Ako používať strmene?

Počas opravy alebo otáčania a zámočníka je potrebné vykonať všetky druhy meraní. Musia byť čo najpresnejšie, aby všetko fungovalo na zbernom pláne. Pre merania existuje mnoho nástrojov: úroveň, pravítko, ruleta. Ale medzi nimi je jeden najuniverzálnejší a najužitočnejší – je to strmeň.

S ním môžete zistiť výšku, hĺbku, šírku, priemer, polomer a oveľa viac. Najprv sa môže zdať, že ide o komplexný nástroj, ale v skutočnosti použite strmeň je pomerne jednoduchý, napriek obrovskému počtu funkcií.

Základné pravidlá používania

Aby bolo zariadenie vždy správne pracovať a vykonávať presné merania, musíte spĺňať všetky potrebné podmienky skladovania. Mobilná časť mazanie s olejovým olejom tak, aby sa hubky pohybuli hladko a bez veľkého úsilia. Pri práci, postupujte podľa bezpečnostnej techniky, pretože hrany špongie sú ostré, – neskúsená osoba si ich môže požičať. Sú špecificky vyrobené tak, aby vytvorili označenie.

Udržujte strmeň na mieste, kde nebude extra prach, odpadky, čipy a iné prvky, ktoré môžu byť upchaté do mechanizmu. V poslednej dobe výrobcovia predávajú tieto nástroje spolu s prípadmi. Chránia zariadenia z vlhkosti, nečistôt a prachu.

Ak sa nečistoty alebo vlhkosť dostala do strmeňa, potom sa musí vyčistiť.

Keďže merania sa môžu vykonávať na rôznych miestach s rôznymi podmienkami a niektoré znaky alebo čísla môžu jednoducho zmiznúť pod vrstvou prachu alebo nečistôt, potom pred začatím práce a po jeho konci utrite prednú časť zariadenia, kde môžete vidieť čísla a Tam, kde ide z špongie. Počas práce sa uistite, že všetky špongie držia pevne a nie sú uvoľnené. Hlavnou výhodou strmeňa je, že môže svedčiť s presnosťou tisíc milimetrov, takže kostry hubov môže ovplyvniť správnosť meraní.

Ak sú špongie chôdza kvôli spôsobu merania, a nie kvôli samotnému zariadeniu, môžu byť ťahané zámkou. Nachádza sa na vrchole strmeňa a tvaru sa podobá malému kolesu. Je potrebné vypnúť tak, aby sa pery prišli do styku s nameranou časťou alebo povrchom čo najbližšie.

Ako pracovať?

Aby ste riadne spustili strmeň, musíte pochopiť, ako si prečítať čítanie. Je to všetko trochu komplikovanejšie ako jednoduchá čiara. Faktom je to Nástroj má dve váhy. Prvý (hlavný) je milimeter. Poskytuje počiatočné údaje o meraní. Druhá (je to nonus) vám pomôže merať vysokú presnosť dielov. Môže tiež rozpoznať laloky milimetra.

Nonius je 0,1 mm, takže správne meranie môže poskytnúť veľmi presný výsledok. Ale každý modely strmeňa môžu byť iný krok (jedna divízia). Dĺžka kroku je spravidla indikovaná trochu vľavo na samotnej stupnici.

Noniusová škála môže byť tiež odlišná a dĺžka. V niektorých modeloch dosahuje 2 cm (20 mm) z hlavnej meracej stupnice, v iných môže byť asi 4 cm. Čím väčšia je táto dĺžka, tým presnejší sekundárny meradlo vydá. Väčšinou sa moderné strmene merajú s presnosťou 5 buniek milimetrov (0,05 mm), staršie zariadenia majú presnosť len na jeden desatinový milimeter (0,1 mm), ktorý je dvakrát menej.

Caliper má dva páry špongie: horné a nižšie. Na niektorých je len jeden, ale tieto sú pripravené typy nástrojov. Horná časť špongie sa merajú externou šírkou a výškou. Dno sa vyrába merania priemeru a vnútornej šírke časti. Vnútorné drážky musia byť pevne zatlačené vo vnútri prvku, takže neexistuje žiadny hispekt a meranie priemeru bolo veľmi presné.

Tieto špongie môžu byť presunuté do pomerne veľkej vzdialenosti, takže s ich pomocou môžete merať priemer, dĺžku, šírku a výšku potrubia, veľké ložisko, veľké časti a iné typy náhradných dielov. Ale hlavnou plus strmeňa je, že môže určiť parametre a veľmi malé alebo tenké predmety. Napríklad, môžu byť merané prierez kábla, určiť šírku drôtu, nechtu, orechov, krok závitov a oveľa viac.

Vždy počas veľkého množstva otáčania alebo údržby, je to strmeň z jeho pohodlie a univerzálnosti. Toto zariadenie však môže aplikovať na stavenisku.

Ak chcete merať priemer výstuže, tehly, betónového bloku, potom tu povstal.

Aj okrem pár hubov, niektoré modely majú hĺbkový meradlo. S ním môžete ľahko merať hĺbku a dokonca aj malé časti. Toto zariadenie je rozšírené spolu s meraním a nereverom meraní. Linka hĺbky je veľmi tenká a pokojne umiestnená v zadnej časti strmeňa. S cieľom merať hĺbku, len spustite toto zariadenie, kým sa nezastaví do časti (súčasne, položte ju takým spôsobom, že samotná položka má podporu) a upevnite ho zhora s upínacou skrutkou. Potom, pomocou meracej stupnice, môžete vypočítať hĺbku rovnakým spôsobom, keď sa dĺžka merala, výška a iné hodnoty.

Ak neviete, čo vŕtačka použila na vytvorenie konkrétnej diery, potom len merať priemer. Všeobecne platí, že strmeň môže odpovedať na mnohé otázky a po nejakej práci s nameranou časťou sa môžete úplne naučiť. Zahrnuté s kalibrom môže ísť pokyny, takže sa môžete zoznámiť s ním pred prvou prácou.

V prípade, keď kaliper prešiel koróziou, spracujte ho so špeciálnym nástrojom z hrdze. Stačí sa pozrieť tak, že tento prostriedok nepoškodzuje kov, pretože to môže viesť k tomu, že divízie a kroky na meracej a non-úzke meradlo nebude viditeľné.

Existujú elektronické typy strmeňov, ale musia ich kontaktovať presnejšie. V prvom rade neumožňujú vodu alebo iné kvapaliny. V elektronickej tabuľke sa môže vyskytnúť skrat, a nemôžete zistiť presné údaje.

To tiež nestojí za meranie všetkých vecí, ktoré fungujú z elektriny. Môže zraziť hodnotiacu tabuľku a výsledky po meraní budú nesprávne. Predtým, ako začnete, skontrolujte zariadenie a stlačte tlačidlo ON zapnúť strmene. Po odstránení svedectva a musíte znova vykonať meranie, stlačte tlačidlo NUME Nastavenie. Princíp inklúzie je približne rovnaký ako v neprogramovanej kalkulačke: Po každej operácii sa musí hodnota resetovať.

Rovnaký V elektronickej verzii strmeňa je potrebné zmeniť výkon. Na tento účel otvorte kryt ochranného puzdra a vymeňte batériu. Tiež nezabudnite na polaritu. Ak batéria pracuje, ale hodnotiaca tabuľka nefunguje, potom skontrolujte, či je napájací prvok vložený správne.

Ako čítať indikácie?

Počiatočné meranie v hlavnej mierke. Zvýraznite počet milimetrov. Aby sme sa dozvedeli presnejšie údaje, hľadajte riziká na Nonius (druhý meradlo). Budete musieť nájsť, kde sa riziká druhej stupnice zhodujú s prvým. Ak môžete definovať na oku na hlavnom meradle, že svedectvo je bližšie ku koncu milimetra, potom je tiež lepšie hľadať lepidlo od konca neimálneho stupnice. Je to riziká, ktorí by mali preukázať najpresnejšie čítanie.

V prípade, že máte niekoľko rizík, je lepšie pracovať s takou cilipelom a ani sa nepokúšajte prispôsobiť, pretože je chybný. Iba deliace nuly sa môže zhodovať, ale zhodujú sa s tým, že sú to rovnaké čísla.

Ak chcete vedieť o učení, potom nie je potrebné peer do neilného meradla. Hlavná hodnota môže byť určená meraním. Stáva sa tiež, že hodnoty na stupnici sa vymažú alebo nie sú viditeľné. Pre lepšiu bezpečnosť, odmazať tieto povrchy a utrite handričkou, pretože uvidíte všetky divízie.

Existujú aj iné typy kalibračných typov, napríklad: Dial a elektronický. Dial je vytvorený vo forme kruhu, kde šípka označuje určité opatrenie. Táto operácia nahrádza výpočet ukazovateľov na Nonius. Elektronické možnosti sú oveľa jednoduchšie v práci, ale drahšie. Budete potrebovať len merať (ľubovoľné, môže to byť hĺbka, priemer, dĺžka) a číslica sa zobrazí na elektronickej tabuľke. Toto bude požadovaná hodnota. Môže mať tiež presnosť 0,05, 0,02 alebo 0,01 mm.

Operácie vykonávania označovania

Caliper má mnoho funkcií, takže môže byť použitý na označenie. Tento proces závisí od typu zariadenia zariadenia. Faktom je, že dolné špongie (ktoré označujú značku), môžu byť nielen obdĺžnikové s vnútornými ohybmi, ale aj okrúhle. V každom prípade je vnútorný okraj rezaný špecificky tak, že spodná špongia môže byť vyrobená známkou.

Ak to chcete urobiť, urobte merania a mierne stlačte spodnú špongiu na materiál, kde urobíte značku. Vzhľadom k tomu, že okraj je trochu odobratá, bude to zvláštne na poškriabanie a oslavovanie. Môžete tiež uchýliť sa k metóde poškriabania, ale jednoducho opustíte strmeň na mieste a urobte značku pomocou markera, ceruzky alebo iných položiek.

Ak urobíte značku podľa plánu, nezabudnite na mierku, pretože nie je vždy 1 až 1.

Možné chyby

Novinky začínajú robiť veľa chýb počas prvých meraní a následnej práce. Príklady môžu byť uvedené, keď začínajúci ľudia začnú merať vnútorný priemer horných pier, ktoré sú určené na meranie povrchov časti. Tiež nováčikovia nie sú vždy sledované za uzamykacou skrutkou: voľne ide. Táto konkrétna časť zariadenia však spoľahlivo opravuje časť viceprezidentov, ktorá poskytuje najpresnejšie merania.

Všetko prichádza so skúsenosťami a neexistuje možnosť zistiť všetky jemnosti strmeňa, bez použitia, takže najdôležitejšia prevencia proti chybám je prax.

Ako používať strmeň, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: