Všetko o podsvietení stropu Slinths

Moderný dizajn Detail – stropný sokth, čoraz viac používajú dizajnéri na vytvorenie rôznych štýlov v interiéri priestorov. Ak chcete zdôrazniť krásu tohto prvku, pridajte si rad možností podsvietenia. Táto technika vám umožňuje dosiahnuť jedinečnosť interiéru a držať krok s časmi, pretože Osvetlený stropný sokt je módny a dopytový trend, ktorý nestratí jeho význam.

Zvláštnosť

Aby sa dizajn neobvyklo, mnohé rôzne techniky sa aplikujú, z ktorých jeden je použitie stropného slubu na organizovanie skrytého osvetlenia v ňom. Podsvietenie, vyrobené v hornej časti miestnosti, vám umožňuje vizuálne rozšíriť veľkosť miestnosti a zvýšiť výšku stropu.

Stropný pašít s podsvietením, okrem jeho hlavného dekoratívneho a technologického zaťaženia, Podpora upevňovacieho osvetlenia.

Náklady spojené s organizáciou osvetlenia na strope nie sú tak veľké a proces inštalácie a zložitosť sú v priamom vzťahu s upevnením konvenčných stropných alebo stenových výliskov.

Ak porovnáte objem a zložitosť inštalácie stropného podsvietenia pri inštalácii na strop, potom stopy odkvap v tomto prípade vyhral. Nebudú vyžadovať dodatočné výdavky a nezvyšujú objem drahých prác. S pomocou konvenčných soknov je možné vyriešiť problém osvetlenia rýchlo, jednoducho a lacno. Sokota pre strop, vyrobený z rôznych materiálov, sa môže dobre stať základom, pre ktorý sa použije takmer akýkoľvek typ moderného podsvietenia.

Uskutočnenia tejto úlohy Existuje mnoho a náklady sa zložia, na základe materiálov so stkami a zvoleným typom podsvietenia. Moderné stropné pašdy umožniť vytvoriť kombináciu s akýmikoľvek technológiami osvetlenia, S prihliadnutím na požiadavky požiarnej bezpečnosti.

Metódy podsvietenia

Môžete vykonať stropné svetlo použitím moderného Materiály, ktoré majú spoľahlivosť a jednoduchosť inštalácie. Takéto materiály často sú tiež úspory energie. Medzi metódy zvýraznenia stropu môžete vybrať nasledujúce možnosti.

Žiarivky

To je jeden z prvých spôsobov, ako osvetliť, čo sa začalo aplikovať na montáž na stropnom pozadí. Dnes sa používajú luminiscenčné lampy zriedkavo, pretože existuje modernejší vývoj. Vnútri svietidiel obsahuje fosfor, poskytuje jasnú žiaru.

Inštalácia svietidiel je účelná, aby bola splnená aj pred lepením sokvy.

Vzhľadom k tomu, dĺžka žiariviek je obmedzená, potom po inštalácii, malá medzera bude vždy viditeľná medzi nimi, ktorá neumožňuje vytvoriť jedinú svetelnú čiaru.

Neónové trubice

Je to tiež jeden z prvých materiálov, ktoré sa používajú na organizáciu osvetlenia stropu. Neónové trubice môžu dať inú farbu žiarenia, ale svetelný prúd nemá veľkú intenzitu. S návratom tlmeného osvetlenia, táto možnosť je tiež spotreba energie. Okrem toho, schéma napájania pre NEO je vybavený použitím špeciálneho meniča napájacieho zdroja a pre túto časť nie je vždy možné nájsť miesto na umiestnenie pod stropom.

Z pozitívnych vlastností neónových rúrok stojí za to zdôrazniť čo Môžu byť umiestnené aj na sokoch z hustej peny, Zároveň by však mali byť výklenok v tele pozostatky, kde bude táto trubica investovaná. Zabezpečiť takýto dizajn na stene pod stropom, bude to mať veľmi silné uchytenie, neumožňuje minimálne medzery.

Externe Duralit je hustá, priehľadná a flexibilná trubica z polymérneho materiálu, vo vnútri, v ktorej sa nachádzajú miniatúrne žiarovky. Dĺžka tohto svetelného kábla môže dosiahnuť mnoho metrov, takže je ľahké vytvoriť jedinú svetelnú čiaru s ním. Farba žiarenia môže byť akékoľvek, ale ak aspoň jedna žiarovka zlyhá, budete musieť nahradiť celý segment durátu.

Život takéhoto materiálu je veľmi malý, Preto je na základe úvah o úsporách, môže duralit nevhodný na to, aby sa mohol požiadať o podsvietenie stropu, alebo musíte byť pripravení na skutočnosť, že podrobnosti o osvetlení budú musieť z času na čas nahradiť.

Na pripojenie duralitov pod stropom sa vyžaduje, aby sa požadoval sust, ktorý má široký vnútorný kanál, kde bude tento flexibilný svetelný kábel umiestnený.

LED pásové svetlo

Stuha, s miniatúrnymi LED diódy umiestnenými na ňom, je najpraktickejšia a ekonomickejšia z hľadiska nákladov na elektrinu. Z tohto dôvodu má tento moderný materiál najväčší prevalenciu v organizácii stropného osvetlenia. Dĺžka takejto pásky môže byť až 5 m, ale ak je to potrebné, môže byť nasekané na dĺžku segmentov a ľahko kombinovať.

LED páska je veľmi kompaktná vo svojich celkových veľkostiach a má malú hmotnosť.

V priebehu pásky dáva intenzívny prúd svetla, Ktorý vám umožňuje zvýrazniť akékoľvek objemové objekty na úrovni stropu. LED páska môže mať inú farbu žiarenia a ak je to žiaduce, môžu byť navzájom kombinované.

Okrem toho je možné takéto osvetlenie ovládať a na diaľku, ak pripojíte diaľkové ovládanie. Pásové upevnenie sa vykonáva pomocou lepiacej pásky, ktorá je už nainštalovaná zo svojej zadnej strany. Pre inštaláciu budú vhodné akékoľvek typy Cornicix, dokonca aj najužšie možnosti, ktoré nemajú špeciálne vybrania.

Prehľad druhu soklov

Strop na zdobenie, ktoré bolo použité objemnou bagetou alebo hladkou tvarovaním, ozdobte akýkoľvek interiér. S ním môžete skryť malé nezrovnalosti a drsnosť stien a strop. Pomáha vizuálne zvýšiť priestor a urobiť vzhľad izby.

Po tom, čo sa objavila myšlienka zvýrazniť obrys stropu, stropy odkvapov prešiel niektorými zmenami v jej štrukturálnej forme.

Pre pohodlie montáže podsvietenia a vykonávania údržby elektrických diel, známy tvarovacia forma bola doplnená špeciálnymi kanálmi, v ktorých môžu byť materiály položené.

Teraz sa kartel stal plnohodnotným technologickým produktom, ktorý môže vyriešiť niekoľko funkčných problémov naraz, čím sa zvyšuje rozsah ich používania.

Moderné stropné záclony umožňujú vytvoriť stropné svetlo s lôžkovým prúdom, vykonajte inštaláciu lampy so smerovým lúčom svetla alebo zvýraznite obrys stropu s jasnou svetelnou čiarou. Niekedy sa plastové odkvapy vyrábajú v tejto forme, že sa podobajú kovovému profilu – výber typu a materiálu tohto prvku dekorácie do značnej miery závisí od koncepcie dizajnu interiéru zdobenie.

Použitie stropného lisovania v organizácii stropného svetla môže byť reprezentované nasledujúcimi odrodami.

 1. Izby vyrobené z polyfoámu, v niektorých modeloch majú vybranie z reverznej strany potrebné na uloženie diódového osvetlenia. Inštalácia takéhoto systému je charakterizovaná skutočnosťou, že bude potrebné ponechať medzeru z lisovania do stropu, aby sa rozptýlila svetelný tok a celé zaťaženie tejto konštrukcie spadne na oddiel odkvapu so stenou.
 2. Polyuretánový odkvap majú matný povrch, rovnomerne disperguje svetelné prúdy. Väčšina modelov robí vybrania, aby v nich umiestnili osvetľovacie systémy. Namontovaný všetok dizajn na strop a stenu. Osvetlenie sa získa jednotné a mäkké, zatiaľ čo na zdroj svetlého toku nie je žiadny vizuálny prízvuk.
 3. Výlisky z polyvinylchloridu alebo Europlanistu. Používajú sa na pozastavenie, ako aj možnosti napätia pre stropy. Odkvapov majú veľkú oblasť, na ktorej môžete umiestniť osvetľovací systém, až do neónových trubíc alebo žiarivky. Systém je upevnený na stenu a strop. Nevýhodou je vysoké náklady odkvapu.
 4. Stropné rímsy hliníka sa líšia vysokou cenou. Tieto návrhy majú ľahký a vybavený vybraniami na montáž systému osvetlenia. Nainštalujte odkvap, pripevnenie na stenu, existujú modely, ktoré sú pripojené k stropu. Externe, tieto odkvapy vyzerajú ako kovové profily s rôznymi konfiguráciami. Vďaka rôznorodosti tvarov vo vnútri pozadia, môžete umiestniť akékoľvek typy svietidiel a byť istí v požiarnej bezpečnosti.

Stropný sokt je módnym a atraktívnym riešením, s jeho pomoc nielen rozptýlenú žiaru, ale aj navyše kladie miestnosť špeciálny farebný odtieň.

Tipy na výber

Výber stropného rímsu závisí od štýlu interiéru. Napríklad, ak je miestnosť vyrobená v štýle Art Deco Style, je potrebné si vybrať karikatúry s hladkými ohybmi, a ak má miestnosť klasický vzhľad, potom na zdobenie potrebujete pravidelný priamy typ bagety. Stropný pozadí môže byť použiteľný pre napínacie stropy, ako aj pre stojan alebo pozastavené možnosti.

Pri výbere rímsy budete pomáhať nasledujúcimi odporúčaniami skúsených špecialistov.

 1. Ak chcete použiť LED pásku, potom budete musieť vybrať šírku sokliny väčšia ako štandard.
 2. Boutova doska by nemala byť vysoká, pretože zabraňujú rozptylu svetelného toku. Takéto podsvietenie bude vyzerať tmavé a škaredé.
 3. Perlinhový materiál by mal byť odolný voči ohňu. V tomto pláne Polyuretán a hliníkové možnosti.
 4. Hmotnosť podsvieteného dizajnu by nemala byť príliš veľká, pretože inštalácia soklu sa vykonáva pomocou lepidla. Najlepšie je namontovať sookha na stacionárnom povrchu, zatiaľ čo tapeta nemusí odolať hmotnosti dizajnu a odrezať stenu so sokou.

Stropné rímsy môžu byť uvoľnené v neutrálnej bielej farbe alebo majú určitú farbu.

Slinth môže byť natretý, ale mali by ste vedieť, že biela verzia je vhodná, pretože vo farbe nebude kontrastovať so stropom.

Pokiaľ ide o výber systému podsvietenia, malo by sa riadiť nasledujúcimi dôležitými bodmi.

 1. Energeticky úsporné LED páske sú najčastejšie používané na jednotné osvetlenie, v ich likvidoch zloženia sa nachádzajú na rôznych vzdialenostiach od seba. Hustota diód na 1 m pásku je od 30 do 240 prvkov, ak je to žiaduce, môžete si vybrať 60 alebo 120 ks. / M. Intenzita podsvietenia a vizuálneho pocitu jeho homogenity závisí od hustoty umiestnenia diód.
 2. Výber farby svetelného prúdu závisí od myšlienky dizajnu alebo z vašich preferencií. Existujú diódové pásky v monochromatickom výkone s rôznymi farbami. Ak si želáte, môžete použiť modely, kde je prítomných niekoľko odtieňov alebo je možné prepínať pomocou diaľkového ovládacieho panela.
 3. Pri výbere podsvietenia pre mokré priestory by sa mala venovať pozornosť materiálom schopným odolať zvýšeným negatívnym vplyvom. V kúpeľni, saune alebo v bazéne nepoužívajú podsvietenie bez dodatočnej ochrany.

Od správnej voľby materiálu rímsy a osvetľovací systém závisí od konečného výsledku dizajnu. Ak zistíte, že je ťažké určiť všetky dôležité parametre na vlastnú päsť, konzultovať v tejto otázke s kompetentným odborníkom, takže nakoniec som nemusel stráviť finančné prostriedky na korekciu nedostatkov a chýb.

Pravidlá inštalácie

Po vybratí materiálov a miesta pre ich držiak sa inštalácia podsvietených odkvapov uzavrie v nasledujúcich krokoch.

 1. Určite a umiestnite priestor na strop alebo na stene, kde potrebujete lepidlo rímsy, vzhľadom na smer osvetľovacieho systému. Pripravte si miesta pripojenia elektrických drôtov podsvietenia s miestnosťou s elektrickým prúdom.
 2. Predbežný povrch steny sa musí vyčistiť, primný a nasávaný.
 3. Kartel sa meria a rez pod požadovaným uhlom pomocou Stusla. Pred použitím lepidla vykonajte pozadie na miesto jeho pripojenia. Rohové a vertikálne spoje tvarovacích častí musia zodpovedať dokonalému.
 4. Podľa pokynov sa adhezívna kompozícia aplikuje a stlačí rímsu na pracovnú plochu. Pred sušením sa odstráni nadbytok lepidla.
 5. Po dokončení procesu polymerizácie lepidla a stropná odkvapka budú pevne upevnené na stene, prejdite na inštaláciu osvetlenia.
 6. Ak je potrebné pripojiť pásku, jeho spájkovanie sa vykonáva na podlahe a až po namontovaní na už lepenú večnosť.
 7. Po nainštalovaní systému podsvietenia na sokse, je kontrolovaný svojím výkonom a potom nalejte tapetu, maľované alebo aplikovať zloženie omietky.

Montážna technika s zvýrazňovaním je jednoduchá, ale proces si vyžaduje pozornosť a zručnosť. Výsledok výsledku závisí od presnosti práce.

Krásne príklady v interiéri

Pridanie interiéru so stropnými svietidlami je relevantný a požadovaný smer v dizajne. Proces montáže podsvieteného odkvapu je jednoduchý a výsledky sú veľmi pôsobivé. Možnosti podsvietenia stropu môžu byť iné:

 • Obvod podsvietenia čelí stropu;

 • Ďalšia možnosť stropných svetiel;

 • Obvod podsvietenia smerom k stene;

 • osvetlenie LED diódami;

 • neónové trubice;

   • Stropné podsvietenie pomocou duralitovho kábla.

   Inštalácia svetelného kladu – v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár