Regál na balkóne

Nábytok na balkón by sa mal rozlíšiť praktickosťou a kompaktnosťou. Tieto požiadavky sú prezentované na regály, okrem toho musia spĺňať predvoľby estetického vlastníka. Môžete si vyrobiť kus nábytku, stráviť minimum úsilia a peňazí.

Vlastnosti a výhody

Rack – funkčný predmet nábytku, ktorý vám umožní zariadiť domovskú knižnicu, náradie alebo jedlá na lodžive. Hlavnou výhodou skrinky umiestneného na balkóne je možnosť vyložiť byt z nepotrebných položiek. Okrem toho krásne nábytok zdobia interiér, dajte izbu do zariadení.

Akú úlohu vykonáva stojan na balkóne:

 • Prispieva k zachovaniu príkazu na lodžiu;
 • Umožňuje umiestniť kvetináče alebo sadenice;
 • Používa sa ako špajza;
 • Môže byť použitý ako súčasť kuchynskej headsetu;
 • Vhodné na skladovanie sezónnych vecí.

Keď je nábytok vyrobený s vlastnými rukami, je možné sledovať proces vytvárania od začiatku až do konca. Takže majiteľ bytu bude byť presvedčený ako zozbieraný stojan, ak je to potrebné, bude môcť ju aktualizovať alebo opraviť pri členení. Výhody nezávisle vyrobenej skrinky tiež pokroky zvoliť akékoľvek materiály a rozmery.

Odrody

Výber šatníka, berte do úvahy: Menovanie, prítomnosť výklenkov a zasklenie na balkóne, šírka lodžií. Tieto kritériá umožnia vytvoriť regál požadovanej veľkosti, vyznačujúci sa maximálnou funkčnosťou. V závislosti od funkcií dizajnu sa rozlišuje niekoľko modelov:

 • Vstavaný. Regál vybavený namontovanými policami. Inštalované hlavne na balkónoch, kde sú výklenky. Model vám umožní používať dostupný priestor rovnako efektívne. Šírka stojana bude obmedzená na veľkosť výklenku.

 • Uhlový. Rohová skrinka je pripojená k stene na oboch stranách. Konzoly sa používajú ako montážne prvky. Výhodou modelu je kapacita a kompaktnosť. Model bude trvať menej miesta, nebude blokovať pasáž.

 • Otvorené. Shellage bez dverí je inštalovaný na stene a môže byť akákoľvek výška a šírka. Model je vhodný na sadnutie, pretože rastliny budú dostatok slnečného svetla. Ak ho vykonáte vo forme pozastavených políc, bude miesto na uloženie celkových objektov. Najmä bicykel sa môže zapadnúť do skrine.

 • Zatvorené. Model s dverami. Tento stojan obchoduje položky, ktoré je potrebné uchovávať na tmavom mieste, ako aj veci, ktoré by sa majiteľ balkónu chce skryť pred zvedavým okom. Dvere môžu byť umiestnené po celej výške skrinky alebo zatvorené len niekoľko políc. Pri výbere takéhoto nábytku je dôležité opustiť voľný priestor pre nerušené otvorenie stojana.

Materiál

Pri vývoji plánu regálu jeden z prvoradých úloh, výber vhodného materiálu sa stáva. Odlišujú sa od seba, výkonové charakteristiky a vzhľad.

Čo robí regály:

 • Drevo. Ekologický materiál, ktorý nezvyšuje škodlivé látky vo vzduchu, odolné voči teplote a vysokej vlhkosti. Vynikajúce externé charakteristiky umožňujú, aby bol drevený nábytok umiestnený v takmer akéhokoľvek interiéru. Na rozšírenie životnosti regálov na drevo sa odporúča, aby boli pokryté špeciálnymi antiseptickými roztokmi.

 • Drevotrieskové dosky, drevovláknité dosky a OSB. Platne sa používajú na výrobu políc. S materiálmi len pracujú, majú nízke náklady. Pred použitím okrajov dosiek sú potiahnuté riešením na prevenciu hniloby a vzhľadu huby. Stavebné materiály nie sú vhodné pre otvorené lodžiá, pretože sú nestabilné na účinky vlhkosti a môžu sa zobudiť po daždi alebo snežení.

 • Kovový. Sila a odolnosť proti opotrebeniu – hlavné charakteristiky materiálu. Trvanlivosť kovových regálov sa dosahuje z dôvodu prítomnosti antikorózneho povlaku. Na výrobu nábytku Vyberte hliníkové a pozinkované materiály. Takýto stojan je drahší, jeho životnosť bude dlhšia. Kus nábytku bude nevyhnutný na skladovanie ťažkých predmetov, ako sú nástroje.

 • Plastový. Svetelný materiál, ktorý sa nebojí vlhkosti a kvapky ostrého teploty. Rôzne farby a textúry vám umožní vybrať si plastové prvky pre každý interiér. Plastové parapety môžu byť tiež použité ako police.

 • Sklo odolné voči nárazom. Regály z tohto materiálu vyzerajú štýlové a vhodné pre uskutočnenie nápady odvážneho dizajnéra. Sklo nie je desivé vystavenie slnečnému žiareniu a vysokým teplotám. Špeciálne odolné sklo je odobraté na vytvorenie skrine, čo je ťažké rozbiť. Zároveň si vyžaduje dôkladnú pravidelnú starostlivosť a je dosť drahá.

 • Kombinácia materiálov. Pri vytváraní nábytku môžete kombinovať rôzne typy materiálov. Drevený rám bude vyzerať dobre so sklenenými policami a kovové časti môžu byť kombinované s plastovými prvkami.

Univerzálny nábytok dreva: je vhodný pre klasické aj interiéry v štýle krajiny a provence. Sklo sa stane základom pre vytvorenie ultra-modernej skrinky a plastový nábytok priláka ich praktickosť a jednoduchosť starostlivosti.

Ako na to?

Opíšte najjednoduchšie regály nebudú fungovať. Môžete prísť s vlastným dizajnom od nuly alebo používať hotové výkresy a schémy, výberom ich v konkrétnej myšlienke.

Nábytok sa vytvorí v niekoľkých etapách. V prvom rade sa vykonáva výkres na papieri, pričom sa zohľadní funkčné vlastnosti budúceho stojana. Diagram zobrazuje výšku a šírku skrine, hĺbky a výšky políc, upevňovacie body konzol.

Pracovný proces:

 • Vyberte miesto, kde stojan bude stáť;
 • Z balkóna odstraňuje extra odpadu, miesto je oslobodené pod stojanom;
 • Ak sa časti používajú z dreva, musia sa liečiť špeciálnymi riešeniami;
 • Brux a skrutky sa používajú na stenu, hmoždinky a skrutky sa používajú ako upevňovacie prvky;
 • Police sú inštalované na tyčinkách.

Ak dizajn regálov zahŕňa dvere, sú pripojené oddelene. Podrobnosti sú dva typy: hojdačka a skladanie. Prvé sú vyrobené z preglejky a drevených dosiek, po ktorých sú priskrutkované slučkami. V prípade potreby môžete pridať tvár alebo magnety. Skladacie dvere robia z niekoľkých lamiel spojených s slučkami.

Môžete jasne vidieť proces robiť regály s vlastnými rukami na nižšie uvedené video:

Krásne dizajnérske nápady

Minimalistické regály s minimálnym detailmi sa vyznačujú univerzálnosťou: môžu byť umiestnené v takmer akéhokoľvek interiéru. Ak chce vlastník balkóna vytvoriť jedinečnú, priťahuje pozornosť interiéru, môže zastaviť svoj výber na neobvykle dizajnový nábytok. Záhradníci budú darovať regály s rezaním v regáloch. Riešenie nielen vyzerá originál, ale tiež charakterizovaný vysokou funkčnosťou.

Modely s asymetrickými policami – možnosť pre tých, ktorí chcú dodať lodžiu v modernom štýle. Môžete si vybrať materiály svetlých odtieňov, hrať s kontrastmi, miesto na policiach suveníry, knihy, rámy s fotografiami alebo dekoratívnymi prvkami. Takýto nábytok bude výhodné pozrieť sa na steny Motley.

Úzke regály, namontované do steny, bude vhodné v obmedzenom priestore, keď každý centimeter účty. Výber dreva ako materiál dá modelu konceptuality a úmyselné jednoduchosti.

Pôvodným riešením bude stojan navrhnutý zo štvorcových kocky pripojených k stene. Striedanie otvorených a uzavretých regálov vytvorí ilúziu šachového vzoru. V prezentácii sú figúrky, kvety, desktopové hodiny, malé svietniky. A mimo dverí môžu byť skryté objekty, ktoré sa nepoužívajú každý deň.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: