Malý balkónový dizajn alebo malá loggia

Predtým bol balkón použitý výlučne ako miesto na ukladanie nepotrebných materiálov. Dnes je možné vybaviť len niekoľko metrov štvorcových. Balkón alebo LOGGIA sa často stávajú miestami pre príjemnú zábavu, prácu alebo zábavu.

Vyvíjame projekt dizajnu

Na rôzne účely sa môže použiť malý balkón. Zvyčajne taký balkón možno nájsť v Khrushchev, má až 3 kV. M. Môže sa však ľahko previesť na útulnú, štýlovú a užitočnú oblasť.

Výber malého balkóna alebo dizajnu LOGGIA, je potrebné začať rozhodnúť o funkčnom účele, pretože to bude závisieť od veľkej miery – štýl smeru, farebných riešení, výber nábytku a tak ďalej.

Základné nápady na vytváranie štýlových projektov dizajnu:

 • Miesto pre príjemnú zábavu. Ak vytvoríte všetky podmienky pre rekreáciu na malej loggii alebo balkóne, toto miesto bude ideálne pre relaxáciu. Mal by sa nachádzať na balkóne útulný nábytok – napríklad malý stôl. Môžete si kúpiť skladací stôl s stoličkami alebo mäkkou pohovkou s priestrannými boxmi, ktoré sú ideálne na skladovanie vecí. Vankúše budú môcť vstúpiť do interiéru pohodlia a pohodlia.
 • Pracovisko. Malá loggia alebo balkón možno organizovať pre prácu. Pre umiestnenie počítačovej tabuľky a pohodlná stolička je dostatok miesta. Ak pracujete pre notebook, bude tam dostatočne malý skladací stôl, ktorý môže byť tiež použitý na relaxáciu a mäkkú stoličku alebo pohovku.
 • Jedálenský alebo čajový priestor. Táto možnosť je dokonale vhodná, ak je loggia malá, ale široká. V letných dňoch môžete pohodlne zostať pri jedálenskom stole. Dvaja alebo traja ľudia budú môcť prispôsobiť celkom pohodlné.
 • Zimná záhrada. Ak sa na lodžiu organizuje krásnu záhradu, potom si môžete vychutnať kvitnúce rastliny aj v zimnej sezóne. Na stenách môžete vybaviť špeciálne regály alebo hrnce. Na parapete, môžete umiestniť palety s kvetmi. Niektorí uprednostňujú skleník.
 • telocvičňa. Malý priestor môže byť vybavený pod malou posilňovňou. Môže to byť na to simulátor alebo športové vybavenie. V horúcich dňoch môžete hrať vonku, ako aj v miestnosti bude viac voľného miesta.
 • Rozšírenie izby balkónom. Tento proces je dostatočne ťažký, pretože je potrebné zbaviť sa rámu dverí a okna. V niektorých prípadoch je potrebné aj preniesť batériu. Zároveň sa balkón stáva súčasťou miestnosti. Ak sa kombinuje s kuchyňou, môže byť vybavený ako jedálenský kút, zariadiť vybavenie domácností alebo dajte pult bar. Ak je balkón kombinovaný so spálňou, potom môže byť použitý ako pracovisko.

Výber projektu je plne samostatný. Ak nepotrebujete funkčnú zónu, potom môže byť vybavený na skladovanie.

Farebné riešenia

Výber farebných predstavení rôznych povrchových materiálov je veľmi veľký. Môžete nájsť slušnú možnosť pre každú. Treba však zapamätať si, že nie všetky materiály sú vhodné na dokončenie malého balkóna alebo lodžia.

Mali by ste uprednostniť ľahké odtiene. Pomôžu vizuálne zvýšiť oblasť miestnosti. Dizajnéri často ponúkajú drevo v teplých pastelových farbách pre izby, ktoré sú na tieňovej strane. Ak sa balkón alebo loggia nachádza na slnečnej strane, potom sa materiál z tónov studených svetla bude vynikajúcou voľbou.

Veľmi krásny a efektívne vyzerá ako ružový, šalát, žltkastý, béžový, modrý tón, a môžete tiež použiť ľahký kovový. Harmonicky sa pozrie na realizáciu farieb pre balkón, ak bude kombinovaný s rozhodnutím farieb susednej izby. Takéto riešenie vytvorí jednu miestnosť, ale s rozdelením do funkčných zón.

Pri výbere farebných riešení pre materiály, ktoré budú potrebné na dekoráciu, je potrebné vziať do úvahy veľkosť priestoru. Pre malé balkóny, strom nie je vždy najlepším riešením, pretože vizuálne robí izbu menej. Ak ste sa ešte rozhodli použiť strom v Trim, potom musíte nájsť jasné odtiene. Dobrá voľba je jantárové tóny. Postupom času sú drevené materiály trochu tmavé.

Pri výbere dekoratívnej omietky a kameňa by ste mali uprednostniť veľmi textúrované a nie príliš tmavé možnosti. Potom sa malá plocha nebude vizuálne znížiť. Kombinácia kameňa a štuktu vyzerá veľkolepé a módne.

Štýly

Každá izba musí byť správne zdobená, potom to bude v ňom pohodlné a príjemné. Pri výbere stylistického smeru stojí za zváženie osobných preferencií.

Na malom balkóne pozlátenia, hodváb a masívnosť bude vyzerať smiešne. Je lepšie zastaviť váš rokokový štýl alebo barokový štýl. Svetlá a vzdušnosť sú hlavné výhody týchto štýlov.

Malé lodžia alebo balkón možno vydať v štýle Stredozemného mora alebo Provence. Takéto štylizované riešenie je ideálne pre rekreáciu.

Pri výbere primárnej farby môžete použiť povrchovú úpravu alebo nábytok v smotane, svetlom tyrkysovej, modrej alebo piesočnatej farby. Stojí za to vyberať drevené stoličky a stoly z viniča alebo ratanu. Prútený nábytok musí byť nevyhnutne odolný voči vlhkosti.

Ak ste si vybrali štýl Provence, môžete použiť textúrovanú omietku pre zdobenie steny alebo tehly zdržanlivých tónov. Kované regály a skrinky dokonale zapadajú do zvoleného štýlu. Ak nie je miesto pre taký nábytok na lodžii, môžete jednoducho dať rafinovaný stojan na kvety. Pastelové žalúzie na oknách dokonale dopĺňajú štýlový interiér.

Stredomorský štýl si vyžaduje veľa rastlín. Steny vo svetlo farby dokonale vyzerajú s jasnými vázami. Béžové steny dokonale zdôrazňujú čokoládové odtiene kvety, modré steny sú vhodné pre modré steny. Dizajn svetlo žltých tónov vyzerá veľkolepé s jasnými farbami citróna.

Pre milovníkov rustikálneho dizajnu stojí za to zvoliť orientálny štýl alebo krajinu. Môže byť vybavený pod kuchynským destináciou. Krajina vám umožňuje vytvoriť veľkolepé aj rozpočtové interiéry.

Pri výbere farebných riešení pre steny môžete uprednostniť pastelové farby. Môžete vytvoriť jasné predmety pomocou nasýtenej modrej farby, dobrých možností – crimson alebo terakotov. To môže byť fotografie, žiarovky alebo hrnce pod vázou.

Pre štýl krajiny stojí za vyzdvihnutie nábytku zo stromu, Koniec koncov, je to vrcholom takéhoto štýlového smeru. Môžete nainštalovať koncovku alebo malú skrinku. Ak je na balkóne veľmi malý priestor, potom sú zložité skladacie stôl a stoličky. Ak chcete premiestniť štvorcový formulár, môžete použiť drevený obchod (alebo dokonca pôvodný hrudník).

Bude lepšie, ak sú rámy okien tiež drevené. Moderný plast sa nezmestí do tohto štýlu. Ak neexistuje žiadna iná voľba, potom by sa plast mal vybraný pod farbou stromu, a tiež sa musieť starať o široký systém Windowsill.

Ďalším populárnym štýlovým smerom pre návrh malých balkónov a lodžie je minimalizmus, ktorý nevyžaduje veľa nábytku a vnútorných prvkov. Všetko by malo byť moderované. FIT CENTLE PASTELA TÓNY. Stojí za to používať prírodné konečné materiály – drevo, tehlové alebo omietky. Je potrebné aplikovať jednoduché formuláre bez použitia dekorácií na stenách a oknách.

Vyberieme nábytok

Voľba nábytku hrá pomerne dôležitú úlohu v prevedení špecifickej myšlienky navrhovania malého balkóna alebo dizajnu lodžia. Tieto izby sú malé, takže to nestojí za preťaženie veľkého nábytku. Stojí za to zaplatiť pozornosť pre skladacie stoličky a tabuľku.

Dobrá voľba bude „vzduch“ položky. Môžete si kúpiť prútený stôl alebo stoličku. Budú vykonávať svoje funkcie – a zároveň Balkón bude priestranný.

Nepreťažujte interiér s množstvom políc. Ich prítomnosť môže vizuálne znížiť oblasť a tak malý. Z hľadiska osvetlenia bude veľkým riešením strany.

Pre malý balkón alebo lodžia je vhodný sklenený nábytok. Mnohí si vyberte pozastavené a skladacie stoly. Ak plánujete uložiť veci, potom ideálnou voľbou bude prítomnosť posuvných dverí. Samozrejme, môžete stále používať skryté boxy, ktoré budú umiestnené vo vnútri sedadiel.

Tipy na usporiadanie

Nie je veľmi ťažké usporiadať malý balkón alebo lodžiu, ak dodržiavate nejaké dizajnérske tipy pre vizuálnu korekciu malej oblasti:

 • Stojí za to uprednostniť ľahké odtiene, pretože vizuálne robia aj malú miestnosť.
 • Zabudnite na objemný nábytok. Stojí za to premýšľať o skladaní nábytku alebo možností s skrytými boxmi (pre pohodlné skladovanie mnohých vecí).
 • Pre malý balkón dokonale fit posuvnými oknami, doplnené žalúzie. Tento dizajn nielenže vyzerá krásne, ale je praktické. Rímske záclony alebo valce dávajú pohodlie a pohodlie. Ak ste kombinovali balkón a miestnosť, potom môžete použiť ťažké záclony alebo dlhé závesy.
 • Pre bočné steny stojí za to používať tapetu s perspektívom. Pomáhajú, aby sa malá miestnosť priestranná.
 • Ak hľadáte miesto pre kvety, potom nezabudnite na široký systém Windowsill. Aj keď namiesto toho môžete vybaviť barový stojan. Pod Windowsill alebo Counter môžete urobiť niekoľko skrytých plánov regálov – na skladovanie rôznych konzervovaných potravín.
 • Ak chcete vytvoriť vizuálnu lodžiu alebo balkón viac, dokonale zapadne do lesklých povrchov. Môžete zaviesť veľké zrkadlo. Dizajnéri ponúkajú strečové lesklé stropy, ktoré môžu byť doplnené svetlotmi bodov.
 • Nepoužívajte namontované police. Znížia sa len tak malá miestnosť.
 • Dizajnéri radia jeden z steny na maľovanie v inej farbe. Taký farebný prízvuk tiež pomôže vizuálne zväčšiť malý balkón.
 • Často sú balkóny zdobené kvetmi, ale pamätajte, že prítomnosť hrncov na podlahe a palety bude len zhoršiť situáciu.

Nakoniec, niekoľko jednoduchých a originálnych nápadov na usporiadanie malého balkóna alebo lodžice vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár