Guerlain tesniaca páska: vlastnosti a výhody

Moderný tmel vo forme lepiacej pásky sa nedávno objavil na trhu stavebných materiálov. Tesniaca páska „Guerlain“ je špeciálny druh stavebného materiálu, ktorý je vytvorený špeciálnou technológiou a je veľmi žiadaný v stavebníctve a ďalších oblastiach. Výrobok má technologické vlastnosti a nepochybné výhody oproti iným prostriedkom.

Čo to je?

Domáca výrobná spoločnosť „Filikrovlya“ vyrába vysokokvalitný páskový tmel, ktorý je izolačným materiálom pre kotúče, ktorý má množstvo výhod, ktoré mu umožňujú použitie pri opravách a stavbe v prípadoch, keď obvyklé prostriedky vo forme pasty alebo gélu nie sú vhodné na prácu. S ním môžete vykonať vysokokvalitnú izoláciu spojov umiestnených v ťažko dostupných oblastiach akéhokoľvek dizajnu.

Výrobok obsahuje univerzálny tmel na báze syntetického kaučuku, ktorý nepodlieha tuhnutiu, ako aj plnivá, zmäkčovadlá a špeciálne prísady, ktoré dodávajú páske všetky potrebné vlastnosti.

Špecifikácia a vlastnosti

Stačí uviesť zoznam pozoruhodných vlastností tohto materiálu, aby sme pochopili, ako je jedinečný:

 • tesniaci výrobok má vynikajúcu priľnavosť k väčšine pracovných povrchov, ako je drevo, kov, kameň, betón, sklo, tehla;
 • rolkový materiál sa ľahko prepravuje a používa – ochranná vrstva papiera sa za týmto účelom jednoducho odstráni a môžete začať pracovať;

 • páska sa ľahko strihá, má rôzne šírky (od 50 do 280 mm) a hrúbky (od 1,5 do 3 mm), takže je vždy možné zvoliť optimálnu veľkosť pre konkrétne účely;
 • tmel je vysoko odolný a elastický, čo uľahčuje inštaláciu;
 • výrobok má optimálnu úroveň absorpcie vody (0,2%), má parné a vodotesné vlastnosti;
 • v kombinácii s rôznymi základňami môže účinne poskytovať izoláciu vibrácií a hluku, ako aj izolovať objekty a miestnosti.

V závislosti od aplikácie je možné použiť obojstrannú lepiacu pásku a jednostranné verzie s fóliou alebo polyesterovou tkaninou.

Odrody

Rôzne typy výrobkov sa líšia prítomnosťou a typom určitých vrstiev, a teda aj rôznymi oblasťami použitia.

Uvádzame zoznam hlavných značiek výrobku.

 • Kategória „D“ -páska na báze butylu a gumy s jednostrannou priľnavosťou, druhá strana je potiahnutá plátnom, ktoré môže byť potiahnuté emulziou na vodnej báze alebo tmelom požadovanej farby. Okrem použitia v automobilovom a leteckom priemysle sa používa na rôzne druhy opráv strešných konštrukcií strechy, ochranu okien, tesnenie stavebných spojov, hydroizolačné práce. Vykonáva dve úlohy naraz – tesnenie a tepelnú izoláciu.

 • Značka „T“ má obojstranný lepivý povlak. Rozsah – tesnenie strešných krytín vrátane bitúmenových. Poskytuje maximálnu vodotesnosť, preto slúži na zaistenie spoľahlivosti pripojenia vodární.
 • Značka „AG“ bola vyrobená rovnakým spôsobom, používa sa na izoláciu vnútorných montážnych spojovacích prvkov a stavebných spojov vonkajších stien fasády pripevnených k nosnej vrstve steny.

 • Séria FA – páska s ochrannou vrstvou z hliníka potiahnutého fóliou, určená na ochranu spojov šikmých striech, ktorých problémom sú časté netesnosti. Tmel môže izolovať švy skla, betónové podklady, spoje komínových dosiek.
 • Ochranný tmel proti prieniku pary a kondenzátu značky „OSP“ charakterizovaná prítomnosťou lepidla a vrstvy plátna na oboch stranách výrobku. Lepené na pene, možno použiť na ochranu tepelnej izolácie okna pred vlhkosťou a vodnou parou.
 • Vetruvzdorný materiál „OSV“ má maximálnu paropriepustnosť, používa sa v úzkom rozsahu vo vonkajšej parozábrane okenných spojov, zapadá pod spodnú časť okenného bloku a zaisťuje vnútornú suchosť.

Vďaka svojej vysokej odolnosti proti opotrebeniu a pevnosti majú všetky materiály dlhú životnosť (viac ako 20 rokov) a sú bezpečné a nevypúšťajú škodlivé pary do životného prostredia.

Ako položiť výrobok?

Správna priľnavosť zaistí trvanlivosť a maximálnu tesnosť švov. Aby ste to urobili, je potrebné, aby bol povrch povlaku očistený od nečistôt, malých nečistôt a úplne vysušený.

Tmel je rezaný nožnicami alebo stavebným nožom a opatrne prilepte na požadované miesto. Až potom sa odstráni ochranná fólia alebo papier. Na hornú časť pásky je možné umiestniť nasledujúci materiál.

Výhodou samolepiaceho materiálu je, že pásku môžu používať aj ľudia bez skúseností a špeciálnych znalostí v oblasti stavebníctva, pretože jej použitie nie je náročné.

Okrem toho má tmel, ktorý je napriek svojej nespochybniteľnej kvalite ideálnou bariérou proti vlhkosti a vzduchu, nízku cenu v porovnaní s analógmi vo forme tmelov, gélov a pást. Tieto nuansy sú hlavným dôvodom, prečo mnoho ľudí uprednostňuje pásku Guerlain.

Prehľad tesniacej pásky Guerlain kategórie D a T nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: