9 najlepších izolácií pre váš domov

V rodinnom dome sa na rozdiel od viacpodlažnej budovy stráca oveľa viac tepla. Ohriaty vzduch z vykurovania odovzdáva teplo stenám, oknám, strechám a podlahám. Ak nechcete míňať viac peňazí na vykurovanie, je vhodné izolovať, na čo sú k dispozícii rôzne materiály. Pripravili sme hodnotenie najlepšej izolácie pre dom na základe recenzií remeselníkov a bežných kupujúcich, ako aj vlastností výrobkov. Ponúkané produkty vám pomôžu vybrať správny izolačný výrobok pre váš dom, vrátane stien, podkrovia alebo podlahy, za rozumnú cenu a so správnymi vlastnosťami.

Ako si vybrať tepelnú izoláciu domu

V našej tabuľke sú uvedené najobľúbenejšie typy tepelnej izolácie. Skôr ako začneme diskutovať, stručne si načrtneme hlavné parametre, ktoré treba pri výbere zohľadniť:

 1. Tepelná vodivosť. Indikátor informuje o prestupe tepla rôznych materiálov za rovnakých podmienok. Čím nižšia je táto hodnota, tým lepšie látka chráni dom pred zamrznutím a šetrí peniaze na vykurovanie. Najlepšie hodnoty sú 0.031 W/(m*K), priemer je 0.038-0.046 W/(m*K).
 2. Priepustnosť pre vodnú paru. Označuje schopnosť prepúšťať častice vlhkosti (dýchať) bez toho, aby sa zachytávali v miestnosti. V opačnom prípade môže stavebný materiál absorbovať prebytočnú vlhkosť a podporovať rast plesní. Izolácie sa delia na paropriepustné a nepriepustné. Prvé hodnoty sa pohybujú od 0.1 až 0.7 Mg/(m..Pa).
 3. Zmenšovanie.Niektoré izolačné materiály časom strácajú svoj objem alebo tvar v dôsledku vlastnej hmotnosti. To si vyžaduje častejšie upevňovacie body počas inštalácie (priečky, lišty) alebo len horizontálne upevnenie (podlaha, stropná doska).
 4. Hmotnosť a hustota.Izolačná schopnosť závisí od hustoty. Hodnota sa pohybuje od 11 do 220 kg/m3. Čím je vyššia, tým je lepšia. S rastúcou hustotou izolácie sa však zvyšuje aj jej hmotnosť, čo treba zohľadniť pri zaťažení stavebných konštrukcií.
 5. Absorpcia vody (hygroskopickosť).Ak je izolácia vystavená priamemu pôsobeniu vody (náhodné vyliatie vody na podlahu, zatečenie strechy), buď to vydrží bez poškodenia, alebo sa zdeformuje a poškodí. Niektoré materiály nie sú hygroskopické, zatiaľ čo iné absorbujú vodu od 0.095 na 1.7 % hmotnosti za 24 hodín.
 6. Rozsah prevádzkových teplôt. ak je izolácia umiestnená v oblasti strechy alebo priamo za vykurovacím kotlom, vedľa komína v stene atď.., dôležitú úlohu zohráva to, či výrobok vydrží vyššie teploty bez straty svojich vlastností. Hodnoty sa pohybujú od -60 do +400 stupňov Celzia, iné až do -180…+1000 stupňov.
 7. horľavosť. Izolácia domu môže byť nehorľavá, slabo horľavá alebo vysoko horľavá. Ovplyvňuje ochranu budovy v prípade náhodného požiaru alebo úmyselného podpálenia.
 8. Hrúbka.Izolácia z dosiek alebo roliek môže mať prierez od 10 mm do 200 mm. To má vplyv na to, koľko miesta je potrebné vyčleniť na jeho umiestnenie.
 9. trvanlivosť. Životnosť niektorých tepelnoizolačných materiálov dosahuje 20 rokov a iných až 50 rokov.
 10. jednoduché kladenie.Mäkká tepelná izolácia sa dá trochu priveľmi zrezať a pevne vyplní výklenok v stene alebo podlahe. Pevnú izoláciu je potrebné presne rozrezať, aby nevznikali „studené mosty“.
 11. ekologické.Znamená schopnosť vylučovať výpary do obytného priestoru počas používania. Väčšinou spojivá (prírodného pôvodu), preto je väčšina materiálov šetrná k životnému prostrediu. Počas inštalácie však môžu niektoré typy vytvárať silný oblak prachu, ktorý je škodlivý pre dýchacie orgány, a bodnúť do rúk, čo si vyžaduje ochranu rukavicami.
 12. Chemická odolnosť.Určuje, či je možné povrch omietnuť a natrieť na tepelnú izoláciu. Niektoré typy sú úplne odolné, iné strácajú 6 až 24 % svojej hmotnosti pri kontakte so zásaditým alebo kyslým prostredím.

Výhody a nevýhody rôznych typov tepelnej izolácie

Po zvážení kritérií pre výber tepelnej izolácie domu si pre prehľadnosť stručne sformulujme výhody a nevýhody jednotlivých druhov tepelnoizolačných materiálov v tabuľke.

TYP NÁPLNE

HODNOTY

DISADVANTAGES

VLNA BASALT

+NÍZKA TEPELNÁ VODIVOSŤ

+ĽAHKO SA REŽE A KLADIE

+PRIEPUSTNOSŤ PRE VODNÚ PARU

+NEVYPALUJE SA

+NÍZKA HMOTNOSŤ

+ROZSAH HRÚBKY 50-200 MM

+HUSTOTA OD 11 DO 200 KG/M3

-MÔŽE STRATIŤ SVOJ TVAR

-IZOLÁCIA ODPADOVÝCH VÔD

-OCHRANA DÝCHACÍCH CIEST POTREBNÁ PRI KLADENÍ

-VYSOKÁ HODNOTA

PENOVÝ POLYSTYRÉN

+PEVNOSŤ V TLAKU

+NÍZKA TEPELNÁ VODIVOSŤ

+NÍZKA ABSORPCIA VODY

+SI ZACHOVÁVA SVOJ TVAR AJ PO ROKOCH

+ROZSAH HRÚBKY 20 AŽ 50 MM

-JE POTREBNÉ HO NAREZAŤ NA MIERU

-NIE JE VHODNÝ NA STRECHY

-VYSOKO HORĽAVÉ

-MAXIMÁLNA HUSTOTA 35 KG/M3

-VYSOKÁ CENA

-JEDENIE OBILNÍN

FOAMEPLATE

+ZODPOVEDNÁ CENA

+NIE JE PLNÝ VODY

+SI ZACHOVÁVA SVOJ TVAR

+ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

+ODOLÁVA MECHANICKÉMU NAMÁHANIU

+NIE SÚ KONZUMOVANÉ HLODAVCAMI

+ROZSAH HRÚBKY 20 AŽ 50 MM

+NÍZKA HMOTNOSŤ

-VYSOKO HORĽAVÉ

-VYŽADUJE PRESNÉ REZANIE PRI POKLÁDKE

-POČAS INŠTALÁCIE SA DROBIA ROHY

-NIE JE VHODNÝ NA STRECHY

-PRIEMERNÁ TEPELNÁ VODIVOSŤ OD 0.041 wT/(m*K)

-NIŽŠIA HUSTOTA

SKLO DREVO

+PRESNÁ CENA

+DOBRÁ KONSOLIDÁCIA

+NEVYPALUJE SA

+ŠETRNÉ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

+ROZSAH HRÚBKY 50-200 MM

+EASY

-PICHÁ DO RÚK A POŠKODZUJE PĽÚCA

-HYGROSHOPIC

-STRATA

-PRIEMERNÁ TEPELNÁ VODIVOSŤ OD 0.04 Wt/(m*K)

-NIŽŠIA CHEMICKÁ ODOLNOSŤ

POLYESTEROVÉ VLÁKNA

+NEABSORBUJE VODU

+NESTRÁCAJÚ SVOJ TVAR

+NÍZKA TEPELNÁ VODIVOSŤ

+BEZ FENOLU

+HYPOALERGÉNNE

+ZRUŠENÉ HÁRKY

+NÍZKA HMOTNOSŤ

-VYSOKÁ CENA

-BURNS

Hodnotenie najlepšej tepelnej izolácie pre dom

nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie čadičové izolátory1ROCKWOOL695€
2Hotrock Smart302€
Najlepší izolačný materiál z penového polystyrénu1Technicol XPS Technoplex1 100€
2Penoplex Comfort980€
Najlepšia penová izolácia1Knauf Therm Home890€
2EPS C 15-O1 688€
Najlepšia izolácia zo sklenených vlákien1Isover Warm Home660€
2Ursa Geo800€
najlepšia izolácia z polyesterových vlákien1Prístrešok EcoStroy EcoShelter Arctic1 780€

Najlepšia čadičová izolácia

Táto kategória izolácie sa v rebríčku nazýva aj kamenná alebo minerálna vlna. Vyrába sa tavením čadičovej horniny, pri ktorom vzniká jemné chmýří. Látka je úplne prírodná a ako spojivo sa používajú prírodné živice.

ROCKWOOL

Hodnotenie: 4.9

ROCKWOOL

Na prvom mieste v rebríčku čadičových izolácií pre domácnosť je výrobok z Dánska. K dispozícii v kotúčoch a doskách, ideálne na podkladové alebo nástenné inštalácie. materiál sa môže použiť na vnútornú aj vonkajšiu tepelnú izoláciu domu. hrúbka, ktorú výrobca ponúka od 50 do 100 mm s hustotou 37 kg/m3. Kamenná vlna je úplne nehorľavá a bezpečná pre obytné priestory. Majstri v recenziách zdieľajú, že si ho môžete kúpiť v rôznych baleniach 6-12 listov v balení, čo je praktické pre rôzne množstvá práce. Izolácia je vhodná pre všetky stavebné materiály v dome. Vlnené vlákna odolávajú teplotám až do 1000 stupňov Celzia, takže sa dajú použiť aj na steny krbov.

Našim odborníkom sa zateplenie domu páčilo vďaka novej technológii Flexi. Jeden z okrajov fólie je odpružený a po inštalácii sa ďalej rozširuje. Tento okraj je špeciálne označený výrobcami a zlepšuje tesnosť pokládky, pre ktorú sa výrobok a dostal do rebríčka najlepších.

Výhody

 • sa počas inštalácie nedrobí;
 • vynikajúca zvuková izolácia;
 • ľahko sa inštaluje;
 • Nízka hmotnosť pri hustote 37 kg/m3.

Nevýhody

 • Silné svrbenie po celom tele po položení;
 • zvýšená tepelná vodivosť za mokra
 • absorbuje vodu až do 1 kg na m2
 • pri vertikálnej inštalácii je potrebná väčšia podpora.

Hotrock Smart

Hodnotenie: 4.8

HOTROCK SMART

Druhé miesto v rebríčku patrí výrobku od ruského výrobcu. Táto izolácia sa vyrába vo forme dosiek s hrúbkou 50-100 mm a má index tepelnej vodivosti 0.036 W/(m*K). sa vyrába s použitím organických látok (živíc) s maximálnym obsahom 2.5 %, takže počas používania sa do domu neuvoľňujú žiadne pachy. Izolačná vrstva je úplne nehorľavá a môže sa použiť ako protipožiarna bariéra v kovových dverách.

Túto izoláciu sme zaradili do top zoznamu vďaka dobrému pomeru ceny a výkonu, na čom sa zhodujú aj kupujúci vo svojich recenziách. Spoločnosť garantuje životnosť izolácie domu až 50 rokov. Čadičové dosky sa vyrábajú na nemeckom zariadení a na tavenie horniny sa používa nová pec, čo zaručuje dobrú kvalitu za prijateľnú cenu. Materiál má tiež až 50 % stlačiteľnosť v porovnaní s 30 % u konkurencie, takže murivo je mimoriadne tesné a izolačná vrstva zaberá v miestnosti menej miesta.

Výhody

 • Nízka hmotnosť – doska s rozmermi 1200 x 600 mm váži menej ako jeden kilogram;
 • je absolútne nehorľavý;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • má v Rusku tri bezpečnostné schválenia;
 • vhodné pre studené podkrovia, šikmé strechy a izoláciu podlahy.

Nevýhody

 • absorpcia vody 1.5%;
 • bez správnej fixácie stráca svoj tvar;
 • hustota 22 kg/m3 prehráva s konkurenciou;
 • neodporúča sa na steny domu.

Najlepšie izolátory z expandovaného polystyrénu

Extrudovaný penový polystyrén sa vyrába spenením polystyrénu. Výsledkom je vytvrdnutá pena s malými bunkami, ktoré sú navzájom izolované. Tenké steny zabraňujú aktívnemu prenosu teploty, čo má za následok izolačný účinok.

Technicol XPS Technoplex

Hodnotenie: 4.9

TECHNICOL XPS TECHNOPLEX

V tejto kategórii tepelných izolácií je výrobok známy svojím zeleno-bielym obalom na vrchole zoznamu. Izolácia pre dom sa vyrába v Rusku. Materiál je k dispozícii vo forme dosiek s hrúbkou 20 až 100 mm, čo sa remeselníkom v recenziách páči, pretože umožňuje zvoliť optimálny prierez pre rôzne časti domu. môže sa používať v kúpeľni a kuchyni, pretože je schopný prepúšťať pary s koeficientom 0.01 mg/(mthPa). Povrch neabsorbuje vodu, čím zabraňuje vzniku plesní.

Naši odborníci si tento izolačný materiál obľúbili vďaka jeho pevnosti v tlaku 0.1 MPa, deformácia 10%. To znamená, že sa môže použiť na izoláciu nosníkov a nezaťažuje podlahu na nosníkoch. Môže sa použiť aj na podlahové vykurovanie v dome s potrubím alebo káblami. Tento efekt sa dosiahol pridaním nanouhlíka viditeľného v svetlosivom odtieni. Z tohto dôvodu je výrobok hodnotený ako najlepší pre tepelnú izoláciu podlahy.

Výhody

 • široký rozsah hrúbky od 20 do 100 mm;
 • nízka tepelná vodivosť 0.032 W/(m*K);
 • Lemovanie v tvare písmena L na jednoduché vkladanie pod konštrukcie;
 • takmer neabsorbuje vodu (0.1%);
 • vysoká odolnosť proti vibráciám.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • materiál silno horí a dymí;
 • je k dispozícii len v doskách.

Komfortná pena

Hodnotenie: 4.8

FOAMLEX COMFORT

Na druhom mieste v rebríčku je ďalšia domáca izolácia, ktorá sa používa na zvukovú a tepelnú izoláciu domu. Extrudovaný penový polystyrén má hrúbku 3-5 cm a dodáva sa v listoch s rozmermi 118×58 cm. Predávajú sa v baleniach po 4-12 hárkov. Súčiniteľ tepelnej vodivosti sa blíži k minimu a dosahuje hodnotu 0.033 W na meter na Kelvin. Výrobca zaručuje univerzálnosť izolácie z hľadiska rozdelenia priestoru aj teplotného rozsahu. Látka sa neznehodnocuje zrážaním a má pevnosť v tlaku až 0.18 MPa. Používatelia sa však sťažujú, že materiál môže poškodiť hlodavce v dome, takže ich najprv musíte odstrániť a potom vykonať inštaláciu.

V rebríčku sme tento izolačný materiál označili za optimálny pre tepelnú izoláciu balkóna v dvojpodlažnom dome, verandy alebo krytej terasy. Výrobok je navrhnutý tak, aby si zachoval svoje vlastnosti aj pri teplotách do -50 stupňov Celzia, takže je vhodný na použitie v nevykurovaných miestnostiach. Recenzie Craftsman ho odporúčajú pre vnútornú aj vonkajšiu izoláciu domu.

Výhody

 • dobre drží tvar;
 • univerzálne použiteľné;
 • ľahká;
 • slúži až 50 rokov;
 • nezhoršuje sa vplyvom mrazu a vody.

Nevýhody

 • Nesmie byť položená v blízkosti zdrojov vykurovania, ktoré poskytujú teplotu vyššiu ako 75 stupňov;
 • vysoké náklady;
 • horľavý materiál;
 • vyžaduje sa presné rezanie.

Najlepšia penová izolácia

Materiál sa získava spenením polyméru, ale od predchádzajúcej skupiny výrobkov sa líši zaradením väčších buniek. Táto technológia sa realizuje jednoduchšie, takže izolácia domu je lacnejšia, ale hustota je jedna z najnižších.

Knauf Therm House

Hodnotenie: 4.9

KNAUF THERM HOUSE

Na vrchole rebríčka je výrobok známej značky, ktorého názov priamo naznačuje zamýšľané použitie – izolácia domu. Vhodné na podlahy na trámoch, izoláciu šikmých striech, zabudovanie do výklenkov v stenách. je šetrný k životnému prostrediu a počas prevádzky nevypúšťa do miestnosti žiadne škodlivé plyny. Výrobca uvádza životnosť tepelnej izolácie až 100 rokov. Výrobok je vyrobený v súlade s GOST 15588-2014 a má certifikáty kvality. Na rozdiel od lisovaných typov nie je tento typ atraktívny pre hlodavce.

Odborníci túto izoláciu hodnotia ako najľahšiu – plát s rozmermi 100 x 60 cm a hrúbkou 5 cm má hmotnosť 400 g. Je to najlepšia voľba na dokončenie stien domu, ak už murivo veľmi zaťažuje základy a od izolačnej vrstvy sa vyžaduje minimálna hmotnosť, aby nedošlo k poškodeniu podkladu. Ale kvôli tuhej štruktúre majstrov v recenziách odporúčame izolovať švy montážnou penou, aby sa eliminovali „studené mosty“.

Výhody

 • najnižšia cena v sortimente výrobkov
 • nízka hmotnosť;
 • mnohé rozdiely v priereze a veľkosti dosiek;
 • sa nebojí vody.

Nevýhody

 • hustota iba 10 kg/m3
 • horí a uvoľňuje toxický dym
 • pri montáži sa rozpadá;
 • musia byť presne narezané a dodatočne izolované tesniacou hmotou.

EPS C 15-O

Hodnotenie: 4.6

BPS C 15-O

Druhé miesto v rebríčku obsadil výrobok domáceho výrobcu s hustotou 10 kg/m3. Poskytuje nízku hmotnosť a minimálne náklady, čo sa páči mnohým používateľom v recenziách. Pevnosť vytvrdnutej peny je však nízka a dosahuje 0.05 MPa v tlaku, a ak sa ho pokúsite ohnúť, materiál sa zlomí. Tepelná vodivosť izolácie je priemerná – 0.042 W na meter na kelvin. Inštalácia si však nevyžaduje veľa nadpraží a upevňovacích bodov, takže položenie domu zaberie menej času. Dosku možno umiestniť do ľubovoľnej priestorovej polohy.

Do rebríčka sme pridali izoláciu s najširším rozsahom veľkostí. Pena je k dispozícii vo veľkostiach 1x1m, 1×1.2 m, 1×2 m, čo je vhodné na rýchlu inštaláciu do stien domu na pokrytie veľkej plochy naraz. Na požiadanie môže výrobca poskytnúť iné rozmery požadované používateľom.

Výhody

 • odolné voči starnutiu;
 • nie sú náchylné na vlhkosť;
 • nekazia mikroorganizmy;
 • šetrné k životnému prostrediu.

nevýhody

 • nízka hustota 10 MPa;
 • Predáva sa podľa starej normy GOST (EPS-C15) a novej normy (EPS-10), čo spôsobuje zmätok;
 • vysoko horľavý pri kontakte s ohňom;
 • vyžaduje dodatočné utesnenie škár.

Najlepšia izolácia zo sklenených vlákien

Tento typ výrobku v rebríčku sa ľudovo nazýva sklenená vlna. Vyrába sa tavením sódy, piesku, bóraxu, vápenca a skleneného šrotu. Vytvára hrubé vlákna s rôznou orientáciou, ktoré účinne spomaľujú prenos tepla. Materiál je lacnejší ako jeho analógy, ale počas inštalácie silne štípe do rúk.

Isover Warm Home

Hodnotenie: 4.9

ISOVER TEPLÝ DOM

Na vrchole rebríčka v tejto kategórii je svetoznámy produkt. Sklenená vlna pre dom sa vyrába v kotúčoch so šírkou 5 cm a 55 cm. spoločnosť používa pri výrobe patentovanú technológiu TEL, ktorá je vysoko šetrná k životnému prostrediu. Izolácia je vhodná na použitie v šikmých a rovných strechách, podlahách a priečkach. Výrobok spĺňa normy ISO9001 a EN13162. Okrem tepelnej izolácie prispieva aj k izolácii hluku. Tepelná vodivosť látky je 0.040 W/(m*K). Zákazníci v odpovediach uvádzajú prijateľnú cenu a dlhú životnosť s primeranou ochranou proti vode.

Naši odborníci zaradili izoláciu do hodnotenia vďaka jej výhodnej forme výroby v kotúčoch s dĺžkou 5 až 7 metrov.5 až 7 metrov dlhé zvitky. To je praktické pri vypĺňaní sadrokartónových stien, aby sa okamžite uzavrel priestor od podlahy k stropu a aby sa s minimom rezania. hrúbka 50 mm je vhodná pre šírku profilu.

Výhody

 • spĺňa hygienické normy (môže sa používať v detských izbách)
 • sa nespáli;
 • Vyrobené výlučne z prírodných materiálov;
 • pružný a nevyžaduje presné rozmery pri rezaní
 • Preniká para z domu von.

Nevýhody

 • slabá rozmerová stabilita;
 • Zhoršuje sa pri nasýtení;
 • nepohodlná inštalácia;
 • priemerná tepelná vodivosť.

Ursa Geo

Hodnotenie: 4.8

URSA GEO

Na druhom mieste v rebríčku kategórie sklenej vlny je domáca značka, ktorá sa často používa ako všeobecné podstatné meno pri špecifikácii typu izolácie. Teraz je tento výrobok známy v celom SNŠ a je po ňom veľký dopyt. Hrúbka izolácie pre dom sa pohybuje od 5 do 10 cm a šírka rolky je 120 cm. Hmotnosť štvorcového metra je 1 kg (pri priereze 10 cm), čo je vhodné na výpočet hmotnosti nosných konštrukcií. Sklenou vlnou je možné izolovať nielen steny, podlahu a strechu domu, ale aj komínové rúry, vykurovanie, vetranie. Výrobok je zaradený do triedy požiarneho rizika KM0. Recenzie majstrov, ako je priepustnosť pre vodnú paru, ktorá je 0.64 mg/mhPa, ale jeho tepelná vodivosť je nižšia ako u analógov a pohybuje sa v rozmedzí 0.040-0.046 W/(m*K).

Výrobok je hodnotený ako najlepší pre šikmé strechy a izoláciu podláh domov, pretože je k dispozícii aj v praktických roliach. Na želanie si kupujúci môže vybrať z dvoch roliek po 6 m v jednom balení alebo z jednej s dĺžkou 10 m. Pri inštalácii v podlahe umožňuje natiahnuť jednu rolku po druhej po celej dĺžke miestnosti a ušetriť čas.

Výhody

 • sklenená vlna sa nespáli;
 • nízka hmotnosť zjednodušuje prepravu a pokládku;
 • nemá vážny vplyv na nadáciu;
 • vysoká akustická izolácia;
 • kompatibilné s drevom, pórobetónom, pórobetónovými tvárnicami, tehlami.

Nevýhody

 • nízka hustota 11 kg/m3;
 • zmokne a zmení svoj tvar
 • nepohodlná inštalácia v dôsledku zvýšenej pichľavosti.

Najlepšia izolácia z polyesterových vlákien

Polyesterové vlákno sa vyrába recykláciou plastových obalov a iných surovín, čo prispieva k ochrane životného prostredia. výsledkom sú viacsmerné syntetické vlákna, ktoré umožňujú dobrú priepustnosť pre vodné pary, ale bránia výmene tepla. Vzhľad a vlastnosti podobné syntetickému materiálu.

Prístrešok EcoStroy SHES Arctic

Hodnotenie: 4.9

PRÍSTREŠOK ECOSTROY SES ARCTIC

Je to najnovší výrobok v rebríčku, vyrobený technológiou MicroFiber. Izolácia sa získava pomocou viacsmerových chumáčov, ktoré vytvárajú pružnú vrstvu so stále udržiavaným tvarom. Efekt firmy je ľahký prechod pár. nanotechnológie umožnili dosiahnuť dutú štruktúru pilót, ktorá udržuje teplotu a lepšie pohlcuje zvuk. látka je hypoalergénna a neobsahuje fenol. Čistota prostredia je 100 %. Tepelná vodivosť je minimálne 0.031 W/(m*K), ktoré sa zákazníkom páči v recenziách. Izolácia nehnije a nie je zaujímavá pre hlodavce.

Naši odborníci zaradili výrobok do hodnotenia ako najlepší na izoláciu domu v chladnej oblasti, čo potvrdzuje názov „Arctic“. 100 mm materiálu nahrádza 125 mm minerálnej vlny, preto možno dosiahnuť vysokú tepelnú izoláciu pri menšej hrúbke.

Výhody

 • nízka tepelná vodivosť;
 • vodoodpudivé vlastnosti;
 • nehnije a nie je atraktívna pre hlodavce;
 • životnosť 50 rokov;
 • vyžaduje menšiu hrúbku ako iné materiály.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • slabo, ale podporuje spaľovanie;
 • pri vystavení ohňu vylučuje škodlivý dym.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: