Rovné pohovky s krabicou pre bielizeň

Sofa je jedným z najdôležitejších predmetov nábytku v dome. Je potrebné pri prijímaní hostí, denného odpočinku alebo dokonca na spánok. Vstavané vložky je ešte vhodnejšie a univerzálne.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Rovná pohovka má jednoduchý geometrický tvar, ktorý je vhodný na ubytovanie v byte. S ním nebude musieť dlho myslieť, aby nábytok neobvyklý napríklad, napríklad, uhlový.

Takýto nábytok je ľahko stojaci pozdĺž stien a uprostred miestnosti, rozdeliť ho do zón.

Väčšina moderných pohoviek je vybavená bielizeňou. Stretávajú sa nielen so skladaním, ale aj transformáciou modelov.

Hlavnou výhodou takýchto pohoviek je ergonómia. Skladacia pohovka vykonáva tri funkcie naraz, je sedadlom na deň a miesto na spanie, môže byť tiež uložená spodná bielizeň alebo iné veci. Schopnosť rozkladať a zbierať pohovku – spôsob, ako ušetriť priestor, najmä ak sa nelíši vo veľkej veľkosti.

Box, vybavený v pohovke – sám o sebe výhody, ktorá môže pôsobiť ako nezávislý prvok v nábytku. Je to užitočný prírastok do dizajnu, že sa dokonca rozvíjajú pohovky. Skladovanie v IT posteľnej bielizni vám umožňuje zvýrazniť miesto v skrini pre iné veci.

Najčastejšie pohovky majú zaujímavý alebo elegantný klasický dizajn. Vďaka tomu sa často stávajú hlavným dôrazom v interiéri.

Nevýhodou môže byť nazývaná potreba rozoberať pohovku, aj keď nemá silu, po ťažkom dni. Tiež, s umiestnením nábytku v byte stojí za to zvážiť, že v rozloženej forme je podobné posteľové miesto viac miesta ako v zmontovanom mieste.

Nemala by existovať žiadny iný nábytok pred ním, napríklad konferenčný stôl, inak to bude musieť posunúť každý večer.

Nakoniec, na niektorých pohovkách sú príliš hlboké depresie – miesta skladania, ktoré nie sú vhodné pre ľudí s citlivým spánkom a užitočným komfortom.

Typy a transformačné mechanizmy

Bez ohľadu na pohľad je každý pohovka moderný nábytok so spálňou alebo obývacou izbou. Transformačné mechanizmy sa od seba líšia skladaním:

 • Eurobook. Sedadlo musí byť ťahané dopredu a chrbát je umiestnený na prázdne miesto;

 • Akordeón. Je jediný dizajn, ktorý sa musí narovnať, aby ste dostali miesto na spanie;

 • Delfín. Jedna z jeho časti je mierne natiahnutá dopredu. Zo sedadla môžete vytiahnuť paletu, v ktorej je umiestnená rastúca platforma;

 • Click-klyak. Časti pohovky musia byť zložené, po ktorých sa ľahko zloží do jedného dizajnu;

 • Zatiahnuteľný. Z pohľadu natiahne paletu s plošinou.

Mechanizmus závisí od toho, ako a kde sa bude presne umiestniť box bielizeň. Najčastejšie prístup k nej sa objaví len vtedy, keď sa rozloží pohovka. Ale pohodlnejšie sú modely s paletou alebo zásuvkami, ktoré môžu byť jediným dizajnom alebo oddeleným niekoľkými oddeleniami.

Netrohyformné pohovky, ako je kuchyňa, bez spálňa a modely typu „delfín“, boxy sú pod sedadlami. To znamená, že musí byť zvýšená, potom, čo je preklopať veci do otvoreného priestoru.

Ďalšia možnosť – box v lakťoch. V tomto prípade sú vertikálne a úzke oddelenia, ale sú dosť schopné ubytovať posteľnú bielizeň, deku alebo vankúše.

Čalúrny materiál

Cudzinca a trvanie služby SOFA závisí od materiálu. Medzi spoločné možnosti:

 • Shenille. Odolné voči opotrebeniu a ľahko sa čistia;
 • Rogozhka. Trvanlivý materiál, po ktorom nasleduje jednoduchú starostlivosť;
 • Velbous. Vystavené umývaniu;
 • Stádo. Odolné, ľahko sa starajte, po dlhú dobu si zachováva prvotné farby;
 • Tapetizácia. Najčastejšie je toto čalúnenie zdobené rôznymi výkresmi;
 • Jacquard. Odolné, odolné voči opotrebeniu, zdobené výtlačkami;
 • Brožúra. Materiál s vlastnou hmatateľnou textúrou;
 • Koža. Používajú prirodzené aj umelé.

Ako si vybrať?

Voľba by mala závisieť od toho, čo sa nakupuje pohovka a v ktorej miestnosti bude stáť. Kuchyňa vyžaduje napríklad model, ktorý bude odolný voči absorbovať pachy, na tuk. Koža má takéto kvality.

Plus čalúnenie pohovky v škôlke bude jednoduchosť jej čistenia.

Pohovka v obývacej izbe by mala byť celkom atraktívna a elegantná, pretože bude vidieť návštevníkov do bytu.

Spálňa pohovka musí byť pohodlná pre spanie.

Z požadovaného funkcie bude závisieť od základného momentu – transformácia. V spálni a, často, obývacia izba, spiaci priestor je len potrebný – pre majiteľov bytu alebo ich hostí. Pohodlná pohovka môže byť v nepríjemnej forme, ktorá je vhodná na spánok, napríklad u detí. V kuchyni je vhodný na sedenie, čo znamená, že to nie je nevyhnutne.

Je potrebné vziať do úvahy vopred, čo presne bude uložené v boxoch. Pre vankúše a prikrývky potrebujú celkové modely. Ale ak hovoríme len o spodnom prádle, potom môžu byť oddelené malé, a to znamená, že pohovka je malá.

Krásne nápady v interiéri

Dizajn v plne bielych tónoch vytvára pocit čistoty, ľahkosti a vzdušnosti. Pohovka nie je stanovená. V jeho palete, tri samostatné boxy.

Minimalistický biely a sivý dizajn s jasnými akcentmi vo forme obrazov. Dolphin pohovka. Ako box je pod sedadlom non-transformujúca časť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: