10 najlepších lepidiel na zváranie za studena

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné konzultovať s odborníkom.

V poslednom čase sa u nás začali používať špeciálne lepidlá na zváranie za studena. Jedným z dôvodov tohto označenia je pevné spojenie kovových dielov bez použitia tradičných (horúcich) metód spájkovania alebo zvárania (oblúkového alebo poloautomatického). Zloženie je plastická hmota, ktorá na vzduchu tvrdne a vytvrdzuje. Tento typ lepidiel sa dnes široko používa na spájanie rôznych materiálov, vypĺňanie švov, trhlín a dutín. Výrobky na zváranie za studena sa líšia zložením, rozsahom použitia a cenou. Odborné rady časopisu Expertology pomôžu potenciálnym kupujúcim správne sa rozhodnúť.

Zváracie zmesi za studena majú niekoľko technických vlastností, ktoré by sa mali zohľadniť.

Zloženie. Všetky lepiace kompozície možno rozdeliť do dvoch skupín podľa počtu zložiek.

 1. Na domáce použitie sú najvhodnejšie jednopodlažné zvary za studena. Predávajú sa v jednej tube, z ktorej používateľ musí vytlačiť požadované množstvo lepidla. Po prvej aplikácii sa však do rúrky dostane vzduch a v dôsledku toho sa zhoršia vlastnosti zvárania za studena. Preto je lepšie kupovať výrobky v malých baleniach alebo sa snažiť tubu uzavrieť pri stláčaní lepidla.
 2. Dvojzložkové výrobky na zváranie za studena si dlhodobo zachovávajú svoje vlastnosti. Na prípravu pracovného roztoku je však potrebné zmiešať dve látky z rôznych skúmaviek v pomere uvedenom výrobcom. Práve povrchné a nepozorné preskúmanie návodu na použitie je príčinou nízkej kvality lepenia.

Vlastnosti lepeného spoja. Keďže výrobok na zváranie za studena možno použiť na viacero aplikácií, výber výrobku musí zodpovedať vlastnostiam tmelu po jeho vytvrdnutí.

 1. Sila je vo väčšine prípadov na prvom mieste. Lepený spoj musí odolávať vysokým zaťaženiam v ťahu aj v šmyku.
 2. Pri spájaní podlahových krytín alebo plastových dielov je dôležitá pružnosť spoja. Môže vyrovnať vibračné zaťaženie kĺbu.
 3. Tepelná odolnosť je dôležitá, ak bude lepená zostava vystavená nízkym alebo vysokým teplotám. Výrobcovia uvádzajú v popisoch svojich výrobkov prevádzkový rozsah pri aplikácii a používaní.
 4. Spájané diely sa často nachádzajú vo vlhkom prostredí alebo sú vystavené rôznym chemikáliám. Lepený spoj musí byť odolný voči týmto vplyvom.

čas sušenia.Zváry za studena sa môžu výrazne líšiť v čase nastavenia a úplného vytvrdnutia. Tu si každý remeselník vyberie optimálny pracovný rozsah pre seba. Niektorí používatelia považujú rýchly čas tuhnutia (4-5 minút) za výhodu, majú čas na nanesenie zmesi a spojenie dielov v krátkom čase. Existuje však pomerne málo spotrebiteľov, ktorí potrebujú viac času na prípravné práce. Pre nich je vhodnejšie zakúpiť výrobok na zváranie za studena, ktorý sa môže aplikovať do 10 minút po príprave.

Náš výber 10 najlepších lepidiel na zváranie za studena. Všetky prešli testom v Slovenskách podmienkach a získali pozitívnu spätnú väzbu od používateľov.

10 najlepších lepidiel na zváranie za studena

NomináciaUmiestnenieNázovCena
10 najlepších lepidiel na tesnenie za studena1

oxipol 10 minút transparentný 00267

462 €
2A
O AS-224-W-R
225 €
3WOG WG0740137 €
4Zváranie ocele PERMATEX za studena919 €
5

oint H-44

490 €
6CX80 KWIK WELD1 529 €
7IMG MG-425346 €
8Astat Epoxy Metal275 €
9BOSTIK

 • nocol
 • 420 €
  10Zváranie za studena pre linoleum a všetky typy PVC Secunda619 €

  oxipol 10 minút transparentný 00267

  Hodnotenie: 4.9

  Poxipol 10 minút číry 00267

  Vďaka vysokej pevnosti lepiaceho spoja sa Rochronol stal víťazom nášho prieskumu. Hispánsky výrobok odoláva vysokému zaťaženiu pri pretrhnutí (viac ako 200 N). Transparentné lepidlo má všestranné vlastnosti, lepí nielen kov, ale aj drevo, betón, mramor, omietku, sklo a plast. Zváranie za studena možno použiť na práce v interiéri aj exteriéri. Vysoko cenený odborníkmi pre svoje zloženie bez rozpúšťadiel a vysokú odolnosť voči horeniu. Po preskúmaní štruktúry spoja sa zistilo, že vlastnosti lepeného spoja sú podobné ako u spájkovaného kovového spoja. Zvar za studena sa vďaka svojej optimálnej konzistencii ľahko nanáša. Lieči za 10 minút. Cenovo dostupná cena by sa mala považovať za výhodu.

  Niet divu, že výrobok na zváranie za studena Poxipol má v Rusku veľa nadšencov. Sú spokojní s pevnosťou lepenia, jednoduchosťou aplikácie, rýchlym časom tuhnutia.

  Výhody

  • univerzálne použitie;
  • vysoká pevnosť;
  • jednoduchá aplikácia;
  • rýchle vytvrdzovanie.

  Nevýhody

  • neboli zistené.

  A
  O AS-224-W-R

  Hodnotenie: 4.8

  A</div><p>O AS-224-W-R“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/4516666195561-3710.jpg“ height=“199″ title=“A<br />O AS-224-W-R“></p><p>Ruskí spotrebitelia dôverujú výrobkom americkej spoločnosti A<br />O. Vyznačuje sa vysokou kvalitou, inováciami a dlhou životnosťou. Lepidlo AS-224-W-R nebolo výnimkou. zváranie za studena spoľahlivo upevňuje kovové, drevené, sklenené, keramické a plastové diely. V zložení lepidla odborníci objavili špeciálnu prísadu, ktorou je oceľový prášok. Vďaka tomuto zloženiu šev rýchlo tvrdne, čo umožňuje opravu mastných alebo vlhkých povrchov. Tento výrobok sa nezriedka nachádza v autoservisoch a používa sa na obnovenie integrity chladičov a palivových nádrží, krytov batérií a tlmičov. AS-224-W-R sa osvedčil ako veľmi vhodný na opravy sanitárnych predmetov, zrkadiel, akvárií atď. . Kompozícia sa stala strieborným medailistom v našom hodnotení.</p><p>Domáci používatelia sú spokojní s vysokou kvalitou amerického lepidla, jednoduchosťou použitia, vysokou priľnavosťou. Na trhu však nie sú nezvyčajné falzifikáty.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalitná výroba;</li><li>jednoduchá manipulácia;</li><li>univerzálnosť;</li><li>dobrá priľnavosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Na trhu možno nájsť falzifikáty.</li></ul><h3>WOG WG0740</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=WOG WG0740

  Na rýchle spojenie rozdielnych dielov vhodné nemecké lepidlo WOG WG0740. Zoznam lepených materiálov zahŕňa neželezné a železné kovy, drevo a kameň, gumu a PVC, plasty a plastické hmoty, keramiku a sadrokartón, papier a plynobetón. Odborníci ocenili schopnosť pracovať na mokrých a mastných povrchoch. Životnosť zvaru za studena je 15 minút a vytvrdne do 1 hodiny. Za zmienku stojí široký rozsah prevádzkových teplôt (-60…+150 °C), vďaka čomu sa môže oblasť použitia lepidla výrazne rozšíriť. Výrobca navrhol praktické moderné balenie, aby sa lepidlo nielen ľahko skladovalo, ale aj ľahko aplikovalo. Zváranie za studena WOG WG0740 obsadilo tretie miesto na stupni víťazov.

  Niekoľko doterajších hodnotení zákazníkov v meste Runet. Ľudia, ktorí ho vyskúšali, si pochvaľujú jeho vysokú pevnosť a krátky čas schnutia.

  Výhody

  • široká oblasť použitia;
  • vysoká pevnosť;
  • tepelná odolnosť;
  • praktické balenie.

  Nevýhody

  • niekoľko recenzií.

  PERMATEX za studena zváraná oceľová zmes

  Hodnotenie: 4.7

  ZVÁRANIE ZA STUDENA PERMATEXOVOU ZMESOU NA OCEĽ

  Americká zváracia zmes PERMATEX za studena je vysoko výkonný výrobok. Po vytvrdnutí možno diel pilovať, vŕtať a závitovať. vysoká odolnosť lepiaceho spoja voči technickým tekutinám, horná hranica tepelnej odolnosti do +149º. Blistrové balenie obsahuje dve tuby, každá s hmotnosťou 28 g. Dvojzložkové lepidlo sa mieša v pomere 1:1, používateľ má približne 5 minút na nanesenie pracovného roztoku a zlepenie dielov. Po vytvrdnutí je spoj veľmi pevný a výborne priľne k rôznym materiálom.

  Ruskí používatelia sú spokojní s rýchlym časom schnutia a bezpečným lepením lepených častí, súdiac podľa recenzií. Ako nevýhodu uvádzajú vysoké náklady na americké lepidlo.

  Výhody

  • vysoká pevnosť;
  • vysoká tepelná odolnosť;
  • rýchle vytvrdzovanie
  • vynikajúca priľnavosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  H-44

  Hodnotenie: 4.7

  BOD H-44

  Polish Point H-44 je špecializovaný tmel za studena. Lepidlo je určené na tmelenie PVC rúrok rozpúšťadlom, tmelenie podlahových spojov. Odborníci ocenili vysokú priľnavosť výrobku, vďaka ktorej spoľahlivo priľne k rôznym stavebným podkladom. Výrobca odporúča používať zváranie za studena v interiéri, kde sa teplota okolia pohybuje v rozmedzí +15…+25ºC. Lepidlo sa dodáva v 100 ml tubách so špeciálnou dávkovacou ihlou na presné dávkovanie. Jedno balenie stačí na 50 m dlhý šev. Odolnosť voči chemikáliám a horúcej vode, teplotná odolnosť -30 až +80 °C, odolnosť voči chemikáliám.

  Ruskí spotrebitelia chvália zváranie za studena Point H-44 pre jeho transparentnosť, pružnosť, odolnosť voči vlhkosti a agresívnym zlúčeninám. Nevýhody zloženia sa týkajú mäkkej plastovej ihly a vysokých nákladov.

  Výhody

  • vysoká priľnavosť;
  • úsporná spotreba;
  • odolnosť voči vlhkosti a chemickým zlúčeninám
  • pružnosť.

  Nevýhody

  • mäkká plastová ihla;
  • vysoká cena.

  CX80 KWIK WELD

  Hodnotenie: 4.6

  CX80 KWIK WELD

  Ďalšie poľské lepidlo na zváranie za studena CX80 KWIK WELD je v zozname Top 6. upútala pozornosť odborníkov vďaka širokej škále aplikácií. Môže sa používať na opravy vozidiel, kanalizačných systémov, kotlov, práčok, chladničiek, kosačiek na trávu, obkladačiek atď. . Takáto všestrannosť je spôsobená vynikajúcou priľnavosťou k rôznym materiálom, od kovu po sklo. Predáva sa v dvoch tubách po 27 gramoch. Po zmiešaní epoxidu a tvrdidla má používateľ 4 minúty na nanesenie a zlepenie dielov. Keď je šev suchý, možno ho frézovať, vŕtať, rezať a natierať brúsnymi kotúčmi alebo pieskom. Odolnosť voči vysokým teplotám (až do +315 °C) by mala byť uvedená ako výhoda výrobku.

  Zatiaľ žiadne recenzie používateľov na webe. Jedným z dôvodov nízkeho dopytu sú vysoké náklady.

  Výhody

  • všestrannosť
  • vynikajúca priľnavosť;
  • rýchle sušenie;
  • odolnosť voči vysokým teplotám.

  Nevýhody

  • vysoké náklady.

  IMG MG-425

  Hodnotenie: 4.5

  IMG MG-425

  Atraktívna cena v porovnaní s konkurenciou Lepidlo IMG MG-425. Americkí vývojári sa rozhodli zorganizovať výrobu zvárania za studena v Číne. Preto je cena výrobku nízka. Produkt je dvojzložková zmes a dodáva sa v dvoch 30g tubách. Po zmiešaní zložiek lepidlo nezatuhne do 4 minút. Šev je úplne vytvrdnutý po 10 minútach. Odborníci upozorňujú na univerzálnosť zvárania za studena, ktoré možno použiť na spájanie dielov zo železných a neželezných kovov, keramiky a plastov, dreva a skla. Hlboké prenikanie gélu do prasklín a dutín, čo umožňuje opravu aj odliatkov. Po úplnom vytvrdnutí je spoj odolný voči vlhkosti, ropným produktom, kyselinám, zásadám, organickým rozpúšťadlám a nemrznúcim zmesiam.

  Používatelia si pochvaľujú zváranie za studena pomocou IMG MG-425 pre jeho jednoduchú prácu, nízku cenu a rýchly čas nastavenia. Nepáčila sa im príliš hustá konzistencia pracovného roztoku a nepríjemný zápach.

  Výhody

  • nízke náklady
  • rýchle nastavenie;
  • ľahko sa s ním pracuje;
  • odolné voči agresívnym médiám.

  Nevýhody

  • Príliš hustý pracovný roztok;
  • nepríjemný zápach.

  Epoxidový kov

  Hodnotenie: 4.4

  Astat Epoxy Metal

  Domáci výrobca „Astat“ zváranie za studena „Epoxy Metal“ vyzerá veľmi sľubne v porovnaní so zahraničnými zložkami lepidla. Je určený na pevné spojenie dielov, ktoré sa budú používať v extrémnych podmienkach. Pevnosť lepiacej línie sa zachováva aj po 60 °C a pri vysokých teplotách (až do +150 °C). Odporúča sa aplikovať zmes pri teplotách nad nulou (+10 °C)…+30ºC). Odborníkom sa páči dlhá životnosť zmesi (až 45 minút), vďaka ktorej sa obsluha nemusí s aplikáciou ponáhľať. Po vysušení je spoj odolný voči vibráciám, lámavému zaťaženiu, morskej vode, kyselinám, zásadám a rozpúšťadlám. Dobré prenikanie do pórov a trhlín je ďalšou výhodou. Zapečatený povrch sa potom môže obrúsiť a natrieť.

  Mnohí domáci spotrebitelia vo svojich recenziách často porovnávajú ruské zváranie za studena so značkovým Poxypolom. V niektorých prípadoch považujú dlhší čas sušenia za výhodu.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • tepelná odolnosť;
  • sa nebojí vibrácií a agresívneho prostredia;
  • Dobrý prienik.

  Nevýhody

  • pomalé sušenie.

  BOSTIK
 • nocol
 • Hodnotenie: 4.3

  BOSTIK<li></div><p>NOCOL“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/43716666195561-9710.jpg“ height=“353″ title=“BOSTIK</p><li>NOCOL“><p>Francúzski chemici vyvinuli zváranie za studena BOSTIK špeciálne na pokládku podlahových krytín na báze PVC</p><li>nocol. Odborníkov zaujala svojím jednozložkovým zložením. Používatelia sa nemusia zaoberať prípravou pracovnej zmesi. Lepidlo však lepí iba výrobky z PVC. Medzi výhody zvárania za studena patrí možnosť použitia vo vlhkom prostredí, transparentnosť spoja, vysoká priľnavosť. Výrobca vybavil svoj výrobok otočnou tryskou, ktorá vytvára hladký šev a zabezpečuje úspornú spotrebu lepidla. Použitie kompozície je povolené na teplých podlahách. Lepidlo stuhne do jednej minúty, takže remeselník musí starostlivo pripraviť lepené časti linolea alebo rúr.<p>Súdiac podľa recenzií, domáci používatelia majú čas na rýchle lepenie linolea, t. . za výhodu považujú rýchly čas schnutia. Náklady na zváranie za studena sa však považujú za nadmerné.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>jednoduchá aplikácia;</li><li>rýchly čas nastavenia;</li><li>odolnosť voči vlhkosti;</li><li>úsporná spotreba.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Zváranie za studena pre linoleum a všetky typy PVC Secunda</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Zváranie za studena pre linoleum a všetky typy PVC Secunda

  Dokončuje desať najlepších domácich zváračov za studena Secunda. Lepidlo je určené na spájanie rúrok, dlaždíc a linolea z tvrdého PVC. Výrobca umožňuje použitie zloženia na lepenie plexiskla a ABS plastov. Zvar za studena sa môže použiť aj ako tmel. Jeho vynikajúca penetračná schopnosť odstraňuje praskliny a póry vo výliskoch, skle, dreve, kameni a plaste. Za výhodu výrobku treba považovať jeho nízku cenu, pružnosť lepiaceho švu a jednoduchosť použitia (jednozložkové zloženie). K úplnej polymerizácii dochádza 6 hodín po aplikácii zvárania za studena.

  Domáci spotrebitelia dôverujú lepidlám Secunda. Zváranie za studena na linoleum a všetky druhy PVC si používatelia obľúbili pre jeho prijateľnú cenu, pohodlné balenie, odolný šev. Nevýhodou je štipľavý zápach a zlá zmývateľnosť lepidla z pokožky.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • pružnosť;
  • jednoduchá aplikácia;
  • dobrý prienik.

  Nevýhody

  • štipľavý zápach;
  • nedá sa ľahko zmyť.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: