Ako odstrániť starú farbu z steny?

Akékoľvek opravy skôr alebo neskôr prichádza do disrepair a je potrebné ich obnoviť alebo úplne remake. Ak vás tkané vkladanie neberie na to príliš veľa síl pri príprave samotného procesu, potom s farbením je všetko ťažšie. Proces demontáže starej farby zo stien je veľmi ťažký, ale poznanie niektorých trikov, môžete sa vyrovnať s touto prácou rýchlejšie a efektívnejšie.

Funkcie procesu

Opravná práca na odstránení farby z povrchu steny bude závisieť od vášho konečného gólu. Ak chcete jednoducho oplatovať stenu, potom sa môže na vrchole použitá nová vrstva farbiva. Táto možnosť je možná, ak je stena hladká a predchádzajúca vrstva havarovala, nebola bublina a nedeformovala.

Ak existujú nejaké zmeny na povrchu, potom musíte vyčistiť povrch. Je obzvlášť dôležité urobiť to, ak namiesto maľovaných stien, ktoré chcete držať tapety a zmeňte náladu v miestnosti dramaticky. V tomto prípade odstráňte starú farbu zo steny jednoducho potrebuje. Táto práca je ťažká a bude vyžadovať znalosti a fyzické školenie.

Odstráňte starú vrstvu bude jednoduchšie, ak je hrubý, niekoľkokrát maľuje, ale ak sa prvýkrát aplikuje, a dokonca aj na betóne, bude mať dlhú starostlivú prácu. Aby sa proces mohol pohybovať rýchlejšie, musíte pripraviť všetky potrebné nástroje, ktoré vám pomôžu. To môže byť:

  • Vybavenie pre človeka: Rukavice, okuliare, masku respirátorov;
  • Spájkovacej techniky alebo stavebný sušič vlasov;
  • Špachtľa s ostrými hranami, sekáčmi, nožom alebo škrabkou;

  • Tekutina na odstránenie farby, strapce;
  • AX alebo niečo podobné vytváraniu teniskách;
  • Vŕtačka, perfederátor, bulharčina s tryskami.

Akonáhle budete mať všetko, čo je pripravené, ďalšia vec, ktorú potrebujete na venovanie pozornosti, je typ farby, s ktorým sa zaoberáte. V závislosti od toho budete musieť vybrať možnosti akcie a vybrať konkrétnu metódu, v ktorej sa bude vykonať na odstránenie starej farby zo steny.

Typy povlakov

V závislosti od toho, ako ste museli pracovať, vyzdvihnete inventár a boj proti nemu. Ak hovoríme Vodné emulzné farby, Je dôležité poznať svoje špecifiká. Tento povlak rýchlo vyschne, neexistuje vôňa a po vysušení opustí film, ktorý je ťažké odstrániť z akéhokoľvek povrchu.

S cieľom odstrániť takúto farbu, musíte variť nástroje, vrátane: rukavíc, pracovného oblečenia, respirátora, mastnej pásky, špachtle, prachového valca. Spustenie práce, musíte sa pripraviť sami a samotnú miestnosť. Ak chcete pracovať, bolo vhodné, je potrebné oslobodiť priestor z nábytku a na podlahe, umiestnený polyetylén. Aby sa odstránila farba namontovaná na vode, je dôležité navlhčiť povrch so zvyčajnou vodou. Alternatívnou možnosťou môže byť roztok jódu.

To všetko umožní, aby sa farba vystrašil a mohol by byť napísaný s špachtľou. Ak ho spravujete, potom ste na správnej ceste. Keď nie sú vlhkosť alebo jód v stenách absorbovaný a nie je možné pracovať, musíte prísť na druhej strane. Pre vodotesné farby sa bude vyžadovať špachtľa a kladivo, práca týchto nástrojov sa bude vykonávať rovnakým spôsobom. Ak ste ťažké pracovať, môžete využiť stavebný sušič vlasov.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať základný náter z plesní a húb?

Pri práci s ním je dôležité chrániť tvár a dýchacie cesty respirátorom. Použitie sušiča vlasov zvyšuje riziko inhalácie škodlivých nápačov z stien a malých častíc. Ak pracujete špachtľou, ale neberie do úvahy farby, ale jednoducho sa na ňom posúva, potom musíte si vziať kladivo a poklepať na stenu sám, a len potom, čo používate špachtľu.

Ak sa práca vykonáva na stropnom povrchu, potom na odstránenie vody bez vody, musíte použiť umývanie z obchodu, ktoré má účinne látky, čo umožňuje účinne riešiť vrstvy starého farby. Pre takúto prácu je dôležité otvoriť okná a dvere, aby sa v miestnosti nachádza prirodzené vetranie.

Ak potrebujete odstrániť Olejová farba, Je dôležité poznať znaky tohto pokrytia. Použite ho často, aby ste určili priestor. Jasná olejová farba nie je často ľahká a niekedy musíte použiť celú škálu udalostí.

Náradie by mali byť potrebné pre prácu: niekoľko špachu s rôznymi veľkosťami, handrami, umývanie silným chemickým zložením, brúsením, brúsnym papierom, spájkovacím železom.

Pomocou umývania, prvá vec, ktorú potrebujete na otvorenie okien a dverí, vytvorenie dobrého návrhu vnútorného priestoru.

Ruky sú chránené rukavicami a respirátor je umiestnený na tvár. Chemický prostriedok by sa mal aplikovať na stenu a nechať tam, pokiaľ je inštrukcia.

Odstráňte umývanie spolu s farbou môže byť schopný. Ak v čase, keď ste nepodarilo odstrániť celú vrstvu farby, potom bude potrebné opätovne postupovať. Keď je farba už stará a začala prasknúť, potom sa jeho odstránenie uskutočňuje pomocou špachtle, ktorej veľkosť je vybraná situáciou. V náročných miestach je práca lepšie vyrábať malú špachtľu.

V prípade, že špachtľa nepomohla, potom si môžete vychutnať stavebný fédium. Budú ohrievané malým segmentom steny, po ktorom by sa mala okamžite vyčistiť. Najefektívnejšia bude práca spolu – takže jedno teplo a druhý vyčistený povrch steny.

Práca s brúsnym strojom, najjednoduchší spôsob, ako odstrániť starú vrstvu olejovej farby, pomocou okrem auta je tiež špachtľou. Stroj, musíte nosiť trysku s veľkým brúsnym papierom a začať leštenie steny. Čím menšie sú vrstvy zostávajú, tým jemnejší emery je potrebné použiť. Táto možnosť je aj efektívna, ale veľmi prašná.

V prípade, že musíte čistiť Texturálna maľba, Potom môžete použiť akúkoľvek metódu od predtým uvedenej. Nerovnomerné povlak neumožní vhodné pracovať so špachtľou, pretože je lepšie zdôrazniť pomocnú úlohu. Použitie vodnej produkcie môže byť na textúrovanej nástennej dekorácii, ktorá by sa mala okamžite orientovať na to, ako a čo budete strieľať starý povlak.

Keď potrebujete odstrániť Akrylová farba, Potom sa proces uskutoční trochu jednoduchšie a rýchlejšie. Budete musieť si vziať kefu s kovovou hromadu alebo brúsnym papierom a aktívne odstráňte vrstvu farby zo stien. V tomto prípade bude tiež veľa prachu, takže je dôležité chrániť oči a dýchacie orgány.

Spôsoby, ako odstrániť

Ak sa chcete zbaviť starej farby v byte, musíte si vybrať správnu verziu boja proti nemu. V kuchyni alebo kúpeľni najčastejšie používa olejové farby, umyť, že sú nemožné, pretože sú odolné voči vlhkosti. Najlepším nástrojom v tomto prípade je čistenie povrchu pomocou elektrického náradia a vhodnou tryskou.

Prečítajte si viac  Čo je to kotva a čo sa stane?

Možnosť bojovať proti starej farbe môže byť použitie striptér – látky, ktorá môže odstrániť vrstvu farby z akéhokoľvek povrchu. Proces čistenia nastáva dostatočne rýchlo, ale je tu a jeho nevýhody. Látky majú vysokú úroveň toxicity, preto je dôležité byť opatrní a dodržiavať všetky potrebné bezpečnostné opatrenia.

Ďalšou možnosťou, ktorá vám umožní rýchlo čistiť maľované steny, zahŕňa použitie tepelnej povrchovej úpravy. S touto úlohou môže stavba sušič na vlasy vyrovnať alebo sovietsky železo. Hlavným princípom prevádzky je zmäkčenie farby, po ktorom môžete zvážiť zbytočnú vrstvu farby pomocou škrabky.

Ďalšou možnosťou, ktorá sa dá použiť, zahŕňa čistenie betónovej steny z náteru s brúsnym strojom alebo brúskou. Maľovaný povrch môže byť odstránený vrstvou na vrstve bez akéhokoľvek veľkého úsilia alebo poškodenia zdravia. Toto je ekologická verzia, bezpečná pre osobu, ale má významný mínus – obrovské množstvo prachu v procese práce.

Ak musíte pracovať s stropom a umyť, je najlepšie použiť kvapalinu a prašného valca, ktorý môže byť skrútený strop. V závislosti od hrúbky vrstvy omietky a limitu jeho aplikácie môže byť čas s ochaním odlišný. Akonáhle sa horná vrstva začala posmievať, môže byť zoškrabaná špachtľou.

Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody.

Niektorí znášajú nebezpečenstvo otravy s chemikáliami, ale ušetríte vám od splachovania prachu. Iné metódy sa vyznačujú miernym zdravotným postojom, ale oveľa špinavejšie. Ideli o zdôraznenie, ktoré potrebujete vedieť výberom typu práce počas opravy.

Mechanický

Táto možnosť zahŕňa prácu s akýmkoľvek nástrojom na dosiahnutie dobrého výsledku. Môžete pracovať z akéhokoľvek bodu na stene, postupne inšpirujte všetko, čo je. Bulharská alebo vŕtačka s kefou sú najúčinnejšie možnosti v takejto práci.

Práca bude prašná, pretože je nemožné začať ho bez respirátora. Ak chcete nejako znížiť počet budúcich odpadkov, musíte utrieť pracovnú stenu vo vode vo vode. Najlepšie, aby bol tento asistent, ktorý nefunguje s elektrickým nástrojom, ktorý zníži riziko nebezpečných situácií. Okrem toho, bezpečnostná technika zahŕňa nosenie rukavíc tak, aby bol nástroj pevne upevnený v ruke a neposkytil sa.

V nepríjemných miestach, ako sú zásuvky a prepínače, práca sa vykonáva pomocou dláča. Ak je to zle čistí farbu, potom potrebuje ostrenie, ktoré bude musieť čas od času stráviť. Ak po čistení neplánujete vyhladiť povrch steny, potom sa dá čistiť brúsnym papierom a potom zosúladiť s tmelou.

Keď sú všetky práce dokončené, musíte stráviť dobre v miestnosti v miestnosti na podlahe, ako aj na stene, kde bola farba odstránená. Potom sa vykonáva starostlivé mokré čistenie, aby sa zabránilo škodlivým látkam z farby na ľudské telo.

Chemický

Aby ste mohli rýchlo a účinne odstrániť farbu z betónovej steny, musíte použiť špeciálny luku, ktorý sa aplikuje na povrch a na chvíľu je odohrajúci. Táto možnosť je vhodná pre olejové aj akrylové farby. Akonáhle horná vrstva zmäkčuje, môžete začať zametať.

Prečítajte si viac  Úrovní nástrojov ADA

So všetkou jednoduchosť práce a táto možnosť má chyby. Prvým z nich je vysoké náklady na lieky tohto typu. Druhý naznačuje špeciálnu likvidáciu odpadu, pretože obsahujú obrovské množstvo toxínov, ktoré zase sám plní hrozný zápach. Okrem toho je táto možnosť k dispozícii pre tieto povrchy, ktoré sú maľované. Inak sa pre každú novú vrstvu použije nové riešenie a stará farba bude odstránená, a tak až do dôvodu.

Ak chcete nejakým spôsobom znížiť náklady na chemické riešenie a znížiť jeho poškodenie, môžete pripraviť podobnú zmes sami. Ak to chcete urobiť, potrebujete trochu viac kilogramu nadrozmerného vápna, 0,5 kg vápnika a vody. Všetky komponenty sú zmiešané a potom aplikované na stenu. Po dvanástich hodín bude ľahké odstrániť starú vrstvu farby.

Použitie vykurovania

Najjednoduchšou a najúčinnejšou možnosťou bude spracovanie steny, kde chcete odstrániť farbu, pomocou sušičky. Pri zohriatí na vysokú teplotu sa farba zmäkčila a ľahko odstránila. Akonáhle sušič vlasov pôsobí na farbu na tvorbu bublín, možno sa odoberať na odstránenie nepotrebnej vrstvy farby pomocou špachtle. Veľmi výhodné pracovať v miestach v blízkosti prepínačov a zásuviek.

Tejto metódy je možné poznamenať malé územie, ktoré sa môžu zahrievať naraz, a preto pomalý prúd; Nie je možné pracovať v blízkosti vodičov a elektroinštalácie, aby sa neroztopili pod vplyvom teplôt.

Je dôležité pracovať veľmi opatrne, pretože z prehriatia, farba môže chytiť oheň a oheň.

Pri vystavení vysokým teplotám sa škodlivé látky odparili z farby, pretože by ste nemali zabudnúť na respirátor.

Užitočné poradenstvo

Aby ste čistili steny zo starej farby, je ľahké vybrať si správnu voľbu. So vhodným dopadom na stenu alebo strop, farba bude rýchlo, a povrch steny nebude poškodený a nebudete musieť dať ho a zarovnať.

Ak je stará vrstva pomerne hladká a nie sú žiadne stopy trhlín, môžete jednoducho aktualizovať a miestnosť nájde nový vzhľad.

V tomto prípade je dôležité venovať pozornosť obom tukom škvrnám, ktoré môžu byť na stene. Ak sú také, je dôležité ich priviesť, inak chváli a v čerstvej farbe. Takže to sa nestane, budete musieť stratiť miesto s farbou, zaostriť ju a len pole tohto farbiva.

Alternatívne môžete stále použiť kriedu. Ak si trieť miesto s škvrnám čistý kúsok kriedy, potom tuk škvrny bude postupne v ňom absorbovať. Je potrebné zopakovať postup, kým škvrna úplne nezmizne. Môžete sa pokúsiť umyť farbu škvrnu pomocou čistiaceho prostriedku, ktorý bojuje s iným druhom škvŕn na povrchu.

Práca s farbou by mala byť vykonaná s prihliadnutím na typ krytu. Pre niektorých potrebujete náročný účinok, pre iných – delikátny. Rovnaký princíp funguje a počas čistenia starej farby zo stenách. Na základe toho, čo presne chcete získať, použitie určitých metód a metód, ktoré nakoniec vám poskytne požadovaný výsledok.

Ako správne odstrániť olejovú farbu z steny, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: