Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

V prvých rokoch, po vzniku umývačky riadu, spravujeme s kvapalnými detergentmi. Bolo možné naliať lyžice akéhokoľvek prostriedku na umývanie riadov a dať na jedlo, tucet dosiek, niekoľko panvíc alebo tri panvice. Dnes sa v tabletách používajú detergenty – existuje pre nich špeciálny zásobník.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Vyberte správnu priehradku

Výrobcovia poskytli samostatnú policové oddelenie, kde sa položí jedna alebo viac tabliet. Vyzerá smerom von ako prášková zásobník v práčke. Umývačka riadu pracuje podobným spôsobom: tento priestor je buď daná voda, takže tableta sa rozpustí a sklo do umývacej komory, alebo sa drží pomocou špeciálneho zachytenia a v správny moment spadne do tejto nádrže.

Väčšina modelov ukazuje, že tabletová priehradka je na vnútornej strane dverí zariadenia.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Na niektorých modeloch sa tabletová priehradka kombinuje s oddeleniami na prací prostriedok (nesmie byť zmätený s praním). K dispozícii je tretie oddelenie s chlónom. Tableta môže byť rozdrvená a naleje výsledný prášok do priehradky na práškové prostriedky, keď tablet náhle prestal pracovať správne. Sú kombinované tablety, ktoré nevypadnú, ale rozpustené vodou vyhrievaným zariadením pri práci. Pri použití bežných tabliet v detergentnom roztoku sa majú pridať a soľ.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Umývačky riadu rôznych značiek a modelov sa líšia v umiestnení oddelení pre pevné, práškové a kvapalné detergenty. Všetky oddelenia pre detergenty sa nachádzajú Vnútri na dverách. Faktom je, že nemá zmysel mať ich niekde v diaľke, napríklad v blízkosti varenej karty – používatelia ocenia pohodlie a rýchlosť práce.

Vo väčšine modelov má priehradku oplachu skrutkový uzáver. Ak opláchnutie nie je, potom pred začatím práce, zariadenie nahlási jeho neprítomnosť, bez toho, aby niektoré modely nezačali prácu.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Pre detergentový priestor môže slúžiť ako miesto gélu alebo prášku. Niektoré modely umožňujú načítať prášok, a gél do jednej nádoby – oddelene, nie je možné ich zmiešať: pre každú reláciu, buď niečo alebo druhé. Práškové oddelenia a pre oplachovací gél na niektorých modeloch nie sú len oddelené, ale tiež od seba odstránené.

Tableta – najčastejšie univerzálny prostriedok. Obsahuje všetky činidlá, bez ktorých je ťažké dosiahnuť vysoko kvalitné umývanie riadu. V niektorých modeloch neexistuje tabletový priestor, musíte si kúpiť opláchnutie a soľ samostatne. Potom v každej z kontajnerov naložil jeho detergentné činidlo. Pri nákupe umývačiek riadu, používatelia kontrolujú, či je k dispozícii tabletový priestor.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Je potrebné otvoriť balenie

Vložte kapsulu do balenia, ak je to rozpustné. Nerozpustný film jednoducho nedá tablet na konanie. Rôzni výrobcovia dodržiavajú jeden alebo iný prístup. Rozpustné obaly neobsahujú prúžky alebo čiary, o ktoré sa tento detergent otvorí pred načítaním. Fóliu alebo polyetylén, napríklad, sa nerozpustí ani v horúcej vode – musia byť pred použitím otvorené.

Nemôžete použiť jednu tabletu, ktorá sa snaží začať v niekoľkých cykloch. Môže sa však umyť, povedzme až 15 malých dosiek – a to isté, predpokladajme, že lyžičky.

Kompaktné umývačky riadu, v ktorých môžete umývať 15, ale, povedzme, 7 dosky, predpisovanie tabletu na polovicu.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Umývačka riadu, v ktorej bol cyklus krátky – menej ako hodinu – sú navrhnuté tak, aby používali kvapalné alebo práškové detergenty a nie tablety. Faktom je, že tableta nemôže zjemniť a okamžite rozpustiť, v tomto prípade sa podobá kusom domácností mydla. Porušenie takéhoto pravidla ohrozuje dostatok umývania.

Tablety sa vyrábajú vo forme threecomponent, multicomponent, ekologicky šetrné kompozície. Externe sa podobajú plátky cukru, a v skutočnosti zahŕňajú: chlór, povrchovo aktívne látky, fosfáty, enzýmy, citráty, bielenie a osviežujúce farby činidla, parfumové kompozície, silikáty, soľ a niekoľko ďalších činidiel.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Pred položením riadu do umývačky riadu sa uistite, že neexistujú žiadne viditeľné rezíduá potravín. Ak ich nechajú, potom častice výrobkov, z ktorých sa varená misa skladala, zníži zhoršenie riešenia, kde musia byť tieto pilulky zahrnuté, v dôsledku toho sa kvalita prania zníži.

Prášky sú vložené akákoľvek strana – výrobcovia ich produkujú vo forme symetrických medzier. Spustiť dlhý cyklus prania.

Nepoužívajte kazety pre predbežný alebo skrátený program premývania. Náprava v nich nebude mať čas na úplné rozpustenie – riadu nezostanú úplne a na dne umývania (hlavného) oddelenia sa hromadia.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Prečo vypadne?

Bez ohľadu na to, ako potrebujete dať tabletu do umývačky riadu, prvý vypadá z miesta, krátko po začiatku relácie. Príčina vo vlastnostiach umývania v niektorých modeloch. Na začiatku relácie, oddelenie pre tabletu „RHINESS“. Vyhrievaná voda kotla v umývacej nádrži postupne rozpúšťa kapsulu.

Ak tableta vypadne z oddelenia, nemusí nič trvať. Toto je prirodzený proces, ktorý nepredstavuje žiadne problémy. Rozpúšťanie tablety vrstvy na vrstve sa vyskytuje až po jeho strate. Teoreticky sa zdá, že nie je nutné vložiť ju kdekoľvek – hodil v nádrži, kde sú vložené misky a voda sám rozpúšťadla tabletu. Je tiež nemožné brúsiť ho – by sa malo začať konať len bližšie ku koncu procesu, a nie na začiatku. Plne servisné a pracovné umývačky riadu uvoľní tablet z priestoru v správny okamih, a nie na samom začiatku. Ak sa tabletky neposkytuje, potom môže byť ťažké otvoriť oddelenie na otvorenie priestoru, alebo to funguje zle. V druhom prípade sa odporúča kontaktovať servisné stredisko na opravu domácich spotrebičov.

Kde a ako dať tabletu do umývačky riadu?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár