástroje a zvýšil výkon rezu.

  • B / S-XL 08905-20. Tento model má veľmi úzky koniec čepelí a optimálne pracovať s mladými krídlami a tenkým viničom. Secateur jemne robí rez bez toho, aby spôsobil zvyšok stromu. Ergonomické rukoväte môžu byť nastavené o šírku zverejnenia, umožňujú nezávisle nastaviť nástroj aj pod malú ženskú ruku, ktorá hovorí o modeli univerzálnosti. Akútne ostré čepele bez problémov sa vyrovnáva s rezacími vetvami s priemerom až 25 milimetrov. Rukoväte majú dve možnosti zachytávania, takže ľavé rukoväte môžu používať Secateur. Nástroj je postavený v kontajneri pre šťavu zvýraznenú stromami a rezačníkom.

Recenzie

Recenzia Značky Záhradné produkty Značka Väčšinou pozitívna. Užívatelia sú spokojní s ostrým čepeľou a kvalitou výrobku. Nástroje sú v ruke pohodlné. Práca sa vykonáva celkom rýchlo, zatiaľ čo rez je získaný veľmi elegantný a zvyšná časť vetvy nie je zranená. Veľký plus sa považuje za 25-ročnú záruku, ktorá dáva nemeckým výrobcom svojim výrobkom.

Niektoré modely majú však sťažnosti užívateľov. Napríklad, nie všetky vhodné pre dámske ruky, ako príliš veľké. A používatelia sú nespokojní s nástrojmi s zachytávaním chrápaním, pretože sú príliš hrubé rezanie a zhoršené rastliny.

V nasledujúcom videu nájdete recenziu The Gardena Comfort Secret s račňovým mechanizmom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: