Aké sú dosky 50x200x6000 mm a koľko na Kube?

Momentálne sa drevené materiály používajú na organizovanie rôznych stavebných a dokončovacích prác. Drevené dosky sú považované za najbežnejšiu možnosť, môžu mať rôzne veľkosti, ktoré musia byť brané do úvahy pred ich zakúpením. Dnes budeme hovoriť o hlavných charakteristikách dosiek 50x200x6000 mm, o akom druhu odrôd môžu byť.

Vlastnosti a charakteristiky

Drevené dosky 50x200x6000 milimetrov sa často používajú v individuálnej konštrukcii. Majú dobré indikátory silu. Takéto rezivo vám umožní vybudovať spoľahlivý dizajn najlišieho typu.

Tieto rezané rezivo sú paralelné. Môžu mať buď trochu hrubý alebo absolútne hladký povrch v závislosti od typu spracovania.

Tieto dosky môžu tiež pochváliť dobrými tepelnými izolačnými vlastnosťami, takže sa často používajú pri vytváraní obytných budov. Najčastejšie sa tieto materiály počas výroby uskutočňujú dôkladné sušenie v komorných zariadeniach. Produkty spracované týmto spôsobom sa líšia väčšiu životnosť a odolnosť, je to ich, že sa používajú na budovanie silných a spoľahlivých vzorov.

Tiež existuje modely prírodnej vlhkosti, ktoré neprechádzajú špeciálne sušenie v komore.

Tieto vzorky sa používajú v konštrukcii oveľa menej často, pretože sa nemôžu pochváliť takú silu a trvanlivosť, ako predchádzajúcu verziu.

Všetky tieto modely vo výrobe sú impregnované špeciálnymi ochrannými látkami, ktoré zabraňujú tvorbe hnilobnej a formy. Brúsia tiež akcie škodlivého hmyzu. Drevo je samostatne spracované a antiseptické komponenty.

Pôsobnosť

Dosky s dĺžkou a šírkou sa môžu aplikovať v rôznych inštalačných prácach. Často sa získavajú na kladenie poschodí. Ale zároveň, preferencia je daná modelom sušenia komory.

Musia byť starostlivo spracované zo všetkých strán, inak podlahová krytina nebude môcť trvať dosť dlho.

Tiež dosky 200kh50x6000 milimetrov môžu byť použité pri tvorbe nosníkov pre prekrývania, rôzne podpery. Môžu byť zakúpené a vytvoriť všetky druhy nábytkových položiek.

Tieto rezivo môžu byť vhodné na výrobu záhradného nábytku, arbors, verandy a terás. Niekedy sú schodiskové štruktúry, oddiely pre vnútrajšok priestorov.

Popis druhov

K dnešnému dňu existuje široká škála takýchto reziva určených na rôzne stavebné práce. Zvýraznite niekoľko najčastejších možností.

Hnusný

Takéto typy dosiek sa získajú pozdĺžnym rezaním celého denníka. Hodná odroda nevyhnutne prechádza hlbokým spracovaním na všetkých stranách a dôkladnej sušenosti komory.

Na povrchu takýchto dosiek by nemali existovať žiadne veľké nezrovnalosti a iné chyby.

Hodnotená pohľad môže byť rozdelená aj na dve hotely – výrobky s ostrými a hlúpymi oblasťami. Pri prvej možnosti, jeden z okrajov sa zhoduje s bočnou časťou log, druhý okraj je úplne. V inom druhu odrody nebude jeden okraj nebude rezaný postranný protokol a druhá zostane hladká.

Takéto modely sú veľmi zriedkavo používajú na vytvorenie interiérovej výzdoby miestností, pretože prechádzajú len čiastočné zaobchádzanie a nelíšia sa ako estetický vzhľad.

Odborníci často rozlišujú čistokrvný druh tabule. V týchto výrobkoch budú všetky strany čo najskôr a spracúvajú. Najčastejšie sa zakúpia pri výrobe nábytkových predmetov pri vytváraní dekorácie interiéru.

Strogani

Takýto komorný rezací rezivo, ako aj predchádzajúca odroda, sú nevyhnutne prechádzajú spracovaním všetkých strán.

V dôsledku toho sú geometricky správne produkty vytvorené s dokonale hladkými a hladkými časťami.

Pobanované dosky sa môžu pochváliť obzvlášť vysokou odolnosťou voči nadmernej úrovni vlhkosti, ako aj zmeny teploty.

Hlavný rozdiel hobľovaných materiálov z okrajov leží v skutočnosti, že sú pripravené na špeciálnom svete. Hodnotené dosky sa získajú s použitím kruhovej píly.

Utešený

Tento typ reziva reziva je tvorený rezaním protokolov v pozdĺžnom smere. V tomto prípade bude na okrajoch preskúmanie.

Unedovaný dizajn nemá estetický externý dizajn, takže takéto dosky sú častejšie používané na výrobu obalov alebo malých svetlých konštrukcií ekonomických cieľov.

Kalibrovaný

Tieto vzorky sa spracujú na špeciálne hobľovacie zariadenia. Predložia dôkladné sušenie v komorovom prístroji. Kalibrované drevené výrobky sú presne upravené pre špecifické veľkosti.

Takéto rezivo sú vlastne rovnaké hobľované suché dosky, ale v rovnakom čase sú charakterizované ako najpresnejšie uchytenie štruktúr.

Podobné drevené materiály sa tiež odlišujú od seba v závislosti od typu základne, z ktorého sa vyrábajú. Najčastejšie sú tieto rady vyrobené z nasledujúcich plemien.

 • Borovica. Toto drevo sa považuje za dostatočne silné a odolné. Dizajny z neho budú môcť vydržať čo najviac. Pine produkty sa vyznačujú dobrým charakteristikou hluku a tepelnou izoláciou. Okrem toho, takýto strom môže byť odvážne pochváliť vynikajúcou odolnosťou voči vlhkosti.

 • Lak. Toto plemeno je tiež pevné a pevné. Vyznačuje sa krásnou farbením a homogénnou štruktúrou, takže môže byť použitý pri zostavovaní interných oddielov a počas dokončovania vnútorných diel.

 • dub. Plemeno je považované za najodolnejšie, pevné a husté. Produkty vyrobené z neho budú slúžiť mnoho rokov a dokonca desaťročia. Dubové dosky môžu ľahko odolať najväčším hmotnostným zaťaženiam a mechanickým účinkom. Dub ľahko toleruje vysokú vlhkosť a teplotné rozdiely.

 • Breza. Toto plemeno dreva sa vyznačuje estetickou externou dizajnom, má krásnu homogénnu textúru. Môže niesť šokovú expozíciu, mechanické poškodenie. Ale zároveň berch nemá dostatok výstredstva sily a trvanlivosti, takže dosky z nej sa neodporúčajú, aby sa používali pri stavbe stavby, na ktoré sú prezentované osobitné požiadavky na spoľahlivosť a odolnosť.

 • Javor. Takýto trvanlivý a spoľahlivý strom má tiež estetický vzhľad. Môže sa použiť na externé a pre interiérové ​​dekorácie. Maple môže ľahko posunúť ostré teplotné rozdiely, zvýšenú vlhkosť.

 • Smrek. Toto odolné ihličnaté plemeno dreva umožní vytvárať najpretrvanejšie štruktúry, ktoré budú slúžiť mnoho rokov. Jedľa má krásnu prirodzenú farbu, často je to od jej rôznych dekoratívnych prvkov. Zároveň možno takéto dosky pripísať kategórii rozpočtu reziva.

 • Céder. Drahé drevo, má vynikajúcu pevnosť, hustotu. Cedarové dosky ľahko prenášajú silné nárazové zaťaženie, mechanické poškodenie, kvapky teploty, vysoká vlhkosť. Konštrukcie vyrobené z tohto stromu budú trvanlivé a pretrvávajú takmer akýkoľvek negatívny vplyv.

 • Link. Toto drevo sa často nepoužíva na výrobu dosiek. Linden Products nemajú vysokú odolnosť a spoľahlivosť, ale zároveň majú peknú jasnú farbu a homogénnu textúru. Linden Boards sa stanú najlepšou voľbou na vytváranie dekoratívnych návrhov alebo dočasných štruktúr, na ktoré nie sú prezentované osobitné požiadavky na silu a udržateľnosť.

Hmotnosť a objem

Pred zakúpením 50 mm dosiek je potrebné určiť množstvo, objem a hmotnosť materiálu v jednej Kube vedieť, koľko kociek bude potrebovať inštalačné práce.

V 1 Kube je len 25 kusov dosiek s takýmito rozmermi. To stačí na pokrytie plochy 20 m2. Objem jedného takéhoto výrobku dosiahne 0,045 m3. Hmotnosť takéhoto reziva sa môže výrazne líšiť v závislosti od stromu stromu, z ktorej sú vyrobené, ako aj od typu spracovania.

Modely, ktoré prešli sušením komory počas výroby, budú vážiť oveľa menej v porovnaní s produktmi prirodzenej vlhkosti.

Tipy na montáž

  Pred pokračovaním s inštaláciou inštalačných prác stojí za to zvážiť niektoré významné odporúčania.

  • Treba pripomenúť, že fixácia takýchto dosiek by sa mala pripraviť pomocou špeciálnych pevných nechtov 90-100 milimetrov. V jednom MAS, spravidla sú dve upevňovacie prvky okamžite poháňané, zatiaľ čo robia malú odsadenie z okrajov (približne 5 centimetrov). Silné posunutie na koncové časti môže viesť k vzniku veľkých trhlín na povrchu materiálu.
  • Tiež nezabudnite, že na zlepšenie kvality orezania, buď podlahy môže byť použitý vlastným nakreslením rovnakej dĺžky ako nechty. Tieto fixátory umožnia pevne a najviac pozorne pripisovať dosku na inštaláciu v predstihových lúčoch. Takéto prvky sú namontované na regáloch alebo oneskoreniach. Zároveň musia byť všetky umiestnené vo vzdialenosti približne 90-100 centimetrov od seba.
  • Ak stavate schodiská, potom je upevnenie povolené pomocou špeciálnych drevených vedení. Ale pre nich prednakujú zodpovedajúce otvory, v ktorých budú svorky zmizne. Počas takejto práce by sa malo použiť špeciálne stavebné lepidlo.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: