12 najlepších lepidiel na drevo

Nielen profesionálni stolári, ale aj domáci remeselníci potrebujú lepiť drevo. V niektorých prípadoch nie je možné použiť ani klince, ani samorezné skrutky. Potom je potrebné nájsť vhodné stolárske lepidlo. V miestnych obchodoch je k dispozícii široká škála domácich aj zahraničných zmesí. Vážne sa líšia cenou aj vlastnosťami. Aby ste sa nerozhodli nesprávne, je dôležité zvážiť niekoľko nuáns.

Kritériá výberu lepidla na drevo

 1. Pri kúpe je dôležité určiťaplikácia lepidla. Existujú univerzálne výrobky, ktoré dokážu spájať drevené prvky spolu a s inými materiálmi (kov, sklo, plast). Vynikajúca voľba pre hobbyistov alebo výrobcov nábytku. Na druhej strane stolári uprednostňujú úzke lepiace zmesi, ktoré najlepšie fungujú na drevo a jeho deriváty.
 2. Keď ste sa rozhodli pre svoje úlohy, je vhodnéNa báze dreva. Nie všetky stolárske lepidlá sú vhodné na mokré alebo živicové drevo. Veľa závisí od hustoty materiálu.
 3. Je dôležité pozrieť sa trochu ďalej dopredu. Pokiaľ je lepený predmet v suchej miestnosti, prácu vykoná takmer každé lepidlo. Na druhej strane, v prípade vysokej vlhkosti alebo nízkych teplôt môže odolnosť zabezpečiť len úzka škála výrobkov.
 4. Pevnosť švu sa určuje rôznymi spôsobmi. Jedna vec je, ak komponent unesie len svoju vlastnú hmotnosť. V prípade trvalého nárazového zaťaženia sa od lepidla vyžadujú veľmi odlišné vlastnosti.
 5. Dôležitým faktorom je aj ekologická kompatibilita. Zápach môžete kontrolovať vetraním alebo ohrievaním, ale kontakt výrobku s potravinami môže byť nebezpečný pre vaše zdravie.
 6. Len málo remeselníkov stále varí lepidlo na drevo podľa starých receptov. Výrobcovia dnes ponúkajú riešenia na báze PVA, organických živíc a polyuretánu. Všetky sú vhodné pre drevo, ale majú obmedzenia pre iné materiály.

Náš výber najlepších lepidiel na drevo. Pri výbere produktov do rebríčka sa zohľadnili tieto kritériá:

 1. účel;
 2. technické špecifikácie;
 3. chemické zloženie;
 4. cena;
 5. odborný posudok;
 6. pripomienky zákazníkov.

Výhody a nevýhody rôznych lepidiel na drevo

Typ lepidla

Výhody

Nevýhody

PVA

+ prijateľná cena

+ šetrnosť k životnému prostrediu

+ všestrannosť

+ jednoduchá aplikácia

– nedostatočná sila

– strach z vlhkosti

– Degraduje pri vysokých teplotách (+60 °C)

Polyuretán

+ Vysoká odolnosť proti dynamickému zaťaženiu

+ inertné voči zmenám teploty

+ odolnosť voči vlhkosti

+ Odolnosť voči UV žiareniu

– vysoká cena

– štipľavý zápach

Na báze organických živíc

+ pevnosť spoja

+ univerzálna použiteľnosť

+ Odolnosť voči vode a agresívnym zlúčeninám

+ prijateľná cena

– vyžaduje ochranu pokožky

– vysoký prietok

– Komponenty sa musia presne miešať

Rebríček najlepších lepidiel na drevo

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lepidlá na drevo na báze PVA1Kleiberit 303.0291€
2
  TIMA CARPENTER PVA
129€
3Moment Super PVA D3 Vodotesný490€
4TEX PVA Carpentry Professional149€
5Krass PVA PVA D3205€
Najlepšie polyuretánové lepidlá na drevo1Polyuretánové lepidlo na drevo Titebond 2300385€
2Kleiberit 501.0477€
3SOUDAL 66A450€
Najlepšie živicové stolárske výrobky1UHU PLUS ENDFEST 300503€
2TITEBOND ORIGINÁLNE LEPIDLO NA DREVO480€
3EPOXY ADHESIVE250€
4Titebond III
  máte 1416
590€

Najlepšie PVA lepidlo na drevo

Jedným z najekologickejších stolárskych lepidiel je polyvinylacetátová emulzia na vodnej báze. Pri práci nie je cítiť toxický zápach, takže vetranie v stolárskej dielni nie je podmienkou. Dostupnosť produktu umožňuje širokú škálu aplikácií. Odborníci venovali pozornosť niekoľkým modelom.

Kleiberit 303.0

Hodnotenie: 4.9

Kleiberit 303.0

Nemecké lepidlo na drevo Kleiberit 303.0 má veľa výhod. Odborníci sa však chceli zamerať na odolnosť voči vode. Práve táto skutočnosť bola kľúčová pri určovaní víťaza hodnotenia. Popredné PVA lepidlo na predaj aj u nás. Zákazníci už ocenili všestrannosť tohto lepidla. S jeho pomocou môžete spájať rôzne druhy dreva, drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky, dyhy atď. . Niektorí remeselníci obdivujú prácu s tvrdým drevom. Proces lepenia je tiež nekomplikovaný. Stačí, ak spojované diely stlačíte 6…10 minút, aby ste získali celý.

Okrem odolnosti voči vlhkosti si používatelia všimli aj odolnosť voči nízkym teplotám (až do -30 °C). Biela farba nespôsobuje nepríjemné pocity ani po vysušení.

Výhody

 • trvanlivosť;
 • jednoduchosť použitia;
 • Odolnosť voči nízkym teplotám;
 • odolnosť voči vlhkosti;

Nevýhody

 • nenájdené.

  TIMA WOODWORKER PVA

Hodnotenie: 4.8

<ul></div><p>TIMA HARDWARE PVA“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/47016666194421-5812.jpg“ title=“</p><ul>TIMA JOINER PVA“><p>Vysoké úžitkové vlastnosti lepidla</p><ul>TIMA HARDWARE PVA oceňujú ľudia v grafickom a drevárskom priemysle. Predstavujú leví podiel predaja v Rusku. Výrobcom, rovnako ako odborníkom, lichotí mimoriadna pevnosť švu (0,9 kgf/cm). Preto je možné lepiť diely, ktoré sú následne vystavené vysokým dynamickým zaťaženiam. Za vynikajúcu pevnosť, rýchly čas tuhnutia a transparentnosť získal materiál druhý riadok nášho hodnotenia.<p>Odolnosť lepidla pri nízkych teplotách tiež zaujme. Kleiberit môže pracovať v 4 cykloch hlbokého mrazenia (do 35 °C). Stolári našli pre toto PVA lepidlo ďalšie využitie. Lepia výstužnú pásku, podkladajú tapety, utesňujú škáry.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>všestrannosť;</li><li>sila;</li><li>odolnosť proti mrazu;</li><li>priehľadný šev;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>dlho schne.</li></ul><h3>Spevnenie Super PVA D3 Vodotesný</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Moment Super PVA D3 odolný voči vlhkosti

Domáce lepidlo na drevo Moment Super PVA D3 odolné voči vlhkosti sa môže pochváliť aj vysokým výkonom. Môže sa použiť na širokú škálu aplikácií lepenia prírodného dreva, drevených dýh a materiálov obsahujúcich drevo. Výrobok je o niečo horší ako vedúce výrobky na trhu, pokiaľ ide o čas lisovania (15 – 20 min) a konečný čas sušenia (24 h). Lepidlo po zaschnutí nezanecháva na dieloch žiadne zvyšky, vďaka čomu si zaslúži tretie miesto v rebríčku.

Vodná disperzia PVA zostáva funkčná v teplotnom rozsahu od +5 do +30 °C. Remeselníci to často uvádzajú v recenziách ako nevýhodu lepiaceho riešenia. Žiadne sťažnosti na trvanlivosť, transparentnosť, dostupnosť.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • transparentnosť;
 • bez zápachu;
 • univerzálnosť použitia;

Nevýhody

 • Dlhý čas sušenia.

TEX PVA Carpentry Professional

Hodnotenie: 4.6

TEX PVA Carpentry Professional

Pomocou profesionálneho tesárskeho lepidla TEKS PVA možno spájať širokú škálu materiálov. Nielen drevo, lepenka alebo papier, ale aj koža, linoleum a dlaždice (nekeramické). Takéto jedinečné vlastnosti sa dosahujú vďaka vynikajúcej priľnavosti. Šev má vysokú pevnosť a pružnosť. Samotné zloženie má bielu farbu, ktorá by nemala používateľov vystrašiť. Po vysušení sa stáva priehľadným a nekazí vytvorený uzol. Remeselníci spomínajú ľahkú prácu a žiadny nepríjemný zápach. Lepiaca zmes si svoje miesto v našom rebríčku zaslúžila.

Odborníci nevzniesli žiadne sťažnosti týkajúce sa spoľahlivosti priľnavosti. Mierne vysoká spotreba lepidla (1 kg na 4-7 metrov štvorcových). m) a schne 24 hodín.

Výhody

 • univerzálnosť;
 • šetrnosť k životnému prostrediu;
 • vysoká pevnosť;

Nevýhody

 • Vysoká spotreba materiálu.

Krass PVA PVA D3

Hodnotenie: 4.6

Krass PVA PVA D3

Ak chcete diely lepiť tak, aby nebolo vidieť šev, remeselníci uprednostňujú lepidlo Krass PVA PVA D3. Materiál nenarúša vzhľad ani tých najkvalitnejších drevín, čo je často dôležité pre luxusný nábytok, dvere alebo parkety. Lepidlo má dobrú odolnosť voči vode, čo je vlastnosť, ktorá výrazne zvyšuje oblasť jeho použitia. Odborníci hodnotili tento výrobok na báze PVA aj za jeho pružnosť a pevnosť švov. Výrobcovi sa podarilo vyhnúť organickým rozpúšťadlám v zložení lepidla, preto je zmes ekologická.

Profesionálni tesári a stolári si všimli tieto vlastnosti tohto lepidla: možno ho aplikovať na mokrý povrch. Vlastnosti spoja zostávajú vo veľmi širokom teplotnom rozsahu (0-100 °C).

Výhody

 • priehľadný šev;
 • odolnosť voči vode;
 • trvanlivosť a pružnosť;

Nevýhody

 • Dlhý čas sušenia.

Najlepšie polyuretánové lepidlá na drevo

Polyuretánové lepiace kompozície sa vyznačujú vysokou pevnosťou. Lepené diely môžu byť vystavené statickému aj dynamickému zaťaženiu. Šev sa nebojí vlhkosti, slnečného žiarenia, teplotných rozdielov. Náš prehľad predstavuje najlepšie polyuretánové výrobky.

Polyuretánové lepidlo na drevo Titebond 2300

Hodnotenie: 4.9

Polyuretánové lepidlo na drevo Titebond 2300

Polyuretánové lepidlo na drevo Titebond 2300 je skutočným prelomom v technológii lepidiel na drevo na báze polyuretánu. Odborníci bez výhrad udelili tomuto výrobku z USA prvé miesto v rebríčku. Výrobcovi sa podarilo nájsť optimálnu rovnováhu medzi rýchlosťou lisovania (45 min) a časom uchovávania (20 min). Lepidlo dokonale spája všetky materiály na báze dreva, od prírodného dreva až po drevotrieskové dosky. Rozsah použitia tým nekončí, môžete lepiť kov, plast, keramiku, kameň a množstvo ďalších materiálov.

Výrobok je odolný voči vode, ale neodporúča sa uchovávať vytvorené uzly pod vodou alebo v podmienkach trvalo vysokej vlhkosti. Zmes sa nebojí mrazu, ale pred použitím sa musí zohriať na +12 °C.

Výhody

 • rýchle lepenie;
 • univerzálnosť;
 • vysoká pevnosť švov;

nevýhody

 • vysoká cena.

Kleiberit 501.0

Hodnotenie: 4.8

Kleiberit 501.0

Nemecké lepidlo Kleiberit 501 je rovnako všestranné ako lepidlo, ktoré zvíťazilo v súťaži.0. Môže sa použiť aj na spájanie drevených, keramických a polymérových dielov v rôznych kombináciách. Okrem toho táto polyuretánová zmes vyniká odolnosťou voči teplu a vlhkosti. Odborníci umiestnili lepidlo na druhé miesto kvôli jeho vynikajúcej kvalite, ale jeho dlhá doba vytvrdzovania (24 hodín) mu nedovolila dostať sa na vrchol zoznamu. Lepené diely možno používať na slnku alebo v daždi, nehovoriac o interiéroch budov. Dokonca aj odborníci sa pravdepodobne nebudú sťažovať na pevnosť švu.

Remeselníci poukazujú na jednoduchosť použitia a predvídateľnosť lepidla. Jediné nevýhody, ktoré uvádzajú, sú štipľavý zápach a priľnavosť k ľudskej pokožke.

Výhody

 • univerzálnosť;
 • odolnosť voči poveternostným vplyvom;
 • teplotná odolnosť;

Nevýhody

 • dlho schne;
 • zápach.

SOUDAL 66A

Hodnotenie: 4.8

SOUDAL 66A

Belgické lepidlo na drevo SOUDAL 66A má vynikajúcu priľnavosť. V tejto zložke je prakticky bezkonkurenčná. Preto je možné spájať nielen drevo navzájom, ale aj rôzne stavebné materiály (okrem polyetylénu a polypropylénu). Odborníci mu udelili tretie miesto aj za vysokú odolnosť voči vode. Diely môžu byť mokré, lepidlo plní svoju úlohu bez problémov. Lepidlo vyplní všetky nerovnosti spôsobené penením. Silná expanzia však neumožnila produktu dosiahnuť vyššie hodnotenie.

remeselníci si všímajú široký teplotný rozsah (od -30 °C do 100 °C), v ktorom sa zachováva pevnosť spoja. Preto sa dá použiť na práce v interiéri aj exteriéri.

Výhody

 • vynikajúca priľnavosť;
 • trvanlivosť;
 • vynikajúca odolnosť voči vode;

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • expanzia počas sušenia.

Najlepšie živicové tesárske lepidlá

Lepidlá na báze organických živíc sú stále žiadané. Jeho trvanlivosť a odolnosť voči vlhkosti, ropným produktom a agresívnym látkam je nepochybná. Najobľúbenejší z nich je epoxidový. Iba remeselník musí vetrať miestnosť a chrániť si ruky. Tu sú najlepšie lepidlá na živice.

UHU PLUS ENDFEST 300

Hodnotenie: 4.9

UHU PLUS ENDFEST 300

Chemikom z Nemecka sa podarilo vytvoriť najpevnejšie lepidlo na báze epoxidu na drevo. UHU PLUS ENDFEST 300 je dvojzložkový produkt. S jeho pomocou možno spájať najrôznejšie materiály. Neodporúča sa používať len na polyetylén, polypropylén a sklo. Odborníci udelili tomuto produktu najvyššie hodnotenie pre jeho extrémnu pevnosť. Príprava lepidla je pomerne jednoduchá a jeho vytvrdnutie trvá 90 minút. Po 12-24 hodinách je spoj úplne vytvrdnutý.

Medzi výhody lepidla odborníci zaraďujú odolnosť proti vlhkosti, vysokú pevnosť v náraze a trvanlivosť švu. Aby sa však dosiahol plný rozsah týchto vlastností, je potrebné pri miešaní dodržiavať pomery.

Výhody

 • vysoká pevnosť;
 • trvanlivosť švu;
 • univerzálnosť;
 • odolnosť voči vlhkosti;

Nevýhody

 • vysoká cena.

TITEBOND ORIGINÁLNE LEPIDLO NA DREVO

Hodnotenie: 4.8

TITEBOND ORIGINÁLNE LEPIDLO NA DREVO

TITEBOND ORIGINAL WOOD GLUE získal veľa chvály od výrobcov nábytku, stolárov a remeselníkov. Je to emulzia na báze alifatickej živice. Túto zmes považujú odborníci za najlepší špecializovaný produkt na profesionálne použitie. Obzvlášť pevné spoje sa vytvárajú pomocou spojov pero a drážka. Emulzia je po zaschnutí odolná voči vode, spoj dokonale odoláva nárazovému zaťaženiu. Hlbokým prienikom lepidla sa podarí spojiť štruktúru prírodného dreva aj drevovláknitých prvkov.

Profesionáli si pochvaľujú užívateľskú prívetivosť, rýchle vytvrdnutie švu. Spotreba emulzie je pomerne vysoká (180 g/m2). Čas vytvrdzovania je len 5 až 10 minút. Materiál je hodný druhého miesta v rebríčku.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • odolnosť voči vlhkosti;
 • trvanlivosť;

Nevýhody

 • vysoká spotreba;
 • krátky pracovný čas.

EPOXY ADHESIVE

Hodnotenie: 4.7

EPOXY ADHESIVE

Epoxidové lepidlo na drevo EDP je na domácom trhu dostupné za najvýhodnejšiu cenu. Je to jedna z najobľúbenejších skladieb medzi amatérmi aj profesionálmi. možno použiť na vytvorenie nových zostáv alebo na opravu starého nábytku. Charakteristickými vlastnosťami obľúbeného epoxidu sú dobrá priľnavosť, vysoká pevnosť, odolnosť proti vlhkosti. Živicový základ umožňuje pridávanie rôznych výplní. žiadne zmršťovanie počas vytvrdzovania. Zmes sa neodporúča používať na predmety, ktoré prichádzajú do styku s potravinami.

Rokmi overené lepidlo sa kvôli dlhému času schnutia umiestnilo podľa odborníkov až na treťom mieste. použiteľnosť necháva veľa na želanie.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • nedostatok zmrštenia;
 • odolnosť voči vlhkosti;

Nevýhody

 • dlho schne;
 • nie je ľahké aplikovať.

Najlepšie profesionálne stolárske lepidlo

Profesionálne aplikácie vyžadujú stolárske lepidlo nielen na trvalé spojenie dreva, ale aj na jednoduché použitie a rýchlu priľnavosť. Švík si musí zachovať svoju kvalitu aj v prípade, že je vystavený poveternostným vplyvom. Odborníci vybrali z množstva ponúk najobľúbenejší model.

Titebond III
  máte 1416

Hodnotenie: 5.0

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: