Nábytkové steny so šatníkom v interiéri

Obývacia izba v akomkoľvek modernom byte je kráľovná izieb a vizitka nášho domu. Tu trávime väčšinu voľného času na sledovanie televízie, odpočinku alebo oslavu hostí. V malých apartmánoch a štúdiách sa obývacia izba kombinuje úlohu spálne alebo jedálne. Preto je nábytok tela veľký význam, ktorý by mal byť estetický, nadrozmerný a maximálny funkčný.

Zvláštnosť

Často v jednoizbových apartmánoch je problém distribúcie obytných priestorov, pretože niekde potrebujete na kompetenčnom mieste oblečenie, dokumenty, knihy a dekorové prvky. Výborným riešením bude nábytková stena s šatníkom. Je mýli sa, že sa domnieva, že tento kus nábytku je relikvou minulosti. Moderní výrobcovia nám ponúkajú veľa foriem, modelov a štýlov, ktoré dokonale zapadajú do interiéru aj ten najmenší apartmán.

Dnes je nábytok pre halu charakterizovaný kapacitou, ale majú malé veľkosti. Teraz v módnych diapozitívoch, modulárnych stenách, ktoré nesú rôzne funkčné funkcie. Okrem skrine pre oblečenie, sú regály pre knihy, vnútorné kvety a malé interiérové ​​predmety, ako aj boxy pre bielizeň, časti pre audio a video zariadenia, skladovacie prípady. To všetko umožňuje použitie nábytku podľa schôdzky, šetriť priestor miestnosti.

Výber potrebných súprav do skladu nábytku alebo ich objednaním podľa jednotlivých noriem, je dôležité venovať pozornosť kvalite a materiálu nábytku a armatúrami.

Moderný trh ponúka mnoho možností na akúkoľvek peňaženku: sú steny vyrobené z lacných materiálov, ako je LDSP alebo MDF, ostatné modely môžu byť vyrobené z pevného poľa dreva, cena, za ktorú je rádovo vyššie. Príslušenstvo môže byť vyrobené z plastu alebo kovu. Pri konštrukcii dverí trestného alebo skrine môže byť tónované alebo matné sklo.

Modely

Interiérový dizajn obývacej izby by sa mal brať veľmi vážne: myslenie v predstihovom štýle, vybrať materiály, farby a osvetlenie. Výber steny so šatníkom je potrebné vziať do úvahy jeho veľkosť, celkový návrh a kombináciu s inými položkami interiéru. Aj v procese usporiadania haly by ste mali vopred rozhodnúť s typom nábytku, ktorý môže byť kabinet alebo modulárny.

Prečítajte si viac  Všetko o podkrovných konzolách

  • Múr Rozlišuje jedno pevnú kompozíciu, pri ktorej je šatníková časť integrálnej časti systému. Výhodou tohto typu je možné zvážiť možnosť nastavenia veľkosti a tvaru miestnosti (napríklad podlhovastý obývacia izba vizuálne vytvoriť viac štvorcových, zonate space).
  • Modulárna stena Je to kompozícia s veľkou sadou prvkov vykonaných v jednom štýle. V tomto prípade je kabinet samostatným nezávislým segmentom. Prehrávanie s modulmi máte možnosť vytvoriť interiér pod svojou chuťou, čím sa vytvorí jedinečný jedinečný dizajn. Pohybom pridaním buď s výnimkou niektorých modulov (sklopné skrine, police, ceruzky, skrine), môžete aktualizovať interiér s touto frekvenciou diktovanej náladou.

Funkčnosť

Nábytkové steny pre farbu obývacej izby a oživiť interiér, a tiež estetické druhy. Môžu byť inštalované, a to tak pozdĺž steny a ako separačný prvok miestnosti. Existujú uhlové a modulárne časti, ktoré môžu byť zmenené na miestach, čím sa vytvoria nové jedinečné interiérové ​​riešenia zakaždým. Ako je uvedené vyššie, steny nemajú obmedzenia v ich funkciách, meniacim sa veľkým množstvom modulov a hluchých úsekov pre každú chuť a peňaženku.

Moderné modely sú reprezentované rôznymi kombinovaním nízkych a vysokých komponentov, otvorených a uzavretých častí, ako aj uhlové prvky. Kompetentne umiestnené nábytkové slúchadlá skryjú nejaké nevýhody plánovania miestnosti. Dnes je obývacia izba nábytok reprezentovaný rôznymi hotovými riešeniami z hľadiska návrhov a vykonaných funkcií.

Ak je vaša obývacia izba pomerne priestranná, nábytok musí zodpovedať veľkosti miestnosti. Existujú uhlové verzie stien a iných konštrukcií pozostávajúcich z niekoľkých častí, ktorého rozdiel je nelineárny. Budú ziskové riešenie pre priestrannú halu. Takýto nábytok zahŕňa pohodlnú hrudník odevov a bielizeň, viacnásobné zásuvky, moduly s hluchými dverami, kde môžete skryť nevzhľadné veci a predmety pre domácnosť, ako aj moduly zdobené sklom.

Skriňa môže byť dodatočne vybavená zrkadlom (Ak je to šatníková skriňa s posuvnými dverami), ktorý bude ďalej zvyšovať priestorovú miestnosť. Takže môžete ľahko umiestniť všetky vaše veci, darčeky, suveníry, domáce potreby a knihy.

Prečítajte si viac  Pohovky v obývacej izbe

Rúrka pre TV a iné vybavenie by mali mať trvanlivý povrch a stabilné bočné steny.

Ďalšie úseky, regály, ceruzky, police a zásuvky pridávajú funkcie a pohodlie.

Ak má obývacia izba relatívne malú veľkosť, potom nábytok je vhodný na to v konfigurácii, ktorej je skriňa, ktorá môže byť navyše vybavená uhlovými policami. Police pridáva funkcionalitu, pretože môžu ubytovať malé suveníry, fotografie, ampelové spálne.

Základňa kabinetu predstavujú dva druhy – stacionárne (na nohách) alebo na kolesách.

Model na kolesách sa vyznačuje mobilitou, ľahko sa pohybuje, ale nie dostatočne stabilný.

Namontované úseky sú pripojené k stene cez konzoly. Výhodou takýchto návrhov je ich jednoduchosť a spoľahlivosť, ale nie sú spokojní s častou permutáciou nábytku a iných interiérových položiek.

Štýly

Vhodná stena s šatníkom sa musí harmonicky prekrývať so spoločným interiérovým štýlom. Zvážte podrobnejšie funkcie niektorých možností.

  • Klasický štýl považované za znamenie dobrého vkusu a prosperity. Stena v tomto dizajne je vyrobená z umelého alebo prírodného dreva v závislosti od rozpočtu. Vynikajúca voľba bude dubová, borovica, popol. Fasády skrine, ďalšie úseky a boxy môžu byť vyrezané, s čírym okruhom.
  • Minimalizmus štýl Vhodné pre tých, ktorí sú zamerané na budúcnosť. Tento smer dodáva priestor do miestnosti, pretože ďalšie časti sú zbavené. Nástenný dizajn tu sa vyznačuje najmenšou kombináciou farieb a foriem. Prevládajúca farebná schéma – kontrast svetla a tmavých odtieňov na lesklom povrchu, prúdový formulár – zjednodušený alebo obdĺžnikový.

  • Tekhno štýl Leží na mape mestského životného štýlu, demonštrácie technického vybavenia. Stena v tomto tlačidle obsahuje rôzne úseky pre zvukové stĺpy, TUMB pre TV. Kovové a plastové časti a povrchy prevládajú medzi materiálmi. Farebná hamma studená – sivá, čierna, metalíza. Moduly sú jasné, hladké, s prísnymi riadkami.
  • Veľmi podobný predchádzajúcemu HIGH TECH STYLE, Ktoré si vyberajú kreatívnych ľudí, ktorí držia pešo s časom a po inováciách v oblasti technológií. Stena v tomto smere bude vyrobená z modulov, políc a skrine sú skryté, dvere sú vybavené blibňovačmi a rukoväte v obvyklom porozumení môžu chýbať, tým, že do nového stlačenia na otvorenie mechanizmu otvárania. Úložné priestory sú namontované tak, že je ťažké si predstaviť, ktorý z úzkych a plochých povrchov skrýva ďalšiu poličku. Medzi materiály dominujú kovové, sklo a plastové. Povrchy sú dobre leštené, riadky hladké a jasné.
Prečítajte si viac  Klasická šatníková skriňa

  • Európsky štýl Kombinácia mnohých smerov: grécka, škandinávska a francúzština (Provence). Dizajnéri prideľujú tieto možnosti v jednej veľkej skupine kvôli podobnosti textúr a materiálov. Otvorené usporiadanie prešlo z výkonu inovácií do stavu povinného prvku interiéru. Štúdiové apartmány a chaty, zónované oddielmi – tu je trend dnes. Kľúčovým zmyslom v európskom štýle je jednoduchosť a otvorenosť sveta, takže stena v tomto štýle je zbavená ďalších komplexných prvkov: to sú rovné pozastavené police a šatník vykonaná v jednom koncepte. Odtiene svetlé (slonoviny, mliečny dub), plastové armatúry. Minimálne veci a jednoduchosť priestoru.
  • Východný štýl Tiež kombinuje niekoľko smerov: arabčina, indická, ázijská. Takýto dizajn sa vyznačuje nedostatkom monotónnosti, drobných prvkov, svetlých farieb, hojnosti nite a ozdoby. V takýchto súboroch sa nachádzajú nábytok len z prírodných druhov dreva a police stien sú s rôznymi príslušenstvom. Farba Gamet Pedit Teplé odtiene: Rich Red, Golden, Honey, Raspberry, Purple, Emerald. Nástenný balíček obsahuje skriňu s maľovaním, namontovanými vyrezávanými policami.

Nábytok by mal byť dokonale zapadajú do štýlistického smeru interiéru, v ktorom.

Neodporúča sa zmiešať v jednom súbore niekoľko protichodných štýlov. Napríklad v elegantnom klasickom množstve nebude harmonicky pozrieť sa na nábytok, v ktorom sú sklenené alebo kovové časti súvisiace s modernejšími destináciami.

Prehľad steny so šatníkovou skriňou pre obývaciu izbu sa pozrieť na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: