11 najlepších sanitárnych spŕch

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Výberové kritériá. Toto je subjektívne vyhlásenie, nie reklama a nepredstavuje odporúčanie na kúpu. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Vhodným a užitočným hygienickým vybavením v dome alebo byte je hygienická sprcha. Zaberá málo miesta a možno ho inštalovať do akejkoľvek sanitárnej jednotky. Vzhľad hygienickej sprchy v miestnosti dodá interiéru eleganciu. V súčasnosti ponúka domáci trh širokú škálu modelov, výrobky sa líšia cenou, konfiguráciou a funkčnosťou. Pomocou nášho odborného poradenstva si môžete vybrať tú správnu sanitárnu sprchovú hlavicu pre váš byt alebo dom.

Výber poradenstva

Kompletná sada.Súprava sprchovej hlavice sa najčastejšie skladá z niekoľkých dôležitých prvkov.

 1. Sprchová hlavica je zodpovedná za striekanie vody. Väčšina modelov je vybavená tlačidlom alebo pákou na ovládanie prietoku vody.
 2. Zmiešavač umožňuje zvoliť si príjemnú teplotu sprchy. Nie všetky hygienické sprchy sú vybavené týmto dôležitým prvkom.
 3. Sprchovú hlavicu k zmiešavaču pripája flexibilná hadica. Je vybavený kovovým opletom pre dlhú životnosť. Niektoré modely sú vybavené ochranou proti zlomeniu a zalomeniu.
 4. Nástenné držiaky sa dodávajú s tými hygienickými sprchovými hlavicami, ktoré sa montujú na stenu miestnosti. Ak je zariadenie nainštalované na WC, musí byť k dispozícii špeciálny držiak.

Možnosti inštalácie.Hygienické zariadenia možno inštalovať rôznymi spôsobmi.

 1. Nástenná sprcha je najjednoduchšia možnosť. Vodovodná batéria môže byť umiestnená na rovnakom mieste ako sprchová hlavica alebo na opačných stranách toalety. Pri výbere takejto konštrukcie je dôležité dbať na tesnosť spojov a úplné uzavretie vody po ukončení hygienických činností.
 2. Komponenty sprchového systému možno pripojiť k umývadlám a toaletám. Eliminuje riziko úniku vody, ale vo všeobecnosti je vhodný len pre spoločné sociálne zariadenia.
 3. Najmenšia možnosť je WC misa s funkciou bidetu. Stačí, ak majiteľ domu pripojí hadicu od kohútika k záchodovej mise. Tento systém je ideálny pre malé miestnosti a hendikepované osoby.

Naše hygienické sprchové hlavice.Všetky modely možno rozdeliť do niekoľkých skupín podľa spôsobu ovládania.

 1. Vodovodné batérie sú najobľúbenejším modelom batérií. Ventilové kohútiky sa používajú na miešanie teplej a studenej vody podľa preferencií používateľa. Nevýhodou systému je nemožnosť udržať požadovanú teplotu v prípade kolísania tlaku v prívode vody. Výrobcovia sa tento problém snažia vyriešiť inštaláciou spätného ventilu.
 2. Dizajn pákovej rukoväte sa vyznačuje pohodlným používaním. Správnu teplotu a správny tlak možno zvoliť jednoduchým dotykom prsta.
 3. Sprcha s termostatickou hlavicou sa považuje za najmodernejší typ. Termostat udržiava teplotu vody automaticky, používateľ musí len nastaviť teplotu vody na požadovanú úroveň komfortu.

Náš výber 12 najlepších hygienických spŕch. Tieto modely sú bežne dostupné v špecializovaných predajniach v celej krajine. Pri rozhodovaní o rebríčku sa časopis expertology opieral o názory odbornej komunity a zohľadnil spätnú väzbu od Slovenskách spotrebiteľov.

Najlepšie hygienické sprchové hlavice

igger Spray 35 26329000 chrómigger Spray 30 26358000igger Spray 30 27513001 Chróm
Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších hygienických spŕch1Bossini Paloma Flat E37011 CR chróm20 861€
2hansgrohe Team Compact 321270002 655€
3Grohe Sena
7 640€
4Roca Even-T 5B9161C00 Chróm6 388€
5Bossini Flat-One C13001 CR chróm7 801€
6Lemark LM7170CW5 597€
7Grohe Tempesta-F
4 730€
8Jacob Delafon Manžeta E98100-CP chróm2 120€
9KAISER SH-332 Rel Chrome2 110€
10Grohe Tempesta-F
1 640€
11Lemark LM8014C chróm1 005€

Bossini Paloma Flat E37011 CR chróm

Hodnotenie: 5.0

Bossini Paloma Flat E37011 CR chróm

Talianska dizajnová sprcha Bossini Paloma Flat E37011 CR bola v našej recenzii zvolená za najlepšiu hygienickú sprchu. Úspešne kombinuje moderný dizajn a kvalitné remeselné spracovanie. Súčasťou balenia je batéria, hadica, sprchová hlavica a nástenný držiak. Všetky diely majú odolnú chrómovú povrchovú úpravu. Sprchová hlavica je vyrobená z inovatívneho ABS plastu a má prietokový ventil. Dĺžka hadice je 1250 mm a jej praktická šnúra zabraňuje zalomeniu alebo pretrhnutiu hadice počas sprchovania. Mixér má odolnú keramicko-kovovú kartušu. Odborníci chvália hygienu a bezpečnosť použitých materiálov.

Používatelia si pochvaľujú štýlový dizajn, odolnosť a vysokú kvalitu materiálov hygienickej sprchovej hlavice. Jedinou nevýhodou je cena.

Výhody

 • moderný dizajn;
 • bohaté funkcie;
 • materiály šetrné k životnému prostrediu;
 • kvalitná montáž.

Nevýhody

 • vysoká cena.

hansgrohe Team Compact 32127000

Hodnotenie: 4.9

hansgrohe Team Compact 32127000

Odborníci nazývajú nemeckú hygienickú sprchu hansgrohe Team Compact pohodlným a bezpečným zariadením. Robustná plastová sprchová hlavica zaručuje vynikajúcu funkčnosť. má bielu farbu, ktorá ladí s chrómovaným opletom hadice a držiakom. Výrobca zaviedol niekoľko inovácií, ako napríklad povrchovú úpravu trysiek QuickClean, ktorá znižuje tvorbu vápna, a technológiu EcoSmart (spotreba do 6 l/min). Spätná klapka zabraňuje prechodu hadice do potrubia, čím zabraňuje poškodeniu komponentov. Model získal v našej recenzii striebro.

Domáci spotrebitelia si pochvaľujú mimoriadnu spoľahlivosť hygienickej sprchy, jej atraktívny vzhľad a jednoduché používanie. Nevýhodou je tuhosť hadice.

Zásluhy

 • skvelý vzhľad;
 • povrchová úprava proti vápenatým usadeninám;
 • úsporná spotreba vody;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • hadica je tuhá.

Grohe Senaigger Spray 35 26329000 chróm

Hodnotenie: 4.8

Grohe Sena<tr></div><p>igger Spray 35 26329000 chrome“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/25616666195601-1411.jpg“ height=“421″ title=“Grohe Sena</p><tr>igger Spray 35 26329000 chróm“><p>Hygienická sprcha</p><tr>Grohe Spray 35 z radu Grohe Sena má tieto výhody: odolnosť voči nárazom, odolnosť voči vlhkosti a nízka hmotnosť. Odborníci oceňujú silikónové striekacie trysky, ktoré sú ošetrené ochranou proti vodnému kameňu SpeedClean. Čistý dizajn sa jednoducho udržiava, chrómovaný povrch stačí utrieť suchou handričkou. Aby sa zabránilo prekrúteniu hadice, výrobca vybavil výrobok systémom Twistfree. Všetky kovové a plastové časti sú potiahnuté chrómom GROHE Star<li>ght, ktorý sa časom neleskne. Hygienická sprcha sa v tomto prehľade stala bronzovým víťazom.<p>Používatelia vo svojich recenziách chvália tento model pre jeho vysokokvalitnú konštrukciu, odolnú povrchovú úpravu a jednoduché používanie. Jedinou nevýhodou sprchy je to, že ju na mieste drží jediná skrutka.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>odolnosť proti nárazu;</li><li>odolná povrchová úprava;</li><li>povrchová úprava proti vápenatým usadeninám;</li><li>pohodlná hadica.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>držiak nie je bezpečne upevnený.</li></ul><h3>Roca Even-T 5B9161C00 chróm</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Roca Even-T 5B9161C00 chróm

Španielsky výrobca Roca predáva na domácom trhu sanitárnu sprchu Even-T 5B9161C00. Je určený na montáž na stenu, dodáva sa s držiakom, výtokom a hadicou. Odborníci ocenili kvalitu spracovania a výrobca poskytuje na svoj výrobok 5-ročnú záruku. Všetky prvky sprchovej súpravy majú pochrómovanú povrchovú úpravu, vďaka ktorej sa ľahko udržiavajú. Dlho si zachováva svoj atraktívny vzhľad. Dostupná cena, ktorá by mohla byť podnetom na kúpu. Výrobok sa zastaví o jeden krok od stupňov víťazov.

Domáci používatelia zatiaľ nemali možnosť zakúpiť si španielsku novinku. To môže vysvetľovať nedostatok recenzií na tematických fórach.

Výhody

 • krásny dizajn;
 • odolný povlak;
 • prijateľná cena;
 • Záruka 5 rokov.

nevýhody

 • nie je súčasťou dodávky zmiešavacia batéria.

Bossini Flat-One C13001 CR chróm

Hodnotenie: 4.7

Bossini Flat-One C13001 CR chróm

Talianska sprcha Bossini Flat-One C13001 CR môže obyvateľom domu alebo bytu zabezpečiť osobnú hygienu. Model je vybavený malou mosadznou sprchovou hlavicou, vďaka ktorej je možné pohodlne oplachovať alebo plniť rôzne nádoby. Systém Easy-Clean zabraňuje hromadeniu vodného kameňa. Výrobca pri výrobe všetkých prvkov sprchy použil materiály šetrné k životnému prostrediu a bezpečnú povrchovú úpravu (chróm). Dodáva sa s 1 500 mm opletenou hadicou a otočným držiakom. Úsporná spotreba vody (5 l/min.) je tiež veľkou výhodou tohto modelu.

Talianska hygienická sprchová hlavica upúta pozornosť potenciálnych zákazníkov svojím obdĺžnikovým tvarom sprchovej hlavice, vysokou kvalitou spracovania a jednoduchým používaním. Nevýhodou je absencia zmiešavacej batérie.

Výhody

 • chybné spracovanie;
 • materiály šetrné k životnému prostrediu;
 • bezpečnostný náter;
 • ekonomika.

Nevýhody

 • batéria nie je súčasťou dodávky.

Lemark LM7170CW

Hodnotenie: 4.7

Lemark LM7170CW

Česká hygienická sprcha určená na inštaláciu na WC. Vybavená jednopákovou batériou s keramickou kartušou. Sada obsahuje aj plynulo nastaviteľnú hlavicu postrekovača, 900 mm dlhú hadicu a dva 500 mm dlhé flexibilné hadicové prívody. Sprcha je založená na kovovom držiaku s univerzálnym upevnením. Odborníkom sa páči kombinácia bielej a chrómovej povrchovej úpravy; vysoká kvalita vyhotovenia. Výrobca poskytuje na svoje výrobky 4-ročnú záruku. Model sa umiestnil na vrchole Top 6 nášho prehľadu.

Ruskí používatelia sú spokojní s pomerom ceny a výkonu, originálnym dizajnom a dobrým rozsahom dodávky. Nevýhodou hygienickej sprchy je jej obmedzený rozsah použitia.

Výhody

 • kompletný balík;
 • 4-ročná záruka;
 • vysokokvalitná konštrukcia;
 • nízka cena.

Nevýhody

 • obmedzený rozsah použitia.

Grohe Tempesta-Figger Spray 30 26358000

Hodnotenie: 4.6

Grohe Tempesta-F<tr></div><p>igger Spray 30 26358000″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/91166195601-8411.jpg“ height=“425″ title=“Grohe Tempesta-F</p><tr>Spray 30 26358000″><p>Hygienická sprchová hlavica Grohe Tempesta-F sa môže pochváliť týmito kvalitnými vlastnosťami</p><tr>Sprej Igger 30. Nemecký výrobca poskytuje na svoj výrobok 5-ročnú záruku. Odborníci vyzdvihli také výhody zariadenia, ako je povlak proti vápenateniu, prítomnosť ventilu na prívod vody a uzatváranie. Sada obsahuje 1000 mm dlhú hadicu s 1/2″ spojovacou maticou. Sprchová hlavica je vyrobená z plastu s pochrómovanou povrchovou úpravou pre štýlový vzhľad. Kvalitný rozprašovač vody s minimálnym tlakom 1 bar.<p>Domáci zákazníci sa domnievajú, že sprchová hlavica je kompaktná, dá sa kombinovať s rôznymi dekormi a je cenovo veľmi dostupná. Majiteľom sa nepáčil tlačidlový uzatvárací ventil, ktorý zasahuje do umiestnenia držiaka sprchovej hlavice.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Záruka 5 rokov;</li><li>povrchová úprava proti vápenatým usadeninám;</li><li>ventil;</li><li>prijateľná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nepohodlná inštalácia hlavy do držiaka.</li></ul><h3>Jacob Delafon Manžeta E98100-CP chróm</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Jacob Delafon Manžeta E98100-CP chróm

Odpoveďou je hygienická sprcha Jacob Delafon Cuff E98100-CP. Skladá sa zo sprchovej hlavice, 1200 mm dlhej flexibilnej hadice a nástenného držiaka. Francúzsky výrobca použil na výrobu ekologickú mosadz. Sprchová hlavica je vybavená protišmykovým tlačidlom na ovládanie prúdu vody. Žiadny problém s údržbou hygienickej sprchy – stačí utrieť saténovú žínku. odborníci venovali pozornosť flexibilnej hadici, ktorej odolnosť zabezpečuje dvojité opletenie.

Slovenskám používateľom sa páči originálny dizajn, kompaktnosť, ľahkosť a primeraná cena. Po vypnutí zo sprchovej hlavice nevyteká ani kvapka vody. Nevýhodou je absencia zmiešavacej batérie.

Výhody

 • dômyselný dizajn;
 • robustnosť;
 • ľahká údržba;
 • kompaktnosť.

Nevýhody

 • žiadny mixér.

KAISER SH-332 Rel Chrome

hodnotenie: 4.5

KAISER SH-332 Rel Chrome

Hygienická sprchová hlavica KAISER SH-332 Rel Chrome má rozšírený rozsah funkcií. Sprchová súprava obsahuje nielen sprchovú hlavicu, flexibilnú hadicu a rukoväť, ale aj kohútik. Nemecký výrobca poskytuje na tento výrobok ročnú záruku. Odborníci odporúčajú zaobchádzať s každým prvkom sanitárneho vybavenia opatrne. . Nákup jednotlivých dielov by bol problém. Mosadzné puzdro je chránené a zdobené chrómovaním. Na sprchovej hlavici je ventil na ovládanie prívodu vody.

Domácim spotrebiteľom lichotí prijateľná cena, zabudovaný systém čistenia a dobré vybavenie. Na druhej strane mixér nie je súčasťou súpravy; tento prvok je potrebné dokúpiť.

Výhody

 • tichá prevádzka;
 • vysokokvalitné materiály;
 • prijateľná cena;
 • integrovaný čistiaci systém.

Nevýhody

 • bez zmiešavacej batérie.

Grohe Tempesta-Figger Spray 30 27513001 chróm

Hodnotenie: 4.4

Grohe Tempesta-F<tr></div><p>igger Spray 30 27513001 chrome“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/83016666195601-7811.jpg“ height=“545″ title=“Grohe Tempesta-F</p><tr>igger Spray 30 27513001 chróm“><p>Hygienická sprchová hlavica Grohe Tempesta-F je medzi Slovenskámi spotrebiteľmi veľmi obľúbená</p><tr>igger Spray 30. Takýto záver urobili naši odborníci po analýze mnohých recenzií na tematických fórach. Model zaujme nízkou cenou, krásnym vzhľadom, dlhou hadicou (1250 mm). Stačí použiť tlak minimálne 1 bar, aby sa voda mohla uspokojivo rozprašovať. Sprchová súprava sa skladá zo sprchovej hlavice, nástenného držiaka a hadice, ktoré sú chrómované. Veľkou výhodou je povrchová úprava proti vodnému kameňu, ktorá uľahčuje manipuláciu so sprchou a predlžuje jej životnosť.<p>Väčšina recenzií je pozitívna. Ľudia sú spokojní so vzhľadom, jednoduchou manipuláciou, robustnou konštrukciou. Používatelia považujú tesniaci spoj za slabé miesto výrobku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nízka cena;</li><li>krásny vzhľad;</li><li>jednoduchá starostlivosť;</li><li>jednoduchá obsluha.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>úniky vody.</li></ul><h3>Lemark LM8014C Chrome</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=Lemark LM8014C chróm

Hygienická sprcha Lemark LM8014C sa predáva za najnižšiu cenu na domácom trhu. Odborníci vysvetľujú cenovú dostupnosť použitím plastových komponentov. Kvalitné spracovanie, odolné chrómovanie. Model sa ľahko inštaluje a obsluhuje. Český výrobca nainštaloval na rukoväť tlakový mechanizmus, ktorý je pohodlný pri ovládaní. Oceľová hadica je vybavená dvojitým opletom, ktorý zabraňuje zalomeniu a skrúteniu. Súčasťou dodávky je hadica s dĺžkou 1500 mm a nástenný držiak.

V recenziách používatelia chvália hygienickú sprchu za kvalitné spracovanie, nízku cenu, odolný povlak. Medzi nevýhodami uvádzajú zložitý systém tesnení medzi hadicou a kanvicou. Nesprávna kombinácia vedie k únikom.

Výhody

 • nízka cena;
 • vysokokvalitné spracovanie;
 • odolný povlak;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • inteligentný systém tesnenia.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: