Sila umývačky riadu

Moderné zariadenie pre domácnosť je vybrané na základe niektorých charakteristík, ktoré používatelia dávajú pozor. Voľba umývačky riadu najčastejšie začína definíciou požadovaného výkonu, ako aj s indikátorom spotreby energie. Z ktorých silu umývačky riadu zistí, zváži v článku.

Čo to závisí?

Komplexná štruktúra moderného typu umývačky riadu zahŕňa určité prvky, ktoré ovplyvňujú indikátory napájania.

 1. Ohrievače. Na zvýšenie účinnosti umývačky riadu sú potrebné tepelné ohrievače. Zahrievajú vodu na určitú teplotu. Ohrievač má vlastnosti hlavného spotrebiteľa energie. Sila tepelného ohrievača môže byť 2,8 kW a bude závisieť od inštalovanej teploty vody, pri ktorej sa operácia vykonáva. Maximálna rýchlosť zahrievania vodnej teploty môže dosiahnuť 65 stupňov.

 2. Tlakové čerpadlo. Sila tohto zariadenia je najčastejšie 100 wattov. Tento prvok je potrebný na zásobovanie vody pod tlakom pri umývaní riadu, čo robí celý proces efektívnejšie. Energia spotrebovaná týmto prvkom bude priamo závislá od dĺžky cyklu detergentu.

 3. Čerpadlo používa na vypúšťanie vody. Umývacia energia bude ovplyvnená dielmi, ktoré poskytujú proces odstraňovania vody. Odtokové čerpadlo spotrebuje od 25 do 30 W.

Tento zoznam obsahuje štandardné komponenty, bez ktorých žiadna umývačka riadu robí svoju prácu.

Štandardné vybavenie na umývanie riadu môžu byť vybavené ďalšími komponentmi schopnými spotrebiteľom určitého množstva elektriny.

Každý výrobca sa snaží označiť výkon vybavenia umývačky v kilowattoch.

2 hlavné faktory ovplyvnia túto charakteristiku.

 • Množstvo použitého vody. V priemere pochádza program od 7 do 15 litrov. Použitie zníženého objemu vody prispieva k menšej spotrebe energie.

 • Dĺžka prania. Práca umývačky riadu sa môže vykonávať do 40-260 minút. Počas tejto doby čerpadlo čerpadlo vodu a slúži pod tlakom.

Priemerná spotreba energie

Mnohí používatelia majú záujem, ktorý priemerná indikátory spotreby energie sú inštalované pre umývačky riadu. Znalosť týchto charakteristík pomáha rozhodnúť o výbere budúceho modelu. Pre varianty, ktoré majú priemery, zahŕňajú umývačku riadu A + ALEBO A++. V takomto zariadení bude kilowattovú spotrebu pre jedného umývadla od 0,4 do 0,6 kilowatty za hodinu. Táto charakteristika ovplyvní teplotu ohrevu vody a trvanie procesu. Na základe množstva Mools môžete vypočítať množstvo spotrebovanej energie mesačne, keď stroj pracuje.

Prehliadať skupinu

Aby ste užívatelia mohli pohodlné vybrať si zariadenie na umývanie riadu, bola schválená klasifikácia, že rozdeľujú umývačky riadu do 7 tried, čo je indikované latinským písmenom.

A

Táto skupina zahŕňa zariadenie, ktoré sa vyznačuje nízkym množstvom spotrebovanej energie. Priemerná charakteristika má od 0,7 do 1,05 kW. V tejto triede existujú pokročilé modely, v ktorých je maximálna spotreba energie zvýraznená na úrovni 0,6 a 0,4 kW. Takéto modely priradené triedy A + a A ++, resp.

B

V zariadení patriace tejto skupine bude indikátor kapacity od 1,07 do 1,1 kilowatty.

C

Umývačka riadu tejto skupiny používa časti, ktorých práca vyžaduje spotrebu energie v rozsahu 1,1-1,5 kW.

D a E

Táto skupina zahŕňa vybavenie, ktoré má priemernú hodnotenie spotreby energie. Nominálny indikátor sa bude líšiť od 1,5 do 2,3 kilowatty.

F a G

Posledná skupina má najnižší odhad spotreby energie. Kapacita takéhoto zariadenia presiahne 2,7 kilowatty. Takáto charakteristika majú staré modely umývačiek riadu, ktoré spotrebujú veľa energie.

Výber najvhodnejšej skupiny umývačky riadu na domáce použitie, stojí za to platiť pozornosť triede A + a A++. Modely súvisiace s týmito skupinami majú optimálne ukazovatele napájania. Vzhľadom na vysoké náklady na elektrickú energiu bude táto charakteristika veľmi dôležitá, pretože zníži náklady na úžitkové náklady. Energetické indikátory sa neodrážajú na kvalitu riešenia pre úlohy umývačky riadu.

Okrem tejto klasifikácie môžu byť umývačky riadu rozdeliť na niekoľko ďalších skupín.

 • Štandardné modely. S minimálnym súborom programov, s ktorými môžete umývať riad. Hluk takéhoto zariadenia nepresahuje 50 dB.

 • Funkčné modely. Počet programov používaných na čistenie je výrazne širší ako v štandardných verziách.

 • Pokročilé modely. To zahŕňa najbežnejšie vybavenie s vysokým nákladom spojeným s veľkým množstvom programov. V takýchto modeloch sa analyzuje s tuhosťou vody a inými vlastnosťami potrebnými na stabilnú prevádzku zariadenia.

Moderné modely umývačiek riadu sú schopné vykonávať veľké množstvo operácií pre jeden cyklus prania s minimálnymi nákladmi na elektrinu. Charakteristika spotreby energie určuje nielen funkčnosť zariadenia, ale aj záťaž, ktorý nesie na elektrickej sieti.

Vysoký výkon auta sa môže prejaviť v prehriatí.

Ako znížiť spotrebu elektriny?

Mnohí používatelia dávajú prednosť ekonomickým modelom umývačiek riadu, ale stále hľadá dodatočné zníženie spotrebovanej elektriny.

Ak chcete šetriť energiu, stojí za to využiť odporúčania špecialistov.

 • Použite režim polovice sťahovania. Jeho použitie sa vyznačuje poklesom vody a elektrickej energie do 30%.

 • Použitie zariadenia, kde je nainštalovaný výmenník tepla. Tým sa zníži náklady do výšky 20%.

 • Pravidelne držte umývačku riadu pre domácnosť. Tieto udalosti zahŕňajú čistiace časti z stupnice. Minerálne vklady, že hustá vrstva je usadená na detailoch, ovplyvňujú ich prácu a tiež znižujú účinnosť vykurovacích prvkov. To zahŕňa odporúčania týkajúce sa používania filtra, ktorý vám umožní znížiť tuhosť vody, čím sa riešia problém spojený s výskytom stupnice. Prítomnosť takýchto usadenín na vykurovacom prvku často vedie k jeho opotrebeniu a zlomeniu. Táto oprava je vždy drahá a vykonávajú len špecialisti.

 • Ak je to potrebné, umyte nie príliš špinavé riady v hodnote ekonomických režimov, pretože spotrebúvajú malé množstvo tekutiny a tepelnej vody na nízke teploty.

 • Ak chcete ušetriť elektrinu, mali by ste venovať pozornosť možnosti pripojenia na umývačku riadu priamo do systému slúžiacej teplej vody do domu. To môže pomôcť ušetriť významnú časť elektriny, pretože hlavná spotreba je vyhrievaná voda. Okrem toho umývačka riadu vykonáva analýzu teploty, ktorá vstupuje do zariadenia a porovnáva nastavenú teplotu v programe. Ak existuje rozdiel medzi týmito vlastnosťami, vykurovanie je zapnuté.

 • Pri použití kotla ako zdroja teplej vody v dome stojí za dôkladnú analýzu poháňaných kotlových zariadení a umývačke riadu. Ak má kotol spotreba energie oveľa viac, použitie konektivity teplej vody bude iracionálne v tomto prípade.

 • Ak je stroj nainštalovaný v byte, kde je prívod teplej vody, je potrebné analyzovať náklady na horúcu a studenú vodu pre 1 kubický meter. Užívatelia často si všimli, že rozšírenie ohrevu vody v umývačke riadu je oveľa výhodnejšie, než je pripojenie priamo k zásobovaniu teplej vody.

 • Ak je horúca voda v byte dodaná s plynovou stĺpou, stojí za to zvážiť nízke náklady na zdroj plynu. V tomto prípade môžete priamo pripojiť umývačku na teplú vodu a znížiť množstvo spotrebovanej energie.

Správna voľba umývačky riadu šetrí elektrinu a udržiava významnú časť rozpočtu. Preto si výber najvhodnejšej triedy a spotrebovanej triedy a energie je veľmi opatrne.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: