10 najlepších profesionálnych brúsok

Poznámka redakcie: *Prehľad najlepších podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je nevyhnutné technické poradenstvo.

Uhlová brúska alebo uhlové brúsky sú nevyhnutné na profesionálne použitie pre remeselníkov v rôznych oblastiach. V závislosti od použitia používajú profesionáli ťažké a veľké modely, ako aj kompaktné a ľahké brúsky. Na trhu je veľa profesionálnych uhlových brúsok, ktoré sa od konkurencie odlišujú vysokou cenou, výkonom a rozsahom vybavenia. Časopis Expertology odporúča, aby ste pri kúpe pneumatiky venovali pozornosť nasledujúcim parametrom.

Ako si vybrať

Profesionálny nástroj musí mať mnoho výhod, medzi ktoré patrí spoľahlivosť, odolnosť a vysoký výkon.

Použiteľné materiály. Prvým krokom pri výbere profesionálnej uhlovej brúsky je zistiť, z akých materiálov sú vyrobené bezpečnostné komponenty.

 1. Prevodovka je jedným z najviac namáhaných komponentov. Čím viac súčiastok je vyrobených z neželezných a železných kovov (a zliatin), tým pomalšie je opotrebovanie súčiastky, tým dlhšia je životnosť sústruhu.
 2. Gumové podložky sa v profesionálnych brúskach používajú vo veľkej miere na zabezpečenie dobrej priľnavosti a minimalizáciu vibrácií. Vydržia dlho bez opotrebovania počas intenzívnej práce.
 3. Kefy sú pre brúsku s častým používaním spotrebné. Pri výbere nástroja je dôležité posúdiť, či je kefová jednotka ľahko prístupná. Ak sa dajú kefy ľahko vybrať, môžete ich vymeniť sami.

Výkon. Aby bolo možné vykonať veľa práce za zmenu, musí byť uhlová brúska vysoko výkonná.

 1. Vo veľkých modeloch sa to dosahuje inštaláciou výkonného elektromotora (2,4-2,6 kW).
 2. Kompaktné uhlové brúsky majú potrebný výkon vďaka vysokým otáčkam (10 000 – 12 000 ot./min.).
 3. Dôležité doplnky. Pri neustálej práci s rezačkou skrutiek sú potrebné niektoré špeciálne mechanizmy a systémy.
 4. Z bezpečnostných dôvodov musia mať uhlové brúsky bezpečnostnú spojku, aby bola obsluha v bezpečí v prípade zaseknutia kotúča.
 5. Profesionáli budú potrebovať aj blokovacie tlačidlo, aby sa zabránilo náhodnej aktivácii.
 6. Antivibračné systémy, pozvoľný štart a regulácia otáčok pri zaťažení pomáhajú znižovať únavu obsluhy počas dlhých hodín práce.

Príslušenstvo.Profesionálny nástroj sa dodáva s radom príslušenstva.

 1. Na bezpečné uchopenie brúsky oboma rukami je potrebná prídavná rukoväť. Musí to byť viacpolohová, najlepšie antivibračná verzia.
 2. Bezpečnostný kryt je nevyhnutným príslušenstvom a musí chrániť obsluhu pred iskrami a odieraním.
 3. Väčšina profesionálnych uhlových brúsok je vybavená bezkľúčovým uzamykacím systémom. Ak sú disky upnuté pomocou bežných matíc, súčasťou balenia musí byť špeciálny kľúč.
 4. Keďže sa remeselníci musia s brúskou neustále pohybovať, je veľmi vhodné uložiť nástroje a príslušenstvo do kufra na náradie. Musí byť dostatočne veľký a pevný.

Našich 10 najlepších profesionálnych viacúčelových brúsok. Všetky boli úspešne otestované v rukách Slovenskách remeselníkov a získali od nich vysoké hodnotenie.

10 najlepších profesionálnych brúsok

nomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie profesionálne brúsky pre kotúče s priemerom 230 mm1Metabo WEA 26-230 MVT Quick28 899 €
2BOSCH GWS 24-230 LVI26 850 €
3Makita GA9040SFK21 990 €
4Interskol UShM-230/2600M7 350 €
Najlepšie profesionálne náradie pre kotúče s priemerom 150-180 mm1BOSCH GWS 24-180 H18 408 €
2DeWALT DWE459722 439 €
3Makita GA7040SF0116 622 €
Najlepšie profesionálne uhlové brúsky s priemerom 115 mm (do 125 mm)1Metabo WE 17-125 QUICK RT31 193 €
2BOSCH GWX 17-125 S, 1700 W17 790 €
3AEG WS 15-125 SX14 079 €

Špičková profesionálna 230 mm kotúčová brúska

Uhlové brúsky s kotúčom 230 mm sú na stavbách veľmi obľúbené. Na otáčanie dostatočne veľkých nástrojov je potrebný výkonný motor. Osobitná pozornosť sa venuje bezpečnosti. Odborníci odporúčajú niekoľko dobrých strojov.

Metabo WEA 26-230 MVT Quick

Hodnotenie: 4.9

METABO WEA 26-230 MVT QUICK

Výrobky nemeckej spoločnosti Metabo sú známe svojou spoľahlivosťou a odolnosťou. Výrazným príkladom nezničiteľného profesionálneho náradia je brúska Metabo WEA 26-230 MVT Quick. Elektromotor Marathon zabezpečuje vysoký výkon uhlovej brúsky. Zrýchľuje 230 mm kotúč na rýchlosť 6600 otáčok za minútu. So špičkovým výkonom 2,6 kW. Pre profesionálov je dôležitá aretácia vretena v prípade zaseknutia nástroja, ochrana proti preťaženiu a opätovnému spusteniu, obmedzenie rozbehového prúdu. Výrobca vybavil svoj výrobok prídavnou rukoväťou, ktorú možno nastaviť do jednej z troch polôh. Vďaka dômyselnému systému tlmenia obsluha počas práce nepociťuje žiadne vibrácie. Rýchlovýmenný systém Metabo „Quick“ na rýchlu a jednoduchú výmenu nástrojov. Metabo WEA 26-230 MVT Quick je víťazom vo svojej kategórii.

Domáci remeselníci považujú nemeckú uhlovú brúsku za pohodlný a spoľahlivý nástroj, s ktorým sa dá bezpečne pracovať.

Výhody

 • vysoká produktivita;
 • vysokokvalitná výroba;
 • bezpečnú prevádzku;
 • jednoduchosť používania;
 • nezničiteľnosť.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

BOSCH GWS 24-230 LVI

Hodnotenie: 4.8

BOSCH GWS 24-230 LVI

Hlavným konkurentom rotačného náradia Metabo je tradične Bosch. Strieborným medailistom našej recenzie sa stal model BOSCH GWS 24-230 LVI. Táto uhlová brúska je určená na profesionálne použitie, čo dokazuje nielen jej vysoká cena, ale aj široká ponuka možností. Odborníci si pochvaľujú kombináciu výkonu (2,4 kW) a nízkej hmotnosti (5,5 kg). S cieľom znížiť únavu obsluhy počas prevádzky vybavili nemeckí vývojári svoj výrobok hlavným otočným gombíkom s antivibračným systémom. Bezpečná prevádzka s funkciou KickBack Stop, ktorá vypne motor v prípade zablokovania disku. Kryt s rýchlym nastavením na ochranu obsluhy pred iskrami a abrazívnymi látkami.

V recenziách domáci používatelia nazývajú brúsku BOSCH GWS 24-230 LVI veľmi pohodlnou prácou s nástrojmi. Sú spokojní s kvalitou spracovania a konfiguráciou brúsky. Ako nevýhodu uvádzajú vysoké náklady.

Výhody

 • nízka hmotnosť;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • jednoduchá obsluha;
 • vysoká úroveň bezpečnosti;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Makita GA9040SFK

Hodnotenie: 4.7

MAKITA GA9040SFK

Ruskí zákazníci dôverujú výrobkom japonskej spoločnosti Makita. Vynikajúcou voľbou pre profesionálov bude uhlový stroj Makita GA9040SFK s priemerom kotúča 230 mm. Odborníci chválili výrobcu za jednoduchú údržbu, pohodlné umiestnenie kief umožňuje ich výmenu nezávisle. Nástroj neustupuje lídrom v revízii vo výkone, zásluhou výkonného (2,6 kW) a rotačného (6600 ot./min.) elektromotora. Pre dlhodobú bezproblémovú prevádzku je fréza vybavená zosilnenými kužeľovými prevodmi a funkciou mäkkého štartu. Gumový nárazník je určený na ochranu obrábaných dielov pred poškodením. Rukoväť s gumovými úchytmi sa pohodlne drží v ruke a zabraňuje náhodnému vykĺznutiu. Balenie obsahuje priestranné puzdro.

Súdiac podľa veľkého počtu recenzií je model obľúbený u domácich remeselníkov. Sú spokojní s výkonom, spoľahlivosťou a používateľskou prívetivosťou stroja. Používateľom chýba ochrana proti náhodnému spusteniu a rukoväť znižujúca vibrácie.

Výhody

 • jednoduchá manipulácia;
 • vysoký výkon;
 • jednoduchosť ovládania;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť.

Nevýhody

 • žiadna ochrana proti náhodnému spusteniu.

Interskol UShM-230/2600M

Hodnotenie: 4.7

UShM-230/2600M Interskol

Uhlová brúska Interskol UShM-230/2600M sa predáva na Slovenskom trhu za najatraktívnejšiu cenu. Odborníci však zistili mnoho ďalších výhod domáceho vývoja. Model neustupuje lídrom prehľadu v takých parametroch, ako je výkon (2,6 kW) a otáčky disku (6500 ot./min.). Výrobca vybavil svoj produkt množstvom užitočných možností. Medzi špeciálne funkcie patrí pozvoľný štart, ochrana proti neúmyselnému spusteniu, otočná hlavná rukoväť. Mlynček je možné udržiavať samostatne, t. . kefová jednotka je umiestnená na ľahko prístupnom mieste. Konštrukcia vyzerá dostatočne spoľahlivo, motor je chránený pred prachom a odieraním a na kryt prevodovky bola použitá horčíková zliatina. Dlhý sieťový kábel je veľkou výhodou tohto výrobku.

Väčšina používateľov si pochvaľuje výkonové charakteristiky uhlovej brúsky Interskol UShM-230/2600M. Sú spokojní s výkonom, spracovaním a spoľahlivosťou. Nevýhodou bola vysoká hmotnosť a nepohodlný kryt.

Výhody

 • nízka cena;
 • vysoká produktivita;
 • jednoduchá údržba;
 • kvalitná výroba.

Nevýhody

 • primeraná hmotnosť;
 • nepohodlný plášť.

Najlepšie profesionálne nivelačné prístroje pre priemery diskov (150-180 mm)

Uhlové brúsky s priemerom od 150 mm do 180 mm sú vhodné na najrôznejšie aplikácie. Sú schopné rezať, brúsiť a odstraňovať otrepy zo stavebných materiálov všetkých druhov. Optimalizovaná kombinácia výkonu a rýchlosti je kľúčovou vlastnosťou týchto stredne veľkých lučiek. Na Slovenskách stavbách sa osvedčili tieto modely.

BOSCH GWS 24-180 H

Hodnotenie: 4.9

BOSCH GWS 24-180 H

Profesionálna uhlová brúska BOSCH GWS 24-180 H má optimálny pomer výkonu (2,4 kW) a hmotnosti (5 kg). 8. vysoká pracovná rýchlosť (8 500 ot./min.) je vlastnosť, ktorou sa tento model odlišuje od konkurencie. Vďaka týmto technickým vlastnostiam je nástroj mimoriadne produktívny. Prítomnosť systému ochrany proti prachu umožňuje brúske pracovať s materiálmi, ako je kameň a betón. Otočný kryt zabezpečuje ochranu obsluhy pred abrazívnym prachom a iskrami. Odborníkom sa páči prídavná rukoväť s antivibračným systémom; Vi
Možnosť pozvoľného štartu. Bezpečnosť prevádzky so zabudovaným zámkom opätovného spustenia. Na zapnutie výkonného zariadenia bez trhania je k dispozícii možnosť pozvoľného štartu. Dlhý sieťový kábel (4 m) by sa mal považovať za výhodu elektrického náradia. V tejto kategórii presvedčivo vyhráva brúska s príklepom BOSCH GWS 24-180 H.

Domáci majstri v recenziách nazvali nemeckú brúsku vynikajúcim nástrojom. Dosahuje hladký rez, vysoký výkon a spoľahlivosť.

Výhody

 • Dobré vyváženie výkonu a hmotnosti;
 • kvalitu ich montáže;
 • dlhá životnosť;
 • jednoduchosť používania.

Nevýhody

 • nenájdené.

DeWALT DWE4597

Hodnotenie: 4.9

DeWALT DWE4597

Výkonné multifunkčné náradie je americkým vývojom DeWALT DWE4597. Profesionálne náradie je vybavené výkonným (2,6 kW) a otáčkovým (8500 ot./min.) elektromotorom, ktorý je spoľahlivo chránený pred prachom a abrazívnymi. Odborníci ocenili bezpečnostný systém modelu. bezpečnostná spojka pomáha zabrániť zaseknutiu kotúča, kryt chráni pred odletujúcimi iskrami a abrazívnymi časticami, systém mäkkého štartu znižuje náraz pri spustení. Bočná rukoväť bez vibrácií znižuje únavu počas dlhých hodín práce. Rýchla výmena príslušenstva vďaka aretácii vretena. Kefy sú ľahko prístupné, čo umožňuje vykonávať servis brúsky svojpomocne. Výrobca je presvedčený o kvalite svojho výrobku – na nástroj poskytuje 3-ročnú záruku. DeWALT DWE4597 získal v našej recenzii striebro.

V runete je stále málo podrobných recenzií o výkonnosti modelu. Odstrašujúcim faktorom pri kúpe je pravdepodobne vysoká cena.

Výhody

 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • vysoký výkon;
 • bezpečnostná spojka;
 • 3-ročná záruka.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

Makita GA7040SF01

Hodnotenie: 4.8

MAKITA GA7040SF01

Japonská oblúková brúska Makita GA7040SF01 uzatvára prvú trojicu s veľkosťou nástroja 180 mm. Model nie je horší ako lídri vo výkone (2,6 kW) a rýchlosti otáčania zariadenia (8500 ot./min.), pričom vyhráva v cene. Vybavený zosilnenými prevodmi, uvoľňovacou spojkou a ochranou motorového priestoru proti prachu. Odborníci si všimli aj otočnú prevodovku (90º), ktorá rozširuje rozsah použitia. Super príruba, ktorá uľahčuje výmenu disku, je veľkou výhodou. Mäkký štart zabraňuje trhavému štartu nástroja pri zapnutí motora. Pre jednoduchú obsluhu je k dispozícii otočná hlavná rukoväť s mäkkým gumovým povrchom a antivibračná pomocná rukoväť. Gumový nárazník chráni obrobky pred náhodným poškodením.

Ruskí remeselníci oceňujú vŕtačku Makita GA7040SF01 pre jej stabilnú, spoľahlivú a dlhotrvajúcu prevádzku. Chýba im len puzdro na prenášanie a dlhé telo sťažuje nájdenie vhodného puzdra na prenášanie.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • demokratická cena;
 • otočná prevodovka;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť.

Nevýhody

 • žiadne puzdro.

Najlepší profesionálny nástroj pre kotúče s priemerom 115 mm (do 125 mm)

Ľahká a kompaktná konštrukcia sú hlavnými výhodami uhlových brúsok s malým priemerom. Nachádzajú široké uplatnenie v rôznych oblastiach ľudskej činnosti. Brúsky tohto typu sa vyznačujú vysokou rýchlosťou kotúča, ktorá kompenzuje nižší výkon motora. Nasledujúce brúsky sú spoľahlivými pomocníkmi na profesionálne a domáce použitie.

Metabo WE 17-125 QUICK RT

Hodnotenie: 4.9

Metabo WE 17-125 QUICK RT

Napriek vysokej cene je nemecká fréza Metabo WE 17-125 QUICK RT obľúbená u Slovenskách remeselníkov. Odborníci vysvetľujú stabilný dopyt po tomto nástroji viacerými výhodami. Vynikajúci výkon. Konštruktéri nainštalovali výkonný elektromotor (1,75 kW), maximálna rýchlosť kotúča dosahuje 11 000 otáčok za minútu. Mimochodom, elektronická regulácia otáčok vám umožňuje pracovať s rôznymi materiálmi a vykonávať širokú škálu technologických operácií. Zvolená rýchlosť otáčania zostáva konštantná bez ohľadu na zaťaženie. Skriňa prevodovky sa otáča v 90° krokoch, aby sa prispôsobila pravákom aj ľavákom. K cene je potrebné pripočítať nízku hmotnosť zariadenia (2,5 kg) a dlhý sieťový kábel (4 m). Brúska Metabo WE 17-125 QUICK RT sa v našej recenzii umiestnila na najvyššom stupienku.

Majitelia brúsky si ju pochvaľujú pre jej používateľskú prívetivosť, produktivitu, nerozbitnosť.

Výhody

 • vysoký výkon;
 • elektronické nastavenie rýchlosti;
 • otočná prevodovka;
 • bezkľúčový menič nástrojov;
 • Dlhá životnosť nástroja.

Nevýhody

 • vysoká cena.

BOSCH GWX 17-125 S, 1700 W

Hodnotenie: 4.8

BOSCH GWX 17-125 S, 1700 W

Uhlová brúska BOSCH GWX 17-125 S má široké využitie v stavebníctve. Nástroj nemeckej výroby pomáha rezať oceľové výstuže, tehly a betón, čistiť povrchy od omietky a trosky. Uhlová brúska je poháňaná elektromotorom s výkonom 1,7 kW. Výrobca poskytol možnosť nastavenia otáčok nástroja v rozsahu 2800-11500 ot/min. Odborníci ho vysoko oceňujú pre jeho bohatú výbavu. Model má systém konštantných otáčok pri zaťažení, ochranu proti náhodnému spusteniu, možnosť mäkkého štartu. Pohodlná obsluha pomocou vibračnej rukoväte, účinný bezpečnostný kryt, výmena nástrojov bez kľúča. Dlhodobo odoláva vysokému zaťaženiu vďaka optimalizovanému chladeniu motorového priestoru. A systém ochrany proti prachu udržiava motor čistý. BOSCH GWX 17-125 S je strieborným medailistom vo svojej kategórii.

Domácim remeselníkom sa páči hladký chod, slušná výkonová rezerva, absencia vibrácií a dlhý napájací kábel. bývanie sa niektorým používateľom zdalo byť hrubé.

Výhody

 • nastavenie rýchlosti;
 • mäkký štart;
 • rezerva výkonu;
 • mäkký dlhý kábel.

Slabé stránky

 • nie všetkým používateľom vyhovuje držať mlynček jednou rukou.

AEG WS 15-125 SX

Hodnotenie: 4.8

AEG WS 15-125 SX

Trojicu najlepších profesionálnych brúsok s maximálnym priemerom nástroja 125 mm uzatvára brúska AEG WS 15-125 SX. Nemecký výrobok dostupný na Slovenskom trhu za atraktívnu cenu vďaka montážnemu závodu v Českej republike. Mlynček má nižší výkon (1,52 kW) ako lídri, ale zvládne vysoké zaťaženie bez prehriatia. Kompaktné rozmery umožňujú pohodlné rezanie, brúsenie a odstraňovanie otrepov v ťažko prístupných oblastiach. otáčky nástroja 11000 ot/min a elektronicky riadené otáčky pri zaťažení. Výhodou výrobku by mala byť nízka hmotnosť (2,5 kg), dlhý sieťový kábel (4 m), rýchloupínacia matica. Funkcia LLO zabraňuje samočinnej práci náradia po odpojení od elektrickej siete. Softštartér je zodpovedný za plynulý rozbeh motora. Stabilné uchopenie zabezpečuje dvojpolohová bočná rukoväť.

Používatelia sú spokojní s kombináciou výkonu a kompaktnosti, odolnosťou proti prehriatiu a tichou prevádzkou. Nestačí pre majiteľov plastového puzdra.

Výhody

 • Dokonalá kombinácia výkonu a kompaktnosti;
 • odolnosť proti prehriatiu;
 • tichá prevádzka;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • bez puzdra na prenášanie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: